Forum Dive Trek Group

Kursy i szkolenia - 12-15 lutego 2010 kursy i nurkowania podlodowe w okolicach W

Michal Winek - 02-02-2010, 18:30
Temat postu: 12-15 lutego 2010 kursy i nurkowania podlodowe w okolicach W
Zapraszam na kursy i nurkowania podlodowe, ktore odbeda sie w dniach 12, 13, 14, 15 lutego w okolicach Warszawy (60km).
Szczegoly:
www.cave-diving.pl/foto/nurkowanie_PODLODOWE_zima_2010.pdf
Syrenka_013 - 07-02-2010, 21:52
Temat postu:
P.S. dla zainteresowanych:

WARSZTATY PODLODOWE Z UZYCIEM TECHNIK JASKINIOWYCH by Majki oczywiscie 8)
Michal Winek - 16-02-2010, 15:47
Temat postu:
Dziekujemy wszystkim uczestnikom kursow podlodowych, ktore odbyly sie w miniony weekend.
Pogode mielismy wysmienita: lekki mroz, lod gruby na 40cm i wizurke okolo 10m. Az sie nie chce wierzyc, ze takie warunki mozna miec pare km od Warszawy...
Jesli ktos mialby ochote z nami zanurkowac pod lodem lub zrobic kurs podlodowy zapraszam w weekend 27-28 lutego.
Miejsce to samo: Garwolinskie Cenoty.
murena - 17-02-2010, 17:26
Temat postu:
Michal Winek napisał/a:

Miejsce to samo: Garwolinskie Cenoty.


a macie jakieś zdjęcia?
nigdy nie słyszałam o tym tajemnym niedalekim Wawy miejscu..
busi - 17-02-2010, 17:32
Temat postu:
W sobotę 13 lutego miałem przyjemność wziąć udział w kursie podlodowym organizowanym przez Majkiego. Kursantami byli również Przemek i Robert, a jako CSST (Kerejzi Sarfejs Sapport Tim) wystapiły Madzia i Margita. Kurs odbywał się w okolicach Garwolina na małym stawie pod poetycką nazwa "Koło Krzyczącej Pani". Miejsce sympatyczne sam zbiornik miał rozmiary jakieś 100m x 60 m i maksymalna głębokość 6,5m. Lód gruby trochę ponad 40 cm, przykryty co najmniej 30 cm warstwą śniegu i niestety wody. Przećwiczyliśmy wszystkie elementy nurkowania podlodowego omówione kilka dni wcześniej podczas części teoretycznej takie jak: przygotowanie nurkowiska, przygotowanie sprzętu, planowanie nurkowania, a następnie część podwodną czyli poczynając od prowadzenie liny, poprzez sytuacje OOG, komunikację z powierzchnią, poszukiwanie zagubionego zespołu, poszukiwanie przerębla przez zespół po utracie liny itp. kończąc na zabezpieczeniu przerębla po zakończonym nurkowaniu.
Nurkowanie pod lodem okazało się niezwykłym przeżyciem i z pewnością na stałe już zagości w repertuarze moich podwodnych przygód.
Zrobiliśmy dwa nurki
30 i 40 min, woda pod lodem miala temp. 2 st. C, nurałem w Santi Espace, BZ400 i bieliźnie Devolda, pierwszy nurek komfort termiczny super, pod koniec drugiego zacząłem odczuwać lekki chłód, ale do zamarznięcia było jeszcze daleko.

Całe nurkowanie było profesjonalnie zabezpieczone poczynając od zestawu tlenowego, przez opracowany szczegółowo plan ewakuacji aż do obecności 3 ratownikówSmile

Serdecznie dziękuję współtowarzyszom sobotniej eskapady za świetnie spędzony dzień, a w szczególności Majkiemu, za przekazaną wiedzę, oraz niesamowitą atmosferę wspołnych nurkowań.

W linku trochę fotek.

http://picasaweb.google.pl/marcin.buslajew/OstatnioZaktualizowane?authkey=Gv1sRgCPDD-7fY7o-H6QE&feat=directlink

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz