Forum Dive Trek Group

PADI/EFR - Instruktor poszukiwany (SideMount)

Marcin Krolik - 22-05-2015, 10:39
Temat postu: Instruktor poszukiwany (SideMount)
Czesc,
Razem z moja pratnerka oraz kolega szukamy instruktora doswiadczonego w nurkowaniu w konfiguracji SideMount oraz w prowadzeniu takich szkolen. Czy jest wsrod Was osoba chetna do poprowadzenia takiego szkolenia? Moze kogos mozecie polecic? Bardzo chcemy poznac ta konfiguracje i sprawdzic jak sie w niej nurkuje zanim zdecydujemy sie na inwestycje w sprzet.

Wielkosci grupy: 3 osoby
Skad: Trojmiasto
Preferowane miejsce kursu: okolice Trojmiasta, ale jestesmy elastyczni i mozemy dostosowac sie z wyjazdami weekendowymi.
Termin: Najlepiej czerwiec, preferowane weekendy
Doswiadzczenie:
1. kolega z doswiadzczeniem w nurkowaniu z twinem, AOWD + Nitrox, ilosc nurkowan > 100
2. OWD + Suchy skafander, ilosc nurkowan 62
2. OWD + Suchy skafander, ilosc nurkowan 70
Sprzet:
1. kolega komplet sprzetu do Twina
2. ja suchy, automaty, pletwy
3. moja partnerka ABC (mozliwe, ze do kursy nabedzie pianke 7mm)

Pozdrawiam
MK
Wojtek Maciejewski - 22-05-2015, 11:51
Temat postu:
Może spróbuj w Trytonie. www.cn-tryton.pl

O ile się nie mylę Waldek Wnorowski robi kursy sidemount.
Wojtek Komocki - 22-05-2015, 12:51
Temat postu: Re: Instruktor poszukiwany (SideMount)
Marcin Krolik napisał/a:
Czesc,
Razem z moja pratnerka oraz kolega szukamy instruktora doswiadczonego w nurkowaniu w konfiguracji SideMount oraz w prowadzeniu takich szkolen.........

Pozdrawiam
MK


Cześć
Znajdz na DiveTrek Darka Dynarzewskiego. Nie znam innego instruktora który ma na swoim koncie tylu wyszkolonych nurków w konfiguracji SM co Darek. Z tego co wiem to wycofał się czynnie z szkolenia ale podpowie Tobie profesjonalnie jak i którą drogą iść. Może go namówisz i zrobi wyjątek Smile

Pozdrawiam
Wojtek Komocki
Marcin Krolik - 23-05-2015, 16:20
Temat postu:
Wojtek Maciejewski napisał/a:
Może spróbuj w Trytonie. www.cn-tryton.pl

O ile się nie mylę Waldek Wnorowski robi kursy sidemount.


Znam ludzi z Trytona i wiem, ze Waldek robi takie kursy, ale niego kurs SM trwa 2 dni, wiec zakladam, ze to takie intro bardziej niz faktyczny kurs SM.

Chcielibysmy kurs zblizony do takiego side mount essentials tylko lokalnie u nas w kraju.

Cytat:
Znajdz na DiveTrek Darka Dynarzewskiego...


Dzieki za podpowiedz.

Pozdrawiam
Robert Langowski - 23-05-2015, 20:20
Temat postu:
To proponuje Konikowskiego z Bydgoszczy. Nie ,że ja się u niego szkolę, bo ja jestem zwolennikiem twina (jako nieliczny z jego ekipy Smile ) ,ale on szkoli od podstaw w SM .I jednocześnie nurkuje już teraz wyłącznie w SM (także jaskiniowo).Naprawdę warto. Tylko, że to Bydgoszcz i najczęściej akwen to Piechcin.
Marek Bylicki - 27-05-2015, 11:21
Temat postu:
"Chcielibysmy kurs zbliżony do takiego side mount essentials tylko lokalnie u nas w kraju"


Marcin , Robert poleca Ci dobrego instruktora - sam u niego robiłem basic sidemount
Droga do perfekcyjnego pływania w SM jest dłuuuga, masz kurs podstawowy gdzie się oswajasz z "nową" konfiguracją i zaczynają Cię molestować myśli typu "po jasną cholerę mi ten sajmont" . Jeżeli Ci się spodoba , poczujesz swobodę i znajdziesz to "coś" w tej konfiguracji ( mówię o ogarnięciu trymu i pływalności - a nie jest to łatwe ) to będziesz wymiatał jak Steve Martin.
ze strony Jacka dowiesz się że kurs :
Czas trwania kursu

ok. 2-3 godz. wykładów
min. 60 minut zajęć basenowych lub w wodach basenopodobnych
min. 3 nurkowania na wodzie otwartej do max. głębokości do jakiej kandydat posiada uprawnienia o minimalnym łącznym czasie dennym 75 min. Tylko trzecie nurkowanie może być zaplanowane i przeprowadzone jako nurkowanie dekompresyjne pod warunkiem, że kursant posiada odpowiednie uprawnienia do wykonywania nurkowań dekompresyjnych.

I tyle wystarczy by na początek ogarnąć temat, resztę pracy by tak "różowo" wyglądało pod wodą musicie sami włożyć.

Marek
Sebastian Dobrowolski - 27-05-2015, 12:29
Temat postu:
Zapraszamy -> www.speleodiving.com

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz