Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - przejazd przez Warszawę

mysiar - 19-08-2008, 11:41
Temat postu: przejazd przez Warszawę
Witam
wybieram sie z Krakowa na Mazury i prosze o radę.
Jak najlepiej przejechać przez Warszawę, aby sie nie wrypać w jakieś korki giganty.
Planowany przejazd to poniedzialek w okolicach godziny 10-11 rano

Czy trasa wyrysowana na czerwono jest OK ?


Wojtek A. Filip - 19-08-2008, 12:26
Temat postu:
Żaden ze mnie lokales, ale ostatnio dosyć często wjeżdżam i wyjeżdżam z/do tutejszych okolic. Generalnie w godzinach przedpołudniowych stoisz nieco krócej niż rano i znacznie krócej niż po południu, ale stoisz przed Warszawą i za Warszawą. Nie jestem pewien na ile taki objazd się sprawdzi, bo i tak musisz się załadować na jakiś most.

Wybrałbym plan A - wyjazd tak, żeby stolicę przejechać przed 6 rano, plan B - pojechałbym zgodnie z AM i "trasą optymalną" Smile.

Może Warszawiacy mają swoje zwyczaje i wolą "za spożywczym w lewo", ale osobiście sukcesu jakiegoś dopatrzyć się w tym nie umiem, a przejazd "tyłami" wymaga w tym mieście dynamicznej nawigacji.


Powodzenia,
Wojtek
TomS - 19-08-2008, 13:21
Temat postu:
Trasa wybrana dobrze - dość szerokie arterie i nowe wiadukty nad newralgicznymi skrzyżowaniami. Nie wiem nic o aktualnych remontach. Proponuję bliżej 11-12. Około 10-11 jeszcze potrafią być korki.
Marcin H. - 19-08-2008, 14:30
Temat postu:
a ja na wszystkie wyjazdy wyjeżdżam o 12 w nocy - zgrzewka red bulla i jazda, nie ma wtedy korków nawet w piątki:)
Sebastian Mroczkowski - 19-08-2008, 14:41
Temat postu:
Trasa jest ok, choć ja jadąc na mazury waliłbym 7mką prosto (czyli z proponowanej "dociągnąć" do 7mki (wisłostrady) i na północ) i odbił dopiero na wysokości Nidzicy. Pytanie gdzie dokładnie zdążasz.
mysiar - 19-08-2008, 15:26
Temat postu:
styx napisał/a:
Pytanie gdzie dokładnie zdążasz.


Suwałki
tec - 19-08-2008, 16:30
Temat postu:
ja omijam W tak.
w zeszlym roku remonty pokonczyli. jechałem 3 tygodnie temu - szło gładko
pozdrawiam
mysiar - 19-08-2008, 16:44
Temat postu:
dzięki wszystkim za podpowiedzi
KrzyHo - 20-08-2008, 11:40
Temat postu:
Cześć,
to moja trasa! Jeżdżę nią codziennie do pracy ok 9:30 (Nadarzyn-Żerań).
Więc tak. Pierwszy korek to Raszyn (do objechania, ale kanałami). Postoisz max z 15 min, ale przed 11-tą powinno być lepiej. Dalej walisz Al. Krakowską i albo skręcasz w lewo w Łopuszańską i potem w prawo w Al. Jerozolimskie, albo Krakowską prosto do Hali Banacha i potem w lewo w Bitwy Warszwskiej do Dw. Zachodniego. Potem już luz aż do Marek. Przejazd od Janek do Marek o tej porze w zależności od ruchu na drodze zajmie Ci 35 do 45 min.
Potem przez Marki się przeturlasz (dużo świateł) i kłopot może być przed Wyszkowem, choć koło południa powinno być OK. Dalej do Suwałk ja preferuję trasę przez Tykocin (skrót przed Białymstokiem) i potem na Augustów

Pzdr
KrzyHo
Sebastian Mroczkowski - 20-08-2008, 21:19
Temat postu:
Wyszków można objechać via Brok.
Mania - 21-08-2008, 14:22
Temat postu:
A w Wyszkowie juz skonczyli remont? Bo jesli nie to zdecydowanie trzeba go objechac. Poza tym proponuje trase nie klasyczna bialostocka, ale przez Ostroleke, Lomze i Grajewo. Na trase bialostocka wpada sie dopiero w Augustowie. Moja trasa jest co prawda troche dluzsza i wezsza (w sensie szerokosci dorgi), ale zdecydowanie mniejszy ruch i mniej TIRow. Bialostocka jest uwazana za jedno z najniebezpieczniejszych tras w Polsce.

Mania
tec - 21-08-2008, 15:46
Temat postu:
Mania napisał/a:
A w Wyszkowie juz skonczyli remont? Bo jesli nie to zdecydowanie trzeba go objechac. Poza tym proponuje trase nie klasyczna białostocka, ale przez Ostroleke, Lomze i Grajewo. Na trase bialostocka wpada sie dopiero w Augustowie. Moja trasa jest co prawda troche dluzsza i wezsza (w sensie szerokosci dorgi), ale zdecydowanie mniejszy ruch i mniej TIRow. Białostocka jest uważana za jedno z najniebezpieczniejszych tras w Polsce.

Mania


Niestety ale nie zgodze sie z Toba. Mieszkam/pracuje w Białymstoku, pochodzę z suwalszczyzny, bardzo dużo jeżdżę po pl. Jak dla mnie trasa Wyszków-Białystok to najlepszy i stosunkowo bezpieczny odcinek "jednopasmowej" drogi w naszym kraju. Po minięciu Wyszkowa nigdy jeszcze nie trafiłem w korek. Czasami do Ostrowi trzeba się przeciskać ale raczej rzadko.

Ale jako trasę na suwaliszki przez Bstok również odradzam bo:
Trwa przebudowa drogi Wawa-Wyszków (od obwodnicy Radzymina aż za Wyszków będą po 2 pasy w jedną stronę),
właśnie rozpoczęła się przebudowa trasy Białystok - Katrynka więc również mało przyjemnie sie zrobiło.
Może przemawia przeze mnie lokalny patriotyzm alien ale np krajowa siódemka to dla mnie katorga a droga wygląda niby podobnie Rolling Eyes

Ps: Pamiętajcie że od roku trwa akcja "Bezpieczna ósemka". Prawie na każdym ograniczeniu stoi buda dla fotoradaru (i co jakiś czas na "normalnej" dziewięćdziesiątce).

Pozdrawiam
Szerokości

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz