Forum Dive Trek Group

Wypożyczenie sprzętu - pożyczę adapter DIN -> INT

bpiotrek - 08-02-2018, 11:16
Temat postu: pożyczę adapter DIN -> INT
Od uczynnego forumowicza pożyczę adapter DIN -> INT (automat DIN, butla INT).

Potrzebuję go na marzec.

Warunki do uzgodnienia Very Happy
Norbert Koziar - 08-02-2018, 17:38
Temat postu:
Gdzieś głęboko wpiwnicy mam kilka, mogę pogrzebać i poszukać. Mało używane Wink
bpiotrek - 09-02-2018, 10:32
Temat postu:
Mój jeden kupiony chyba 6 lat temu też elegancko nabierał patyny w piwnicy, aż nagle trzeba dwa Rolling Eyes

Daj znać jak zlokalizujesz adapter to się umówimy w kwestii przesyłki.
Dziękuję salut
Norbert Koziar - 09-02-2018, 13:15
Temat postu:
Znalazłem 2: Apex i Piórewicz. Jak będziesz we Wrocławiu to zapraszam. Ja będę w Wawie 22go, mogę zabrać, ale jest zawsze ryzyko, że zapomnę.
Tomek - 10-02-2018, 09:45
Temat postu:
Proponuję zapytać w bazie w której będziesz nurkował czy jest możliwość podłączenia automatu ze złączem DIN. To kwestia wykręcenia inbusem z zaworu butli "kółeczka z oringiem".
Sam adapter dość sporo waży, a chcesz zabrać 2 szt, mi zawsze było szkoda cennych kg w bagażu.
Wojtek A. Filip - 10-02-2018, 10:36
Temat postu:
Tomek napisał/a:
To kwestia wykręcenia inbusem z zaworu butli "kółeczka z oringiem".

Gdyby standard INT oznaczał wyłącznie wkręcane adaptory życie było by proste Smile .
Tylko w nielicznych krajach (np. Egipt, choć i tu nie jest to zasadą) stosuje się to rozwiązanie.
W większości wypadków zawory INT są nierozbieralne


bpiotrek - 10-02-2018, 12:10
Temat postu:
Centrum w Tajlandii nie gwarantuje że trafimy na takie zawory bo korzystają z różnych łodzi. Chociaż jest taka szansa.

Na razie wolę zabrać adapter i używać własnych automatów cyclops
Tomek - 11-02-2018, 11:37
Temat postu:
Wojtek A. Filip napisał/a:
Tomek napisał/a:
To kwestia wykręcenia inbusem z zaworu butli "kółeczka z oringiem".

Gdyby standard INT oznaczał wyłącznie wkręcane adaptory życie było by proste Smile .
Tylko w nielicznych krajach (np. Egipt, choć i tu nie jest to zasadą) stosuje się to rozwiązanie.
W większości wypadków zawory INT są nierozbieralne

Obrazek


.... podpowiedziałem na podstawie własnych doświadczeń (Egipt, Grecja, Tajlandia, Brazylia), najwyraźniej od 10 lat mam po prostu szczęście i omija mnie niemiła niespodzianka.
kjar - 22-02-2018, 23:15
Temat postu:
bpiotrek napisał/a:
Centrum w Tajlandii nie gwarantuje że trafimy na takie zawory ...
Ale możesz zapytać, czy na miejscu dysponują przejściówkami INT/DIN. Na ostatnim naszym wyjeździe lokalne centrum nurkowe samo zorganizowało dla nas kilka takich przejściówek (bezpłatnie) gdy tylko o to poprosiliśmy.
bpiotrek - 03-04-2018, 12:03
Temat postu:
Kilka zdań o nurkowaniu w Tajlandii opiszę w innym miejscu, a w temacie zaworów i adapterów: na jeden łodzi były butle z zaworami bez możliwości wykręcenia "pestek" - takie jak ze zdjęcia Wojtka, na drugiej część "pestek" dała się wykręcić, ale nie każda Twisted Evil

Centrum nurkowe, z którym nurkowaliśmy (Asian Divers) bez problemu zorganizowało nam adapter na wszelki wypadek cheers .

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz