Forum Dive Trek Group

Kupię - Gniazdo Gralmarne

Eryk Mróz - 06-04-2017, 12:27
Temat postu: Gniazdo Gralmarne
Kupię gniazdo Gralmarine, może być stare, może być uszkodzone.
Jarek Andrzejewski - 06-04-2017, 13:45
Temat postu:
A po co, jeśli można zapytać? Nowe oczywiście powinno Ci się udać kupić u Bartka.
Eryk Mróz - 07-04-2017, 09:15
Temat postu:
Właśnie nie udało. Dzwoniłem do Grala na nr ze strony www i mi miła Pani powiedziała, że wtyczek i złączy nie sprzedają.
Piotr Kozaryn - 07-04-2017, 09:52
Temat postu:
hmmm to jakaś nowość. w zeszłym roku kupiłem gniazdo właśnie w Gralu...
Jeśli chodzi o wtyczkę to nie wiem (bo gniazdo a wtyczka to jednak różnica)
Eryk Mróz - 07-04-2017, 11:43
Temat postu:
Moja wina chodziło mi o gniazdo. Nie rozmawiałem bezpośrednio z właścicielem tylko z jakaś babeczką. Stwierdziła, że nie sprzedają, a mogę im na serwis wysłać. Jak cenowo wygląda u nich za nowe gniazdo?
Witold Sepioł - 08-04-2017, 00:25
Temat postu:
Witam,
gniazdo kosztuje 55zł +koszt wysyłki 16zł. Zamówienie proszę przysłać na patrycja@gralmarine.com
Pozdrawiam,
Bartłomiej Grynda
Eryk Mróz - 08-04-2017, 09:34
Temat postu:
TO jest mail z tego roku? To mnie w kulke zrobiła...
Witold Sepioł - 08-04-2017, 10:45
Temat postu:
2015
Eryk Mróz - 08-04-2017, 11:46
Temat postu:
No właśnie. A mi kilka dni temu powiedziała, że nie sprzeda. Nie wiem, jakbyś był w stanie mi to zamówić (może Ciebie bardziej lubią) to byłbym wdzięczny Wink
Dawid Fabrowski - 08-04-2017, 12:42
Temat postu:
W tym roku to koszt juz 71 płn. Gral sprzedaje tylko os posiadających och sprzęt
Eryk Mróz - 08-04-2017, 13:32
Temat postu:
Jak za zwykłe gniazdo to się cenią. No tak tylko skąd wiedzą kto ma ich sprzęt. Temat dalej stoi na etapie, że potrzebuję tylko gniazdo.
Jarek Andrzejewski - 08-04-2017, 14:28
Temat postu:
Jeśli za drogo, to przecież możesz wytoczyć sam Smile Nie napisałeś po co Ci ono (chęć zakupu uszkodzonego jest zagadkowa) więc nie wiem czy jakieś alternatywy podsuwać. Gwint od strony kanistra to typowe M16x1,5, jeśli to jest to, o co chodzi.
A jeśli mysi być takie i żadne inne to po prostu zadzwoń do Patrycji w poniedziałek i pogadaj. I ona i Bartek to sympatyczni i pomocni ludzie - wiem z własnego doświadczenia.
Eryk Mróz - 08-04-2017, 21:56
Temat postu:
Fakt nie napisałem. Robie latarkę, zastanawiam się czy nie zostawić kabla na stałe między głowicą a kanistrem, ae mam wtyk grala i w sumie jakbym miał wtyczkę to bym zastosował w swojej latarce. Dzwoniłem do niej i powiedziała, że nie sprzedają, że mogę im ew na serwis wysłać. Gwint problemem w wytoczeniu zewnętrzny nie jest. Raczej chodzi mi o gniazdo rca w środku. Jakie gniazdo zastosowali dokładnie bo gniazd rca jest kilka typów. Poza tym kwestia takiego wycentrowania gniazda żeby po skręceniu złącza wtyk rca idealnie w gnieździe leżał. Bo jak dam je za płytko to nie będzie łączyło. Nie wiem czy wiesz co mam na mysli Wink
Jarek Andrzejewski - 08-04-2017, 22:43
Temat postu:
Wtyczka i gniazdo nie obracają się,
Nie wiem, jak GM wybrało typ złącza, ale wiem, że styk musi być dobry, bo przecież parę A tam może popłynąć.

Jeśli otwieranie i zamykanie kanistra nie jest problemem, to kabel na stałe (a'la azon) jest chyba najtańszym i najbardziej niezawodnym rozwiązaniem.

Złącza robi też Tomek Lusawa (aka DSLM). Nie są zgodne z GM, o ile wiem, ale nieco tańsze. Nie widziałem ich, ale mam od Tomka jeden kanister.
Eryk Mróz - 08-04-2017, 23:00
Temat postu:
Ja wiem że wtyczka sie nie obraca, ale kwestia jak głęboko w gnieździe obsadzić gniazdo rca aby złącze działało m.in. Niestety kanister z korkiem zakręcanym więc raczej będzie to upierdliwe aby rozkręcać do ładowania.
Jarek Andrzejewski - 09-04-2017, 14:54
Temat postu:
Czoło gniazda cinch jest cofnięte względem krawędzi gniazda o 6,8mm.
Eryk Mróz - 09-04-2017, 16:01
Temat postu:
A dysponujesz moze zdj wyjetego gniazda cinch?
Jarek Andrzejewski - 09-04-2017, 16:32
Temat postu:
Nie, używam tych złącz w całości. Są zalane szczelnie.
Eryk Mróz - 11-04-2017, 07:27
Temat postu:
Fakt, te nowe są zalewane. Ja mam jeszcze rozbieralną wtyczkę.
Btw dzisiaj dostałem mailową odpowiedź od Grala. Już nie sprzedają. Koszt wymiany gniazda w ich kanistrze to 75zł.
Sławek Hałka - 22-04-2017, 02:54
Temat postu:
Cytat:
W tym roku to koszt juz 71 płn. Gral sprzedaje tylko os posiadających och sprzęt

Nie bardzo są w stanie to stwierdzić. Jeżeli ładnie poprosisz Patrycję, to być może dostaniesz. Ja werbalnie (przez telefon) przyznałem się, że nie posiadam sprzętu Gral, ładnie poprosiłem i dostałem. Smile
Może dzięki takiemu elastycznemu podejściu Patrycji niedługo później kupiłem od Grala palnik...
Eryk Mróz - 23-04-2017, 20:20
Temat postu:
Może spróbuję w ten sposób.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz