Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Covid a nurkowanie ?

piotrkw - 26-04-2020, 15:40
Temat postu: Covid a nurkowanie ?
https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-niepokojace-doniesienia-z-austrii-nawet-lagodny-przebieg-moze-niszczyc-pluca-6503967816501377a
Adam Jaworski - 29-04-2020, 13:26
Temat postu:
Dużo ostatnio zamieszania z tymi płucami. Ściągamy samolotami tysiące respiratorów, a podobno powodują uszkodzenia płuc jak się ma koronawirusa i lepsze jest oddychanie tlenem. Ale jak się trochę poszuka, to ludzie raportują gwałtowne pogarszanie się stanu chorych właśnie po podaniu tlenu. No i teraz ta historia z nurkami, co to byli młodzi i zdrowi i w czasie choroby w sumie nic im nie było a później się okazało, że wraki z ludzi - tylko pod wodę wejść musieli, żeby się o tym dowiedzieć. Ciężka sprawa. Ciekawe, czy w czasie choroby nurkowali czy siedzieli w domu...
Andrzej Piekarski - 29-04-2020, 14:01
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
ludzie raportują gwałtowne pogarszanie się stanu chorych właśnie po podaniu tlenu

wypuszczaj ten tlen z butli co to żeś nagromadził w chacie Smile

btw o czym już wszyscy wiedzą to te badania to na 6 ludziach (czy 5) przeprowadzono co może znaczyć i dużo i statystycznie nic bo próba za mała, ot anomalia jak i przy każdej innej chorobie, skrajne występować będą.

w weekend będzie webinar gdzie będzie Dr. Kot mówił o covid. Posłucham popatrzę zobaczy się.
Tomek - 02-10-2022, 17:21
Temat postu:
Cześć,

podbijam temat, właśnie minęły dwa tygodnie kiedy zakończyłem swoją przygodę z C-19 (wynik testu negatywny).

Pierwsze objawy "po" jakie dostrzegłem, to szybkie zmęczenie podczas najprostszych prac fizycznych.

Aktualnie boję się co będzie kiedy zarzucę twina na plecy (czy dam w ogóle radę), czy ktoś ewentualnie miałby ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami/uwagami ?

Dzięki za info.
Sławomir Kuich - 03-10-2022, 13:38
Temat postu:
Mi przeszły symptomy po 0,5 roku. Teraz jest ok, w międzyczasie ćwiczyłem kardio (rower) i wytrzymałość - spacery po 1,5-3h. Idź do pulmunologa z rentgenem płuc. Mi powiedział po 2ch tygodniach po covidzie lekarz stwierdził, że do wody mogę iść zaraz, więc zacząłem od szuwarów w 2x4l butlach.
Emil Sieńko - 04-10-2022, 12:59
Temat postu:
Tomek napisał/a:
łaśnie minęły dwa tygodnie kiedy zakończyłem swoją przygodę z C-19 (wynik testu negatywny)

No to zdrówka!

W moim przypadku było tak, że paskudnie przeszedłem COVID ale, jak się okazało bez zmian w płucach (sprawdzić najlepiej, jak kolega pisał wyżej).

Do siebie dochodziłem spory czas, również 0 kondycji czy sił. Jak odbudowałem się fizycznie "jako-tako" to na początku jakieś rozruchowe nurkowania dość płytkie.
Tomek - 08-10-2022, 07:52
Temat postu:
Cześć,

dziękuje za Wasze podpowiedzi.
Emil Sieńko - 10-10-2022, 10:51
Temat postu:
Tomek napisał/a:
Cześć,

dziękuje za Wasze podpowiedzi.


Spoko, opisz za jakiś czas, jak poradziłeś sobie w temacie - 3mam kciuki!

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz