Forum Dive Trek Group

PADI/EFR - Kurs OWD :-)

piotreks - 14-09-2006, 21:27
Temat postu: Kurs OWD :-)
Melduje że bez wiekszych problemów samolot wylądował w Szczecinie. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie w Waszej bazie. W oczach początkującego nurka Colona wykazała się bardzo dobrą organizacją. Duże brawa dla profesjonalizmu Bartka który był naszym instruktorem i wprowadził nas w ten wspaniały tak inny od naszego podwodny świat. Jego cierpliwość, opanowanie i siła spokoju udzielała się nam co pozwoliło łatwiej wykonywać wymagane od nas zadania. Mam nadzieje że szybko zawitamy u Was znowu.


Ładowania Osła (cokolwiek to znaczy).


Chyba można było zacząć ten kurs kilkadziesiąd lat wcześniej.


To tu, to z tym, to tam - chyba wszystko jak należy...


...czy napewno wszystko jak należy? Aha...czy może mi ktoś odkręcić butle?


Jezu! Która reką miałem trzymać automat z maską a którą pasek maski?


Pozastawieni sami sobie...


Wynurzenie.


Znowu paparazzi na łodzi.


Plątanie linki-chyba nie wiedziałem co z rękami zrobić.


Bardzo przyjemne ćwiczenie jeżeli jestes tym holowanym.


Odprawa przed nurkowaniem obfitującym w różnej wielkości potwory.


Takie potwory wydzieliśmy...

Jeszcze raz bardzo dziękuje i już tęsknie.

Piotrek i Aga.

P.S. Przy zasypianiu gdy zamkne oczy często "widzę" jakbym powoli sie zanurzał. Super uczucie Smile
JacekJ - 14-09-2006, 21:43
Temat postu:
Gratuluję ukończenia kursu.

Mam pytanko, na tym zdjęciu ...


jest plan nurkowania i na tablicy "MIN GAS. 50 bar (30 pokreślone/falka)"

Co oznacza "30 pokreślone/falka" w nawiasie ?
The_PiotREX - 14-09-2006, 22:16
Temat postu:
"w ostateczności" ?
KasiaK - 14-09-2006, 22:21
Temat postu:
The_PiotREX napisał/a:
"w ostateczności" ?

tak własnie Smile

Piotrek! gartulacje ukonczenia kursu i mam nadzieje, ze niedlugo do zobaczenia ponownie Wink

Piotra poznałam teraz w HGR i jest jedna z tych osob, ktore zafascynowaly sie nurkowaniem, od.....pierwszego wdechu z automatu Very Happy najbardziej mi sie podobało, jak pewnego dnia rano, zawitał Piotr w bazie, mimo, ze mialo go nie być....i powiedział, ze w sumie to juz miał nie nurkować.....ale stwierdzil, ze musi, ze nie zostanie w hotelu i czy sie da zabrac go na łodke Smile
to jest własnie poczatek pasji Wink

do zobaczenia
K
JacekJ - 14-09-2006, 23:27
Temat postu:
Cytat:
"w ostateczności" ?


Rozumiem słowo "ostateczność", ale nie rozumiem znaczenia w nurkowaniu.

Czy to znaczy :
- jak mam 50 lub miej to zawracamy (zwrot o 180 i zaczynamy powrót)
- a jak 30 lub mniej to znak ("w górę") i na powierzchnię

Czy 50 w ostateczności 30 oznacza (jak będzie pomiędzy 50 a 30) to zaczynamy powrót (wynurzanie) ?
Dorota i Wojtek - 14-09-2006, 23:35
Temat postu:
30 bar to minimalna ilość gazu na powierzchni.

Najpierw sprawdzić - potem pisać... 8)
sardyna - 14-09-2006, 23:41
Temat postu:
Dorota i Wojtek napisał/a:
30 bar to minimalna ilość gazu na powierzchni.


Przy napełnionym jackecie oczywiście Mr. Green
JacekJ - 14-09-2006, 23:46
Temat postu:
Dorota i Wojtek napisał/a:
30 bar to minimalna ilość gazu na powierzchni.


OK !
Bartek Cyperling - 15-09-2006, 06:15
Temat postu:
piotreks napisał/a:
Melduje że bez wiekszych problemów samolot wylądował w Szczecinie. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie w Waszej bazie. W oczach początkującego nurka Colona wykazała się bardzo dobrą organizacją. Duże brawa dla profesjonalizmu Bartka który był naszym instruktorem i wprowadził nas w ten wspaniały tak inny od naszego podwodny świat. Jego cierpliwość, opanowanie i siła spokoju udzielała się nam co pozwoliło łatwiej wykonywać wymagane od nas zadania. Mam nadzieje że szybko zawitamy u Was znowu.


Hej,
tak naprawde sami zrobiliscie swoj kurs - ja tylko asystowalem i pilnowalem, zeby wymagania kursowe nie zostaly ominiete, tak czesto jak to tylko bylo dozwolone podnoszac poprzeczke i dostosowujac do waszego poziomu
gratuluje skonczonego kursu jeszcze raz
Habibi - 15-09-2006, 22:14
Temat postu:
Ja sie dolancze z gratulacjami z okazji skonczenia kursu,widze ze BAKCYL
zostal polkniety Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Pozdrawiam
Zwierz - 16-09-2006, 14:23
Temat postu:
Witam.

Właśnie dotarłem do domu i odrazu postanowiłem zajrzeć na forum i co widzę, mój buddy z kursu już wysmarował posta. Myślałem że może uda mi sie pierwszemu, ale nic z tego. Nie szkodzi.

W pierwszej kolejności chciałem podziękować Bartkowi za wprowadzenie mnie w tajniki nurkowania. Profesjonalne szkolenie OWD którego byłem uczestnikiem wraz z Piotrkiem pozwoliło mi na ukończenie owego kursu i rozpoczęcia wspaniałej przygody jaką jest zwiedzanie głębin wód i oglądanie fałny i flory niedostępnej dla przecięnego człowieka.

Bartek!!! pełne uznanie dla twojego profesjonalizmu.

Ponadto.
Wielkie dzięki dla Doroty za fotki - są wspanaiłe. Nie spodziewałem się aż tak wspaniałych
ujęć. Mam nadzieję że, już wkrótce sam będę takie robił.
Nur z Tobą a potem jeszcze z Wojtkiem to czysta poezja.

Jeszcze raz i to napewno nie ostatni, chcę podziękować za wspaniałe przeżycia jakich mi dostarczyliście.

Pozdrowienia dla wszystkich z bazy COLONA DC HURGADA MAGAWISH.
piotreks - 17-09-2006, 21:50
Temat postu:
No to jeszcze kilka zdjęć z pod wody zrobionych przez Dorotę.
Ja(Łysy) i Zwierz Smile






2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz