Forum Dive Trek Group

Inna pomoc - Naprawa latarki L4M 7 XRE

bastekpred - 23-04-2017, 19:50
Temat postu: Naprawa latarki L4M 7 XRE
Cześć. Czy ktoś z Was naprawiał obrotowy wyłącznik w latarce L4M 7XRE. Chodzi mi o to, że obrotowy ring od jakiegoś czasu nie ma wyczuwalnych pozycji "wył" , "moc1" , moc2". Pewnie pozycjonowanie jest na zasadzie kulki wypychanej sprężynką, która się zbiła, rozpadła? Udało mi się odkręcić przednią część głowicy z szybą i dostałem się do płytki z diodami. Płytka jest luźna lecz nie da się jej wyjąć bo przewody nie pozwalają. Trzeba by je odlutować a nie chcę tego robić nie będąc pewien czy trzeba. Po wyjęciu płytki z diodami prawdopodobnie dostanę się do śrub by dalej rozpołowić głowicę i dostać się do mechanizmu. Z tyłu głowicy jest jeszcze metalowy dławik, który być może to też zespala. Czy ktoś ma taką naprawę za sobą i może pomóc?
bastekpred - 23-04-2017, 19:54
Temat postu:
Nie potrafię wstawić zdjęcia choć jest to jpg i ma mniej niż 256 kB.
Jarek Andrzejewski - 23-04-2017, 20:10
Temat postu:
Zdjęcie wstaw do galerii i tu podlinkuj.
bastekpred - 23-04-2017, 20:31
Temat postu:
No tak, ale login i hasło z forum nie działa. Jestem mało cierpliwy na takie nieudogodnienia Sad.
Jarek Andrzejewski - 23-04-2017, 20:42
Temat postu:
To wrzuć gdzie indziej i linkuj.
Ad rem: mam nieśmiałe podejrzenie, że dostęp do mechanizmu nie wymaga rozkręcania latarki.
bastekpred - 23-04-2017, 21:22
Temat postu:
Chodzi o tą latarkę:





Edit by Tomek
Jarek Andrzejewski - 23-04-2017, 21:35
Temat postu:
No cóż, nie zasypujesz informacjami, ale podtrzymuję swoją hipotezę: dostęp jest od tyłu, a nie ze środka obudowy.
piotrkw - 24-04-2017, 10:14
Temat postu:
Kontaktowałeś się z Piotrem Redkewiczem ? To chyba najprościej i najpewniejszą odpowiedż otrzymasz. . Mam tę latarkę , chyba jedną z pierwszych, naprawiałem we własnym zakresie przewody przy gnieżdzie ładowania ale jeszcze głowicy nie rozbierałem. Wink Tu wszystko działa poprawnie .
Michał Hoffa - 24-04-2017, 11:36
Temat postu:
Moim zdaniem dostęp jest tylko od przodu.
Adam Jaworski - 24-04-2017, 15:56
Temat postu:
Michał Hoffa napisał/a:
Moim zdaniem dostęp jest tylko od przodu.


Jak wyjąć szybkę? Jakąś przyssawką?
Michał Hoffa - 24-04-2017, 20:24
Temat postu:
Kilka tych latarek do mnie trafiło z powodu akumulatora, nigdy się nie przyglądałem tej szybce..
Andrzej Skotnicki - 24-04-2017, 22:00
Temat postu: lfm
cześć,
reasumując, czy firma LFM ma serwis, do którego da się zadzwonić i jeszcze ktoś odbierze ?
- mam taką latarkę jak w temacie, na razie bez problemów, ale po gwarancji (a już tak jest) coś tam może się zadziać i wtedy...
- miałem kupić NW7, ale widzę, że to improwizacja, zatem

jaką latarkę diodową, która wąsko świeci kupić z powodu, że fajnie świeci i serwis ma na telefon ?

pozdrawiam
AS
Kamil Szwarc - 24-04-2017, 23:04
Temat postu: Re: lfm
Andrzej Skotnicki napisał/a:


jaką latarkę diodową, która wąsko świeci kupić z powodu, że fajnie świeci i serwis ma na telefon ?


AS


GRALMARINE 3XML-2 ma 6 stopni a na serwis chyba ludzie nie narzekają. Znajomy ma i bardzo zadowolony ale jeszcze mu nie przestała działać SmileSmile
Bartek Sajkowski - 24-04-2017, 23:43
Temat postu:
Serwis Grala jest bardzo zacny, sprawdziłem osobiście Smile
szybki kontakt, szybka naprawa, niska cena (latarka już dawno po gwarancji)
Tomek Płociński - 25-04-2017, 09:45
Temat postu:
Piotr teraz robi reba więc możliwe, że tak jest tym pochłonięty, że latarki spadły na niższy priorytet
Andrzej Piekarski - 25-04-2017, 10:44
Temat postu:
Tomek Płociński napisał/a:
Piotr teraz robi reba więc możliwe, że tak jest tym pochłonięty, że latarki spadły na niższy priorytet


idąc tropem wieszcza "co konia obchodzi, że się wóz wywraca"
z biznesowego pkt. widzenia nie zabija się dla własnych ambicji "rdzenia własnego biznesu" bo to skutkuje tym, że sprzedaż spada i w efekcie firma hmm choruje scratch ?

co z tego że posiada się bardzo dobre produkty skoro:
- nie sposób ich kupić od ręki
- brakuje stałego "odpowiedzialnego" miejsca kontaktu
itd. itd.

ale co ja tam wiem
Dariusz Szymański - 25-04-2017, 15:31
Temat postu: Re: lfm
Andrzej Skotnicki napisał/a:

jaką latarkę diodową, która wąsko świeci kupić z powodu, że fajnie świeci i serwis ma na telefon ?

Chcesz mieć coś dobrze zrobione, to zrób to sam Very Happy
140tyś luxów z 1m, nawet hidy się chowają przy tym...
Mam 1.5x więcej światła w punkcie niż Oceanex Sunbeam, 2x więcej niż Thor i (i ponad 3x wiecej niż halcyon focus)

bell23 - 25-04-2017, 15:42
Temat postu:
a kąt i światłość?
Tomasz Wciórka - 25-04-2017, 15:49
Temat postu:
@Darek fajna zabawka, ale ostatnio przekonałem się, że nadmiar światła, czy to skupionego czy video nie zawsze jest dobry, zależy gdzie i do jakich warunków.

niemniej gratuluje, chętnie bym pod wodą zobaczył taki laser Very Happy
Dariusz Szymański - 25-04-2017, 16:06
Temat postu:
Światłości będzie ok 2,8-3tyś lm, skupienie ... rzędu 1° może mniej nawet.
Tak to świeciło na powietrzu, jakiś film spod wody wkrótce.
Jeszcze programuję bajery w sterowniku...
Jarek Andrzejewski - 25-04-2017, 16:37
Temat postu:
Dariusz Szymański napisał/a:
/.../skupienie ... rzędu 1° może mniej nawet/.../

zmierz. Przy takim wyraźnym odcięciu "spota" to łatwe (2 razy arcus tangens połowy średnicy spota podzielonej przez odległość do ściany).
Jakim prądem "napędzasz" LEDa?
Dariusz Szymański - 25-04-2017, 17:09
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:

zmierz. Przy takim wyraźnym odcięciu "spota" to łatwe (2 razy arcus tangens połowy średnicy spota podzielonej przez odległość do ściany).
Jakim prądem "napędzasz" LEDa?

No właśnie nie takie proste, bo kamerka głupieje i tylko przez chwilkę widać, że są 2 odcięcia.
Odległość z google map wychodzi ok 40-45m do ściany sąsiedniego bloku.

Prąd diody jeszcze się ustala bo pewnego momentu przestaje się opłacać wychładzanie/podkręcanie.
Jarek Andrzejewski - 25-04-2017, 18:30
Temat postu:
A dlaczego posiłkujesz się tak niedokładnym filmem (np. skąd wiesz, że jest tam akurat 1,5 czy 2,5m)?

W pokoju spokojnie zrób test.
Ustaw mały prąd (żeby nie raziło), wydrukuj kartkę z kratką 1cm (np. taką przygotowaną w Libre Office), zaświeć na nią, zmierz średnicę spota (myślę, że możesz oba zmierzyć i podać 2 kąty) i odległość do ściany.
Dariusz Szymański - 25-04-2017, 18:52
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
(np. skąd wiesz, że jest tam akurat 1,5 ?

Np stąd, że okna w naszych blokach mają ok 1,5m na wysokość i ten mniejszy spot miał na oko tyle samo - tyle mi wystarczy.
Co za różnica czy wyjdzie 0.9° czy 1.2° ?
Na pewno nie będę niczego drukować w tym celu...


Wracając do tematu naprawy latarki 7xre - tam z tyłu są 2 śrubki mocujące blachę do goodmana..
Ja zacząłbym od odkręcenia tego tyłu i być może ujawni się jakiś większy dostęp.
Może być też tak, że jednak dostęp będzie wyłącznie przez przód.
Trzeba będzie wydłubać oring blokujący szybkę i później tak samo wprasować nowy.
Wtedy bez dobrych narzędzi prędzej się coś popsuje niż naprawi.
Popatrzę/pomacam u nas w klubie u kolegi to może coś więcej znajdę...
Jarek Andrzejewski - 25-04-2017, 19:21
Temat postu:
Dariusz Szymański napisał/a:
Co za różnica czy wyjdzie 0.9° czy 1.2° ?

zapewne niewielka, gdyby... błąd Twojej deklaracji nie wynosił 60-400%...
Ale istotnie nie jest to najważniejszy parametr - widać, że miecz jest.
bastekpred - 04-05-2017, 16:49
Temat postu:
Dzięki za zainteresowanie. Trochę przespałem temat. Po kontakcie z Piotrem Redkiewiczem dowiedziałem się, że dostęp jest od przodu latarki choć nie był wylewny w szczegółach. Przód latarki po prostu się odkręca. Złapałem przód głowicy przez rękawiczkę gumową i dało się odkręcić. Wykręca się przedni czarny ring z grubą szybą. W drugiej części latarki jest rowek z oringiem. Więc szyba jest dociskana do oringa po przykręceniu ringu. Po odkręceniu przodu mamy luźno ruszającą się płytkę z diodami. Płytki nie da się pociągnąć do przodu aby dostać się do może jakichś śrub wewnątrz? Tak jakby za krótkie były przewody. Nie chcę odlutowywać ich ale być może tak trzeba zrobić. Ponieważ to poważniejsza ingerencja nie zdecydowałem się na to i wrzuciłem tutaj temat. Piotr niejako tajemniczo potwierdził mi, że trzeba odlutowac przewody.
Na razie nurkuję z nią bez działającego właściwie wyłącznika. Z tyłu nie należy odkręcać metalowego dławika bo uszkadza się wtedy latarkę.
rybar - 12-05-2017, 11:16
Temat postu:
Miałem dokładnie tak samo, nie wyczuwalne pozycje włącznika. Wysłałem do L4M, podobno wyczyścili tylko w myjce i nasmarowali, po serwisie włącznik działa jak dawniej.
bastekpred - 15-05-2017, 09:15
Temat postu:
Cześć. Może miałeś na gwarancji? Ja pytałem w L4M i dostałem info, że to nie opłacalna jest naprawa.
Bartek Sajkowski - 15-05-2017, 11:46
Temat postu:
dla nich na pewno się nie opłaca, lepiej abyś kupił nową za miliony monet...
rybar - 20-05-2017, 22:25
Temat postu:
Nie, nie miałem na gwarancji. Z tego co wiem, u mnie pomogło samo czyszczenie. Pewnie nie było to opłacalne dla firmy bo zapłaciłem jedynie za wysyłkę.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz