Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - National Geographic – Adventurers of the Year

Krzysztof Starnawski - 09-11-2016, 17:16
Temat postu: National Geographic – Adventurers of the Year
National Geographic – Adventurers of the Year

Ostatnie kilkanaście lat w mojej karierze nurkowej poświęciłem eksploracji naprawdę głębokich jaskiń. Dużo czasu minęło nim od pierwszego zanurzenia zszedłem na ich dno określając ich głębokość. Nie wszystkie projekty się już zakończyła ale w większości z nich jestem poniżej 200m głębokości
Droga nie była łatwa. Musiałem nauczyć się nurkować z użyciem obiegów zamkniętych i dostosować je do kilkunastogodzinnych nurkowań poprzez ich dublowanie. Dopracować decompresje. Dostosować swój sprzęt i siebie do długiego przebywania w zimnej wodzie. I w końcu nauczyć się dobrze rozumieć jaskinie i przewidywać co mi może przynieść los za kolejnym zakrętem. W tym czasie udało mi się skonstruować dualHH, SMCCR, przenośny habitat, podwodne wiertarki i wiele innych wynalazków.

Ciężka praca, wsparcie przyjaciół i odrobina szczęścia pozwoliła mi przetrwać do dnia dzisiejszego i mocno przesunąć przodki w paru głównych projektach:

Albania / jaskinia Viroit / max głębokość zanurzenia 278m/ 4 lata eksploracji / trudności: temp. wody 12 stopni / eksploracja dalej w toku

Macedonia / jaskinia Matka Vrelo/ max głębokość zanurzenia 230m / 2 lata eksploracji / trudności: temp. wody 14 stopni / eksploracja dalej w toku

Chorwacja / jaskinia Cetina- Gospodska/ max głębokość zanurzenia 106m / 4 lata eksploracji / trudności: profil nurkowania, transport sprzętu w jaskini / eksploracja dalej trwa

Meksyk / trawers Dos Ojos – Sac Actun / max głębokość zanurzenia 106m / 7 lat eksploracji / trudności: zaciski i zawaliska i trudność znalezienia połączenia / eksploracja trwa nadal , barak jeszcze połączenia

Meksyk / Sabak Ha / max głębokość nurkowania 165m / 1 rok eksploracji / trudności: brak / eksploracja trwa nadal

Francja / Gould u Pont / max głębokość zanurzenia 192m / 2 lata eksploracji trudności: zacisk na dnie / eksploracja trwa nadal

Włochy / Elefante Bianco / max. Głębokość zanurzenia 196m / 2 lata eksploracji / trudności temp. wody 9 stopni / eksploracja trwa

Czechy / Hranicka Propast / max głębokość zanurzenia 265m, najgłębsza zalana jaskinia na świecie 404m / 20 lat eksploracji / trudności: żrąca woda / eksploracja trwa

To tylko te projekty w których przekraczam głębokość 100m i to czasem kilkukrotnie od zera w ciągu jednego nurkowania. Jest jeszcze mnóstwo z mniej spektakularną głębokością za to pod wieloma innymi względami równie trudne. W Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Serbii, Namibii, Polsce i we Włoszech.

Jeśli uważasz że moje osiągnięcia w nurkowaniu eksploracyjnym są dla ciebie godne wyróżnienia to zagłosuj, jeśli nie to tez zagłosuj ale na kogoś innego. My jako nurkowie powinniśmy wspierać odkrywców bez względu w jakiej dziedzinie odkrywają Smile

Cave Diver Krzysztof Starnawski

link do głosowania: www.votestarnawski.pl

by sie liczyć trzeba głosować codziennie, raz dziennie do 16 grudnia


Bogdan WEG - 09-11-2016, 17:29
Temat postu:
drugie miejsce już jest.
Walczymy zatem o pierwsze cheers
Chrystian Przybylski - 09-11-2016, 19:33
Temat postu:
Wysyłam codziennie z trzech komputerów i trzymam kciuki !
Adam Joka - 09-11-2016, 21:05
Temat postu:
Szacunek i głosy całej rodziny. Krzychu trzymaj się. Dzielnie Ci kibicujemy.
Marcin Tracz - 11-11-2016, 10:34
Temat postu:
Krzysiek, głosowałem ju z przekierowania z TOPR'u i teraz tutaj. Nie wiedziałem, że można codziennie. Kurcze tyle głosów zaprzepaściłem scratch

Z całym szacunkiem
Marcin T
Sebastian Zieliński - 20-11-2016, 08:31
Temat postu:
...a podbijam sobie Wink
Bogdan WEG - 21-11-2016, 10:49
Temat postu:
Nareszcie dziś PIERWSZE MIEJSCE !

Tak trzymać ! cheers cheers cheers
Chrystian Przybylski - 21-11-2016, 20:11
Temat postu:
Głosuję codziennie i kibicuję Krzysztofowi. Robię to z komputera, laptopa, tableta, telefonu z dwóch przeglądarek Google i Mozilla. Razem jest to 9 głosów dziennie. Głosowanie jest do 16 grudnia i namawiam wszystkich do czynnego wsparcia wspaniałego Polskiego nurka !
piotrkw - 22-11-2016, 19:31
Temat postu:
Chrystian Przybylski napisał/a:
Razem jest to 9 głosów dziennie.



I uważasz, że to w porządku ?? Gratuluję samozadowolenia . Wink
Ciekawe jak będzie smakowało Krzyśkowi takie "zwycięstwo"?
Bo swoje w jaskiniach , realizuje w uczciwy sposób.
Sebastian Zieliński - 22-11-2016, 22:43
Temat postu:
...a czym jest dopuszczenie oddawania głosów codziennie przez te same osoby?

Jeżeli robię coś ekstra, a nie mam rzeszy fanów i nie śmigam po portalach społecznościowych to z góry jestem na przegranej pozycji w tego typu konkursach.
Jeżeli do tego specjalizuje się w niszowej dziedzinie to sukcesy na miarę Oscara Wink giną w świecie fejzbuka przy ekstra zdjęciu kota Very Happy
Starnawski "konkursy" wygrywa pod wodą. Wysoka klasyfikacja w tego typu rankingu to tylko ukłon ludzi w jego stronę. To wiąże się z większym postrzeganiu jego i ułatwieniem mu spełniania nowych planów. Nic więcej.

Uczciwie było by gdyby każdy (komputer) mógł raz zagłosować. Niestety tak nie jest.
Marcin Tracz - 23-11-2016, 15:28
Temat postu:
Tak, czy inaczej, Starnaś prowadzi i trzymam dalej kciuki za niego, bo reprezentuje nas- nurków, Polaków i odkrywców. Polacy nie gęsi i swoich KOLOSÓW mają!!!
Bogdan WEG - 24-11-2016, 23:37
Temat postu:
piotrkw napisał/a:
Chrystian Przybylski napisał/a:
Razem jest to 9 głosów dziennie.



I uważasz, że to w porządku ?? Gratuluję samozadowolenia . Wink
Ciekawe jak będzie smakowało Krzyśkowi takie "zwycięstwo"?
Bo swoje w jaskiniach , realizuje w uczciwy sposób.



tak czy siak Krzysiek przegrywa na dziś 1000-ma głosami.
Albo go wspieramy albo nie.
Nie chcę dyskutować o metodach, ale albo jesteśmy wygrani albo przegrani.
Krzyskiek zawsze ryzykuje SWOIM ŻYCIEM a co ryzykuje biegacz : złamaną kostkę ?
Sorry ale nie ten poziom zaangażowania wg mnie
Marek Łącki - 25-11-2016, 13:08
Temat postu:
Super pomysł.Już działam.
Marek Łącki - 25-11-2016, 13:11
Temat postu:
piotrkw napisał/a:
I uważasz, że to w porządku ??

Co nie jest zabronione jest legalne.
Chrystian Przybylski - 25-11-2016, 18:07
Temat postu:
Po 21 dniach głosowania podliczając wszystkie głosy sytuacja wygląda tak :
Krzysztof ogółem 112251 głosów
Mira Rai ogółem 138287 głosów
Przegrywamy o 26 036 głosy.
Głosowanie trwa do 16 grudnia i wszystko przy mobilizacji jest do odrobienia ...
Tomciuch - 27-11-2016, 15:13
Temat postu:
Marek Łącki napisał/a:
piotrkw napisał/a:
I uważasz, że to w porządku ??

Co nie jest zabronione jest legalne.


możliwości ciąg dalszy:

https://www.youtube.com/watch?v=e7uF33v8erc

Dla jasności nie namawiam tylko pokazuję, że możliwość tak jest.
Pozdrawiam
Adam Jaworski - 27-11-2016, 20:11
Temat postu:
I efekt będzie taki, że Starnawski najje się wstydu. A takie video będzie puszczane przez wszystkich krytykujących jako dowód, co jak się odbywało Sad
Sebastian Zieliński - 27-11-2016, 21:01
Temat postu:
Konkurs dopuszcza głosowanie przez jedną osobę wielokrotnie Wink a film faktycznie może powinien być niepubliczny.


...ale różnica jest kolosalna. Trochę ponad 6000 głosów dla biegaczki i niecałe 3000 dla naszego przedstawiciela Neutral


ja robię tak:
ctrl + shift + P (w operze ctrl + shift + n)
ctrl+v
enter

dalej to już wiadomo Wink
Adam Jaworski - 27-11-2016, 21:20
Temat postu:
To może w takim razie kilkadziesiąt botów postawić trzeba było. Albo kilkaset. Każdy by głosował raz dziennie z automatu w imieniu jednej osoby, która bez niego i tak by przecież głosowała. A jak ktoś za późno się zorientował w akcji, to jego bot by mógł głosować kilka razy dziennie, w zbożnym celu nadrobienia niedopatrzonej zaległości.

Idąc dalej, optymalnie by było całą farmę takich botów postawić. Można je wtedy za niewielkie pieniądze udostępniać bezpośrednio samym zawodnikom Smile
bell23 - 28-11-2016, 10:57
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
To może w takim razie kilkadziesiąt botów postawić trzeba było. Albo kilkaset. Każdy by głosował raz dziennie z automatu w imieniu jednej osoby, która bez niego i tak by przecież głosowała. A jak ktoś za późno się zorientował w akcji, to jego bot by mógł głosować kilka razy dziennie, w zbożnym celu nadrobienia niedopatrzonej zaległości.

Idąc dalej, optymalnie by było całą farmę takich botów postawić. Można je wtedy za niewielkie pieniądze udostępniać bezpośrednio samym zawodnikom Smile


no i mamy nowy pomysł na biznes Smile
Tomek Płociński - 28-11-2016, 15:39
Temat postu:
Ciekawe że wszyscy pozostali mają w sumie nie więcej jak 1% głosów scratch

W rzeszę nurków z całego świata oraz pospolite ruszenie w Pl jestem w stanie uwierzyć ale nie wierzę w to, że biegaczka z Nepalu ma aż tylu wielbicieli salut
Marek Łącki - 06-12-2016, 20:08
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
I efekt będzie taki, że Starnawski najje się wstydu. A takie video będzie puszczane przez wszystkich krytykujących jako dowód, co jak się odbywało Sad

Dzisiaj o godz.12 mieliśmy 6000 głosów przewagi a teraz 2000 do tyłu i uważasz że 44 ooo osób zagłosowało uczciwie na biegaczkę?
Adam Jaworski - 06-12-2016, 20:26
Temat postu:
Nie - i dlatego uważam ten konkurs za pozbawiony sensu. Zdecydowana większość startujących praktycznie nikogo nie obchodzi a pomiędzy dwójką toczy się walka nabijaczy głosów - humanoidalnych bądź zautomatyzowanych.
Bogdan WEG - 12-12-2016, 21:14
Temat postu:
Krzysiek w konkursie raz jest na pierwszym, raz na drugim- inni się nie liczą ......tak wychodzi
Nasi skoczkowie narciarscy, drużynowi zawsze przegrywali a dziś są na pierwszym miejscu. Dlaczego?
Uwierzyli w słowa trenera Stefana Horngahera, że można zwyciężyć.
Chcemy pokazać , że jesteśmy dumni co robi Krzysiek czy mamy to gdzieś ? Biegacz zwycięży???
Jeżeli zwycięży to słabo o nas świadczy i że nie dorównujemy osiągnięciom Krzyska do pięt, skoro w tyle ludzi-forumowiczów nie dajemy rady zagłosować żeby zwyciężył ?
Głosujcie do diaska !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tomek Płociński - 13-12-2016, 12:10
Temat postu:
Bogdan WEG napisał/a:
Biegacz zwycięży???

Biegacz zwycięży bo bot zawsze nabije więcej głosów niż nawet 5000 ludzi ... co oczywiście nie oznacza że można się poddać, wręcz przeciwnie trzeba walczyć do końca salut
Jarek Andrzejewski - 13-12-2016, 12:17
Temat postu:
A skąd wiadomo, że na "naszego" nie głosują boty, a na "nie naszą" - głosują?
Adam Jaworski - 13-12-2016, 12:24
Temat postu:
Bo nasi są dobrzy a obcy są źli - podstępni, nieetyczni, biją zwierzęta i zjadają dzieci Smile

Tak serio, jeżeli tam jest jakiś bot śledzący co się dzieje i dobijający głosów, to pomóc w zasadzie może jedynie zmasowana kontr-akcja w ostatniej minucie głosowania Smile

Tak w ogóle, jaka jest różnica w liczbie głosów total? Bo ja codziennie dostaję jakieś powiadomienia na fejsie, że w tym dniu przegraliśmy tyloma głosami a w tamtym tyloma... Dzisiaj zajrzałem i zobaczyłem głosów kilka tysięcy oddanych, a przedwczoraj było w tym samym miejscu kilkadziesiąt tysięcy. Co się tam wyprawia scratch
Jarek Andrzejewski - 13-12-2016, 12:33
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:

Tak serio, jeżeli tam jest jakiś bot śledzący co się dzieje i dobijający głosów, to pomóc w zasadzie może jedynie zmasowana kontr-akcja w ostatniej minucie głosowania Smile

... i zakończyć dyskwalifikacją obu kandydatów?
Gdybym to ja kandydował, to poprosiłbym o NIE używanie botów, ale YMMV...
Emil Sieńko - 13-12-2016, 13:04
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Gdybym to ja kandydował, to poprosiłbym o NIE używanie botów, ale YMMV...

Krzysztof sam, chyba na FB, prosił o walkę fair, nie wkleję tu źródła ale jestem pewien, że prosił o uczciwe oddawanie głosów.
Andrzej Piekarski - 13-12-2016, 13:20
Temat postu:
tak było. nie wydaje sie póki co żeby Mira zrobiła to samo Smile

inna sprawa, ze NG miało oczyścic to z głosów generowanych przez boty, nie znam się na tym i nie wiem czy to możliwe jednak to by mogło pomóc.. chyba
Emil Sieńko - 13-12-2016, 14:34
Temat postu:
Tak dokładnie, NG ma czyścić wyniki, już były jakieś korekty scratch Na 99,99999% nie uda się zrobić pełnej korekty, wątpię też czy regulamin przewiduje ew. sankcje wobec kandydata, który zyskuje głosy dzięki bootom (przecież zakładamy, że nie to on bezpośrednio bootuje). Postawa Krzyśka, który twierdzi, że ew. przegrana ale fair jest lepsza od mocno kontrowersyjnej wygranej czyni go już zwycięzcą. Chciałbym by ktoś pokazał mi taką społeczną mobilizację ze strony kandydatury ww. biegaczki analogicznej do pospolitego ruszenia wywołanego w naszym środowisku przez kandydaturę Starnasia (nie twierdzę, że nie ma takiego zjawiska ale ślad takiegoż Wink nie wpadł mi w oko - choć "półświatek" biegaczy jest mi obcy Wink ).
Jarek Andrzejewski - 13-12-2016, 14:54
Temat postu:
Emil Sieńko napisał/a:
/.../ Chciałbym by ktoś pokazał mi taką społeczną mobilizację ze strony kandydatury ww. biegaczki analogicznej do pospolitego ruszenia wywołanego w naszym środowisku/.../

a czytasz w języku ojczystym Miry? Smile
Z ciekawości zerknąłem na jej profil na FB. Ma ponad 50 tysięcy polubień i podobną liczbę obserwujących. Dlaczego nie dopuścić myśli, że to całkiem miła i lubiana dziewczyna (i, broń Boże, nie twierdzę, że w przeciwieństwie do Krzysztofa Smile )?
Emil Sieńko - 14-12-2016, 08:07
Temat postu:
Andrzej Piekarski napisał/a:
tak było. nie wydaje sie póki co żeby Mira zrobiła to samo Smile


Jarek Andrzejewski napisał/a:
a czytasz w języku ojczystym Miry? Smile


Jarek nie czytam. Po prostu nie widziałem jej apelu o grę fair, więc jak zauważysz taki to możesz tu wkleić. O tym pisałem. Nie o tym, że jest miła czy nie. Rolling Eyes
Wiem, że co nie zagłosuję na Krzyśka to najczęściej przegrywa z Mirą i to kilkaset głosów. Zdaję sobie sprawę z tego, że Krzysiek reprezentuje dość niszowy sport plus nie znam środowiska biegaczy i tego, jak bardzo ta grupa jest zorganizowana.
Ps. Krzysiek musiał przejść na profil DualREb by móc przyjmować nowych znajomych Very Happy
Jarek Andrzejewski - 14-12-2016, 08:21
Temat postu:
Nawet jeśli Mira Rai nie zaapelowała o głosowanie bez użycia botów (z jakiejkolwiek przyczyny, np. nie wie, że takowe są), to nie można wnioskować, że nie wygrywa dzięki rzeczywistemu poparciu.
Proponuję: qidquid agis, prudenter agas et respice finem i idę zagłosować Smile
Marek Łącki - 28-02-2017, 21:57
Temat postu:
For 12 years, National Geographic has combed the globe to find the Adventurers of the Year, each selected for his or her extraordinary achievement in exploration, adventure sports, conservation, or humanitarianism. A record number of votes were cast this year to determine the 2017 People's Choice Adventurer of the Year, Nepali trail runner Mira Rai.
Emil Sieńko - 01-03-2017, 08:50
Temat postu:
Brick wall
Monika - 01-03-2017, 15:47
Temat postu:
Emil Sieńko napisał/a:


ale serio?

A może dla odmiany można ucieszyć się cudzym sukcesem? Tak tylko głośno myślę.
Andrzej Barnat - 01-03-2017, 20:09
Temat postu:
Monika napisał/a:
Emil Sieńko napisał/a:


ale serio?

A może dla odmiany można ucieszyć się cudzym sukcesem? Tak tylko głośno myślę.

Przestań. :mrgreen: Nie rób scen :lol:
Michał Bińkowski - 02-03-2017, 09:29
Temat postu:
Bieganie jest ostatnio bardzo popularne (globalnie) więc wynik plebiscytu nie dziwi. Nie umniejsza to sukcesu Starnasia.
Monika - 02-03-2017, 15:43
Temat postu:
Andrzej Barnat napisał/a:
Nie rób scen


Twisted Evil Cool Smile

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz