Forum Dive Trek Group

Kursy i szkolenia - Jak używać i dbać o swój sprzęt

Wojtek A. Filip - 15-03-2018, 18:48
Temat postu: Jak używać i dbać o swój sprzęt
Dzień dobry.

Chętnie przeprowadzę kilkugodzinne szkolenie związane ze sprzętem nurkowym.
Jak dopasować, używać i konserwować swój podstawowy sprzęt.
Z pozoru temat jest dosyć oczywisty jednak patrząc z drugiej strony...
Na początek spróbujmy odpowiedzieć na kilka pytań:

1. Maska
2. Automaty
3. BCD
4. Płetwy

ad. 1
Czy wiesz, że przy zakupie maski nie należy jej dopasowywać przez zassanie powietrza nosem?

ad. 2
Czy wiesz, że płucząc puszkę II stopnia przez zanurzanie jej w wodzie, głownie marnujesz czas i wodę Smile - przy okazji: czy wiesz, że I stopień automatu możesz bezpiecznie zalać słodką wodą?

ad. 3
Czy wiesz, że inwestując kilkanaście złotych możesz bardzo mocno poprawić swoją pozycję, bezpieczeństwo i komfort używania Twojego jacketu?

ad. 4
Czy wiesz, że dobrze dobrana płetwa pomaga nie tylko w zanurzeniu ale także w dynamicznym przemieszczaniu gazu w suchym skafandrze?

Jeżeli żadne z pytań nie brzmi dla Ciebie zagadkowo, to na spotkaniu będziesz się dobrze bawił.
Jeżeli natomiast masz wątpliwości...
zdobędziesz nie tylko cenną wiedzę, pewniej będziesz posługiwał się własnym sprzętem i poradzisz sobie z sytuacjami, które w wielu przypadkach uważane są za awarie.


Jeżeli jesteście zainteresowani, proszę o informację w postaci dopisania się do listy poniżej.
Spotkanie proponuję zrobić w Concept Store SANTI w Warszawie, ale nie wykluczam innych lokalizacji.
Sprawdźmy najpierw czy są chętni.

Termin: 19.04.2018
Czas trwania 3-4 godziny (albo do zakończenia odpowiadania na pytania Smile )
Koszt: proponuję zrobić zbiórkę kasy w dowolnych kwotach i wpłacić ją na schronisko dla starych i chorych zwierząt Chata Zwierzaka



Lista chętnych:
1. Wojtek Filip
2.
3.
4.
Kamil Szwarc - 16-03-2018, 09:07
Temat postu:
Witam.
Akurat bede w tym czasie w PL więc chętnie skorzystam z okazji bounce
rendeer


Lista chętnych:
1. Wojtek Filip
2. Kamil Szwarc
3.
4.
Wojtek A. Filip - 16-03-2018, 14:10
Temat postu:
Kamil Szwarc napisał/a:
Akurat bede w tym czasie w PL więc chętnie skorzystam z okazji

Super ! salut
Szatan - 17-03-2018, 08:26
Temat postu:
Chętny, ale uczestnictwo uzależnione od lokalizacji.
Wojtek A. Filip - 27-03-2018, 10:18
Temat postu:
Dzień dobry.
Szkolenie nr 1 odbędzie się w SANTI Concept Store w Warszawie na Belwederskiej.

Koszt szkolenia to minimum 50zł/osoba - każda większa kwota wpłynie na ilość zakupów jakie zrobimy na rzecz Chaty Zwierzaka
Kamil Szwarc - 27-03-2018, 12:46
Temat postu:
Super. Już myślałem że brak chętnych.
Wojtek A. Filip - 17-04-2018, 10:13
Temat postu:
Dzień dobry.
Nasze spotkanie już w najbliższy czwartek o 1830 - do zobaczenia !
Paweł Kranc - 17-04-2018, 22:19
Temat postu:
Chętnie bym się dopisał ale w tygodniu z Wrocka trudno się wyrwać.
Czy są szanse na umieszczenie tych odpowiedzi po spotkaniu na forum bo są bardzo intrygujące Shocked
Wojtek A. Filip - 18-04-2018, 06:12
Temat postu:
Paweł - jasne Smile.
Cel akcji jest dwojaki:
1. Pokazać proste, ale zwykle z powodów historycznych nie wprowadzane rozwiązania sprzętowe
2. Wesprzeć Fundację Chata Zwierzaka (stąd bilety wstępu, których cena rośnie wraz z ilością posiadanych stopni Smile ) Patrząc na Twój profil... Wink .

Moja propozycja: wpłacasz jakieś pół mln $ Wink (albo ile tam lubisz) na konto Fundacji, a ja ładnie odpowiadam czy to na forum, Skype, albo jak tam sobie wymyślisz - może być?

Tutaj adres do wpłat:
https://pomagam.pl/gqc0ipyc
Paweł Kranc - 18-04-2018, 16:00
Temat postu:
Nie wiedziałem ,że jest taki szczytny cel tego spotkania,
bardzo chetnie dorzucę swoją cegiełkę co nie zmienia faktu, że chętnie posluchał bym Ciebie na żywo
co tam opowiadasz o tych wszstkich rurkach ,szybkach,gumkach i takich tam Very Happy Shocked
Może kiedyś dam radę podjechać na spotkanie w innym terminie.
Pozdrawiam
Paweł
Kamil Szwarc - 18-04-2018, 16:07
Temat postu:
Troche offtop ale może dalibyśmy radę organizowac wsparcie wybranych fundacji co miesiąc. Nawet kwota bicia twina powietrzem przy obecnej liczbie forumowiczów (nie wiem ilu jest tych regularnie zagladajacych)powinna być znacząca.
Wojtek A. Filip - 18-04-2018, 18:53
Temat postu:
Kamil Szwarc napisał/a:
Troche offtop ale może dalibyśmy radę organizowac wsparcie wybranych fundacji co miesiąc
Kamil, świetny pomysł salut
Możesz się zająć wstępnym wyborem fundacji?
Możemy to zrobić w dziale Inna pomoc: http://divetrek.com.pl/forum/viewforum.php?f=148

Jest widoczny również dla osób spoza forum, więc powinno się udać Smile .
Wojtek A. Filip - 18-04-2018, 18:57
Temat postu:
Paweł Kranc napisał/a:
Nie wiedziałem ,że jest taki szczytny cel tego spotkania,
Robiłem co mogłem i napisałem o tym w pierwszym poście w tym temacie Cool .
Paweł Kranc napisał/a:
bardzo chetnie dorzucę swoją cegiełkę co nie zmienia faktu, że chętnie posluchał bym Ciebie na żywo
co tam opowiadasz o tych wszstkic
Dziękuję za wpłatę.

Fajne spotkanie we Wrocławiu ?- z całą przyjemnością jest tam cała masa super ludzi salut .
Zasady te co zwykle: temat (na początek może być sprzętówka), ekipa i miejsce.
Kamil Szwarc - 19-04-2018, 12:49
Temat postu:
Wojtek A. Filip napisał/a:
Kamil Szwarc napisał/a:
Troche offtop ale może dalibyśmy radę organizowac wsparcie wybranych fundacji co miesiąc
Kamil, świetny pomysł salut
Możesz się zająć wstępnym wyborem fundacji?
Możemy to zrobić w dziale Inna pomoc: http://divetrek.com.pl/forum/viewforum.php?f=148

Jest widoczny również dla osób spoza forum, więc powinno się udać Smile .


Jasne. Zaraz coś ogarnę.
Wojtek A. Filip - 19-04-2018, 13:18
Temat postu:
thumleft
Wojtek A. Filip - 20-04-2018, 07:06
Temat postu:
Spotkanie jakie lubię - zainteresowana i zmotywowana nieduża grupa i można zaszaleć Smile

"instruktor mi powiedział, żeby nie naciskać bypassu kiedy płuczę automat bo mogę go zalać"

Jedna z ciekawostek wieczoru - sprawdzamy do jakiego stopnia możemy zalać automat z premedytacją wlewając do niego wodę - czyli nie tam jakieś mieszanie we wiadrze, ale bypass wciśnięty i lejemy Wink
Potem jeszcze zalewanie I stopnia - wreszcie wyjaśnienie jakie zalanie automatu, albo raczej która woda naprawdę może mu zaszkodzić.

Ile czasu zajmuje osuszenie w pełni zalanego I stopnia? Czyli zalaliśmy przez otwarty pore LP korpus, a następnie: hokus pokus i... sucho !?
Skąd zatem ta informacja, że automat należy płukać bardzo delikatnie - tym bardziej, że takie płukanie bardziej moczy jego puszkę niż cokolwiek czyści Smile .








Dziękuję Wszystkim za wpłaty na rzecz Fundacji Chaty Zwierzaka !
Andrzej Piekarski - 20-04-2018, 10:28
Temat postu:
Wojtek

dokładam cegiełkę
Wojtek A. Filip - 20-04-2018, 10:30
Temat postu:
Super - bardzo dziękuję thumleft

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz