Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - ASTD Polska

Andrzej Piekarski - 03-08-2015, 09:51
Temat postu: ASTD Polska
Się takie coś na fejsie pojawiło ktoś mógłby mi to przybliżyć??


Co za nowy twór ?
Robert Gruca - 03-08-2015, 10:29
Temat postu:
Sprawdzalem na astd.eu - "This webpage has a redirect loop - ERR_TOO_MANY_REDIRECTS". Pełny profesjonalizm Wink
Adam Jaworski - 03-08-2015, 10:37
Temat postu: Re: ASTD Polska
Andrzej Piekarski napisał/a:
Co za nowy twór ?

No przecież masz na FB napisane:

Federacja nurkowa ASTD Polska skupiająca najwyższej klasy instruktorów i nurków. Wywodzi się ze środowiska nurków jaskiniowych i technicznych.
krzkus - 03-08-2015, 12:26
Temat postu:
http://www.astd.com.pl/
Zioło - 07-08-2015, 13:56
Temat postu:
Witajcie

Powoli przygotowujemy się do oficjalnego wejścia na polski rynek. Polska strona organizacji ASTD to www.astd.com.pl, czeska www.astd eu/cz

Robercie, gdy wpisałes adres www.astd.cz otrzymałeś taki komunikat, gdyż Czesi również przygotowują polską wersję językową, a przeglądarki działające w Polsce już tam przekierowują. W Polsce oficjalny adres strony to www.astd.com.pl

Kilka słów o powstaniu, założycielach i reprezentantach ASTD znajdzecie tutaj: http://www.astd.com.pl/menu-14-Historia_ASTD-14271008628824.html

Informacje o naszch instruktorach
http://www.astd.com.pl/menu-14-Instruktorzy-14288211826793.html

Chętnych do współpracy instruktorw zapraszam już do zgłaszania swej chęci w tworzeniu dobrego wizerunku i budowania tej organizacji w Polsce.

Cross do końca roku 2015 jest bezpłatny.
Adam Jaworski - 07-08-2015, 14:15
Temat postu:
Zioło napisał/a:
Cross do końca roku 2015 jest bezpłatny.

Zadam to samo paskudne pytanie, które zadaję w przypadku każdej nowopowstającej federacji oraz napotkawszy na ogłoszenie o możliwości crossa Twisted Evil

Czy uprawnienia instruktorów w ASTD będziecie uznawali wyłącznie na podstawie tego, że posiadają już analogiczne plastiki gdzie indziej, czy też do zostania instruktorem będzie potrzebne coś więcej, na przykład:

1. Wykonanie pod wodą na poziomie demonstracyjnym wszystkich ćwiczeń i skillów, jakie powinien umieć kursant po takim kursie, do jakiego prowadzenia aspiruje na podstawie równolegle posiadanych uprawnień instruktor

2. Przeprowadzenie pod obserwacją/nadzorem/superwizją (jak zwał, tak zwał) fragmentów dydaktyki (np. przygotowania i poprowadzenia jednego pełnego modułu wykładowego + demonstracji uczenia kogoś z wybranego fragmentu zakresu kursu, wymagającego pracy zarówno nad jak i pod wodą).

???


A, i jeszcze druga sprawa Mr. Green

Załóżmy, że Jan Kowalski, będący instruktorem PADI/CMAS/IANTD/SDI/TDI/SSI* (*niepotrzebne skreślić) będzie prowadził kurs analogiczny do kursu z innej federacji, tyle że w ASTD. Czym konkretnie będzie się różniło prowadzenie przez niego tego kursu w porównaniu do tego, jak podobny kurs wygląda u niego gdzie indziej?
Andrzej Piekarski - 07-08-2015, 14:24
Temat postu:
skoro już można zajrzeć i poczytać to na koniec dnia zastanawiam się po co tworzyć nową organizację?

1. czym ma się ona wyróżnić na w mocno wysyconym i konkurencyjnym rynku
2. co nowego wniesie do standardów szkolenia bezpieczeństwa etc
3. co z rozpoznawalnością - jaką gwarancję na zanurkowanie w np. Egipcie ma ktoś kto zrobi u Was OWD ?


oczywiście zawsze można powiedzieć "for money" jednak może jest coś więcej?


szukam rozsądnego wytłumaczenia i nie znajduję jakoś
Robert Gruca - 08-08-2015, 15:45
Temat postu:
Andrzej Piekarski napisał/a:
jaką gwarancję na zanurkowanie w np. Egipcie ma ktoś kto zrobi u Was OWD ?

W Egipcie pewnie zanurkuje, ale czy majac plastik trimixowy ASTD nabija mi trimix gdzies w Europie albo majac plastik jaskiniowy wypozycza butle/wpuszcza do jaskin w Meksyku lub USA? Na pewno z takim plastikiem wpuszczaja do jaskin we Francji, ale czy gdzie indziej tez? Smile
Andrzej Piekarski - 09-08-2015, 12:37
Temat postu:
Zioło napisał/a:
Na pewno z takim plastikiem wpuszczaja do jaskin we Francji


haha tam to wleziesz bez Smile
Zioło - 10-08-2015, 09:25
Temat postu:
Witajcie

Adamie:
Cross odbywa się na podstawie już posiadanych uprawnień instruktorskich oraz kilku wizyt na kursach prowadzonych przez zainteresowanego crossem instruktora i jego oceny.

Andrzeju:
Organizacja ma już trzy lata i nie dotarła do nas informacja by ktoś miał problem z uznaniem certyfikatu gdziekolwiek.

"Czym ma się wyróżnić... co nowego wniesie..." - Można by tu wstawiać gadki jak w polityce ale chyba nie o to chodzi. Chcemy postawić na ludzi, którzy dobrze robią swoją robotę. Jak rzucisz okiem na dotychczasowych instruktorów to raczej nie usłyszysz na ich temat złego słowa i złej oceny ich poziomu szkolenia i umiejętności nurkowych.

PS
Andrzeju zacytowałeś mnie "Na pewno z takim plastikiem..." to raczej nie moja słowa ???
Andrzej Piekarski - 10-08-2015, 10:25
Temat postu:
owszem Roberta Wink
Maciej Bulkowski - 10-08-2015, 19:57
Temat postu:
Zioło napisał/a:
Jak rzucisz okiem na dotychczasowych instruktorów to raczej nie usłyszysz na ich temat złego słowa i złej oceny ich poziomu szkolenia i umiejętności nurkowych.



Z mojego doswiadczenia i obserwacji wynika ze tak naprawde to chyba malo kto jest w stanie ocenic poziom swojego szkolenia a wiekszosc adeptow ma wrazenie ze kurs byl na wysokim poziomie i ze instruktor byl z top polki bo bylo ciezko i tyle tego wszystkiego bylo ze ledwo sie ogarniali.Dopiero z czasem czlowiek nabierajac doswiadczenia moze zaczac zauwazac jak naprawde zostal potraktowany podczas kursu.
Z tym slyszeniem to cos tam sie slyszy od czasu do czasu ale coz nikt nie jest doskonaly i kazdy z nas ma jakas swoja ciemna strone Wink
Krzysztof Żurawski - 12-08-2015, 07:51
Temat postu:
CMAS, PADI, TDI/SDI, SSI, NAUI, PSAI, BSAC, IANTD, IDA, UDI, GUE, ASTD... po co tyle i po co następne?
Bartek Sajkowski - 12-08-2015, 08:14
Temat postu:
jak już było w tym wątku "for money" Smile






Wątek o najlepszych i trochę gorszych instruktorach przeniosłem do nowego tematu
Wojtek

piotrkw - 12-08-2015, 19:00
Temat postu:
Bartek Sajkowski napisał/a:
jak już było w tym wątku "for money"


Oczywiście , jak ze sklepami spożywczymi na jednej ulicy , jest już pięć ale sąsiad otwiera szósty bo liczy , ze zrobi dobry interes , bo pozostałe robią . Po jakimś czasie i tak zostaną cztery bo tyle wystarczy by utrzymać się na granicy opłacalności i wygenerować jakiś zysk dla właścicieli.
W przypadku organizacji szkolącej nurków, dochodzi jeszcze rozpoznawalność i uznanie na świecie,( czego nie musi realizować sklep spożywczy ) ale to dopiero wyjdzie w trakcie . Wink
Ja takie ruchy przyjmuję z Wink
Bartek Sajkowski - 13-08-2015, 16:10
Temat postu:
cheers
Zioło - 13-08-2015, 23:16
Temat postu:
Miło mi poinformować, iż organizacja ASTD Polska jako pierwsza została wyróżniona wyborem do szkolenia na terenie Polski nurków z zakresu rebreatherów X-CCR. Ta nowa konstrukcja firmy IQSUB, która powstała przy ogromnym wkładzie naszego instruktora Piotra Redkiewicza zastąpi w niedługim czasie znany z wielu spektakularnych nurkowań rebreather HammerHead.
Maciej Bulkowski - 14-08-2015, 22:50
Temat postu:
Zioło napisał/a:
... zastąpi w niedługim czasie znany z wielu spektakularnych nurkowań rebreather HammerHead.


Mogl bys rozszerzyc?
Krzysztof Żurawski - 18-08-2015, 09:54
Temat postu:
Zioło, przez kogo wyróżniona?
Andrzej Piekarski - 18-08-2015, 10:10
Temat postu:
Producenta?
Adam Jaworski - 18-08-2015, 10:21
Temat postu:
No i dobrze. Skoro jest nowe urządzenie, to ktoś musi szkolić jego potencjalnych użytkowników.

Alternatywą dla opracowania takiego szkolenia pod szyldem mało znanej organizacji, jaką jest ASTD, jest prawdopodobnie przechodzenie drogi przez mękę i wywalenie kupy kasy na to, żeby dokładnie takie samo szkolenie było robione pod szyldem jakiejś federacji bardziej na rynku znanej. Koniec końców to i tak będzie identyczny kurs, więc po co tracić czas i wywalać kasę na bardziej rozpoznawalny znaczek? Zwłaszcza, że przy zakupie urządzenia za takie pieniądze, potencjalny klient i tak kupuje tego konkretnego reba, a szkolenie robi tam, gdzie może, a nie robi szkolenie w starannie wybranej federacji a potem patrzy, jakiego pasującego do szkolenia reba można dostać Smile
Krzysztof Żurawski - 18-08-2015, 10:59
Temat postu:
Adam Jaworski, póki co dotyczy to tylko rebreatherów, a ASTD ma więcej do zaoferowania.

Nawiasem mówiąc moim zdaniem łatwiej znaleźli by klientów jakby zredukowali liczbę plastików. Zwłaszcza w kursach "rekreacyjnych".

Można by dać możliwość wyboru konfiguracji na początku omawiając wady i zalety każdej z nich i szkolić. Skoro jest specjalizacja sidemount, to dlaczego nie ma twinset? Przecież podstaw wszyscy uczą w jackecie z singlem.
Adam Jaworski - 18-08-2015, 11:23
Temat postu:
Krzysztof Żurawski napisał/a:
a ASTD ma więcej do zaoferowania.

Tego właśnie jestem ciekaw - załóżmy, że w pewnym momencie Kowalski będzie instruktorem ASTD. Co dostanę na kursie AOWD prowadzonym przez Kowalskiego pod auspicjami ASTD, czego nie dostałbym na analogicznym kursie prowadzonym przez tegoż samego Kowalskiego, gdybym go u niego robił pod innym szyldem, pod którym Kowalski ma również uprawnienia - PADI, CMASu, IANTD itp.

To jest pytanie o wartość dodaną, jaką tworzy nowa federacja - każda nowa federacja, nie tylko ASTD. Odpowiedzi na to może być bardzo wiele, np.:

- u nas w ogóle nie mógłbyś dostać szkolenia u Kowalskiego, bo taki Kowalski jest za cienki, żeby tutaj szkolić - więc nie spotka Cię ryzyko, że kurs będzie słabszy niż pewien gwarantowany standard

- u nas dostaniesz materiały szkoleniowe tak dobre, że żadna inna federacja takich nie daje

- u nas spędzisz pod wodą minimum X godzin, tudzież będziesz ćwiczyć aż do skutku (gdzie skutkiem jest zrobienie czegoś np. 5 razy pod rząd dobrze, bez błędu)

- u nas wszyscy uczestnicy szkolenia u Kowalskiego wypełniają obowiązkowe ankiety oceny kursu i jeżeli Kowalski będzie miał X razy pod rząd średnią niższą niż ... to wdrożymy mu działania korygujące, aż do podziękowania za bycie instruktorem włącznie

- u nas Kowalski musi robić minimum X swoich prywatnych nurkowań rocznie w zakresie, z jakiego robi kurs - inaczej uznajemy, że nie utrzymuje na bieżąco kontaktu z tym sportem i mu dziękujemy

- u nas dajemy plastik każdemu, kto za niego zapłaci (tak, to dla pewnego rodzaju klientów też może być wartość dodana Twisted Evil)

- u nas zaliczenie kursu jest tak trudne, że jedynie 25% osób dostaje plastik (więc masz gwarancję, że wchodząc do wody z kimś, kto takowy ma, będziesz mieć do czynienia z osobą wyszkoloną naprawdę nieprzeciętnie dobrze)



Powyższymi punktami nie odnoszę się do szkolenia na pewien konkretny model reba, bo na razie wartością jaką to szkolenie wnosi jest to, że w ogóle jest - porównywanie, jakie by było pod ASTD i jakąś inną federacją nie ma w tej chwili jeszcze sensu. Odnoszę się do reszty oferty - w czym te kursy będą lepsze od innych, analogicznych - to mnie interesuje.
filipesku - 18-08-2015, 12:42
Temat postu:
Jak na moje to wspólnym mianownikiem są tutaj Czechy Smile ASTD jest czeskie, a Xccr to też produkt IQSub Vaisara Smile Nie doszukiwał bym się większej filozofii Smile
Krzysztof Żurawski - 19-08-2015, 10:19
Temat postu:
Adam Jaworski, nie to miałem na myśli pisząc "ASTD ma więcej do zaoferowania". Chodziło mi o to, że mają w ofercie również inne kursy.
Krzysztof Żurawski - 19-08-2015, 10:31
Temat postu:
Tak naprawdę te podstawowe szkolenia są tak proste, że trudno coś spieprzyć. Każdy z nas po kursie regulował sobie sprzęt, zmieniał ułożenie i ilość balastu. Nie znam osoby, co by raz weszła w 1 sprzęt na swoim OWD i bez zmieniania czegokolwiek zrobiła powiedzmy 100 nurów...

Instruktor może się przygotować do powiedzmy nieistniejącego corocznego egzaminu sprawnościowego. Nie wpłynie to w żaden sposób na prowadzenie przez niego zajęć. Albo ktoś ma dar do dzielenia się wiedzą, albo nie. To jest miara jego wartości, niezależna od organizacji. Jeden plus z pojawiających się organizacji jest taki, że wszyscy dzięki temu konkurują ze sobą. Nikt nie prowadzi monopolu na niskim poziomie.
Wojtek Komocki - 24-08-2015, 22:27
Temat postu:
Zioło napisał/a:
zastąpi w niedługim czasie znany z wielu spektakularnych nurkowań rebreather HammerHead.


Cześć
Nie widziałem nigdzie zapowiedzi aby reby HH miały zniknąć z rynku lub zostać zamienione na znak firmowy xCCR. To chyba nie jest zbyt trafne sformułowanie którego użyłeś ?

Cytat:
Zwłaszcza, że przy zakupie urządzenia za takie pieniądze, potencjalny klient i tak kupuje tego konkretnego reba, a szkolenie robi tam, gdzie może, a nie robi szkolenie w starannie wybranej federacji a potem patrzy, jakiego pasującego do szkolenia reba można dostać Smile

Cześć Adaś
Przesiadłeś się z OC na Reba ? scratch Laughing

W.
Adam Jaworski - 24-08-2015, 23:47
Temat postu:
Krzysztof Żurawski napisał/a:
Tak naprawdę te podstawowe szkolenia są tak proste, że trudno coś spieprzyć.

Błagam Cię. Wystarczy, że spojrzę na siebie sprzed kilku lat oraz na 95% nurków OWD/AOWD dookoła, żebym nie miał innego wyjścia, jak mocno zaprotestować przeciwko takiemu stwierdzeniu Mad

Wojtek Komocki napisał/a:
Nie widziałem nigdzie zapowiedzi aby reby HH miały zniknąć z rynku lub zostać zamienione na znak firmowy xCCR.

https://www.facebook.com/groups/nurkuj/permalink/896857563741966/

No to już widzisz Smile
beza - 25-08-2015, 10:02
Temat postu:
Zioło napisał/a:
Miło mi poinformować, iż organizacja ASTD Polska jako pierwsza została wyróżniona wyborem do szkolenia na terenie Polski nurków z zakresu rebreatherów X-CCR. Ta nowa konstrukcja firmy IQSUB, która powstała przy ogromnym wkładzie naszego instruktora Piotra Redkiewicza zastąpi w niedługim czasie znany z wielu spektakularnych nurkowań rebreather HammerHead.


To dośc odważne, nie śmiałbym oczywiście twierdzić, że motywowane np marketingiem Smile , stwierdzenie.
To, że IQSubs w najbliższej przyszłości zaprzestanie produkcji osprzętu to HH nie oznacza, że marka HH zniknie w jakikolwiek sposób z rynku (choćby dlatego, że prawa do marki, do elektroniki nie są w rękach, a na pewno nie wyłącznie w rekach IQSubs).

Poniżej fragmenty wypowiedzi właściciela IQSubs:

" The both projects was originally designed in iQsub and iQsub is the owner of intelectual property of HH CCR and X-CCR hardware (no electronics)." -> ani słowa o marce HH

" his also means that iQsub is ending the production of HH CCR for the future. " -> tutaj powinna się znaleźć informacja o zaprzestaniu produkcji osprzętu do HH, czyli scruberów, kabli, przeciwpłuc, pętli etc. niemniej jednak, nie sądze, żeby IQSubs zaprzestał produkcji części czy też 'zamienników' 'pasujących' do 'starych' HH Wink A już na pewno nie oznacza to, że XCCR cokolwiek zastąpi.
Wojtek Komocki - 25-08-2015, 12:51
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
https://www.facebook.com/groups/nurkuj/permalink/896857563741966/
No to już widzisz Smile



Adaś post został usunięty Sad
W.
Wojtek Komocki - 25-08-2015, 13:06
Temat postu:
beza napisał/a:
To, że IQSubs w najbliższej przyszłości zaprzestanie produkcji osprzętu to HH nie oznacza, że marka HH zniknie


Siemasz
No dokładnie. Ja kibicuję oczywiście Redu i Bretislav'owi. Fajne jest to, że się coś dzieje w rynku i pojawiają się nowe konstrukcje takie jak Liberty czy xCCR lub pojawiają się nowi dystrybutorzy takich maszyn jak JJ CCR. Natomiast mamy w kraju dość sporo maszyn z stajni HH więc rynek części i osprzętu wg mnie będzie dalej istniał. Stwierdzenia Adama ( Zioło ) są o tyle kontrowersyjne, że wg mnie to marketing z pogranicza balansu "na plotce" Za chwilę będzie informacja o CE itd. Ja odpowiem tak: zdrowy rozsądek i czas. To tyle w kwestii maszyn które muszą zostać przetestowane i opływane na różnych głębokościach i przez różnych nurków.

Tyle w temacie, pozdrawiam
Wojtek
Tomasz Wciórka - 25-08-2015, 13:42
Temat postu:
Wojtek Komocki napisał/a:

Adaś post został usunięty Sad
W.


proszę:



KLIK
Wojtek Komocki - 25-08-2015, 19:44
Temat postu:
Tomasz Wciórka napisał/a:
proszę:

Tomek dzięki tak przy okazji puściłem Tobie PW
Pozdrawiam
Wojtek
Paweł Seweryniuk - 26-08-2015, 13:01
Temat postu:
fajnie napisany artykuł

http://deepadventure.pl/aktualnosci/artyku%C5%82y/2015/08/26/x-ccr-vs.-hh-cz.1/
beza - 26-08-2015, 15:16
Temat postu:
Odpowiedz z Hammerhead CCR, czyli osób, które o ile pamiętam od 2 lat sprzedają HH z TM. moje części, kupione wcześniej, od Czechów, mają znaki handlowe IQSubs, tylko Handset ma oznaczenie Hammerhead oraz logo producenta elektroniki czyli Jurgensen Marine.

"Although the HammerHead CCR is constantly being upgraded and modified, production has not stopped on new units. In fact, we are delivering new units this week and have classes scheduled in several locations around the world over the next several months, both on the diver and instructor level. "

Także na tę chwilę osoby które jako jedyne sprzedają jednostki z TM Hammerhead, nic nie wiedzą o tym jakoby zaprzestać miano produkcję tego produktu.

Taka mała luźna myśl, nawiązująca do pięknego szumu informacyjnego jaki ostatnio powstał wokól nowego produktu. Generalnie lepiej sprzedawać się będzie rebreather, który nazwiemy 'następcą legendarnego HH' niż 'przerobiony HH z elektroniką zrobioną od podstaw przez kogoś zupełnie bez doświadczenia' . Smile
Wojtek Komocki - 26-08-2015, 20:02
Temat postu:
Paweł Seweryniuk napisał/a:
fajnie napisany artykuł


Paweł przeczytaj pod artykułem Bramera całą dyskusję. Ja jestem zwolennikiem mówienia wprost a nie papki marketingowej. Wiesz rzadko zabieram głos w takich dyskusjach i jak ostatnio gadaliśmy o rebie to wspominałem dlaczego ja podjąłem taki a nie inny wybór. Świadomość zakupu marki HH nie wynikała z przypadku u wielu moich znajomych nurkujących na tych maszynach. Dzisiaj mówienie o zastąpieniu jednego drugim jest lekko zakrawające o chujnię bo nowy pomysł Bretislava to zupełnie inna elektronika i zupełnie nowy reb choć na pierwszy rzut oka przypominający HH. Oczywiście ja nie podejmuję kwestii takich czy innych rozwiązań ale umówmy się to inny reb a Thornton póki co nie mówi Game Over dla HH. Kolejny aspekt to ten który napisałem na FB - jak mam uwierzyć, że za 5 lat twórca/ twórcy xCCR nie wpadną na pomysł a teraz będzie yCCR i mam gdzieś dotychczasowych użytkowników w dostępie do części serwisowych etc. Zabawne jest to, że w różnych dyskusjach zaczynają się też wypowiadać w kwestiach technicznych osoby które nigdy nie pływały na rebach ale to już chyba taka nasza przypadłość narodowa. Cała zabawa polega na tym, że nie ma chęci na dowalenie pomysłodawcą xCCR a na tym aby nie mówić, że HH to lipa a xCCR teraz zastąpi go na rynku.
Dzisiaj spotkałem się z Marcinem i oglądałem xCCR - maszyna ma kilka fajnych rozwiązań ale to tak jak mówiłem zupełnie inna jednostka niż HH ( choć podobna powierzchownie )
Pozdrawiam
Wojtek
beza - 27-08-2015, 10:53
Temat postu:
Wojtek,

Jedna uwaga - IQSubs wyraźnie napisał, że nie będzie miał gdzieś dotychczasowych użytkowników HH i będzie wykonywał serwis już istniejących urządzeń. Moim zdaniem problemy mogą pojawić się tylko z elektroniką bo Jurgensen to osobna firma, ale tutaj moim zdaniem nie ma co winić IQSubs.
Zresztą - producent nigdy nie zagwarantuje Nam, że będzie wiecznie serwisował dane urządzenie, poza tym co wynika z gwarancji lub ewentualnie z jakichś innym umów. I należy się z tym zawsze liczyć. W sieci jest ciekawa dyskusja o podobnym przypadku, kiedy Liquivision zaprzestał produkcji XLinka i jest tam kilka ciekawych opinii.
Wojtek Komocki - 27-08-2015, 11:47
Temat postu:
beza napisał/a:
Jedna uwaga - IQSubs wyraźnie napisał, że nie będzie miał gdzieś dotychczasowych użytkowników HH

Cześć
I to jest fakt który także wczoraj potwierdził Bramer w wieczornej wypowiedzi na FB. Bierz jednak pod uwagę to, że głośno jedna z osób bliskich tworzeniu finalnego produktu jakim jest xCCR mówiła, że nie będzie już żadnych opcji na części do HH. Ja także dokładnie to słyszałem w wypowiedzi podczas targów w Warszawie - "dokładnie" = mówiąc wprost w rozmowie face to face. Tak jak wcześniej napisałem jestem zwolennikiem mówienia wprost więc dzisiaj mówienie o zastąpieniu HH przez xCCR jest zbukiem marketingowym. To nie zastąpienie jednego drugim ale wprowadzenie na rynek nowej maszyny i zaprzestanie produkcji w dotychczasowej wersji HH robionego w Czechach i tyle wg mnie jest w tej całej sprawie. Napisałem także na FB że po drodze w Europie i USA jest wiele firm posiadających CNC i drukarki 3D więc zrobienie głowicy przez SubGravity nie jest dużym problemem Smile

Udany marketing nie polega na tym, że mówi się HH to taki Duży Fiat a my dzisiaj mamy Mercedesa. Udany marketing jest wtedy kiedy się mówi do wczoraj produkowaliśmy Mercedesa a dzisiaj mamy w swojej stajni AMG. Nasza nowa jednostka posiada to i to i ......... Taka jest moja dygresja do całego tego tematu przy okazji ASTD Smile
Wojtek
Adam Jaworski - 27-08-2015, 13:24
Temat postu:
Wojtek Komocki napisał/a:
To nie zastąpienie jednego drugim ale wprowadzenie na rynek nowej maszyny i zaprzestanie produkcji w dotychczasowej wersji

Zaprzestanie produkcji jednego i wprowadzenie na rynek drugiego - czy to właśnie nie jest definicja "zastąpienia"? scratch
Zioło - 27-08-2015, 14:19
Temat postu:
Wojtek Komocki napisał/a:
beza napisał/a:
Jedna uwaga - IQSubs wyraźnie napisał, że nie będzie miał gdzieś dotychczasowych użytkowników HH

w Europie i USA jest wiele firm posiadających CNC i drukarki 3D więc zrobienie głowicy przez SubGravity nie jest dużym problemem Smile



Mam nadzieje, że Cie źle zrozumiałem. Uważasz, że skoro Bratislav już nie bedzie robił HH, którego wymyślił i zaprojektował to każda inna firma, która ma CNC może go sobie zacząć teraz produkować?
Maciej Bulkowski - 27-08-2015, 14:24
Temat postu:
Ziolo zanim zaczniesz zadawac pytania wypadalo by odpowiedziec na kilka zadanych ci wczesniej.
Wojtek Komocki - 27-08-2015, 14:50
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
"zastąpienia"? scratch


Adaś zaprzestanie produkcji w Czechach i wstawienie reba zupełnie innego z inna elektroniką to nie jest "zastąpienie" ponieważ reby pod nazwą HH są nadal dostępne z elektronika JMarine cyclops

Trzeba patrzeć póki co przez Cool bo to się jeszcze może dużo zmienić Rolling Eyes
Wojtek
Wojtek Komocki - 28-08-2015, 13:48
Temat postu:
Zioło napisał/a:
Mam nadzieje, że Cie źle zrozumiałem. Uważasz, że skoro Bratislav już nie bedzie robił HH, którego wymyślił i zaprojektował to każda inna firma, która ma CNC może go sobie zacząć teraz produkować?


Skoro ma być pytanie za pytanie to czy nie uważasz że JMarine zaprzestanie teraz produkcji elektroniki ?
Wcześniej napisałem i to wg mnie słuszne będzie podejście Bretislava - produkcja komponentów do HH pod potrzeby serwisu bądź bo tego nie wiem ale nie wykluczac należy takiej możliwości pod potrzeby SubGravity.

Z kolei nadal nam nie odpowiedziałeś skąd jest filozofia zastąpienia bo HH to jedno a xCCR to drugie i teraz dyskredytowanie dotychczasowej maszyny z elektronika od JMarina jest słabe. Ponadto kibicuję xCCR ale zawsze podchodzę do tematu bezpiecznie - Starnaś miał dużo racji mówiąc że należy konsultować sprawy a nie obrażać się Smile W rebie jak sam wiesz najważniejsze jest to co mamy w pętli a przykład pierwszych kompów JMarine robiących test selenoidu pokazują naocznie problemy jakie napotykane były przy spadkach napięcia i restartowaniu kompa sterującego jednostką. Teraz to już historia ale historia z dużym bagażem doświadczenia. Zresztą wszystkie kontrowersje wynikają nie z faktu pojawienia się xCCR tylko z sformułowań "marketingowych" tak użytych że odwróciły się w drugą stronę Sad

No i ważne jest to co napisał wyżej Maciej - warto odpowiedzieć na wcześniejsze pytania zadane w dyskusji compress
Pozdrawiam
Wojtek

BTW - mówienie dzisiaj, że czas ukrócić "chujnię" z sprzedażą komponentów HH i że dysze stałego przepływu to porażka i że wszystko co się działo dotychczas było złe to strzelanie sobie samemu w kolano. Wyżej napisałeś kto był pomysłodawcą i producentem a więc też i autorem dzisiaj nazywanego "drugiego obiegu HH" salut
Zioło - 28-08-2015, 17:34
Temat postu:
Byłem wczoraj u Bratislava i pozwolę sobie go zacytować. "Rebreather z dotychczasową elektroniką nie ma szans otrzymać certyfikatu CE właśnie ze względu na nią". XCCR jest w trakcie testów by otrzymać CE (zamrażanie, badania oporów oddechowych, w najróżniejszych warunkach itd). Myślę, że ten certyfikat przekona wielu z Was do słuszności decyzji IQSub

Oczywiście, że maszyna wymaga testów w naturalnych warunkach. Ten proces cały czas trwa. Będziemy go testować między innymi na Hańczy w połowie września na głębokościach 60m-100m, zapraszam do zapoznania się z tą maszyną w tym czasie. Chętnie wyjaśnię na miejscu różnice - będę tam miał zarówno mojego HH jak i XCCR-a

Nie traktujcie mojej wstrzemięźliwości w odpowiadaniu na wszystkie pytania jako ignorancji. W nocy wróciłem z Czech, a teraz jestem w drodze na Bornholm. Nie zawsze mam czas śledzić wszystkie nośniki informacji.

Jeśli chodzi o pytania, co nowego wniesie ASTD? Mam nadzieje, że nigdy nie usłyszę, że ktoś zrobił kwity jaskiniowe nurkując dwa razy w kamieniołomie i raz w zalanej piwnicy. A jeśli usłyszę to nic z tym nie zrobię. Będziemy się starali dobierać i weryfikować dobranych instruktorów by utrzymać wysoki poziom szkoleń. "For many" ktoś napisał. Zastanówmy się kto zakłada firmę by do niej dokładać, ale czy to taki wielki interes - sami policzcie Smile Może mój syn za 20 lat coś na tym zarobi, ja raczej nie zakładam wielkich zysków.
MaRkY - 28-08-2015, 17:41
Temat postu:
z Marketingu xCCR dostaje 2=
chyba że bawicie się w Kurskiego i innych bulterierów.

Buta, Duma, Wyniosłość, Pycha, Arogancja, Bezczelność, Zarozumiałość, Zuchwalstwo, Tupet, Pyszałkowatość, Nadentość, Chucpa, Impertynencja.

Więcej słów bliskoznacznych, pasujących do wypowiedzi kogoś kto podaje się za przedstawiciela ASTD i xCCR, nie udało mi się znaleźć Razz

rozumiem, że Marketing trzeba zrobić trafiający w sposób dogłębny, robiąc nam dziurę w mózgu.
Jednak bardziej na początku liczy się dyplomacja i pokora w każdym biznesie, bo nigdy nie wiadomo, z której strony może przyjść pomocna dłoń.

a tak na samym początku jesteście spaleni. Nie wiem kim są osoby wypowiadające się w imieniu wymienionych przeze mnie brandów bo się nie przedstawiły i tak na prawdę nie wiemy czy jest to wypowiedź fanów czy twórców.

Chłopaki pozbierajcie się - szum już zrobiliście - teraz weźcie łopatkę i torebkę na psie ochody i posprzątajcie ten bałagan.

Pamiętajcie, nie sra się we własne gniazdo.
Co się macie kłócić to się kłóćcie, ale czemu publicznie ???

Powodzenia mimo wszystko
Marek Spiżewski
MaRkY - 28-08-2015, 23:46
Temat postu:
Jeśli chodzi o certyfikat CE i deklarację zgodności zgodnie z dyrektywą unijną,
producent zaświadcza, że dany produkt jest zgodny z taka a taką dyrektywą i z taką a taką normą bez względu czy jest to norma polska niemiecka czy rumuńska.
To producent bierze na siebie odpowiedzialność wystawiając deklarację zgodności i certyfikat CE.
Owszem są jednostki certyfikowane i notyfikowane, którymi można się wesprzeć wystawiając deklarację zgodności, zgodnie z obowiązującymi unijnymi przepisami ale jest to tylko dodatek.
całą odpowiedzialność bierze na siebie producent.
Stąd:

jeśli wyprodukuje sobie w domu oddycharkę i będą chciał ją komus sprzedać mogę wystawić deklarację zgodości i certyfikat CE bez pytania nikogo o zgodę.
oczywiście jeśli coś się komuś stanie prokurator zapukado mnie.

jesli będę umiał się wybronić żadna jedostak certyfikowana czy notyfikowana nie jest mi potrzebna.

więc jakby ktoś chciał mogę podpowiedzięc jak uzyskac CE na HH Smile
Marcin Gala - 29-08-2015, 10:57
Temat postu:
MaRkY napisał/a:

jesli będę umiał się wybronić żadna jedostak certyfikowana czy notyfikowana nie jest mi potrzebna.

więc jakby ktoś chciał mogę podpowiedzięc jak uzyskac CE na HH Smile


Trochę offtop, ale co tam. Chyba warte wydzielenia, bo temat pojawia się to tu, to tam.

MaRkY, o ile generalnie podoba mi się, to co napisałeś (to producent odpowiada za zgodność z min. wymaganiami bezpieczeństwa) o tyle trudno mi zaakceptować stwierdzenie, że nie potrzebujesz jednostki notyfikowanej do wystawienia deklaracji zgodności.

Rebreathery podlegają dyrektywie PPE 89/686/EEC jako sprzęt III kategorii (art. 8 pkt. 4).

Zgodnie z artykułem 10, aby legalnie wystawić deklarację zgodności producent musi przejść proces oceny typu WE w jednostce notyfikowanej (ocena dokumentacji, wzoru, systemu jakości).

Natomiast - co pewnie dla większości z nas jest oczywiste - dla przejścia oceny typu WE oraz dla wystawienia przez producenta deklaracji zgodności nie jest wymagana zgodność z normami, nawet zharmonizowanymi (art. 5, pkt. 2)
MaRkY - 29-08-2015, 15:27
Temat postu:
Marcin Gala napisał/a:



Rebreathery podlegają dyrektywie PPE 89/686/EEC jako sprzęt III kategorii (art. 8 pkt. 4).


Dyrektywa 89/686/EWG została zmieniona dyrektywami: 93/68/EWG, 93/95/EWG, 96/58/WE i rozporządzeniami nr 1882/2003, 1025/2012. Wink

fakt faktem nie wczytywałem się dogłębnie bo dopiero gdzieś z tyłu głowy rozważam posiadanie reba, jak również dotychczasowe audyty nie poruszały tego tematu. Ale dzięki za wskazówkę zaczynam zgłębiać temat.

Ponadto upoważniona jednostka ≠ jednostka notyfikowana
Zioło - 08-11-2015, 15:16
Temat postu:
Jeśli ktoś ma możliwość i ochotę zapraszam na Śląsk, na rzut oka na oba reby (HH i XCCR) we czwartek 12.11.2015 w Tarnowskich Górach o 18:30 w naszym klubie. Będzie można porównać obie jednostki zarówno pod kontem budowy jak i oprogramowania. Będzie też można się umówić na intro na XCCR-ze. Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy adi@z4.pl, w odpowiedzi prześlę szczegóły.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz