Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - BUR - czyli jak zrobić ciekawe nurkowanie w Bałtyku

Wojtek A. Filip - 05-09-2011, 23:26
Temat postu: BUR - czyli jak zrobić ciekawe nurkowanie w Bałtyku
Witam.
W imieniu Bałtyckiego Towarzystwa Wrakowego oraz Global Underwater Explorers mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie "Baltic Underwater Research".
Projekt ma na celu inwentaryzację wraków oraz badania ich wpływu na środowisko naturalne rejonu zatoki Gdańskiej i Puckiej.
Jest to projekt długofalowy, a jego złożoność pozwala na zaangażowanie nurków na różnym poziomie wyszkolenia i doświadczenia nurkowego.
Najbardziej rozbudowana część projektu będzie związana z mapowaniem, robieniem dokumentacji filmowej oraz zdjęciowej wraków - zatem będzie można wykorzystać swoje umiejętności nurkowe na wielu wrakach z możliwością zaangażowania się w różne etapy naszych wspólnych działań.



Jak to będzie wyglądało w praktyce?
Dużo nurkowań na wrakach Bałtyku Smile !!! Wraki płytkie i głębokie. Praca w zespołach nurkowych, wspólne treningi doskonalące technikę nurkowania wrakowego oraz podnoszące nasze umiejętności ratownicze.

Kto może wziąć udział?
Każda osoba posiadająca stopień nurkowy i chcąca dołączyć do naszej ekipy. Każdy znajdzie coś dla siebie: od wsparcia powierzchniowego przez mapowanie wraków z zewnątrz bo ich penetrację.

Najistotniejsze jest dla nas bezpieczeństwo.
Dlatego zanim zaczniemy działać, zapraszamy Was na wspólny trening nurkowy, gdzie oprócz nurkowań, dokładnie omówimy jak w zależności od doświadczenia i umiejętności nurkowych możemy współpracować. Treningi naszych zespołów są oczywiście bezpłatne.
Najbliższe zajęcia odbędą się na Koparkach w dniach 17-18 września. Kolejne tydzień później w Trójmieście. Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt przez PW lub maila.



Osoby odpowiedzialne za projekt:
1. Sebastian Popek
2. Wojtek Filip
3. Tymek Podgórczyk


Do zobaczenia,
Wojtek
Sebastian Popek - 06-09-2011, 10:52
Temat postu:
Hej

Jako główny sprawca zamieszania napisze też pare słów.

Projekt jest długofalowy (pierwsza faza to około 2-3 lata) co oznacza, że zarówno spotkania jak i treningi będą odbywały się regularnie (mniej lub bardziej). Pierwsze spotkania mają na celu przybliżenie całej koncepcji projektu, działania w ramach projektu jak i tego "co dalej".
Jak już Wojtek napisał zaproszenie jest skierowane do wszystkich nurków a nie tylko nurków GUE, także działać może każdy kto będzie miał na to ochotę.
Kolejna rzecz, przyłaczyć się do projektu będzie można w każdej chwili. Czyli ktoś kto nie da rady dziś może się przyłączyć za miesiąc czy pół roku. I będzie miał takie same możliwości działania jak inni (jednym słowem nie będzie "starszych i zasłużonych" oraz "młodych do noszenia butli"). Chcielibyśmy aby każdy znalazł dla siebie coś odpowiedniego i mógł to robić.
A co z takimi co mają np. tylko tydzień w roku ? Też nie ma problemu. Jeśli wstrzelą sie w jakikolwiek termin wystraczy że napiszą "hej, mam tydzień wolnego może się na coś przydam" i już mogą działać.

W ciągu najbliższych tygodni udostępniony zostanie sam projekt (w wersji elektronicznej) tak aby każdy mógł zapoznać się szczegółowo z celami i sposobem działania.

Po pierwszych spotkaniach spróbujemy ustalić wstępny harmonogram spotkań i wspólnych działań zarówno w głębi Polski (treningi) jak i (rzecz jasna przede wszystkim) na Bałtyku.

Warto też zaznaczyć, że w projekcie nie chodzi tylko o wraki ale wiele bardziej złożonych problemów takich jak fauna i flora Bałtyku, oddziaływanie wraków na środowisko, a także sprawy około nurkowe takie jak bezpieczeństwo nurkowań, ratownictwo na Bałtyku, współdziałanie ze służbami ratowniczymi ect. Także projekt jest otwarty nie tylko dla nurków ale także dla osób zajmujących się innymi dziedzinami.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to piszcie śmiało (najlepiej tu na forum) chętnie na wszystko odpowiemy.

A tymczasem serdecznie zapraszam do spotkania z nami na Koparkach i w Gdyni.
Tymek Podgórczyk - 06-09-2011, 14:22
Temat postu:
Witajcie,

Na początku wszystkim dziękuję za zainteresowanie naszym projektem Smile

Jak już pisał Seba - planowane są dalsze trening i nie jest to akcja jednorazowa. Wstępnie planowane są takie spotkania weekendowe co najmniej raz na 2 miesiące. W tej chwil z Wojtkiem i Sebastianem jesteśmy na etapie ustalania harmonogramu spotkań oraz ich przebiegu.

Spotkania mają konkretny cel, którym jest stworzenie zespołu zdolnego do przeprowadzania szeregu misji od inwentaryzacji dokumentacji płytkich wraków Zatoki Gdańskie przez badania bałtyckiej flory i fauny po poważniejsze projekty eksploracyjne.

Jeżeli macie jakieś pytania lub sugestie zapraszamy do dyskusji.

Pozdrawiam
Tym
diversonic80 - 06-09-2011, 22:27
Temat postu:
Mozesz cos o kosztach napisac?
Domyslam sie, ze ten niby trening to na zachete, a potem bedziecie sciagac kase.
Pomysl fajny, zapewniajacy przez 2 latka ciagly doplyw gotowki.
Podstawa to dobry pomysl i umiejetnosc wyciagniecia kasy Smile
Wojtek A. Filip - 06-09-2011, 22:35
Temat postu:
Hej.
Yavox napisał/a:
Pazdziernik, Wojtku? Pliiz....
Alien napisał/a:
planujesz jakieś treningi po 3 października? Ja cały wrzesień jestem nieco zajęty
Plan jest taki, żeby treningi robić co ok. 2 miesiące. Zaczekajmy może do końca września - zobaczymy jak powiodą się spotkania na Koparkach i w 3M.

Swoją drogą na FB akces zgłosiły już 24 osoby Shocked .
Mam nadzieję, że zbudujemy super ekipę.


Pozdrawiam,
Wojtek
Adam Jaworski - 06-09-2011, 23:17
Temat postu:
diversonic80:

Ja nie wiem, z czego będą kursy oraz takie i owakie warsztaty. Myślę, że z kursami i warsztatami jest tak, że każdy ma prawo je proponować i każdy może w nich uczestniczyć (lub nie uczestniczyć) - co, z uwagi na koszty, jest przeważnie racjonalną decyzją opartą na ocenie własnych umiejętności oraz ocenie tego, czy kolejne kursy/warsztaty wniosą do nich coś nowego, za co warto zapłacić.

Z mojej perspektywy - jeżeli tego typu akcja może sprawić, że:

- zrobi się coś fajnego i pożytecznego
- że w ciągu tych 2 lat choćby z raz czy dwa będę mógł uczestniczyć w jakiejś formie warsztatów bezpłatnie
- że poznam fajnych ludzi, z którymi będzie można się dogadać i robić fajne nurkowania - w ramach tego i w ramach innych projektów
- że dodatkowo przy tym wszystkim będzie można dostać jakieś wsparcie (choćby drobną pomoc w konfiguracji sprzętu, dobre rady czy samą możliwość bycia przy tym, jak o wiele mądrzejsi ludzie robią rzeczy, których ja dopiero chciałbym się nauczyć)

a całość będzie częścią czegoś większego, jakiejś społeczności - gdzie można się spotkać, wypić piwo, raz na jakiś czas podsumować to co wszyscy do tej pory zrobili i jak komu idzie - to nawet, gdyby organizatorzy tydzień w tydzień zarabiali na tym przedsięwzięciu kasy jak lodu, to chyba nie jest nic złego, no nie? Jeżeli ktoś uzna, że jest tak dobry, że nie ma sensu na nic wydawać pieniędzy (albo, że oferowana za nie wartość nie jest aż tyle warta), to po prostu bierze udział tylko w tym, co jest za friko i nikt mu niczego z kieszeni nie wyciąga? No chyba, że się mylę?
Tymek Podgórczyk - 06-09-2011, 23:33
Temat postu:
diversonic80 napisał/a:

i tu wlasnie jest swietny interes
bo po co maja szukac chetnych na wyplyniecie jak maja juz zapewnione na 2 lata kursy
dodatkowo na pewno beda "warsztaty takie i owakie" za kolejna kase i kursy doszkalajace i mase innych dodatkowych rzeczy za ktore bedziecie placic

uczciwie by bylo przedstawic teraz na samym poczatku ceny za wszystko, a nie ciagac ludzi na jakies treningi zeby im wode z mozgu zrobic, a potem na kase naciagnac.

Ale sami sie przekonace w swoim czesie ze mam racje.


Witaj,

Aby rozwiać Twoje wątpliwości:
1. Uczestnictwo w spotkaniu jest dobrowolne
2. Uczestnictwo w późniejszych projektach też jest dobrowolne
3. Uczestnictwo w wypłynięciach również jest dobrowolne
4. Jeżeli będziesz chciał przyjść na kurs do jakiegokolwiek instruktora nurkowania na świecie - to zazwyczaj jest to płatne, ale też dobrowolne i jeżeli będziesz chciał przyjść na taki kurs to się zgłosisz, lecz nikt Cię do tego nie będzie zmuszał
5. Uczestnictwo w spotakniu na Koparkach czy w 3M nie zobowiązuje Ci do niczego
6. Jedyne ryzyko jakie ponosisz to, że się czegoś nowego nauczysz

Co do naszej motywacji - to rzeczą jaką zyskujemy jako pomysłodawcy tego przedsięwzięcia, to stworzenie zespołu zdolnego do przeprowadzenia projektów nurkowych, których poprostu nie da się zrealizować na własną rękę w niedzielne popołudnie - a takie nurkowania interesują nas najbardziej.

Pozdrawiam

Tym
Adam Jaworski - 07-09-2011, 03:56
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Może żeby uprościć organizację, zapraszam osoby zainteresowane do dopisywania się do listy na poszczególne treningi


Wojtku, czy te treningi mają charakter takiej jednorazowej akcji kick-off dla kolejnych nowych osób zainteresowanych projektem, czy też jest sens myślenia o tym, żeby uczestniczyć w więcej niż jednej edycji w różnych terminach?
Adam Jaworski - 07-09-2011, 03:59
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Swoją drogą na FB akces zgłosiły już 24 osoby
Mam nadzieję, że zbudujemy super ekipę.


Mam nadzieję, że korzystanie z FB nie jest obowiązkowe? Smile Mam lekką alergię...
Sebastian Popek - 07-09-2011, 07:20
Temat postu:
diversonic80 napisał/a:
Mozesz cos o kosztach napisac?
Hi

Fajnie, że zadałeś takie pytanie. Koszty to istotna część całości.
Cały projekt pomyślany jest jako non-profit co oznacza, że koszty (jakiekolwiek one będą) ponoszą wszyscy uczestnicy projektu we własnym zakresie. Tłumacząc na polski każdy płaci za siebie, chyba że w przyszłości znajdziemy inne źródło finansowania. Czyli Wojtek, Tymek czy ja płacimy za siebie, za swoje wypłynięcia, gazy dojazdy ect. To raz.
Dwa. Wypłynięcia. Nie mamy swojej łódki więc ciężko zapewnić sobie dwa lata pływania i pełnej obsady bo to niemożliwe po prostu. Założenie jest takie, że spotykamy się na wspólne ćwiczenia (nie koniecznie na morzu) i co jakiś czas w miarę możliwości działamy wspólnie na morzu na wrakach. Ale.. no właśnie nie jest to obowiązkowe. Projekt wyobrażamy sobie tak, że niezależne grupy nurków będą działać samodzielnie a BTW i GUE tylko będzą zwornikiem łączącym te grupy. Co oznacza np. następującą sytuację, że jedzie sobie grupa nurków np. do Jastarni i tam z wybraną przez siebie łódką robi działania na rzecz projektu. Czyli nie mamy wpływu na to kto z kim i kiedy poplynie. Co chyba powinno rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące "cwanego pomysłu". Nie zmienia to faktu, ze my ze swojej strony też będziemy organizować wspólne wypłynięcia (ale jak napisałem koszty wtedy dzielone są na wszystkich uczestników).
Co do kursów. Nie zauważyłem w poprzednich postach wymagań na jakieś specjalne uprawnienia a wprost przeciwnie. Każdy może uczestniczyć warunkiem jest posiadanie dowolnego stopnia nurkowego.
To chyba tyle o kosztach.

Wczoraj rozmawiająć z jedną z instytucji, którą staramy się pozyskać do naszego projektu usłyszałem pytanie czy jesteśmy normalni probując zrobić to w taki sposób.
Tak , nie jesteśmy do końca normalni Smile I tak będziemy robić ludziom wodę z mózgu Smile
To znaczy, że chcemy pokazać ludziom że:
- można pracować razem niezależnie od organizacji
- można zrobić co pozytecznego mając OWD
- można wspólnie nurkować i wspólnie coś zrobić
- że wraki to nie tylko kawałek stali
- że Bałtyk to coś więcej niż troche piasku i dorsze
- że nasze działania (jako ludzkości) mają wpływ na nasze otoczenie i nasze życie
- że można nurkować bezpiecznie i lepiej
- że nurkowanie jest super i można się nim bawić
Takie tam troche idealistyczne podejście do tematu

Jeśli masz pytania to pisz śmiało, chętnie na nie odpowiemy.

Ps. Prosiłbym tylko o powstrzymanie się od insynuacji dot. projektu zanim nie dostaniesz odpowiedzi. To nie wprowadza zdrowej dyskusji.
Wojtek A. Filip - 07-09-2011, 08:46
Temat postu:
Yavox napisał/a:
Wojtku, czy te treningi mają charakter takiej jednorazowej akcji kick-off dla kolejnych nowych osób zainteresowanych projektem, czy też jest sens myślenia o tym, żeby uczestniczyć w więcej niż jednej edycji w różnych terminach?

Wojtek Filip napisał/a:
Jak to będzie wyglądało w praktyce?
Dużo nurkowań na wrakach Bałtyku !!! Wraki płytkie i głębokie. Praca w zespołach nurkowych, wspólne treningi doskonalące technikę nurkowania wrakowego oraz podnoszące nasze umiejętności ratownicze.

Tak jak napisałem, a co podkreślili Tymek i Sebastian - chcemy realizować nasze projekty z szerszym zespołem dającym możliwość nurkowania każdemu kto ma na to ochotę. Nie widzę takiej możliwości, aby utrzymać bezpieczeństwo nurkowań i zgranie w zespole na wysokim poziomie w oparciu o 2 spotkania - wymaga to stałego treningu inaczej zaczynamy wierzyć w naszą nieistniejącą doskonałość Wink.
Pierwsze 2 spotkania na Koparkach i w 3M mają dać jakiś punkt startowy: kogo mamy w zespole, kto nad czym powinien pracować, jak ułożyć program kolejnych zajęć i... nie nudzić się czekając na nie Smile.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytanie?



Pozdrawiam,
Wojtek


EDIT:
Uciekło mi: Facebook nie jest nikomu potrzebny do realizacji projektu. Na forum powstał już (na razie niewidoczny Rolling Eyes) dział, który będzie pełnił rolę platformy informacyjnej zarówno dla nas - uczestników projektu, jak i dla osób kibicujących nam Smile.
Tomek Płociński - 07-09-2011, 11:26
Temat postu:
Mógłbym prosić o jakieś bliższe szczegóły jak mógłbym pomóc w realizacji projektu np. robiąc zdjęcia? Czy zakładacie np., że uczestnicy projektu, będą wykonywali zdjęcia konkretnych miejsc, może nawet w określonych ujęciach, w różnym czasie, tak aby później na podstawie porównania tych zdjęć można było dokonać jakieś oceny?
Wojtek A. Filip - 07-09-2011, 12:04
Temat postu:
Plotek napisał/a:
Czy zakładacie np., że uczestnicy projektu, będą wykonywali zdjęcia konkretnych miejsc, może nawet w określonych ujęciach, w różnym czasie, tak aby później na podstawie porównania tych zdjęć można było dokonać jakieś oceny?

Jest niemal dokładnie tak jak piszesz. Jeżeli dany zespół zajmie się jakimś wrakiem, to zebrane informacje (foto/video/pomiary/obserwacje) ładujemy do zbioru/tematu/sekcji (jakkolwiek to zwać) poświęconej danemu wrakowi. W efekcie na przestrzeni dłuższego czasu, różne zespoły mogą uzupełniać dane nie dublując się, a wiedząc co w danym momencie jest już zrobione i czym można się zająć.
Jako, że nurkowania nie muszą zawsze odbywać się na tym samym wraku, to można uzupełniać różne zbiory przy okazji różnych nurkowań.
Można też "przycisnąć" jeden konkretny wrak i zrobić go od początku do końca Smile.

Pozdrawiam,
Wojtek
Tomek Płociński - 07-09-2011, 12:24
Temat postu:
Tutaj jest link do serii zdjęć wykonanych w różnym czasie z tego samego miejsca. Zdjęcia są trochę dramatyczne ale pokazują możliwości takich analiz. Widać np. że w danym okresie czasu "omułki", czy jak one tam się zwą, które zostały "wytarte" w pobliżu biednej foczki, nie rozmnożyły się w tym obszarze w badanym okresie ale urosły. Można w ten sposób np. badań rozwój życia na nowych wrakach jak Bryza, albo degradację starszych wraków. Konieczne jednak jest ustalenie konkretnych miejsc, które należy fotografować. Podejrzewam, że taki materiał badawczy mógłby być interesujący dla biologów.
Klaudiusz Cichoński - 07-09-2011, 12:30
Temat postu:
Witajcie,

Nie komentując postów niektórych forumowiczów, doszukujących się drugiego dna w absolutnie wszystkich inicjatywach, potwierdzam swoją obecność w obu lokalizacjach i terminach Smile

Do zobaczenia

Klaudiusz
Paweł Wójcik - 07-09-2011, 14:00
Temat postu:
Cześć, bardzo chętnie chciałbym pomóc
i ile moge tyle pomoge Wink

Wojtek, czy możesz napisać coś więcej co ma się znaleźć w programie tych najbliższych warsztatów?
Czy te na koparkach będą inne niż w 3M?
Wojtek Kubissa - 07-09-2011, 14:07
Temat postu:
Witam,

Nie wiem jeszcze czy wezme udzial w ktoryms etapie projektu (na razie nie moge w zadnym proponowanym terminie) ale temat jest OK i fajnie, ze probujecie robic taki projekt.

Moje pytania:
Co zmienia sie w przypadku znalezienie sponsora / dofinansowania?

Jak jest z wyborem uczestnikow wyprawy jesli chetnych jest 30 a miejsc na lodce 15?

Co z konfiguracja sprzetowa? Czy macie zamiar czepiac sie szczegolow czy kazdy moze miec jak mu wygodniej (tj. na przyklad manometr na gormym d-ringu czy latarke w reku bez akumulatora na pasie?) Wiadomo, ze na poczatku kazdy przyjdzie z tym co mam ale czy jednym z celow jest uzyskanie u kazdego "jedynej poprawnej" konfiguracji?

Czy planujecie treningi w innym miejscach niz dwa na razie wymienione? Powiedzmy j. Biale k. Gostynina czy Orlowskie?

Pozdr, WojtekK
Wojtek A. Filip - 07-09-2011, 15:01
Temat postu:
Hej.
wojtek309 napisał/a:
Jak jest z wyborem uczestnikow wyprawy jesli chetnych jest 30 a miejsc na lodce 15?
No... życzyłbym sobie żeby taka sytuacja zdarzyła się choć raz Smile Wydaje mi się, że nie będziemy pracować na jednej pozycji grupą 30 osób - podział na kilka mniejszych grup powinien załatwić sprawę jeszcze przed przyjazdem do 3M. Nie zmienia to faktu, że jeżeli sprawa będzie dotyczyć bardzo konkretnego wypłynięcia, to zostanie rozwiązana przed nim - zapisy zawsze dzieją się na jakieś 1-2 tygodnie przed wypłynięciem - będzie czas.
wojtek309 napisał/a:
Co zmienia sie w przypadku znalezienie sponsora / dofinansowania?
Wszyscy (a na pewno organizatorzy) zrobimy takie oczy Shocked Shocked Shocked . Osobiście nie zastanawiałem się nad tym, ale wydaje mi się, że jeżeli taki sponsor się znajdzie, to mamy środki na łódkę/gazy itp.
wojtek309 napisał/a:
Co z konfiguracja sprzetowa?
Jest stała w zespołach. To m.in. temat treningów. Nie wiem ile realnie osób przystąpi do programu - bierzemy pod uwagę każdego, ale zawsze liczę się z tym, że tuż przed wypłynięciem pojawi się nurek X skonfigurowany w trudny do określenia sposób Rolling Eyes - taka osoba nie płynie (w sytuacji wypadkowej dokładna znajomość sprzętu partnera może uratować życie). Mamy nadzieję, że w trakcie treningów zachęcimy do przeanalizowania swojej konfiguracji.


Przy okazji - jedna sprawa jest w 100% pewna: stosujemy gazy standardowe GUE.
Nie nurkujemy na powietrzu - gazem podstawowym jest nitroks 32, a poniżej 30m trimiks. Tutaj nie będzie żadnych zmian.



wojtek309 napisał/a:
Czy planujecie treningi w innym miejscach niz dwa na razie wymienione? Powiedzmy j. Biale k. Gostynina czy Orlowskie?

Żeby trening był efektywny, musi być łatwy w analizie. Możemy działaś praktycznie wszędzie, byle woda miała przejrzystość na poziomie 3-5m i było łatwo dostępne zaplecze dla przyjeżdżających (gazy/noclegi). O ile się nie mylę, to baza nad Białym będzie niebawem zamknięta.
Tak czy inaczej, jestem jak najbardziej na tak, jeżeli chodzi o inne miejsca treningowe.


kangur napisał/a:
Zgłosiłem się na FB.
Mam tu też potwierdzić ?
Bo już glupieje ...

Knaguru - zmartwiony stanem Twojego zdrowia Wink sam Cię dopisałem na forum. FB to platforma, której wiele osób unika jak... bardzo unika. Końcowy skład objawi się pewnie już na spotkaniu.
Wojtek A. Filip - 07-09-2011, 15:09
Temat postu:
bigplik napisał/a:
Cześć, bardzo chętnie chciałbym pomóc
i ile moge tyle pomoge

Bardzo dziękuję w imieniu nas wszystkich salut .

bigplik napisał/a:
Wojtek, czy możesz napisać coś więcej co ma się znaleźć w programie tych najbliższych warsztatów?
Czy te na koparkach będą inne niż w 3M?

Pierwsze 2 spotkania będą miały w dużej mierze charakter organizacyjny - myślę, że każdy chciałby poznać szczegóły tego czym będzie się nurkowo zajmował...
Zrobimy kilka nurkowań tak, żeby móc ustalić wstępny skład zespołów i to czym mogą się zająć. W 3M całość będzie wyglądać podobnie - warto przyjechać choćby po to, żeby spotkać się z resztą ekipy. Na spotkaniu powinien pojawić się przedstawiciel Muzeum Marynarki Wojennej.
Piotrek Ginter - 07-09-2011, 15:55
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:

Knaguru - zmartwiony stanem Twojego zdrowia Wink sam Cię dopisałem na forum.

I od razu mi lepiej Wink
Grotto8 - 07-09-2011, 15:58
Temat postu:
PopekS napisał/a:

To znaczy, że chcemy pokazać ludziom że:
- można pracować razem niezależnie od organizacji
- można zrobić co pozytecznego mając OWD
- można wspólnie nurkować i wspólnie coś zrobić
- że wraki to nie tylko kawałek stali
- że Bałtyk to coś więcej niż troche piasku i dorsze
- że nasze działania (jako ludzkości) mają wpływ na nasze otoczenie i nasze życie
- że można nurkować bezpiecznie i lepiej
- że nurkowanie jest super i można się nim bawić
Takie tam troche idealistyczne podejście do tematu


Czytam i krew zaczyna szybciej krążyć Smile Wreszcie coś co może się udać...

A potem:
Wojtek Filip napisał/a:

wojtek309 napisał/a:
Co z konfiguracja sprzetowa?
Jest stała w zespołach. To m.in. temat treningów. Nie wiem ile realnie osób przystąpi do programu - bierzemy pod uwagę każdego, ale zawsze liczę się z tym, że tuż przed wypłynięciem pojawi się nurek X skonfigurowany w trudny do określenia sposób Rolling Eyes - taka osoba nie płynie (w sytuacji wypadkowej dokładna znajomość sprzętu partnera może uratować życie). Mamy nadzieję, że w trakcie treningów zachęcimy do przeanalizowania swojej konfiguracji.



Kurde. A już myślałem, że to wszystko naprawdę dla wyższych celów...
Wojtek A. Filip - 07-09-2011, 16:00
Temat postu:
Grotto8 napisał/a:
Kurde. A już myślałem, że to wszystko naprawdę dla wyższych celów...

Niestety nie wiem co masz na myśli - możesz to jaśniej napisać?
Przemek Hinc - 07-09-2011, 16:10
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:

Przy okazji - jedna sprawa jest w 100% pewna: stosujemy gazy standardowe GUE.
Nie nurkujemy na powietrzu - gazem podstawowym jest nitroks 32, a poniżej 30m trimiks. Tutaj nie będzie żadnych zmian.


Trimiks poniżej 30 m może dla niektórych osób stwarzać problemy ekonomiczne oraz papierologiczne. Np. nurek Adv. Nitrox nie ma uprawnień do stosowania trimiksu, więc ta zasada jakby wykreśla go z nurkowań np. na 40 m (które defacto są w zakresie jego uprawnień) do czasu zrobienia uprawnień trimiksowych Rolling Eyes W związku z tym powstaje pytanie - czy ta zasada obowiązuje tylko na wypłynięciach "centralnych", czy również w małych grupach operacyjnych, na które się podzielimy?
IMHO, jeżeli np. w grupie 2-4 nurków wszyscy schodzą na powietrzu czy Nx28 na 40 m, to nie jest to chyba jakimś dużym problemem. Natomiast w przypadku większych wypłynięć łączących kilka pojedynczych grup oczywiście stosujemy się do zasad odgórnych. Jak byś widział takie rozwiązanie?
Grotto8 - 07-09-2011, 16:36
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Grotto8 napisał/a:
Kurde. A już myślałem, że to wszystko naprawdę dla wyższych celów...

Niestety nie wiem co masz na myśli - możesz to jaśniej napisać?


Boję się, że nie da się wtedy uniknąć cięższych zarzutów.

Ale zapytam: (w ten sposób podstępnie ukrywając swoje intencje):

PopekS napisał/a:

...To znaczy, że chcemy pokazać ludziom że:
- można pracować razem niezależnie od organizacji
- można zrobić co pozytecznego mając OWD
- można wspólnie nurkować i wspólnie coś zrobić
- ...


Czy można te słowa traktować jako jedną całość i odnieść je do jednego nurkowania w ramach tego projektu non profit ?
Robert Gruca - 07-09-2011, 16:49
Temat postu:
Wojtku, nie chcę "bić piany" bo raczej z uwagi na odległość dzieląca mnie od Bałtyku widzę małe szanse żeby czynnie wziąć udział w projekcie, ale jak w kontekscie poniższego cytatu:
Wojtek Filip napisał/a:
Nie nurkujemy na powietrzu - gazem podstawowym jest nitroks 32, a poniżej 30m trimiks.

widzisz sytuacje, w której np. ja ze swoją partnurką postanawiamy zinwentaryzować Trałowca (dno na 42m) i chcemy to zrobić na powietrzu? Posiadamy oczywiście stosowne do takiego nurkowania uprawnienia. Czy to już nie zostanie objęte patronatem projektu z uwagi na niezgodność gazów z wymaganymi? A co na przykład z Groźnym na 18m? Powietrze "na plecach" też wyklucza takie nurkowanie z projektu?
Wojtek A. Filip - 07-09-2011, 16:52
Temat postu:
przemoo napisał/a:
Trimiks poniżej 30 m może dla niektórych osób stwarzać problemy ekonomiczne oraz papierologiczne.

Gazy - to był jeden z pierwszych tematów jaki z naszej strony, jako organizatorów nie był poddany żadnej dyskusji. Jak nigdy Smile, zgodziliśmy się za pierwszym razem.
Zatem zasadą będzie ean32 do 30m, głębiej tmx.

Głównym powodem jest narkoza CO2 i retencja tegoż niefajnego gazu.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdemu będzie to odpowiadać, czy to z powodu osobistych preferencji, czy posiadanych uprawnień - jednak w tym i każdym innym projekcie, który organizujemy trzymamy się tej zasady sztywno i nie zamierzamy jej zmieniać.
Zatem osoby, które mają inne zapatrywanie na dobór gazów nie będą brały udziału w naszych działaniach. Od razu dopowiem, że nie będziemy prowadzić dyskusji mających udowodnić, że CO2 jest nieszkodliwy, a nad narkozą można zapanować Rolling Eyes.
Jarek Kwiatkowski - 07-09-2011, 18:17
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:

Zatem zasadą będzie ean32 do 30m, głębiej tmx.

W 3City Ean32 jest w cenie powietrza, więc myślę że to nie jest jakiś problem finansowy.

A zawsze bezpieczeństwo przy takich projektach jest najważniejsze
TomM - 07-09-2011, 18:28
Temat postu:
PopekS napisał/a:
Nie zauważyłem w poprzednich postach wymagań na jakieś specjalne uprawnienia a wprost przeciwnie


Sebastian, w kontekście wypowiedzi Wojtka to chyba nie do końca prawda.
Wynikałoby na razie, że owo minimum to podstawowy nitroks.
Zanim pojawią się insynuacje, że cały projekt jest po to, abyście mogli pozyskać kursantów na brakujące poziomy formalne, proponuję określić REALNIE minimalne wymagania formalne konieczne, aby wziąć udział w nurkowaniach.
Tymek Podgórczyk - 07-09-2011, 19:18
Temat postu:
Witajcie,

Widząc, że pojawiło się wiele wątpliwości i kwestii dyskusyjnych (np. dobór gazów, konfiguracji itp.) rozpoczęliśmy właśnie pracę nad regulaminem projektu, który rozwiąże kwestie organizacyjno proceduralne i pozwoli się skupić na meritum.

W regulaminie chcielibyśmy jasno określić zasady obowiązujące w projekcie, a będą to m.in:
- gazy standardowe GUE
- konfiguracja i procedury obowiązująca na poszczególnych poziomach zaawansowania
- podział kosztów
- zasady podziału zespołów i doboru ich członków
- itd.

Tu chciałbym jasno i wyraźnie podkreślić, że celem projektu nie jest i nigdy nie będzie nurkowanie samo w sobie. Celem jest praca badawcza, a nurkowanie jest jedynie środkiem do jego realizacji. Konkretne cele poszczególnych faz projektów będą określane przez pracowników naukowych Muzeum Marynarki Wojennej, Instutu Oceanografi UG, Urządu Morskiego w Gdyni lub innych instytucji zaangażowanych w BUR.

Rzeczą, na którą będziemy kłaść największy nacisk to bezpieczeństwo prowadzonych działań i tu nie chcemy "odkrywać ameryki" a raczej bazować na rozwiązaniach znanych i sprawdzonych. Znanych z podobnych projektów na całym świecie (np. WKPP), a sprawdzonych m.in przez nas pod czas takich projektów jak Graf Zeppelin, Tuna Hastebrg czy ORP Grom.

Tak jak wspomniałem wcześniej stworzony zostanie regulamin, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości, a jeżeli przedstawione tam rozwiązania komuś nie przypadną do gustu czy jego filozofii nurkowania, to jak wspomniałem wcześniej uczestnictwo jest dobrowolne. Z naszej strony pada jedynie propozycja, którą każdy może przyjąć lub z niej zrezygnować.

Co do nurtującej TomaM kwestii nitroxu, wszystkim którzy będą brali czynny udział w projekcie i jedynym kryterium stojącym na przeszkodzie będzie brak certyfikacji nitroxowej będziemy robić kursy nitrox w cenie certyfikatu. Natomiast tak jak mówiłem celem projektu nie jest ani nurkowanie, ani szkolenia nurkowe. Wspólne treningi mają na celu jedynie ujednolicenie zgranie zespołów, a nie uczenie nurkowania.

Resumując jeżeli ktoś zainteresuje się projektem, kierując się chęcią darmowych szkoleń czy po prostu chcąc sobie ponurkować to jest to raczej mylna interpretacja naszego pomysłu i obawiam się, że może się czuć rozczarowany. BUR trzeba traktować jako pracę na zasadzie wolontariatu - przy okazji której można się będzie się wiele nauczyć i wziąć udział w nurkowaniach, których jako indywidualni nurkowie czy nawet grupy koleżeńskie nie da się zrealizować.

Grotto8 napisał/a:

Czy można te słowa traktować jako jedną całość i odnieść je do jednego nurkowania w ramach tego projektu non profit ?


Grotto8 czy możesz sprecyzować pytanie, bo nie do końca rozumiem co masz na myśli?

Pozdrawiam

Tym
Przemek Hinc - 07-09-2011, 19:27
Temat postu:
TomM ma trochę racji. Nie doszukując się drugiego dna (bo kurs przecież można robić u dowolnego instruktora), trzeba zauważyć, że przy takich wymaganiach faktycznie minimum to OWD i podstawowy nitrox, a przy nurkowaniach głębszych już trimix (adv. nitrox w zasadzie w ramach tego projektu nic nie pomaga).
Warto by było określić to jasno w wymaganiach na samym początku. Jakkolwiek nitrox przy obecnych warunkach (gdzieniegdzie jest w cenie powietrza, a kurs podstawowy nie jest drogi) nie jest w zasadzie dla nikogo problemem, to trimix poniżej 30 m dla wielu osób stwarza już pewną barierę - np. nurków Deep + basic nitrox albo Adv. Nitrox.
Sam projekt jest jak najbardziej świetnym pomysłem i może z niego wyniknąć masa fajnych rzeczy, natomiast dobrze jest określić dokładne wymagania na samym początku, żeby potencjalni kandydaci mogli ocenić swoje możliwości i zaplanować ich rozwój, aby takim wymaganiom sprostać.
TomM - 07-09-2011, 21:50
Temat postu:
Tym napisał/a:
Co do nurtującej TomaM kwestii


Tymek, mnie to nie nurtuje Smile
Ja tylko zwróciłem uwagę na niespójność przekazu.
Życzę wam powodzenia i wielu sukcesów.
Wojtek Kubissa - 07-09-2011, 21:56
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:

Gazy - to był jeden z pierwszych tematów jaki z naszej strony, jako organizatorów nie był poddany żadnej dyskusji. Jak nigdy Smile, zgodziliśmy się za pierwszym razem.
Zatem zasadą będzie ean32 do 30m, głębiej tmx.


Czy to obowiazuje na wszystkich nurkowaniach / treningach / warsztatach?

Jesli Wasz projekt spowoduje, ze zwiekszy sie dostepnosc EAN 32 w popularnych polskich bazach nurkowych (niech juz nawet nie bedzie w cenie powietrza) to juz jest cos.

Pozdr, WojtekK
Paweł Wójcik - 08-09-2011, 01:10
Temat postu:
ja pitole, to już widze czas na T1 nieuchronnie się zbliża,
bo już nie chce mi sie taplać tylko do 30m na EAN,
oczywiście mam na myśli OW Wink
lolek - 08-09-2011, 09:47
Temat postu:
Czolem,

mam wprawdzie "pare" km tak na Koparki jak i do 3M, ale jezeli tylko bede mogl byc, to bede Smile Zatem - wchodze w temat salut.

I ciekawe co z tego bedzie... Smile
Adam Jaworski - 08-09-2011, 11:42
Temat postu:
Cytat:
Swoją drogą niedługo zostanę mistrzem w kopiowaniu listy uczestników Wink - jeżeli ktoś będzie na naszych zajęciach, to zachęcam do skopiowania listy uczestników i dopisania się


A nie prościej dopisywać/usuwać kolejne osoby edytując cały czas pierwszego posta w wątku, żeby w jednym, centralnym miejscu były najbardziej aktualne informacje?
ElBacio - 08-09-2011, 22:45
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Projekt ma na celu inwentaryzację wraków oraz badania ich wpływu na środowisko naturalne rejonu zatoki Gdańskiej i Puckiej.


Bardzo ciekawy pomysł!
W miarę swoich możliwości z chęcią pomogę.

Bacio
Tomasz Łach - 11-09-2011, 10:42
Temat postu:
Wojtku link ktory podales na FN prowadzi do jakiegos ogloszenia o sprzedazy pianki...

Ps powodzenia w realizacji projektu, trzymam kciuki Applause
moze kiedys uda sie go rozszerzyc o cale nasze wybrzeze...
Wojtek A. Filip - 11-09-2011, 10:45
Temat postu:
Tomasz Łach napisał/a:
Wojtku link ktory podales na FN prowadzi do jakiegos ogloszenia o sprzedazy pianki...

Mam nadzieję, że nie przeszkodzi to nikomu w znalezieniu właściwego posta na naszym forum. Jeszcze wczoraj link działał poprawnie.
Wojtek A. Filip - 16-09-2011, 18:27
Temat postu:
Kilka osób dzwoniło z pytaniem czy na zajęcia treningowe na Koparkach i w 3M mogą mieć powietrze.

Oczywiście, że tak.
Zakładamy, że nie każdy nurek miał możliwość/wiedział/zakładał, że będzie mu potrzebny nitroks, więc na razie po prostu nie ma odpowiedniego przeszkolenia.

Natomiast nurkowania będące już właściwymi z projektowego punktu widzenia (czyli te "bałtyckie") robimy już na nitroksie lub innych, standardowych gazach.


Czas zacząć się pakować, choć wiem, że niektórzy z 3M już od dobrych kilku godzin jadą na południe salut.
Jeszcze tylko 15 godzin i... akcja 8) .


Już prawie jadący,
Wojtek
Filet - 18-09-2011, 00:08
Temat postu:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2032648101926.2104915.1415850813

Kilka zdjęć z pierwszego dnia.

Niestety rezygnujemy z nurkowania musimy przejść na szachy Wink
Robert Płociński - 19-09-2011, 10:11
Temat postu:
To co mi zostało po tych dwóch dniach i jak to rozumiem :

1. Niech nurkowanie na Bałtyku nie będzie tylko oglądaniem wystających blach, nurkując sprawdźmy co się dzieje z wrakami i otoczeniem wraków poznajmy ich historię.

2. Rozwijamy się w zakresie bezpiecznego nurkowania, nie tylko pod wodą ale również na powierzchni. Miejmy świadomość co zrobić by nie stać biernie w obliczu problemów i jak również im zapobiegać.

3. Projekt ma być platformą, do współpracy w zakresie podnoszenia swoich kwalifikacji nurkowych oraz organizacji i zabezpieczania nurkowań

4. Wspólne spotkania i nurkowania to okazja do zweryfikowania swojej wiedzy oraz umiejętności tak by określić swój dalszy kierunek rozwoju.

5. Zdobyte umiejętności wykorzystajmy w innych przedsięwzięciach.


Co samego spotkania to oprócz prezentacji celów i zasad projektu, dowiedziałem się iż:

1. Po co jest support powierzchniowy.
2. Na co zwrócić uwagę przy doborze zestawu tlenowego.
3. Płytę można regulować i warto to zrobić pod okiem osoby, która wie o co chodzi z tymi paskami.
4. Zajęcia w wodzie to przede wszystkim uświadomienie sobie swoich umiejętności i cenne uwagi Wojtka i Tymka nad czym należy popracować.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i miła atmosferę.
Wojtek A. Filip - 19-09-2011, 10:50
Temat postu:
Dzień dobry Smile.

Ostatnie dwa dni opisałbym w skrócie jako WOW czyli wielkie ŁAŁ Shocked.
Dwa dni zajęć teoretyczno praktycznych i duża grupa pasjonatów czekająca na więcej - tego się nie spodziewałem. Uśmiechy na twarzach, sporo ciekawych pytań rozwijających poruszane tematy, otwartość na wszystko co się działo - czy może być lepiej?

Bardzo Wam dziękuję za chęć wzięcia udziału w naszych wspólnych działaniach. Spotkaliśmy się w składzie ponad 20sto osobowym - to niesamowity potencjał - każdy z nas dysponuje różnymi umiejętnościami, możliwościami, potrafi spojrzeć na każdy pomysł pod nieco innym kątem przez co można dopracować wszystko w najmniejszych, czasem wręcz nieoczekiwanych detalach.
Jeszcze w czasie spotkania okazało się, że znalazła się osoba chętna do prowadzenia dla nas zajęć z zakresu p.pomocy na różnych poziomach salut .

Po swojemu, to wkleiłbym teraz jakieś zdjęcie, albo filmik ale... nie mam ani jednego - czas minął tak szybko, że kompletnie o tym zapomniałem Embarassed , ale reporterów było wielu, więc mam nadzieję, że nie będziemy zbyt długo czekać na foto//wideo relację.

Na wspólne zajęcia przygotowujące do naszego Projektu przyjechały 23 osoby z całej Polski. W wodzie pracowaliśmy w 6ciu 3 osobowych zespołach nie licząc Tymka i mnie - kilka osób nie mogło w tym czasie nurkować, więc pewnie spotkamy się niedługo. W wodzie razem pracowały osoby wyszkolone na różnych poziomach od OWD/P1 do nurków trimiksowych i instruktorów nurkowania.
Sporym zaskoczeniem były dla mnie osoby, które przyjechały z 3M po to, żeby wziąć udział w zajęciach i na południu i na północy. Nie mniejszym były osoby, które przyjeżdżając z gór żegnały się słowami "do zobaczenia za tydzień nad morzem".

Co tu dużo pisać - było super.


Bardzo, bardzo dziękuję i do zobaczenia za kilka dni salut
Wojtek


PS.
Nie wiem czy wszyscy już dotarli do domów - dajcie proszę znać czy wszystko gra?
PPS.
Nie wszyscy lubią fejsbuka, więc jeżeli tam ładujecie zdjęcia to proszę o kopię tutaj.
Jak wklejać zdjęcia/filmy na forum -> szybka instrukcja
nurek 1971 - 19-09-2011, 11:32
Temat postu:
Jestem nowa na forum więc witam wszystkich serdecznie.Byłam razem z Wami na Koparkach i chociaż nie brałam udziału w zajęciach praktycznych to dowiedziałam się wielu rzeczy.Jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy i umiejętności.Dziękuję Wam za to.
Jak tylko znajdę chwilkę -dostarczę kilka fotek z wyjazdu. Very Happy
Marta
Sebastian Popek - 21-09-2011, 07:49
Temat postu:
Hi

Propozycja spotkania w 3M jest następująca:
1. Spotykamy się w siedzibie Divespot w Gdyni (Janka Wiśniewskiego 13) o godzinie 8.00 - 8.30.
2. Pierwszą część poświęcimy na opowiedzenie co i jak dla osób, które nie były na koparkach
3. Grupa "pokoparkowa" o 10.00 ruszy na Bałtyk
4. Pozostała ekipa rusza na treningi nad jezioro
5. Po poludniu spotykamy się w centrum i przegadujemy dzień pierwszy.
6. W niedziele plan podobny z tym, że grupa "pokoparkowa" rusza na Bałtyk wcześniej.

To tak wstępnie. Jeśli coś pomieszałem Tymek i Wojtek poprawcie mnie.

Co do butli. Jeśłi chodzi o single to dysponujemy tylko butlami 80cf.
Przemek Hinc - 21-09-2011, 08:52
Temat postu:
Czyli rozumiem, że na Bałtyk rusza tylko grupa pokoparkowa?

I jeszcze dwa pytanka dla jasności Very Happy W którym jeziorze ćwiczymy? I czy przewidywane są jakieś ewentualne koszta (pytam o osoby, które nie muszą nic wypożyczać i przyjadą z nabitymi flaszkami)?
Wojtek A. Filip - 21-09-2011, 09:06
Temat postu:
przemoo napisał/a:
Czyli rozumiem, że na Bałtyk rusza tylko grupa pokoparkowa?
Tak.
przemoo napisał/a:
W którym jeziorze ćwiczymy?
Tam, gdzie będzie coś widać Smile - ostateczna decyzja w sobotę.
przemoo napisał/a:
czy przewidywane są jakieś ewentualne koszta
arrow
Wojtek Filip napisał/a:
Treningi naszych zespołów są oczywiście bezpłatne.

Adam Jaworski - 21-09-2011, 10:44
Temat postu:
Wojtku, to jest jakiś standard projektowy ta osiemdziesiątka czy po prostu oferta dla tych, co własnych butli nie mają? Pytam, bo właśnie jestem przed zakupem butli do singla dla siebie i sobie wymyśliłem, że żeby mieć dzień nurkowania bez infrastruktury w dowolnym momencie i miejscu, to i tak muszę kupić dwie. Więc plan jest taki, żeby kupić twina, który w całości poczeka aż będę miał suchego, a na razie będzie funkcjonował singlowo w stanie rozkręconym. Ale jakby sie miało okazać, że nie będzie mi wolno nurkować w stalowych Faberach tylko obowiązkowe są alu osiedziesiątki, to się oczywiście wstrzymam z zakupem Smile
Sebastian Popek - 21-09-2011, 11:02
Temat postu:
Hi

80 cf nie jest standardem projektowym. My po prostu takie butle mamy.
Nabicie EAN32 nie będzie problemem.
Tymek Podgórczyk - 21-09-2011, 12:17
Temat postu:
Witajcie,

Po drobnych problemach technicznych udało mi się wreszcie zalogować na forum:)

Na wstępie bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy tak licznie pojawili się na Koparkach i tak entuzjastycznie przyjęli nasz pomysł. Jak już Wojtek wspomniał z naszej strony super pozytywne wrażenia z ostatniego weekendu. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać, ale zarówno frekwencja jak i atmosfera przekroczyła nasze oczekiwania.

W tym miejscu z mojej strony chciałbym się dołączyć do zaproszenia na trening w 3M w najbliższy weekend.

A teraz krótka foto relacja z ostatniego weekendu Smile)

Wojtek był dość gadatliwy Wink


Koncepcja gazów standardowych wprowadzana w życie


Kto zanalizował to sobie opisał coby nie zapomnieć


No bez grilla to się nie da Smile Dzięki dla Bartka Grill Mastera


Jaaaak to było? Długi wąż nad czy pod...


Trym jest zawsze najważniejszy Wink


Proręczówki, poręczówki..


Sie pływa...


Radek pilnuje samolotu


Delta force


Konkurs: Kto jest na tym zdjęciu?


Krystian: nekst tap madel


Trochę widać, trochę nie widać...


Do zobaczenia w 3M

Pozdrawiam

Tym
ElBacio - 21-09-2011, 12:46
Temat postu:
Tymek Podgórczyk napisał/a:
Konkurs: Kto jest na tym zdjęciu?


Ja go gdzieś widziałem... Smile



Bacio
Tymek Podgórczyk - 21-09-2011, 13:00
Temat postu:
ElBacio napisał/a:
Tymek Podgórczyk napisał/a:
Konkurs: Kto jest na tym zdjęciu?


Ja go gdzieś widziałem... Smile

Obrazek

Bacio


Nooo blisko... bo to akurat moja skromna osoba stała się naklejką Santi. A szczerze mówiąc nie mam pojęcia kogo złapałem na tym zdjęciu Wink
Radosław Machała - 21-09-2011, 14:56
Temat postu:
Odpowiedź na zagadkę niejaki KWC, ale co wygrałem ????? Wink

RadekM
Tymek Podgórczyk - 21-09-2011, 16:55
Temat postu:
radekm napisał/a:
Odpowiedź na zagadkę niejaki KWC, ale co wygrałem ????? Wink

RadekM


Moje gratulacje Radku. Wygrywasz talon na Balon Smile z helem oczywiście Smile

Oficjalne wyręczenie nagrody odbędzie się w piątek:)
Wojtek A. Filip - 22-09-2011, 22:56
Temat postu:
Na fejsie Filet, Tymek i Krzysiek załadowali sporo nowych zdjęć z ostatnich zajęć - można podglądać.
Chłopaki, załadujcie je proszę również do forumowej Galerii ku uciesze antyfejsowców.

Pozdrawiam,
Wojtek


PS.
...a jutro, koło południa dorszyk 8), a pojutrze o poranku startujemy salut .
Jeżeli ktoś będzie w okolicy, to jutro po południu jesteśmy co chwilę w innym składzie w Divespot.pl - zapraszam.
Filet - 22-09-2011, 23:21
Temat postu:
Trochę tego dużo więc daję linka do galerii na Picasie, jakościowo lepsze od tych z fb:

Dzień 1
https://picasaweb.google.com/116092131513917173384/BURJaworznoKoparkiDay120110917

Dzień 2
https://picasaweb.google.com/116092131513917173384/BURJaworznoKoparkiDay220110918
PiotrO - 23-09-2011, 10:04
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
[ ]

...a jutro, koło południa dorszyk ...


Proszę nie drażnić rekina Wink
Tymek Podgórczyk - 24-09-2011, 10:21
Temat postu:
Witajcie,

Właśnie ruszyło drugie spotkanie BUR, tym razem w 3M. Wszystkim dziękujemy za tak liczne przybycie.

Frekwencja dopisała. 7 osobowa ekipa "pokoparkowa" ruszyła na morze na pierwsze ćwiczenia z pomiarowania.

Z pozostałymi 24 osobami działamy na miejscu i zaraz ruszamy na jezioro Bieszkowickie na pierwsze ćwiczenia w wodzie.

Dalsza relacja niebawem.

Pozdrawiam
Tym
Filet - 24-09-2011, 19:02
Temat postu:
Cześć składu.

Tomek Kuraś - 25-09-2011, 17:10
Temat postu:
Witam,
właśnie wróciłem w domowe pielesze po drugim dniu warsztatów BUR. Było naprawdę suuuuper, kto nie był, niech żałuje i nie waha się następnym razem. Zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne nurkowania uświadomiły mi braki w mojej wiedzy i technikach, ale także pokazały, nad czym pracować.
Wielkie podziękowania dla Wojtka i całej ekipy Divespotu. Oni włożyli w te dwa dni nie tylko swój czas, ale też swoje serce. Dzięki.
Pozdrawiam.
Tomek.
Adam Jaworski - 25-09-2011, 17:29
Temat postu:
To dajcie trochę fotek więcej, bo na tej powyżej to wszyscy siedzą jak na tureckim żałobnym kazaniu Smile
piotrkw - 25-09-2011, 18:33
Temat postu:
Yavox napisał/a:
to wszyscy siedzą jak na tureckim żałobnym kazaniu


Dziś na Bieszkowicach tak nie siedzieli. Sala wykładowa była na pomoście . Nasze małe Bieszkowice nigdy nie widziało tyle "techniki" . Mam nadzieję wytrzymało Wink

Pozdrawiam Piotr

P.S. Nie brałem udziału , trafiłem zupełnie przypadkowo , wychodząc "wywietrzyć" psa. Wink
Jarek Kwiatkowski - 25-09-2011, 18:50
Temat postu:
Udało mi się być tylko na drugim dniu warsztatów. Wojtek oraz Tym opowiadali o wielu ciekawych rzeczach, przekazali mnóstwo informacji, ugruntowując naszą wiedzę i nie tylko.

Fakt na Bieszkach była nas cała masa, zaraz pewnie koledzy wrzucą zdjęcia.

Każdy z tych warsztatów wyniósł bardzo dużo, poprawiając wiele swoich większych i mniejszych błędów. Spotkaliśmy się aby nie rywalizować, tylko się uczyć bezpiecznych nurkowań i stworzyć zgrany team, w którym będziemy mogli bezpiecznie realizować założone cele.
Serdeczni wszystkich zapraszam. Warto się uczyć od najlepszych.




Krzysiek Niecko - 25-09-2011, 22:02
Temat postu:
Było zajebiście, pozdro dla wszystkich co byli i tych co chcieli być Very Happy










Do zobaczenia w październiku!!
Tomek Kumiszcza - 25-09-2011, 23:46
Temat postu:
Witam serdecznie! Dopiero założyłem tutaj profil więc dobrym zwyczajem forumowym chciałbym się uprzejmie przywitać i pozdrowić wszystkich!

A przechodząc do sedna. Faktycznie wiele rzeczy dzisiaj dopisało:

1. Frekwencja...





2. Humory...











3. Publiczność...









4. ...no i najważniejsze - same warsztaty









A do tego była przępiękna pogoda i generalnie oby tak dalej!

Te i więcej zdjęć w lepszej jakości są do pobrania pod adresem:
http://gallery.me.com/tkumiszcza#100082&bgcolor=black&view=grid

Teraz czekamy Tymek na jakieś podwodne fotki Smile

Pozdrawiam i do zobaczenia!
Chrystian Przybylski - 26-09-2011, 07:44
Temat postu:
Dzięki wszystkim za super weekend. Fajne wykłady, ćwiczenia. Oby częściej.
Adam Jaworski - 26-09-2011, 08:11
Temat postu:
W mordę, prawie wszyscy w sucharach. Zaczynam mieć kompleksy... Embarassed
Wojtek A. Filip - 26-09-2011, 10:46
Temat postu:
Hej.

Za nami druga część treningu w ramach projektu BUR salut .
Frekwencja dopisała spotkaliśmy się w Divespocie w ponad 30sto osobowej grupie.
Część ruszyła na trening morski z podstawami wymiarowania - o tym pewnie napisze coś Sebastian i nasi Morscy Specjaliści Pomiarowcy 8).

Druga ekipa uczyła się procedury bezpieczeństwa powierzchniowego, poznawała podstawy pracy w zespole, uczyła się działań jako zespół wsparcia oraz oglądała leżącego Tymka Wink.
W wodzie staraliśmy się to przełożyć na praktykę (z wyjątkiem leżącego Tyma Wink). Była więc praca z kołowrotkiem, zachowanie zespołu przy utracie widoczności, komunikacja i jeszcze kilka innych ciekawostek.
Poznaliśmy prawdziwy wymiar diru Rolling Eyes - powszechnie wiadomo, że jest to 9,68cm - tym razem wszyscy mieli okazję się temu przyjrzeć Wink.

...i tak przez 2 dni salut
Bardzo serdecznie dziękuję za dołączenie do naszej ekipy i udział we wspólnym treningu. Widzieć kilkadziesiąt osób skoncentrowanych na poprawieniu własnej techniki nurkowania, zadających ciekawe pytania i co bardzo ważne uśmiechniętych przez cały ten czas to coś, co mocno nas napędza.
Panie, panowie - do zobaczenia na następnych zajęciach i pierwszych oficjalnych nurkowaniach w ramach BUR.




Pozdrawiam,
Wojtek


PS.
Niebawem pojawią się informacje o zajęciach z pierwszej pomocy oraz pierwszej pomocy tlenowej - słuchajcie Fileta Smile.

PPS.
Mamy kilka fajnych pomysłów na częstsze treningi - słuchajcie Firera.

PPPS.
W przygotowaniu: zajęcia pokazujące jak współpracować z Grupą Ratownictwa Śmigłowcowego.




...a tak poza tym wszystkim, super że udało się nam poznać i zacząć działać Smile .
Wszystkich chętnych zapraszamy do BUR.
Jakub Miciński - 26-09-2011, 10:51
Temat postu:
na zdjęciu w poscie Wojtka Jarek ćwiczy procedurę powiadamiania służb ratowniczych.
Nurkując z nim wiem, że jestem bezpieczny Smile
Tymek Podgórczyk - 26-09-2011, 10:54
Temat postu:
Witajcei BURaki i BURaczki Wink

Wszystkim bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólną zabawę. Po spotkaniu w 3M jest nas już ponad 50-sięcioro z całej polski na różnych poziomach wyszkolenia nurkowego. Nie spodziewaliśmy i jest nam niezmiernie miło, że nasz pomysł spotkał się z tak entuzjastycznym odbiorem. Taki szeroki odzew pobudza nasze wyobraźnie do knucia kolejnych planów, które będziemy mogli razem zrealizować, a o których bez Was nie moglibyśmy nawet marzyć.

Tak jak wspominaliśmy bardzo będzie nam zależało na jak aktywniejszym zaangażowaniu Was wszystkich w BURaczane działania. Jeśli macie jakikolwiek pomysły, który mógłby być wprowadzony do projektu to jesteśmy otwarci na propozycje.
Jesteśmy otwarci na każda inicjatywę z Waszej strony. Każdy z nasz zajmuje się zawodowo czymś - my nurkujemy i szkolimy, a wiedza i doświadczenie w tej dziedzinie jest tym co możemy zaoferować. Wśród nas znajdują się ratownicy medyczny, którzy zaoferowali swoją pomoc przy warsztatach z technik ratowniczych, osoby związane z PAN pomogą przy naukowej stronie naszych działań, jeden z naszych kolegów zaoferował się pomóc przy organizacji warsztatu z technik ratownictwa śmigłowcowego. To jest jedynie procent możliwości, które mamy jako grupa. Jeżeli macie jakikolwiek pomyśl, który wpłynie na jakość naszych działań dajcie znać - bo razem naprawdę możemy więcej.

Bardzo dziękujemy za tak licznie relacje z naszych działań na forumie i fb, z wszyskie zdjęcia i przychylne słowa. Z mojej strony załączam kilka zdjęć z pod wody z naszego ostatniego spotkania:)


Wojciech pływa


Bojka


Mod S-Drill


Poręczujemy


Sebastian


Autoportret z nurkiem


Odchodzi się od maski w nurkowaniu


Pozdrawiam

Tym
bpiotrek - 26-09-2011, 11:06
Temat postu:
Yavox napisał/a:
W mordę, prawie wszyscy w sucharach. Zaczynam mieć kompleksy... Embarassed


Było dwóch przedstawicieli piankowców 8)

Nie pękaj Razz Aczkolwiek następny trening za 3 m-ce ciężko widzę w neoprenie Confused

Dzięki za super weekend i w końcu spotkanie forumowe w realu Mr. Green
Wojtek A. Filip - 26-09-2011, 11:10
Temat postu:
Tymek Podgórczyk napisał/a:
BURaki i BURaczki
Tymek Podgórczyk napisał/a:
BURaczane działania



czyżby barszcz Wink
Przemek Hinc - 26-09-2011, 11:27
Temat postu:
Piotrek, w neoprenie da się nawet pod lodem Very Happy

Tymek, dzięki! salut Zdjęcia bomba Very Happy
tomaszg - 26-09-2011, 12:09
Temat postu:
na fotce Tymka pt 'autoportret z nurkiem ' widać jakby główny bohater miał przywiązaną linke do karabinka wpiętego w swój d-ring - co to była za akcja ?
Jarek Kwiatkowski - 26-09-2011, 12:27
Temat postu:
tomaszg napisał/a:
na fotce Tymka pt 'autoportret z nurkiem ' widać jakby główny bohater miał przywiązaną linke do karabinka wpiętego w swój d-ring - co to była za akcja ?

Tymuś sie boi zgubić aparatu bo "manty" strasznie dno muliły Razz

sKuba napisał/a:
na zdjęciu w poscie Wojtka Jarek ćwiczy procedurę powiadamiania służb ratowniczych.
Nurkując z nim wiem, że jestem bezpieczny Smile


Kuba ja przed tymi "mantami" uciekam Very Happy
Sebastian Popek - 26-09-2011, 12:59
Temat postu:
Ja z kolei z grupą "pokoparkową" udaliśmy się na Torpedownie w celu skartowania wschodniej ściany i tego co przy niej. Przy okazji chcieliśmy przećwiczyć współdziałanie w kilku zespołach przy okazji poręczowania, łączenia poręczówek ect.
7 osobowa grupa w dwa dni skartowała i sfotografowała prawie 500-600 m2 otoczenia torpedowni (a to tylko jedna ściana !!!)

W każdym razie zabawa była przednia.
Z najważniejszy rzeczy wg. mnie to wyszły następujące przemyślenia:
1. Różne osoby z podobnymi podstawami nurkowymi mogą ze sobą wspólnie działać pod wodą bez problemów.
2. Mieszanie zespołów daje radę czyli chłopaki (i dziewczyny) którzy nigdy wcześniej ze sobą nie nurkowali bez problemów ze sobą współpracowali w ramach jednego zespołu
3. Procedury, procedury, procedury .... Znajomość tych samych procedur, wytycznych, znaków upraszcza komunikację i poprawia bezpieczeństwo
4. Drobiazgi i jeszcze raz drobiazgi czyli ciągle mamy coś do poprawienia a czasem najdrobniejsze detale potrafią napsuć krwi.
5. No i na koniec najważniejsze. Są jeszcze nurkowie trimixowi w Polsce, którzy nie nurkowali nigdy na torpedowni !!! Smile

Bardzo dziękuję całej ekipie za wspólne nurki i dyskusje zarówno przed jak i po nurkowaniu. Cieszę się, że możemy się wspólnie od siebie uczyć i razem działać.

Nie wrzucam zdjęć bo ich nie robiłem więc nie mam.
Paweł Chęciński - 27-09-2011, 19:55
Temat postu:
Byłem, zobaczyłem, ćwiczyłem..... Było po prostu super. Jeszcze raz wielkie dzięki dla organizatorów Wojtka, Tymka i Sebastiana (kolejność zupełnie przypadkowa Laughing ) i oczywiscie dla wszystkich uczestników. Super było was spotkać i bardzo przyjemnie spędzić razem dwa pełne "nurkowania" dni. Już nie mogę doczekać się kolejnego spotkania.


kwiatek napisał/a:
Chrystian napisał/a:
jutro z Jarkiem sprawdzimy o 15.30


Dokładnie, jeśli ktoś ma ochotę się dołączyć zapraszamy o 15:30 na bieszki.


Niestety jutro nie dam rady ale mam plan sobotni.
Przemek Hinc - 27-09-2011, 20:32
Temat postu:
Wojtku, czy mógłbyś podać źródło, w którym można się zaopatrzyć w taką fajną taśmę z naklejkami do analizowania? 8) Szukałem w google'u, ale chyba słabo, bo nie znalazłem Rolling Eyes
Monika - 27-09-2011, 20:44
Temat postu:
przemoo napisał/a:
źródło, w którym można się zaopatrzyć w taką fajną taśmę z naklejkami do analizowania


tutaj
Przemek Hinc - 27-09-2011, 20:46
Temat postu:
Dzięki salut A orientujesz się może jak wyglądają koszta przesyłki z USA? Może ktoś jeszcze chciałby zamówić, to zrobiłoby się jakiś zakup grupowy? Very Happy
Wojtek A. Filip - 27-09-2011, 21:07
Temat postu:
przemoo napisał/a:
to zrobiłoby się jakiś zakup grupowy?

Lepiej zamówić mniejszą ilość - inaczej tzw. "opłaty dodatkowe" powodują znaczną utratę atrakcyjności Wink tej taśmy.
Napisz bezpośrednio do Kady Smith -> kady@gue.com poda Ci wszelkie dane.
Filet - 28-09-2011, 21:25
Temat postu:
Zapomniałem się z umieszczaniem zdjęc na forum blackeye , podaje linki do minionego weekendu:

Sobota
https://picasaweb.google.com/116092131513917173384/BURIIGdyniaDay120110924

Niedziela
https://picasaweb.google.com/116092131513917173384/BURIIGdyniaDay220110925
Wojtek A. Filip - 03-10-2011, 18:41
Temat postu:
Haaaallooo czy jest tam Filet 8) ?
Jak sytuacja z programem P.Pomocy?

Pozdrawiam,
Wojtek
Filet - 03-10-2011, 22:24
Temat postu:
Szkolenie z podstaw płetwonurkowej pierwszej pomocy (pppp?) odbędzie się tak jak wstępnie ustalaliśmy.

Sobota 15 października, start ok 17, jeszcze potwierdzę godzinę.
W bazie Divespot ul. Wiśniewskiego 13, tam gdzie miało miejsce spotkanie BURowców w Gdyni.

Zapraszam wszystkich którzy chcą sobie po pompować gumowe lale itp Wink
Mam nadzieje że będzie więcej kursantów niż ratowników, tych drugich się do mnie coraz więcej zgłasza by was przeszkolić.

W programie głównie długotrwała resuscytacja w zespołach trójkowych. Omówimy podstawy tlenoterapii i techniki ratownicze mogące się przydać płetwonurkom w ich środowisku bytowania.

Pozdrawiam i do zobaczenia Smile
Filet - 04-10-2011, 19:39
Temat postu:
Szkolenie dla wszystkich zainteresowanym odbędzie się o godzinie 17:00 potrwa tyle ile będzie trzeba aby przeszkolić wszystkich zainteresowanych, prawdopodobnie zamknie się w 2 godzinach.
Założeniem szkolenia jest podniesienie umiejętności osób nurkujących do niesienia pomocy i poczucia jak to jest gdy przez dłuższy czas sami musimy kogoś ratować.

Teraz proszę się dopisywać kto będzie. Musimy przygotować zajęcia pod konkretną liczbę uczestników jeśli ktoś nie jest pewny czy będzie, a chce niech się również zapisze. Musimy wiedzieć jakiej liczby osób maksymalnie mamy się spodziewać aby się potem nie skończyło że będą np. 2 grupy po 12 osób i jeszcze 2 dodatkowe.

1. X
2.
3. itd
Jakub Miciński - 05-10-2011, 10:20
Temat postu:
Wtorkowe ćwiczenia.
Wczoraj na naszej niezastąpionej dalbie ćwiczyło 7 osób w dwóch zespołach pod czujnym okiem Sebastiana, który nawet jak nas nie widzi to i tak widzi Very Happy

Nasz zespół tj. Renata, Kuba i ja drugi Kuba przećwiczyliśmy poręczowanie, B5, S-drill, V-drill, bojkę i deco 6x1' co 1m. Ogólne wrażenia OK ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. To co jest najbardziej uderzające to fakt, że nawet krótkie przerwy w ćwiczeniach powodują że pewne drobne elementy umykają. Stąd też niezmiernie cieszy możłiwość prowadzenia regularnych ćwiczeń w każdy wtorek o 16.30 na dalbie.

Dziękuję za nurka i do zobaczenia za tydzień.
Kuba
Filet - 15-10-2011, 22:02
Temat postu:
Pierwsze ćwiczenia z Pierwszej Pomocy już za nami.
Serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tego zgromadzenia, a zwłaszcza dla ekipy z Divespot'u i ratowników PCK. Kolejne spotkanie planowane jest na przełomie grudnia/stycznia, termin jeszcze do ustalenia.
Wojtek A. Filip - 15-10-2011, 22:23
Temat postu:
Filetu, a dokumentacyja jest jakaś?
Filet - 15-10-2011, 23:41
Temat postu:
Jest, niestety mnie wypchnęli przed tłum i się okazuje, że jak nie mam czego robić z łapkami to zaczynam gadać więc zdjęć nie robiłem z braku czasu.

Dwóch pstrykaczy odnotowałem wiec jak się nie ujawnią to ich pogonię, jeden większy lubi koty drugi wzoruje się na psach Wink
Sebastian Popek - 16-10-2011, 06:35
Temat postu:
Ha, jak znam życie to prędko zdjęć nie zobaczymy Smile

Wczoraj przez prawie 3 godziny Marcin i jego ekipa (nie wiem czy mogę tak napisać ?) Przekazywała fachową wiedzę prawie 20tu osobom.
Marcin dostarczył cały niezbędny sprzęt do ćwiczeń więc można było ćwiczyć w kilku zespołach równocześnie.

Wrażenia i wnioski. Ćwiczeń z pierwszej pomocy nigdy za wiele. Tak jak ćwiczenia w wodzie i to należy ćwiczyć w zespołach ile się da. Jest mnóstwo niuansów o któych trzeba pamiętać.

Marcin było super. Wielkie podziękowania za zorganizowanie wszystkiego i poprowadzenie teorii dla nas.
Podziękowania także dla reszty ekipy, która poswięciła prywatny czas w sobotnie popołudnie.
Teraz tyko ćwiczyć, ćwiczyć i szkolić się dalej.
Krzysiek Niecko - 16-10-2011, 23:32
Temat postu:
Cytat:
Ha, jak znam życie to prędko zdjęć nie zobaczymy


Ha Smile a jednak:) kilka zdjęć z ćwiczeń:

część teoretyczna:


i ćwiczymy:




sprawca zamieszania:

Ale co robi sowa na jego ramieniu, nie wiem do teraz...

Było super Smile
Paulina Papierska - 17-10-2011, 10:48
Temat postu:
Z mojej perspektywy - warsztaty wyszły rzeczywiście SUPER. Rzeczowo, praktycznie i w przyjaznej-nurkowej atmosferze i bardzo profesjonalnie!
Marcin - WIELKIE WIELKIE dzieki. Czekam już na kolejne spotkanie. Cała Wasza ekipa była na medal!

Wojtek - z ust chlopaków (Marcina i drugiego Ratownika) padły Twoje ulubione słowa: dąży się do uproszczenia systemy Smile także w pierwszej pomocy.
Sebastian Popek - 17-10-2011, 11:36
Temat postu:
Cytat:
Ale co robi sowa na jego ramieniu, nie wiem do teraz...


Jak to co ? Czujnie spoziera na warsztatowiczów czy ktoś się przypadkiem nie obija i czy wszyscy pilnie notują.
Kuba Król - 22-10-2011, 21:24
Temat postu:
w tym czasie 3 zespoły zostały w DiveSpocie na spotkaniu z Wojtkiem, który przybliżył szczegóły projektu.

Wojtek skupiał na sobie całą uwagę:


potem odbyły się ćwiczenia na bieszkach.
u nas też były manty:) Wojtek i Klaudiusz o to zadbali.
Karol zapewnił support powierzchniowy i dokumentację video.


więcej zdjęć ze spotkania można znaleźć tu:
spotkanie BUR
Wojtek A. Filip - 27-10-2011, 08:52
Temat postu:
Hej.
Za niedługo załaduję jeszcze trochę fotek z ostatniego spotkania i treningu BUR.

Jako, że ten temat zrobił się baaardzo długi i ktoś poszkujący kluczowych informacji może mieć z tym kłopot, to postanowiliśmy trochę to uporządkować salut.
Zatem kilka istotnych informacji dla osób które znalazły się w naszej ekipie - czyli dla tych, którzy zrobili zarówno trening jeziorowy jak i bałtycki.

Wszystkie ustalenia związane z kolejnymi treningami, wypłynięciami i innymi działaniami załatwiamy na forum wewnętrznym BUR.
Bardzo proszę każdą osobę, która zrobiła obydwa treningi o informację jeżeli nie otrzymała jeszcze dostępu do tego forum (można je znaleźć w dziale Projekty Dive Trek Group - forum wewnętrzne BUR .


W tym temacie zostawimy tym samym więcej miejsca dla osób szukających informacji co robimy jak do nas dołączyć.


Pozdrawiam,
Wojtek



PS.
Z tematu usunę wszystkie listy obecności na poszczególne spotkania (piszę gdyby ktoś był z nimi emocjonalnie związany Wink )
Wojtek A. Filip - 27-11-2011, 14:37
Temat postu:
Tymczasem nasza ekipa działa.
Ruszyła współpraca z Polską Akademią Nauk w ramach projektu (BUR).
Pracownicy PAN w ramach naszych wypłynięć będą instruowali dokładnie jak pobierać próbki do badań, robić zdjęcia/filmy, które będą najbardziej przydatne w późniejszych analizach.

Zatem wszyscy, którzy czekali na tą część projektu - do dzieła.
Na Bałtyku akurat grasuje jakieś tsunami, więc najbliższe wypłynięcia ( o ile pogoda pozwoli) w połowie tygodnia.

Zainteresowanych* proszę o kontakt z Tymkiem albo Sebastianem.


Do zobaczenia,
Wojtek

*w działaniach BUR biorą oczywiście udział wszystkie chętne osoby, które wcześniej ukończyły nasz trening jeziorowy i bałtycki.
piotrkw - 27-11-2011, 15:19
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Ruszyła współpraca z Państwową Akademią Nauk w ramach projektu


Wojtku, jeżeli masz na myśli PAN to jest to ... Polska Akademia Nauk.

Oj grasuje, grasuje , duje za oknem jak za cara Wink
Wojtek A. Filip - 27-11-2011, 17:46
Temat postu:
piotrkw napisał/a:
Wojtku, jeżeli masz na myśli PAN to jest to ... Polska Akademia Nauk.

No... błysnąłem na max Embarassed
Dziękuję za zwrócenie uwagi - już poprawiłem, może nikt nie zauważy scratch
Sebastian Popek - 02-01-2012, 08:12
Temat postu:
Witam

Z Nowym Rokiem nowym krokiem Smile
Chciałbym zaprosic wszystkich BUR'owców i nie tylko na spotkanie z przedstawicielami Instytutu Archeologii UW w czwartek 19.01 na 18:00 w Divespot.pl. Spotkanie jest robocze co oznacza, że Panowie postarają się nam przybliżyć i pomóc w opracowaniu metodyki badan BUR'owych. Będzie można zadawać pytania, pokazać zdjęcia czy rysunki i zapytać co nie tak a co inaczej. Spotkanie z mojego puntku widzenia oobowiazkowe dla BUR'owców.
Rzecz jasna bezpłatne Smile. Bardzo proszę zaiteresowanych o wpisywanie się na listę żeby wiedzieć ilu nas będzie.

1. Sebastian
2. Tymek
3. ..
Sebastian Popek - 02-01-2012, 08:42
Temat postu:
Boxer napisał/a:
Można wiedzieć kto z Wydziału Archeologii Podwodnej UW się pojawi?


Na pewno Radosław Karasiewicz-Szczypiorski. Drugiej osoby nie znam jeszcze.
Boxer - 02-01-2012, 09:41
Temat postu:
Ok, dzięki i do zobaczenia w divespocie Wink
Wojtek A. Filip - 02-01-2012, 19:36
Temat postu:
Yavox napisał/a:
Pewnie się zes... w lutym w piance ale się zawziąłem, żeby zacząć i nie mam zamiaru się poddać. Podlodowe wytrzymam to i BUR wytrzymam

Yavox, nie chciałbym Cię w żadnym wypadku zniechęcać, ale jeżeli coś masz wynieść z takich zajęć, to powinieneś działać skupiając się na zadaniach, a nie na walce z zimnem.
Próba zaopiniowania umiejętności osoby skupiającej się głównie na tym żeby "wytrzymać" jest skazana co najmniej na kontrowersje.
Może zastanów się nad wypożyczeniem suchara?

Uważam, że pianka w nawet ciepłym lutym jest pomysłem bardzo słabym.

Pozdrawiam,
Wojtek
Mateusz Moskalik - 03-01-2012, 20:22
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Cześć Darek.
Wystarczy się dopisać do listy, którą niniejszym otwieram (dopisując się, proszę kopiować całą listę wraz z jej tytułem):

Lista osób na trening podstawowy BUR 18-19.02 3M


Pozdrawiam,
Wojtek


Mam pytanie co do wymogow przed szkoleniem. Czy kazdy moze brac udzail, czy najpierw trzeba brac udzial w jakims innym (dla przykladu etap na Koparkach czy tez inne typowe szkolenia).
Sebastian Popek - 03-01-2012, 20:47
Temat postu:
mmosk napisał/a:
Mam pytanie co do wymogow przed szkoleniem


To nie są szkolenia a jedynie treningi, które mają przybliżyć standardy stosowane w projekcie.
Treningi odbywają się zarówno w 3M jak i na koparkach z tym że na koparkach to zawsze treningi a w 3M treningi w tym roku będą odbywały się tylko wtedy gdy zbiorą się minimum dwa trzyosobowe zespoły. W innym wypadku na trening będzie trzeba czekac do terminu koparek.
Trening wstępny jest obowiązkowy dla wszystkich chcących przystąpić do projektu.
Po treningu można dołączyć do działań bałtyckich na równych prawach jak i reszta ekipy.
Treningi są bezpłatne !!! To znaczy uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów instruktorów prowadzących a jednynie swoje (gazy, dojazd, wyżywienie, noclegi - jeśli jest taka potrzeba). W treningu może wziąć udział każdy posiadający dowolny stopień nurkowy w dowolnej organizacji.
Mateusz Moskalik - 03-01-2012, 21:37
Temat postu:
Sebastian Popek napisał/a:
mmosk napisał/a:
Mam pytanie co do wymogow przed szkoleniem

To nie są szkolenia a jedynie treningi, które mają przybliżyć standardy stosowane w projekcie.
Treningi odbywają się zarówno w 3M jak i na koparkach ......
Trening wstępny jest obowiązkowy dla wszystkich chcących przystąpić do projektu.


Piszac szkolenie mialem na mysli trening. Pytam, bo w poczatkowych postach bylo cos, ze ci co mieli juz trening na koarkach to biora udzail w treningu na Baltyku a ci co nie to robia najpeirw trening na jakims jeziorze. Teraz wnioskuje, ze trening jest jeden a potem ma sie juz prawo do pelnego udzialu w projekcie.
Wojtek A. Filip - 03-01-2012, 22:50
Temat postu:
Cytat:
Teraz wnioskuje, ze trening jest jeden a potem ma sie juz prawo do pelnego udzialu w projekcie.

Trening wstępny składa się z dwóch etapów
1.wód jeziorowo-koparkowych (2 dni)
2.zajęć wprowadzających na Bałtyku (min. 1 dzień)
Podstawą jest 2 dniowy trening "jeziorny" + zajęcia suche - po nim możesz zaatakować Bałtyk, a potem dostajesz już akces do Ekipy BUR, czyli wszystkie pozostałe zajęcia, nurkowania, forum wewnętrzne ognisko za stodołą Wink.
Yavox napisał/a:
Robić przed terminem lutowym nitrox gdzies czy to jest w tamten weekend przy okazji?
Pierwsze zajęcia spokojnie zrobisz bez nitroksu, ale jeżeli masz możliwość to zadziałaj, tak, żeby przyjechać z uprawnieniami (to w sumie jeden wieczór), w czasie najbliższego treningu nie będzie na to czasu (chyba, że umówisz się z Sebastianem, albo Tymkiem na sobotni wieczór po zajęciach głównych - o ile oni będą mieli wtedy czas).

Nurkowania w ramach BUR startują od 32%.
GDarek - 05-01-2012, 11:59
Temat postu:
Ponieważ wiem, że są osoby nieposiadające kwalifikacji nitroxowych, w ramach projektu zapraszam na bezpłatny kurs:

http://forum-nuras.com/viewtopic.php?p=249458#249458

Również w trakcie spotkań BUR - wieczorami po treningach deklaruje możliwość uzyskania takich uprawnień.

W powyższych sprawach prosze o kontakt na priva.
Wojtek A. Filip - 12-01-2012, 10:54
Temat postu:
Hej.
Fajnie - jeżeli będą jeszcze 2 osoby to mamy 3 pełne zespoły na trening podstawowy salut .

Przypomnę, że zajęcia te trwają 2 dni. Zaczynamy w sobotę 18 lutego w naszym centrum - Divespot.pl przy ul. J. Wiśniewskiego 13 w Gdyni o godz. 8.00. Kończymy w niedzielę ok. godz 15.00.
Oprócz normalnej konfiguracje proszę zabrać kołowrotek i bojkę.
Nie pływamy z butlami bocznymi, skuterami i innymi harpunami Wink.


Osoby, które mają zaległy podstawowy trening bałtycki, proszę o kontakt z Sebastianem.
Wszystkie pozostałe sprawy nurkowań BUR załatwiamy na forum wewnętrznym BUR (jeżeli ktoś zrobił obydwa treningi, a nie ma dostępu do tego forum, proszę o info na PW).

Do zobaczenia,
Wojtek
Boxer - 16-01-2012, 10:47
Temat postu:
ryzior napisał/a:
cześć
zastanawiam się czy nie dałoby rady jakoś nagrać/zrelacjonować tego spotkania(?) - wyjazd do Gdyni na 1 wieczór jest dla mnie problematyczny, a chciałbym w jakikolwiek sposób "wziąć udział" w nim.

pozdrawiam
tomek R


Relacja powinna pojawić się na www , dam znać po spotkaniu Wink
Boxer - 31-01-2012, 10:07
Temat postu:
Zgodnie z obietnicą, zamieszczam link do relacji ze spotkania z archeologami w ramach BUR. Nie spodziewajcie się szczegółów, gdyż i samo spotkanie miało na celu stworzenie nam ogólnego pojęcia o pracy archeologa.

Relacja ze spotkania z archeologami w ramach BUR na Divers24

Pozdrawiam,
Wojtek A. Filip - 15-03-2012, 10:53
Temat postu:
Hej.

14-15 kwietnia mamy podwójne zajęcia w ramach BUR.
Osoby uczestniczące w Projekcie działają na Bałtyku (zbieranie próbek dla PAN oraz prace pomiarowe na wrakach) szczegóły znajdą na forum wewnętrznym BUR. W tym czasie nie ma zajęć technicznych w Trójmieście.



Osoby chcące dołączyć do Projektu zapraszam na 2 dniowy trening podstawowy na Koparkach.


Do udziału zapraszam maksymalnie 9 osób.
Tym samym otwieram listę na te zajęcia.

1.
2.
3.
4.
...

Pozdrawiam,
Wojtek
Adam Chróścicki - 15-03-2012, 16:09
Temat postu:
i po sprawie mam rozumieć? Very Happy
Wojtek A. Filip - 09-04-2012, 11:07
Temat postu:
Dzień dobry.

Trochę przydatnych informacji.
W sobotę spotykamy się o 1000 na Koparkach w ostatniej wiacie licząc od wjazdu do bazy (udostępnił nam ją Marek Bugla). Tak to wyglądało poprzednim razem:



Zrobimy 2, niedługie nurkowania - po jednym każdego dnia. W drugim dniu dodatkowo będą elementy ratownictwa realizowane na powierzchni wody. Do całości dochodzi kilka godzin zajęć pod wiatą.

Będzie zdecydowanie cieplej (wczoraj rano na Koparkach temperatura nieco tylko przekroczyła 0 st Shocked) - meteorolodzy tak przewidują nasz przyszły weekend:



Czyli będzie w miarę ciepło i mokro w ciągu dnia - nocujący na miejscu będą mieli zimniej. Zabiorę herbatę, kawę i 2 palniki do gotowania wody, ale proszę żeby zabezpieczyć wodę na ciepłe napoje dla całej naszej ekipy - czyli dla 10 osób (+ ewentualni podsłuchujący Wink ) oraz kubki/szklanki na koparkach nie ma wody zdatnej do picia.

Nie zabierajcie żadnych udziwnień konfiguracyjnych - to, że docelowo w projekcie stosujemy znormalizowaną konfigurację, nie oznacza, że na pierwsze zajęcia musicie całkowicie zmieniać tą, w której na co dzień pływacie. Zatem zabieracie taki sprzęt, jaki zabralibyście na nurkowanie w Bałtyku, a jeżeli jeszcze tam nie nurkowaliście, to zabieracie sprzęt jaki używacie na każdym nurkowaniu. Jeżeli ktoś nie ma uprawnień nitroksowych, to na pierwszych zajęciach używa powietrza.
Niestety nie wiem czy i jaki sprzęt można wypożyczyć na Koparkach - warto w tej sprawie skontaktować się wcześniej z bazą.

Działamy w 3 zespołach 3 osobowych.
W każdym zespole powinna być bojka ze szpulką oraz kołowrotek.


W razie pytań jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam,
Wojtek
Jarek Andrzejewski - 09-04-2012, 16:50
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Zatem jedno miejsce do obsadzenia salut .


Wojtek, ja bym bardzo chętnie dołączył, ale nie jestem pewien, czy wszystkie wymogi spełniam. Mam OWD (w SSI), ostatnio "dorobiłem" basic nitrox (w PSAI), pływam z jedną butlą (i 2 automatami), w piance i jackecie.
Wojtek A. Filip - 09-04-2012, 17:07
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
nie jestem pewien, czy wszystkie wymogi spełniam.

No to przeanalizujmy:

Potrzebna jest chęć działania w ramach BUR w Bałtyku - o tym nie piszesz, a jest to warunek konieczny, więc zaczynam mieć wątpliwości Wink.
Potrzebny jest co najmniej podstawowy stopień dowolnej, uznanej organizacji + sprzęt gotowy do nurkowania.

Tyle żeby wziąć udział w podstawowym treningu.
W czasie jego trwania więcej detali, zasad udziału w nurkowaniach bałtyckich, zmian w konfiguracji, procedur itp.

Nie wiem tylko jak się zmieścisz w tym domku noclegowym na Koparkach, bo zdaje się, że tam już 3 chętnych jest na jedno miejsce... Wink
Jeżeli wszystko gra, to dopisuj się do listy i widzimy się w sobotę rano.
Wojtek A. Filip - 09-04-2012, 19:40
Temat postu:
No to trochę dokładniej o tym co w planach.

Dzień pierwszy:
-Skąd się wziął i co to takiego BUR
-Plany i możliwości indywidualnego rozwoju nurkowego w ramach BUR
-Rola zespołu w nurkowaniu
-Co to jest unifikacja i po co to kumu ?
-Co to są procedury i jak z nich korzystać?
-Zespół wsparcia - co to jest?
-Zestaw tlenowy - jak z niego korzystać?
-Podstawy komunikacji w nurkowaniu
-Podstawy użycia kołowrotka
-Procedury przednurkowe

Trening na powierzchni - procedury przednurkowe - praca w zespole.
Nurkowanie realizacja zadań w zespole.

Dzień drugi.
-Procedury przednurkowe - praca w zespołach
-Dopasowanie uprzęży - dlaczego uprząż nieregyulowana jest w pełni regulowana
-Praca zespołu wsparacia w nurkowaniach dekompresyjnych - podstawy
-Podstawy ratownictwa powierzchniowego
-Pierwsza pomoc tlenowa - podstawy

Ćwiczenia na powierzchni wody wprowadzające w techniki ratownicze na powierzchni - praca w zespołach
Realizacja zadań podwodnych w zespołach - rozwinięcie treningu z dnia poprzedniego

Tyle oficjalnie.
Zajęcia prowadzę zwykle 8 godz. - dłużej wychodzi coraz trudniej, więc koniec w okolicach 17-18 podyktowany jest Waszym bezpieczeństwem - będzie to 5 i 6 dzień mojej pracy pod wodą w tym tygodniu. Czyli po zajęciach robicie na co macie ochotę, ja jadę do domu - chyba, że pojawią się jacyś poszukiwacze informacji - wtedy jestem do dyspozycji.

Po BURaczanych zajęciach na wodach zamkniętych jedziemy na trening bałtycki: czyli będzie słono, ale także sporo o mapowaniu wraków, bezpiecznym korzystaniu z łodzi, rozwinięciu pracy w zespole, pobieraniu próbek dla Polskiej Akademii Nauk i dużo więcej - o drugiej części szkolenia napisze później Sebastian.
Wojtek A. Filip - 10-04-2012, 17:51
Temat postu:
Informacja dla osób, które wysłały zgłoszenie przystąpienia do forum wewnętrznego BUR:
każdy kto zrobił trening jeziorowo-koparkowy oraz trening bałtycki dostaje dostęp do tego forum - wcześniej nie ma takiej możliwości.
Jeżeli ktoś z poprzednich edycji treningowych nie dostał dostępu - proszę o informacje.
Jarek Andrzejewski - 15-04-2012, 21:34
Temat postu:
Super 2 dni. Dzięki Wojtku za Twoją pracę i zarazki entuzjazmu, i oczywiście wielki Very Happy dla reszty zespołu.
Mam nadzieję, że wkrótce uzyskam "kompatybilność sprzętową", zmniejszę nadmierną ekspresję i znów razem zrobimy kolejny krok na Bałtyku.
Adam Jaworski - 15-04-2012, 22:50
Temat postu:
Potwierdzam, było bardzo fajnie, skrobnę kilka słów i wkleję jakieś fotki (a może nawet profil nurkowania!) ale dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, bo jestem tak od jutra rana zarobiony że po prostu nie dam rady. Pozdrowienia dla wszystkich.
Marcel Falkiewicz - 16-04-2012, 11:24
Temat postu:
Wyjazd był bardzo fajny, w grupie było bardzo wesoło, a poziom merytoryczny samych warsztatów moim zdaniem bardzo wysoki. Większość czasu spędziliśmy na omawianiu różnych kwestii związanych przede wszystkim z bezpieczeństwem nurkowań. Nie obeszło się również bez krótkich, ale bardzo pouczających nurkowań. Zadanie było proste - zejść pod wodę, rozwinąć poręczówkę, po jakimś czasie zawrócić, zwinąć i wyjść na powierzchnię. Prostota była oczywiście pozorna, bo czujne oko płetwonurka z wszechobecnymi napisami WAF na stroju wyłapywały błędy popełniane przez zespół. Na powierzchni krótkie podsumowanie i zmiana zespołu. Więcej napiszę wieczorem, póki co obowiązki wzywają. Dziękuję wszystkim współBURakom i Wojtkowi za naprawdę miło i pożytecznie spędzony czas:)
KSD - 16-04-2012, 12:37
Temat postu:
Co tu dużo pisać... rewelacja Smile
Dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas, a w szczególności podowodnemu zespołowi: Kasi i Marcelowi za "elegancką" współpracę oraz oczywiście Wojtkowi za kawał solidnej, konkretnej i fajnie przekazanej wiedzy. Tymczasem jeszcze kilka zdjęć, które między wykładami udało się strzelić.

Pogoda na koparkach przywitała nas piękną, słoneczną aurą:



Później się "delikatnie zachmurzyło" ale mniejsza z tym Wink

A oto nasza wiata i część zespołu uwijająca się przy swoim sprzęcie:



Kasia coś majstruje przy zestawie tlenowym Wink



Dokładne omówienie nurkowania - co poszło dobrze, a co trzeba poprawić. Jak widać formacja w ładnym szyku nie tylko pod wodą ale i na powierzchni Smile



Za szybko z wody się nie ucieknie... ćwiczenia z ratownictwa też trzeba zrobić Smile



No i jeszcze autor całego "zamieszania":


Adam Chróścicki - 16-04-2012, 15:07
Temat postu:
Było Miło i się skończyło ja też dziękuję wszystkim za współpracę i czekam co dalej. Pytania do Sebastiana, kiedy można przyjechać na warsztaty nad Bałtyk? Trzeba iść za ciosem tak mi się wydaje! Czy możemy ustalić jakiś dobry, dogodny termin?!
pozdrawiam
Adaś
PS KSD Kasia to chyba Monia Wink
lolek - 16-04-2012, 17:09
Temat postu:
No to po kolei Smile
- dzięki wszystkim za fajne i pouczajace 2 dni
- Kasia, o której pisał KSD, to zdecydowania Monika - Krzychu, do kwiaciarni Wink
- Adaś ze zdjęcia profilowego ani trochę nie podobny do siebie "w realu" Smile
- termin czerwcowy jak dla mnie jest OK
- no i wreszcie pozdrowienia dla manata Wink

Lol
KSD - 16-04-2012, 17:29
Temat postu:
lolek napisał/a:
Kasia, o której pisał KSD, to zdecydowania Monika - Krzychu, do kwiaciarni Wink


O matko ale faux pas, nie wiem skąd mi się tu nagle wzięła Kasia Embarassed
Kwiaciarnia jak nic Smile

lolek napisał/a:
Adaś ze zdjęcia profilowego ani trochę nie podobny do siebie "w realu" Smile


Dokładnie Smile

Adaś napisał/a:
Pytania do Sebastiana, kiedy można przyjechać na warsztaty nad Bałtyk?


Również przyłączam się do pytania. Osobiście postaram się dostosować do każdego terminu ale fajnie gdyby była jakaś alternatywa do ewentualnego przedyskutowania.
Darek Lutkiewicz - 16-04-2012, 17:32
Temat postu:
I ja rowniez chcialbym Wszystkim podziekowac za dobrze spedzone i przenurkowane 2 dni.
A szczegolnie Marcelowi za nocnego nurka, bo bez niego bedac na Koparkach nie zobaczyl bym koparek... Laughing
Co do terminu to ja mam najblizej, wiec sie dostosuje, ale im predzej tym lepiej.

Mam rowniez kilka zdjec uczestnikow, ale nie potrafie ich jeszcze zaladowac na Forum Sad
Wojtek A. Filip - 17-04-2012, 10:06
Temat postu:
Dzień dobry.
Nie mieliśmy klasycznego zdjęciowca, więc z obrazów jakby mniej niż zwykle, ale nie to jest najważniejsze.
Fajna, mocno ukierunkowana na nurkowanie Ekipa. Zainteresowani BUR'em przyjechali z różnych zakątków Polski, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcecie działać. Determinacja Jarka i Adama dalej powoduje u mnie dreszcze, ale z piankowcami podobno jest tak, jak z prawdziwymi facetami i kawą Wink.

Mam nadzieję, że szybką kontynuację - kolejne spotkanie tym razem w wodach naszego Bałtyku już niedługo.
3 zespoły działały bardzo sprawnie starając się wykorzystać swoją wiedzę w działaniu przygotowującym do nurkowań w Bałtyku. W zasadzie wszyscy łatwo zidentyfikowaliście miejsca, które wymagają dopracowania zarówno sprzętowego jak i typowo treningowego - bardzo fajnie pracuje się z osobami konsekwentnie wprowadzającymi poprawki z nurkowania na nurkowanie, a takimi własnie jesteście.

Na zajęciach pojawiła się Aga z Tomkiem - uczestnicy wcześniejszych treningów BURowych. Agnieszka (forumowa Kosa) opowiedziała nam trochę o roli współpracy pomiędzy uczestnikami projektu BUR, a Polską Akademią Nauk (PAN) - bardzo dziękuję (również za te trudne wyrazy Wink ).
Była też z nami Daria - krótko, ale mam nadzieję, że nie po raz ostatni.

Dwa dni minęły bardzo szybko - do zobaczenia w 3M salut .

Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas.
Wojtek



PS.
Efekt czerwonego nosa mimo, że mało widoczny, jednak dał mi się trochę we znaki, ale idzie ku dobremu - w końcu czas do wody... Smile
Monika - 17-04-2012, 10:19
Temat postu:
KSD napisał/a:

Cytat:
lolek napisał/a:
Kasia, o której pisał KSD, to zdecydowania Monika - Krzychu, do kwiaciarni


O matko ale faux pas, nie wiem skąd mi się tu nagle wzięła Kasia
Kwiaciarnia jak nic



Ależ to nic.

Było zimno, wesoło i pożytecznie. Dziękuję za fajny weekend a zwłaszcza za wspólnego nura Marcelowi i Krzyśkowi. Marcelowi również na niespodziewaną wymianę płetw Wink

Kosie za przybliżenie idei badań PAN-u nad fitobentosem i tym drugim... scratch
Do zobaczenia wkrótce.
Monika
Sebastian Popek - 23-04-2012, 09:47
Temat postu:
Witam

Dostałem zapytanie na pw. odnośnie treningów bałtyckich ale chyba będzie lepiej jak odpowiem na szerokim forum.

Po pierwsze cieszę się bardzo że chcecie do nas dołaczyc i działać wspólnie.
Jak wiecie pierwszym warunkiem uczestnictwa jest odbycie treningu "jeziorowego" a następnie bałtyckiego. Ma to na celu omówienie i przecwiczenie procedur, działania zespołów, zgrania poszczególnych osób.

Jeśłi chodzi o trening bałtycki to jego zadanie jest nieco inne. Tu chcemy pokazać działania już w prawdzimy środowisku wraz z elementami dodatkowymi (poręczowanie, doświetlanie, obsługa zespołów filmowych, foto czy pobieranie próbek).

Terminy takich działań są określone na rok z góry i raczej sztywne. Wynika to z naszych zobowiązań zawodowych i czasu jaki możemy na takie działania (treningowe)poświęcić.

Jeśli chodzi o terminy BUR'owe bałtyckie to są one w tym roku przewidziane na:
9-10 czerwca
25-26 sierpień

Chyba że jest grupa co najmniej 6-cio osobowa to taki trening możemy zorganizowac w innym terminie a w w/w terminach już działać.
Terminy dodatkowe (trningowe) jakie mogę zaproponować to:
19-20 maja
2-3 czerwca

Jeśli macie dodatkowe pytania to piszcie śmiało.
Wojtek A. Filip - 17-05-2012, 18:19
Temat postu:
Na forum wewnętrznym BUR jest ogłoszenie dotyczące kolejnych zajęć z zakresu pierwszej pomocy - zapraszam wszystkich BURowików.

Wojtek
Sebastian Popek - 23-05-2012, 07:58
Temat postu:
Jako że Wojtek nie chce udostępnic informacji kopiuję je poniżej:

Poniżej zasady uczestnictwa w treningach i nurkowaniach bałtyckich:
Realizacja rozliczeń za łódkę w ramach BUR:
1. Wypłynięcia w ramach BUR realizowane są tylko na łodziach nurkowych Litoral (łódź duża) i Sztorm (łódź mała). Związane jest to organizacją wypłynięć i współpracą BUR z tymi przewoźnikami, którzy zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa uczestnikom wypłynięć.
2. Maksymalna ilość osób na łodzi dużej to 18, na łodzi małej 8.
3. Koszty wypłynięć to 1800 PLN (duża) i 800 PLN (mała) i są ponoszone w równych częściach przez uczestników wypłynięcia, co daje 100 złotych od osoby przy pełnym obłożeniu łodzi dużej lub 100 złotych przy pełnym obłożeniu łodzi małej . Podane koszty są koszami za korzystanie z łodzi i nie obejmują kosztów dodatkowych związanych z wypłynięciami (np. napełnianie butli gazem czy wypożyczenie sprzętu).
4. Koszty mogą się zmienić w zależności od ilości osób znajdujących się na pokładzie.
5. Zapisy na wypłynięcia w ramach BUR dokonywane są poprzez umieszczenie swojego nazwiska i imienia w temacie zawierającym datę wypłynięcia na forum www.divetrek.com.pl (forum wewnętrzne BUR) wraz z adnotacją - Bałtyk.
6. Wpisanie się na listę jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na partycypowanie w kosztach wypłynięć niezależnie od wzięcia w nich udziału.
7. Definitywna rezerwacja miejsca odbywa poprzez wpłacenie kosztów wypłynięcia określonych w punkcie 3 na najpóźniej miesiąc przed wybraną datą.
8. Brak wniesionej opłaty celem rezerwacji miejsca na łodzi skutkuje wykreśleniem z listy uczestników wypłynięcia. Ponowne wpisanie na listę będzie możliwe tylko w przypadku wolnego miejsca w wybranym terminie.
9. W przypadku wykreślenia z listy zwolnione miejsce zajmuje osoba zajmujące pierwsze miejsce na liście rezerwowej.
10. W przypadku rezygnacji z wypłynięcia wpłacona kwota nie jest zwracana i stanowi część kosztów czarteru łodzi nurkowej, z zastrzeżeniem możliwości zwrotu wpłaconej zaliczki w sytuacji gdy inna osoba zajęła miejsce rezygnującego (taka sytuacja ma miejsce gdy wszystkie miejsca na łodzi są zajęte mimo nieobecności rezygnującego z wypłynięcia).
11. W przypadku znacznej zmiany kosztów wypłynięcia (np. mała ilość chętnych) szacunkowe koszty wypłynięcia przesyłane są to osób wpisanych na listę celem podjęcia decyzji o realizowaniu wypłynięcia.
12. W przypadku rezygnacji z wypłynięcia w związku z warunkami meteorologicznymi bądź zbyt wysokimi kosztami jednostkowymi wpłacone zaliczki zostaną zwrócone wpłacającym.
13. Decyzja o rezygnacji w związku z warunkami pogodowymi podejmowana jest na 24 godziny przed wypłynięciem.
14. Decyzja o rezygnacji w związku ze zbyt wysokimi kosztami jednostkowymi podejmowana jest na tydzień przed wypłynieciem.
Wojtek A. Filip - 03-06-2012, 19:55
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
pytanie co na to Wojtek

Fajnie, że coraz więcej osób interesuje się naszym wspólnym Projektem.
Postaramy się zrobić wszystko, żeby każda chętna osoba mogła wziąć w nim udział i móc popularyzować bezpieczne nurkowanie w Bałtyku.
Wszystkimi sprawami związanymi z BUR zajmujemy się w trójkę, w chwilach wolnych od pracy, a tych jest jakoś coraz mniej .
Prosimy zatem o cierpliwość (wiem, wiem... każdy chciałby jak najszybciej do wody bounce ) - może warto zaatakować "Świeże BURaki" i razem z nimi potrenować jeszcze przed oficjalnymi zajęciami?
Jak do tej pory spotykaliśmy się z super ludźmi, chętnymi do działania - bardzo wierzę w to, że każda następna osoba jeszcze bardziej rozkręci BUR salut .
Sebastian Popek napisał/a:
w tym roku warsztaty koparkowe przewidziane są w tym roku jeszcze tylko w dniach 6-7 października. Niestety nie jesteśmy w stanie czasowo przygotowywać i prowadzić warsztatów w dowolnym terminie. Dlatego też ustaliliśmy 2-3 terminy warsztatów poza sezonem tak aby każdy mógł wybrać dostępny dla niego termin. Pozostałe terminy zarezerwowane są na działania podwodne lub warsztaty bałtyckie (te też w miarę możliwości i chętnych).

Także z tego co się orientuje (a Wojtek mnie poprawi jeśli się mylę choć wydaje mi się, że się nie mylę) wcześniej niż przed październikiem nie da się spotkać na warsztatach "koparkowych".

Jest dokładnie tak, jak pisze Sebastian.
Osoby, które zrobiły trening wstępny i czekają na bałtycki, mogą pozostawać w kontakcie z Sebastianem - co wtorek mamy zajęcia treningowe na Bałtyku, więc może uda się coś zorganizować? Przeniosę z forum wewnętrznego BUR do Kalendarium, terminy naszych wypłynięć tak, żeby każdy zainteresowany mógł je śledzić
Podobnie sprawa ma się z nowymi kandydatami - jeżeli tylko będzie taka możliwość, to z dużą przyjemnością zrobimy dla Was trening wstępny przed datą podaną przez Sebastiana - bezpieczniej będzie jednak przyjąć terminy stałe.


Właśnie wróciliśmy z Bałtyku - cała droga to rozmowa o pracy w zespole, poręczowaniu, kartowaniu i uwaga:
o nowych super ramkach do zbierania bio-próbek, które zrobił dla nas Piotrek Bałazy - wielkie dzięki.
Mam trochę zdjęć i filmików, jak tylko znajdę chwilę - na pewno załaduję.
Raz jeszcze dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w treningu - było bardzo, bardzo fajnie.

Do zobaczenia (od jutra jestem na południu Polski),
Wojtek



PS.
Nowych członków BUR proszę o PW celem otrzymania kluczy do forum wewnętrznego.
Marcel Falkiewicz - 03-06-2012, 21:27
Temat postu:
Udało mi się już dotrzeć do domu, więc mogę napisać relację "na gorąco". Wybitnym pisarzem niestety nie jestem Wink

Z Adasiem wyjechaliśmy w piątek około 8 rano, żeby zdążyć jeszcze zwiedzić Bryzę. Po 600 przejechanych kilometrach spotkaliśmy się z Jarkiem oraz jego żoną Dorotą i udało nam się zrobić całkiem przyjemnego nura (ok 70 minut), choć wizura nie powalała. Było to jednak moje pierwsze nurkowanie na Bałtyku, więc na pewno pozostanie niezapomniane:). Jak się okazało nazajutrz, było to ostatnie nurkowanie wrakowe na tym wyjeździe... Po spotkaniu z resztą ekipy w Pierwoszynie udaliśmy się na zasłużony odpoczynek przed wstawaniem o 6 rano następnego dnia.

O godzinie 7 (!) rano następnego dnia przyjechaliśmy do Divespot'u nabić butle i spotkać się z "ojcami prowadzącymi". Po dwugodzinnym omówieniu przez Sebastiana czym jest BUR i na czym polega działanie w ramach BUR (tudzież na czym polega bycie BURakiem) przeszliśmy do meritum spotkania, czyli działań, które mamy wykonywać pod wodą. Ponieważ pogoda zrywała beret w sensie dosłownym, naszym celem stała się torpedownia. Podzieliśmy się na 3 ekipy, każda miała za zadanie pomierzyć jedną ścianę. Sam nurek był dość lajtowy, aczkolwiek z Adasiem zauważyliśmy, że na początku nurka było zbyt rutynowe podejście, a później pod wodą współpraca była bardzo słaba, właściwie na poziomie dwóch solistów wykonujących to samo zadanie. Wojtek nie był wobec nas aż tak bardzo krytyczny, ale uznaliśmy tego nura za nieudanego, mimo wykonania zadania.

Następnego dnia zadanie było nieco trudniejsze. Zmieniły się zespoły, każdy zespół miał za zadanie ułożenie dwóch poręczówek wewnątrz torpedowni tak, aby powstała w miarę symatryczna "kratka". Zadanie oczywiście okazało się znacznie trudniejsze niż początkowo się wydawało, ale ponad 60-minutowy nurek dał nam niesamowitą frajdę, ale nie będę pisał dlaczego, żeby nie zepsuć tej zabawy uczestnikom kolejnych warsztatówSmile

Podsumowując, warsztaty były naprawdę super mimo, że nie udało nam się ze względu na pogodę wypłynąć na wraki. Idea BUR jest bardzo fajna i mam nadzieję, że uda się zrealizować chociażby część celów, które projekt zakłada. Ja na pewno będę robił wszystko, żeby swoje trzy grosze do tego dołożyćSmile
Wojtek A. Filip - 04-06-2012, 12:07
Temat postu:
Hej.

"Świeże BUR'aki" Wink - czyli o ostatnich dwóch daniach na Bałtyku.
Fajne nury, ciekawe wnioski, a co ciekawsze wyciągane przez samych przygotowujących się do działań w ramach BUR.

Bardzo lubię oglądać zespół, który pod wodą ma wspólny cel i współpracuje żeby go osiągnąć.


Działaliśmy w 3 zespołach + wsparcie powierzchniowe - poniżej niemal cała ekipa Smile


Raz jeszcze wielkie dzięki za wspólne nurkowania.
Do zobaczenia,
Wojtek
Jarek Andrzejewski - 04-06-2012, 14:48
Temat postu:
Kilka moich wrażeń i spostrzeżeń z weekendu.

Najpierw z żoną przejechaliśmy przez Gdańsk i przeszliśmy się po Długim Targu i Bazylice (w tym: na wieżę). Jeśli ktoś nie był - bardzo polecam i starówkę i robiącą olbrzymie wrażenie świątynię i widok z wieży. Jak ktoś głodny, to bar mleczny Neptun na Długim Targu wciąż działa (kubek mleka: 71 groszy)

Później pojechaliśmy do Divespotu, gdzie poznałem część ekipy (w tym: Tymka) i odebrałem pożyczonego twina. Potem spotkaliśmy się po drodze do Helu z Marcelem i Adasiem i udaliśmy się na plażę, żeby "z płetwy" dotrzeć do Bryzy.
Ja dla rozgrzewki zrobiłem dodatkowy kurs woda-brzeg-woda, bo coś mi za lekko było (to był mój pierwszy nurek z twinem i workiem i w pełnej piance w wodach otwartych), a potem udaliśmy się po dnie, wśród licznych babek (dla ścisłości: rybek, a nie osobniczek homo sapiens), jednego okonia i jednego tobiasza (albo dobijaka) w kierunku mniej więcej południowym. Po chwili okazało się, że Bryza nie odpłynęła i wciąż jest na dnie.
Upewnialiśmy się co do tego przez jakieś pół godziny, a po wyjściu na brzeg i przyodzianiu się w lądowy ubiór udaliśmy się na jedzonko (a jakże, rybka była).
Potem do Pierwoszyna zająć kwatery i wyspać się, bo w sobotę start był ustalony na 7:00.

Następnego dnia okazało się, że do nabicia było prawie 24000 litrów EAN32 i dzięki temu mieliśmy trochę czasu na posłuchanie "morskich opowieści" Sebastiana i Wojtka, którzy opowiedzieli nam o projekcie BUR i już dokładniej o tym, co każdy z nas i przyszłych BUR-aków ("A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!") może w nim zrobić.
Potem do gdyńskiej mariny, zaokrętowanie na "Sztorm" i w morze. A ponieważ to ostatnie nie było dla nas zbyt łaskawe, to jako nasz cel została wyznaczona Torpedownia w Babich Dołach (http://pl.wikipedia.org/wiki/Torpedownia).
Dla wielu z nas, w tym niżej podpisanego, było to zupełnie nowe miejsce. Tam dokonaliśmy rzetelnych i niezwykle dokładnych (czyli pewnie z dokładnością do 1MM Smile ) pomiarów ścian i otworów w nich. Tu muszę podziękować Monice za stoicki spokój w trakcie komunikacji raz tylko zakłócony trudnością w zrozumieniu przeze mnie, że właśnie wtedy był właściwy czas i miejsce na zawiązanie węzła pomiarowego (ona kurtuazyjnie twierdzi, że to na siebie się zdenerwowała, bo nie potrafiła przekazać, ale ja wiem swoje Smile ).

Potem powrót do Divespotu i omówienie działań i "czas wolny". Na wszelki wypadek, żeby rano znów nie było "obsuwy" ładowanie twinów zostało wykonane od razu.
Jak już Marcel napisał wybrałem się z żoną, która co prawda nie nurkuje, ale przynajmniej toleruje, więc tym razem jedzonko spożyłem już nie z zespołem (mam nadzieję, że kiedyś mi wybaczycie).

W niedzielę start o 7:30, morskie opowieści Wojtka i Tymka (jak się okazało, Sebastian też nie wytrzymał długo bez naszego towarzystwa i dosłownie przybiegł), do mariny na łódź, i na Zatokę (znów na Torpedownię).

Tym razem pływaliśmy wewnątrz budynku. Nurkowanie wydawać się może "lajtowe", bo średnia głębokość ledwo przekraczała 5m, ale to pozory, bo dno jest bardzo nieregularne, z płytami z betonu, szynami, prętami, elementami konstrukcji sterczącymi pod różnymi kątami i w różnych kierunkach. Nie tak prosto położyć "kratkę" z linek (a to właśnie było naszym celem) w takiej scenerii.

Moje wnioski: bardzo ważna jest komunikacja, a bez niej "sztuka cierpi". Oczywiście sama technika nurkowania, procedury to środek do celu, ale można być idealnie wytrymowanym nurkiem sięgającym z łatwością pod pachą do zaworów (wszystkich trzech na raz) i jednocześnie sprawdzającym gaz i kompas - i bez komunikacji ze swoim zespołem czy innymi zespołami wyjść z wody ze słowami "motyla noga! nie udało się!" i poczuciem, że można było to zrobić lepiej.
Poczynając od ustalenia zadań na łodzi i podziału zadań pomiędzy współpracujące zespoły, poprzez ustalenia zadań w zespole (kto będzie obsługiwał kołowrotek, a kto kompas, co robimy w jakiej kolejności) aż po komunikację pod wodą - zwłaszcza, jeśli w pewnym momencie się "pogubimy" (niekoniecznie w sensie "zabłądzimy") to zamiast się miotać, warto się zatrzymać i spokojnie ustalić, co jeszcze trzeba robić czy w jaki sposób dostosować plan do zastanych warunków (dla mnie np. zaskoczeniem było ukształtowanie dna i momentami to, że w jednym miejscu było kilka zespołów).
Tymek i Wojtek to podsumowali: "[pod wodą] mówić krótkimi zdaniami, a najlepiej pojedyncznymi wyrazami". Święta prawda.
Na taką komunikację i planowanie nie szkoda żadnej sekundy. Co innego jeśli naszym planem ma być "oglądanie rybek", a co innego, jeśli przy okazji chcemy zrobić coś, co właśnie w BUR mnie pociąga: wykonać zadanie, którego wynik posłuży komuś innemu do wykonania jego "kawałka układanki" (czy to będzie zbadanie próbek mikrobentosu http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrobentos, zoobentosu http://pl.wikipedia.org/wiki/Zoobentos czy wykonanie szkicu i pomiarów jakiegoś wraku, a to wszytko pozwoli nam wszystkim lepiej zrozumieć środowisko, z którym związaliśmy naszą pasję).

Wielkie dzięki za te dwa dni dla całej drużyny pod- i nadwodnej.

P.S. W centrum handlowym Gemini zaraz przy skwerze Kościuszki jest bardzo dobra czekolada do picia Smile
Monika - 04-06-2012, 21:48
Temat postu:
Panowie,

bardzo dziękuję za wspólne nury.
W szczególności: Jarkowi - ciągle jestem pełna podziwu dla nurkujących w zimnej wodzie w piance - osobiście nigdy się nie odważyłam, a Jarek nie dość, że w piance, to jeszcze pierwszego dnia wyszliśmy z wody jako ostatni Smile
I Irkowi - siła spokoju pod wodą i komunikacja jakby to był 100 a nie pierwszy nur razem Smile i jeszcze to nieodparte wspólne odczucie, że jak docieramy w którekolwiek z wyznaczonych miejsc spotkania, to właśnie odbywa się sprzątanie po jakiejś wielkiej akcji Wink.

Dla mnie zwłaszcza drugi dzień był pyszną zabawą. Rozszerzenie komunikacji pod wodą na 6 osób, z których wszystkie mają wspólny cel do zrealizowania na określonej z góry powierzchnii, pokazuje kolejny, nowy wymiar nurkowania. Nurkowania gdzie mijany nurek jest cześcią czegoś wspólnego a nie tylko obcym nurkiem z tej samej łódki. Smile Fajne.

I wreszcie special thanks Smile goes to Darek - support powierzchniowy w najlepszym wydaniu. Zanim się zorientowałam siedziałam po nurze na ławce i miałam już zdjęte płetwy. Shocked (Ale jednak szkoda, że zapodział się Twój kaptur.)

do zobaczenia
Monika
Wojtek A. Filip - 02-10-2012, 11:11
Temat postu:
Hej.
To działu "Treningi nurkowe" przeniosłem wszystkie wpisy związane z organizacją naszych BURowych zajeć - tam proszę działać w tej sprawie :klik

Wojtek
NeCioR - 07-10-2012, 17:34
Temat postu:
Wielkie dzięki wszystkim za dwa ciekawe dni treningowe. Bardzo miło było poznać Was wszystkich i każdego z osobną. Ekipie BUR trenerów Smile należą się również podziękowania za zaangażowanie i przygotowanie przedsięwzięcia. Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia na wiosnę! Na drugiej części przygotowawczej BURu
MaRkY - 07-10-2012, 19:57
Temat postu:
Zgadzam się z przedmówcą, dziekuje wspoldomownikom, partnurom i organizatorom. Dzięki chłopaki za logistycznie dobrze zorganizowane treningi, wprowadzenie omówienie i zakonczenie Smile teraz cwiczenia, cwiczenia, cwiczenia i...
byle do wiosny Smile

podeslijcie linki do zdjec lub filmikow Smile

Tak jak wczesniej mowilem chetnie zorganizuje w Łodzi warsztaty z pierwszej pomocy.
wrocimy do tematu w listopadzie bounce
Marcin Klimczuk - 07-10-2012, 20:02
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
Zgadzam się z przedmówcą, dziekuje wspoldomownikom, partnurom i organizatorom. Dzięki chłopaki za logistycznie dobrze zorganizowane treningi, wprowadzenie omówienie i zakonczenie Smile teraz cwiczenia, cwiczenia, cwiczenia i...
byle do wiosny Smile


szkoda, że beze mnie Neutral
jest jeszcze dla jakaś szansa na wiosnę czy pociąg juz odjechał zostawiając mnie samego na peronie z ręką w ... kieszeni ?
Jacek Polak - 07-10-2012, 23:14
Temat postu:
Podziękowania dla prowadzących, mojemu wspaniałemu supportowi, partnerom z moich grup (nurkowało się jak byśmy mieli razem ze 100h pod wodą :] )

Filmy z dzisiaj (niedzielnych grup Krzyśka) - https://picasaweb.google.com/polak.pj/BURFilmy?authkey=Gv1sRgCKC0y8foz9PnzgE# (baz cięć i obróbki - linki w komentarzu za podpisem)

Zdjęcia: https://picasaweb.google.com/polak.pj/TreningBUR?authkey=Gv1sRgCPun2uKs6oPufA

Zmontowany materiał niebawem. Jak ktoś ma filmy zdjęcia to też poproszę materiał do montażu będzie bardziej obfity.

Do zobaczenie na wiosnę a i niebawem dam znać kiedy będzie (dla chętnych) trening po BUR 1/2 na Zakrzówku/Koparkach trzeba utrwalać umiejętności, na które już wiedząc co źle, co chcemy poprawić zapraszam.
MaRkY - 08-10-2012, 02:15
Temat postu:
ktos zostawil pletwy - sprawdzcie Smile i koszulke termo Smile
Daria Boruta - 08-10-2012, 10:28
Temat postu:
Bardzo wszystkim dziękuję za fantastyczny weekend Smile
Ja dostałam nowych skrzydeł do nurkowania Smile

Płetwy chyba są Adasia...
Paweł Boruta - 08-10-2012, 10:37
Temat postu:
Również dziękuję za kapitalny weekend Smile. Kawał świetnej wiedzy, ćwiczeń, doświadczeń i... jeszcze większa motywacja do nurkowania!

PS. Płetwy są Adama!
Adam Jaworski - 08-10-2012, 13:05
Temat postu:
Dziękuję wszystkim za wspólny czas nad wodą i pod wodą.

Tak, płetwy są moje Smile
Maciek Orłowski - 08-10-2012, 22:22
Temat postu:
Serdeczne podziękowania dla organizatorów: Wojtka, Tymka i Krzyśka za 2 dni pełne wesołych opowieści o tym co nas kręci najbardziej, czyli nurkowaniu Smile, przy okazji bardzo merytorycznych Smile i dla wszystkich uczestników za super klimat !

Warto było się tłuc znad Bałtyku, żeby posłuchać o tym co możemy zrobić w naszym kochanym morzu aż na Koparki Smile

Specjalne podziękowania dla partnerów z zespołów, w których przyszło mi nurkować - ekstra robota alien

Gdyby ktoś się wybierał ponurkować na Zatokę / Bałtyk - dawajcie znać, chętnie dołączę...

Pozdrawiam,
Maciek
Jacek Polak - 09-10-2012, 10:12
Temat postu:
W czwartek po pracy ekipa z Krakowa 4-5(nurków) + 1(support) jedzie nurkować na wraki (jak pogoda puści).

Chcemy zrobić piątek 2 nurkowania, sobota 2 nurkowania, niedziela 1 nurkowanie.

Wraki dostosowane są od pogody czy to w zatoce czy poza. Lista wraków w przedziale 30-40 m do ustalenia.

Dzisiaj będę rozmawiał z Tymkiem na temat wypłynięć ponieważ wiem że też mają wypłynięcie.

Jeżeli pogoda o którą zapytamy ostatecznie o 12:00 w czwartek nie dopisze spakowani jedziemy nad Hańczę - gdzie jako alternatywę także zapraszam.

Impreza jest nie komercyjna.
Przemek Trześniowski - 09-10-2012, 11:11
Temat postu:
Serdecznie dziękuję wszystkim i liczę, że szybko zobaczymy się pod wodą Smile
Kilka fotek ode mnie: http://galeria.alpha-divers.pl/bur-koparki-2012/

Pozdrowienia
Przemek
Maciek Orłowski - 09-10-2012, 12:33
Temat postu:
Jacek Polak napisał/a:
W czwartek po pracy ekipa z Krakowa 4-5(nurków) + 1(support) jedzie nurkować na wraki (jak pogoda puści).


Super ! Jak nie będzie wiało, to na pewno się spotkamy Smile

Wstępnie pogodę warto sprawdzać tu (dziś wiatr urywa głowę, a teraz wali grad Sad ):

http://augustyna.pl/prognozy/index.php

widoki na morze:

http://augustyna.pl/prognozy/webcams.php
Wojtek A. Filip - 10-10-2012, 14:10
Temat postu:
Dzień dobry.

BUR koparkowy minął jak zwykle za szybko.
We wspólnym treningu wzięło udział 21 osób w tym... jedna, którą nie interesuje nurkowanie na wrakach... czyli BUR Shocked .

Schemat naszego treningu jest ten sam co poprzednio, zatem przede wszystkim praca w zespole. Współdziałanie to w zasadzie to, na czym opiera się BUR. Świadomość zespołu pod wodą, to dla wielu z nas nowość, którą trzeba doprowadzić do stanu "użyteczne narzędzie".

Ciekawe spostrzeżenia, celnie zadawane pytania i chęć do samodoskonalenia, czyli akcja! Tak scharakteryzowałbym ostatnie zajęcia na Koparkach.
Z dużą przyjemnością obserwowałem jak zespoły odkrywały zwolnienie, czyli działanie wolniej, jako element planu nurkowego 8).
Oprócz poręczowania, komunikacji światłem, strzelania bojki, przećwiczyliśmy także elementy akcji ratowniczej i schematu planowania akcji nurkowej.

Przypominajka.
Na zajęcia w Bałtyku przećwiczcie proszę następujące elementy
-praca w zespole
-komunikacja światłem
-użycie kołowrotka (stabilizacja punktów startowych - ktoś o tym pamiętał pod wodą? Wink )
-użycie bojki
-zasady działania w zespole w ograniczonej widoczności
-wynurzenie wielopoziomowe

Jeżeli coś jest niejasne - piszcie, chętnie pomożemy (kto wie, może nawet Tymek coś napisze - mam nadzieję, że któryś informatyk wyjaśnił mu jak się logować na forum Wink ?)
Pamiętajcie też proszę, że na treningi w międzyczasie umawiamy się w dziale "Spotkania towarzyskie na wilgotno" czyli w forumowym Kalendarium.

Kilka fotek - Zapraszam do opisania tego co na nich widać.











...i jeszcze super produkcja (nie umiem, tak jak każdy normalny, zaśpiewać tam ładnej piosenki w tle Embarassed , będą za to bąbelki Smile.




Z dużą przyjemnością pojechałem na Koparki, ale dzięki Wam wracałem jeszcze bardziej uśmiechnięty. Fajna, mocno zróżnicowana ekipa. Bardzo liczę na to, że spotkamy się jeszcze nie raz. Będzie mi bardzo miło zobaczyć pod wodą również te osoby, które tym razem jeszcze nie mogły - Patrycja działamy?

Do zobaczenia,
Wojtek
patitopupa - 10-10-2012, 15:17
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Będzie mi bardzo miło zobaczyć pod wodą również te osoby, które tym razem jeszcze nie mogły - Patrycja działamy?


Podziałamy, podziałamy... jak wróci lato 8)

Póki co lece do sklepu BHP po wodoodporny kombinezon by posupportować ekipę z pontonu Safe Wink
patitopupa - 10-10-2012, 20:32
Temat postu:
Tutaj moja produkcja... ze śpiewaniem Rolling Eyes


Przemek Trześniowski - 11-10-2012, 16:51
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Dzień dobry.
w tym... jedna, którą nie interesuje nurkowanie na wrakach... czyli BUR Shocked .


Nie demonizujmy Wink preferuję koralowe rafy i jaskinie ale z zapałem będę dokumentował życie szukające swojej niszy na rafach sztucznych Smile

Poza tym zawsze zostaje to co w nurkowaniu jest najważniejsze - have fun, meet people Very Happy

Pozdrowienia
Przemek
MaRkY - 09-12-2012, 21:48
Temat postu:
Wiosna już za rogiem Smile a tu ni widu ni słychu o treningu Bałtyckim Razz
Adam Jaworski - 09-12-2012, 21:53
Temat postu:
Ja co innego widzę za rogiem, czyżby tyle równoleżników było między Warszawą a Łodzią? Smile Ale że planować muszę z dużym wyprzedzeniem, to termin treningu wiosennego rzeczywiście by się przydał Smile
neoart - 17-12-2012, 19:18
Temat postu:
witam.
chętnie bym się przyłączyłSmile
Adam Jaworski - 31-01-2013, 18:47
Temat postu:
Minęło kolejne półtora miesiąca, więc znowu podbiję temat z pytaniem o termin Smile
MaRkY - 07-02-2013, 15:11
Temat postu:
nawet odwilż przyszła Smile
Daria Boruta - 07-02-2013, 15:27
Temat postu:
Marku, chyba żartujesz. Ja mam za oknem śnieżycę, nawet po pączki nie chce się wychodzić!

Tylko niedźwiedzi polarnych brakuje scratch
MaRkY - 07-02-2013, 15:58
Temat postu:
niby tylko 100km różnicy ... u nas piekna pogoda śniegu zero
Monika - 07-02-2013, 16:02
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
niby tylko 100km różnicy ... u nas piekna pogoda śniegu zero


cierpliwości, wczoraj mówiłam podobnie do mieszkańca południa Polski Smile
Paweł Boruta - 20-02-2013, 12:08
Temat postu:
No to żeby zachęcić wszystkich i obudzić po zimie wrzucę wykonany przez Darię opis BUR-owskiego spotkania na Koparkach. Czekamy na Bałtyk Smile

www

Pozdrawiam,

Paweł
MaRkY - 25-03-2013, 07:45
Temat postu:
dobra Sebcio,
wiem , że za oknem może czas na podlodowe ale na kwiecien moznaby cos zorganizowac, lodu juz chyba nie bedzie ...

przy okazji mozna juz zaczac budowac liste na WARSZTATY BAŁTYCKIE na razie w ciemno z terminem...

1. Marek Spiżewski
Sebastian Popek - 25-03-2013, 08:29
Temat postu:
Hi

Terminy są już podane Smile
W temacie BUR'owym.
http://divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8630
Wojtek A. Filip - 25-03-2013, 09:34
Temat postu:
Seba, załaduj je również tutaj - tam nie mają dostępu osoby spoza BUR.
Dziękuję.
Maciek Orłowski - 25-03-2013, 13:50
Temat postu:
1. Marek Spiżewski
2. Maciek Orłowski
Sebastian Popek - 25-03-2013, 14:37
Temat postu:
Witam

Trochę to trwało ale w związku z różnymi perypetiami nie dało się szybciej Smile
W tym roku proponujemy dwa terminy wspólnych warsztatów i dwa działań na Bałtyku. Przynajmniej do jesieni, a później zobaczymy.
Doszliśmy do wniosku, ze wcześniej niż w drugiej połowie maja nie ma co startować, ze względu na temperaturę wody i pogodę.
Proponowane terminy poniżej:
Terminy warsztatów:
24-26 maj,
26-28 lipiec.
Terminy działań:
24-25 sierpnia,
14-15 września.

To są te oficjalne, ale rzecz jasna działamy cały czas więc nie ma problemu dołączyć do naszych nurkowań.

Od Maja prawdopodobnie przez dwa miesiące urzęduje w Krakowie więc zapraszam do wspólnego ponurkowania na Zakrzówku czy okolicach. Ale także do spotkania i omówienia planów BUR'owych na ten i przyszły rok.
Paweł Boruta - 25-03-2013, 14:42
Temat postu:
Sebastian, czy mówimy o warsztatach na Bałtyku? Czy powtórka z Koparek?

Pozdrawiam,
Paweł
Sebastian Popek - 25-03-2013, 14:49
Temat postu:
Paweł Boruta napisał/a:
Sebastian, czy mówimy o warsztatach na Bałtyku? Czy powtórka z Koparek?


Mówimy tylko o Bałtyku.
Adam Jaworski - 25-03-2013, 14:52
Temat postu:
A jakiś miot Koparkowy jest jeszcze planowany, czy dosyć tego dobrego?





Listę osób na trening bałtycki przeniosłem do działu "Treningi nurkowe" - klik
Wojtek

Sławek Hałka - 23-04-2013, 01:12
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
W imieniu Bałtyckiego Towarzystwa Wrakowego oraz Global Underwater Explorers mam przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w projekcie "Baltic Underwater Research".
Projekt ma na celu inwentaryzację wraków oraz badania ich wpływu na środowisko naturalne rejonu zatoki Gdańskiej i Puckiej.


Projekt fajny, wydaje się naukowy. Jak widzę, chodzi o zdobywanie i gromadzenie różnorodnej wiedzy na temat wraków bałtyckich w rejonie Zatoki Gdańskiej i Puckiej. Skąd pomysł i inicjatywa? Od naukowców UW Gdańsk, czy może to samoistna inicjatywa członków tego forum? Po to, żeby podrzucać nie nurkującym naukowcom realną wiedzę?

Wojtek Filip napisał/a:
Marek Nedwidek napisał/a:
ale żaden poszukiwacz czy nurek wrakowy nie chce się dzielić swoimi zbadanymi pozycjami
No to mamy nadzieję, że uda nam się zrobić całkowicie odwrotnie salut .
Trochę to trwa ale inaczej nie da rady.


Jak widzę z realizacja celu oprócz radości i możliwości samorozwoju nurkujących (warsztaty), ma służyć również popularyzacji wiedzy na w/w temat. Gromadzenie danych w sposób naukowy i ich udostępnianie społeczeństwu. Czy dobrze rozumiem? Jeżeli tak, proszę o jakiś link do strony, gdzie zgromadzono dane na temat dotychczasowych realizacji podstawowego celu BUR.
Daria Boruta - 23-04-2013, 10:43
Temat postu:
Sławek - wystarczy wejść na PIERWSZĄ stronę tego tematu i przeczytać post Wojtka... Przecież tam masz odpowiedzi na swoje pytania.
Dotychczasowe efekty działania BUR są na razie na utajonej, zakamuflowanej i supertajnej popgrupie BUR na tym forum - dostępnej dla osób, które ukończyły i przeżyły szkolenie bałtyckie.
Sławek Hałka - 26-04-2013, 23:55
Temat postu:
Daria, przeczytałem ten wątek od deski do deski. A w szczególności jego pierwszą stronę. Na temat tego tajnego projektu Wojtek napisał tyle.
Wojtek Filip napisał/a:
Projekt ma na celu inwentaryzację wraków oraz badania ich wpływu na środowisko naturalne rejonu zatoki Gdańskiej i Puckiej.

Tam nie ma odpowiedzi na moje pytania. Gdyby były, nie zadałbym ich.

A czy do tej supertajnej podgrupy na tym forum mogą mieć dostęp wyłącznie dumne BUR-aki? Wink A nie BUR-aki, które ukończyły i przeżyły szkolenia bałtyckie niekoniecznie na Koparkach i niekoniecznie z BUR-em, też mogłyby mieć ewentualnie dostęp do tej zakamuflowanej strefy? Smile
Sławek Hałka - 13-05-2013, 00:31
Temat postu:
Brak odpowiedzi jest odpowiedzią.
bpiotrek - 13-05-2013, 01:13
Temat postu:
Sławek Hałka napisał/a:

A czy do tej supertajnej podgrupy na tym forum mogą mieć dostęp wyłącznie dumne BUR-aki? Wink A nie BUR-aki, które ukończyły i przeżyły szkolenia bałtyckie niekoniecznie na Koparkach i niekoniecznie z BUR-em, też mogłyby mieć ewentualnie dostęp do tej zakamuflowanej strefy? Smile


Wojtek, jako współorganizator, już pisał jakiś czas temu: nie i nie.

Ja też nie mam tam dostępu, ale całkowicie rozumiem takie podejście.
Adam Jaworski - 13-05-2013, 07:47
Temat postu:
Sławek Hałka napisał/a:
Brak odpowiedzi jest odpowiedzią.


Sławek, przyjedź po prostu na spotkanie, jak będzie organizowane kolejny raz na Koparkach.

To nie jest jakiś tajny projekt, wymagania związane z możliwością uczestnictwa są minimalne a koszty (poza normalnymi opłatami typu wjazd do bazy czy koszty wypłynięcia) - żadne. Nikt tu na niczym nie zarabia, za co jako uczestnik miałbyś z własnej kieszeni płacić.

Chcesz coś porobić, podziałać? Kto Ci broni? Zapraszamy Smile
Sebastian Popek - 13-05-2013, 08:29
Temat postu:
Sławek Hałka napisał/a:
Brak odpowiedzi jest odpowiedzią.


Proszę podaj jasno (jako listę) na jakie pytania oczekujesz odpowiedzi a postaram się na nie odpowiedzieć.
ZielonySmok - 13-05-2013, 08:41
Temat postu:
Sebastian Popek napisał/a:
Proszę podaj jasno (jako listę) na jakie pytania oczekujesz odpowiedzi a postaram się na nie odpowiedzieć.

To nie jest tak, że najpierw należało by coś od siebie, a dopiero oczekiwać? BUR to przecież nie tylko szkolenie, ale też i pływanie na konkretne pozycje, konkretne zadania.
Sebastian Popek - 13-05-2013, 09:11
Temat postu:
ZielonySmok napisał/a:
To nie jest tak, że najpierw należało by coś od siebie, a dopiero oczekiwać? BUR to przecież nie tylko szkolenie, ale też i pływanie na konkretne pozycje, konkretne zadania.


Nie sądze. BUR to idea a nie firma, szkoła czy organizacja. Jeśli ktoś ma pytania to ja na nie chętnie odpowiem. Nikt nie musi dawać od siebie coś od razu bo to nie o to chodzi. Chodzi raczej o zaszczepienie idei do kilku rzeczy po to aby można było wspólnie coś działać. Nie wyobrażam sobei sytuacji w której nie odpowiadam na czyjeś pytania albo nie dopuszczam do wspólnej pracy tylko dlatego, że "nie dał czegoś od siebie" na początku. To My organizatorzy musimy dać coś od siebie na początku. Z tym co prawda jest coraz trudniej ze względu na zobowiązania zawodowe, rodzinne, wolny czas ale chyba staramy się jak możemy choć nie zawsze się udaje.
Adam Jaworski - 13-05-2013, 09:32
Temat postu:
Sebastian, co jest w planie na przyszły weekend? Zajęcia idą mniej więcej tak samo, jak kiedyś wcześniejszą edycję ktoś tu opisywał czy jakoś inaczej? Zdradzisz kilka punktów tego, co się będzie działo? Smile
Sebastian Popek - 13-05-2013, 09:41
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Sebastian, co jest w planie na przyszły weekend


Dam znać jutro. Niestety od tygodnia pracuję w nowym miejscu i do tego poza trójmiastem (i to dość daleko). Więc do jutra będę wiedział jak wygąda możliwość dostania się do trójmiasta na weekend. Niestety tutaj gdzie jestem kończę działalność dopiero na koniec maja. A jako że Wojtek na pewno nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach zastanawiamy się nad przesunięciem ich na
weekend 15-16 czerwca. Ale jak już napisałem wszystko będzie wiadomo jutro.
Adam Jaworski - 13-05-2013, 09:52
Temat postu:
Kurde, niedobrze... ;(
Wojtek A. Filip - 13-05-2013, 11:04
Temat postu:
Hej.
Chodzi mi po głowie jeszcze jeden pomysł.
Tydzień przed planowanymi na lipiec zajęciami bałtyckimi wracam do PL. Nie wykluczone, że udałoby się zorganizować dodatkowy trening koparkowy, na tydzień przed bałtyckim, więc każdy, kto miałby ochotę na pełny program, mógłby go zrobić w dwa następujące po sobie weekendy.
Zajęcia takie w dużej mierze zależeć będą od dostępności Sebastiana i Tymka w tym czasie.
Myślę, że do końca tygodnia sprawa się wyjaśni.

Pozdrawiam,
Wojtek
Paweł Boruta - 13-05-2013, 11:23
Temat postu:
Mnie osobiście termin czerwcowy czy lipcowy na Bałtyku by ucieszył. Na majowy niestety z Darią nie dotrzemy. Czekamy spokojnie na informacje Smile.

Pozdrawiam, Paweł
Grzegorz Dublas - 13-05-2013, 19:53
Temat postu:
Wojtek, to świetny plan. Mam nadzieję, że wypali. Ja w ciemno mogę się już wpisać na Koparki.

Pozdrawiam
Grzesiek D.
Jacek Polak - 14-05-2013, 10:02
Temat postu:
Dla mnie Lipiec także brzmi dobrze Smile Jestem za!
bpiotrek - 14-05-2013, 10:07
Temat postu:
Mi pasuje praktycznie tylko termin majowy Sad

Ale siła wyższa.
Sebastian Popek - 14-05-2013, 16:57
Temat postu:
Witam

Niestety, zmuszeni jesteśmy przełożyć termin majowy na czerwcowy. Bardzo mi przykro z tego powodu ale nic nie jestem w stanie zrobić.
bpiotrek - 14-05-2013, 17:14
Temat postu:
Sebastian,

A jakiś termin dodatkowy w sierpniu? wrześniu?
Piotr Trębacz - 14-05-2013, 18:17
Temat postu:
Sebastian Popek napisał/a:
Witam

Niestety, zmuszeni jesteśmy przełożyć termin majowy na czerwcowy. Bardzo mi przykro z tego powodu ale nic nie jestem w stanie zrobić.


No to czekamy na jakieś bliższe informacje
Adam Jaworski - 14-05-2013, 18:34
Temat postu:
Sebastian Popek napisał/a:
Niestety, zmuszeni jesteśmy przełożyć termin majowy na czerwcowy.


No i zrujnowałeś mi weekend. Zamiast na BUR będę musiał jechać na zlot forum Techniki Nurkowania, a to gdzieś pod Szczecinem zdaje się jest - taki kawał drogi...

Pisząc o czerwcu, podtrzymujesz wcześniej podaną datę 15-16?
Sebastian Popek - 14-05-2013, 18:45
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Pisząc o czerwcu, podtrzymujesz wcześniej podaną datę 15-16


Tak. Także kalendarz wygląda następująco:
15-16 czerwiec,
26-28 lipiec.
Terminy działań:
24-25 sierpnia,
14-15 września.

bpiotrek napisał/a:
A jakiś termin dodatkowy w sierpniu? wrześniu?


Jeśli zbierze się co najmniej 4-6 osób to można będzie połączyć warsztaty z działaniami w sierpniu i wrześniu.
Adam Chróścicki - 14-05-2013, 19:21
Temat postu:
Siemka, czy o tych działaniach sierpniowo wrześniowych możesz coś napisać. Jakie wraki, głębokości. Czy jeszcze nic nie wiadomo.
Sebastian Popek - 15-05-2013, 15:12
Temat postu:
Adaś napisał/a:
Siemka, czy o tych działaniach sierpniowo wrześniowych możesz coś napisać


Jeśli chodzi o sierpień to w planie sa nurkowania z Władysławowa na otwartym morzu. Jeśli dopisze pogoda.
We wrześniu Zatoka.

Plan wraków będzie ustalony tak aby dopasować do osób , które się zgłoszą na te działania.
MaRkY - 17-05-2013, 00:37
Temat postu:
szkoda, ja specjalnie nowego suchacza wczoraj testowałem Razz
Przemek Trześniowski - 25-05-2013, 10:02
Temat postu:
Dobra, jest jakaś lista na 15-16 czerwca? Czas rozpalić wątek o noclegach Wink i pewnie będę miał z 1-2 miejsca w aucie
Adam Jaworski - 08-06-2013, 21:44
Temat postu:
Ma ktoś telefon do NeCiorRa? Umawiałem się z nim na wyjazd, piątek coraz bliżej, a moje PW wisi w "do wysłania" od dwudziestego maja - muszę go ścignąć jakoś inaczej, bo na forum się chyba obraził (albo nie jest aż takim nałogowcem Razz)...
Jacek Marek - 09-06-2013, 13:42
Temat postu:
Nie obraził się tylko nie ma go teraz w pl, wraca chyba w poniedziałek.
Sebastian Popek - 10-06-2013, 07:57
Temat postu:
Witam

Wszystkie osoby wpisane na najbliższy weekend na BUR, proszę o kontakt poprzez PW lub na maila: popeks@balticwrecks.com w celu przekazania szczegółów spotkania.
Przemek Trześniowski - 10-06-2013, 18:42
Temat postu:
Wpisujcie się proszę kto jest chętny na najbliższy weekend, bo enigmatycznie trochę...

1. Przemek Trzesniowski
Adam Jaworski - 10-06-2013, 19:25
Temat postu:
Przemek, temat jest prosty - ponieważ ekipa się wykrusza, Sebastian musi mieć deklarację co najmniej 6 osób, że na milion procent będą - bo inaczej nie opłaca się organizować wypłynięcia itp.

Więc jak masz jakieś kontakty/telefony itp. do tych, co wiesz, że jadą, to szarp ich, żeby się szybko zgłaszali. Ja rozmawiałem z Neciorem chwilę temu - na razie planuje jechać, dzisiaj do końca dnia będzie wiedział na pewno i się wpisze.

Byłby niefart, jakby to się odwołało, bo na trening bałtycki nie mogę dotrzeć od lutego zeszłego roku - a to terminy były przesuwane, a to odwoływane, a to ja nie mogłem. No i teraz mam porezerwowane dni na wszystkie "działania BUR" jakie tylko były a wygląda na to, że może kolejny raz uciec kolejka na wejście do projektu...
Przemek Trześniowski - 10-06-2013, 20:18
Temat postu:
Czyli na razie jesteśmy chętni we dwóch?
Adam Jaworski - 10-06-2013, 20:22
Temat postu:
Nie sledze tego, lista chetnych byla w sasiednim watku. Sebastian powinien cos wiecej wiedziec. Nie kazdy codziennie przeglada DT...
MaRkY - 10-06-2013, 21:10
Temat postu:
generalnie to,że lista została przeniesiona do innego watku utrudnia i wycisza sprawę...
Przemek Trześniowski - 10-06-2013, 21:19
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
generalnie to,że lista została przeniesiona do innego watku utrudnia i wycisza sprawę...

aaa... to rzeczywiście wszystko ułatwia, nie miałem pojęcia o wydzieleniu wątku Wink Dzięki!
MaRkY - 10-06-2013, 21:25
Temat postu:
tych co rezygnują zapraszam na drugi termin 26-28 lipca bo tam rzecywiście są na razie 2 osoby ...
Przemek Trześniowski - 11-06-2013, 14:33
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
tych co rezygnują zapraszam na drugi termin 26-28 lipca bo tam rzecywiście są na razie 2 osoby ...

Planuję wtedy Francję, więc wypadam z tematu generalnie w tym roku... Confused Chyba, że pojawi się jeszcze inny termin, ale coś nie obserwuję parcia, a tylu było chętnych na Koparkach Sad
MaRkY - 12-06-2013, 08:44
Temat postu:
niestety sporo osob nie traktuje projektu jako mozliwości zrobienia czegos dobrego na Bałtyku tylko jako darmowy warsztat ... a szkoda. Projekt jest super.
Adam Jaworski - 12-06-2013, 09:32
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
niestety sporo osob nie traktuje projektu jako mozliwości zrobienia czegos dobrego na Bałtyku tylko jako darmowy warsztat ... a szkoda. Projekt jest super.


Moim zdaniem problemów jest więcej:

1. Ten, który już nazwałeś - motywacja do uczestnictwa. To jest moim zdaniem faktem, bo sam kiedyś słyszałem od ludzi teksty typu "przyjedź, czegoś się tam zawsze dowiesz, a kto ci każe potem coś robić".

2. Przyzwyczajenia odnośnie gospodarowania wolnym czasem - czytaj: wolę jechać ze starymi kumplami niż zrobić wyjazd z nowymi ludźmi, np. z BURem.

3. Samodzielność - niech mi ktoś powie, co mam robić, znajdźcie mi wrak, cel wypłynięcia, termin, łódkę - to wtedy [może] skorzystam.

4. Współczynniki - ile osób potencjalnie zainteresowanych dociera na pierwsze spotkanie (np. Koparkowe), jaki procent z nich kończy drugi warsztat i teraz - czy biorąc pod uwagę punkty 1 i 2 oraz realia kalendarzy poszczególnych osób, jakie są szanse systematycznego dogadywania się na kolejne wyjazdy, jeśli się dodatkowo weźmie pod uwagę pkt 3 Wink

5. Kandydaci do projektu - pewna część osób jest w pewnym sensie (tylko, żeby tego nikt źle nie zrozumiał) z czegoś, co można nazwać selekcją negatywną - bo ci, którzy mają dużą samodzielność, dużą motywację do nurkowania i ogólnie sporo ikry, po prostu robią już sami różne fajne, mniej lub bardziej grube tematy - więc siłą rzeczy nie mogą być końmi pociągowymi tutaj. I teraz, część tej reszty - patrz pkt 3.

Miejmy nadzieję, że koniec końców coś się wyklaruje - chyba, że w tajnym dziale dostępnym tylko dla pełnoprawnych BURaków aż wrze od projektów, a my tutaj stojąc przed wejściem marudzimy nic nie wiedząc o tej furczącej aktywności. Oby tak właśnie było Wink
Daria Boruta - 12-06-2013, 19:04
Temat postu:
Ja też trzymam kciuki za projekt - strasznie żałuję, że nie jadę, ale NIE MOGĘ odrzucić tego zlecenia - to mój absolutnie priorytetowy klient, dla którego zawsze muszę znaleźć czas, choćby się waliło, paliło, krokodyl odgryzł mi nogę i wybuchła trzecia wojna światowa.
Myślę, że Adam ładnie rozpisał wszystkie składowe problemu i warto, żeby każdy z nas zastanowił się dlaczego w efekcie końcowym jedzie nas tak niewielu... zwłaszcza, że BUR ma fantastyczne założenia i może być sposobem na przeżycie niezłej przygody Wink
Przemek Trześniowski - 14-06-2013, 18:52
Temat postu:
Daria, Yavox, MaRkY - miałem nadzieję, że spotkam ponownie właśnie całą Waszą trójkę i Pawła... Cóż, może kiedyś Wink Tymczasem pakuję się na Bałtyk
Daria Boruta - 14-06-2013, 19:05
Temat postu:
Ja też liczyłam, że się ponownie zobaczymy, bo poprzednie warsztaty wspominam bardzo ciepło i miło i miałam nadzieję na powtórkę, tym razem na Bałtyku...
Tymczasem wróciłam z centrum konferencyjnego, mózg mi paruje i języki się plączą, w sklepie usiłowałam w dwujęzyczny, pokrętny sposób nabyć orzeszki i zrezygnowałam Shocked
Trzymam kciuki za nury! Bawcie się dobrze Smile
MaRkY - 17-06-2013, 00:36
Temat postu:
z tego co pisał Sebastian pisał trening się nie odbył ...
Daria zapisuj się na lipcowy termin ...
Sebastian Popek - 17-06-2013, 09:19
Temat postu:
Witam

Najbliższy termin BUR'owy to 27-28 lipca.
Tym razem, ze względu na ostatnie doświadczenia, listę na warsztaty zamykam dwa tygodnie przed terminem, czyli 13 lipca. Do tego czasu jest możliwość wpisania się na listę. Chodzi o to aby osobom planującym wyjazd nad morze nie zmieniać planów w ostatniej chwili, dlatego że ktoś nie może, albo nie traktuje swoich wpisów poważnie.
Chodzi także o zaplanowanie przez nas czasu i działań. My też przygotowujemy się do Waszego przyjazdu, rezerwujemy łódki i czas.
Proszę o ustalenie listy osób oraz, proszę każdą osobę wpisującą się na listę o maila do mnie (popeks@balticwrecks.com) z jasną deklaracją udziału, która zgodnie z projektem będzie deklaracją partycypacji w kosztach wypłynięcia niezależnie od uczestnictwa w wypłynięciu. Chciałbym uniknąć sytuacji, z poprzedniej zimy, gdzie w związku z brakiem kilku osób deklarujących przyjazd koszt łodzi wyniósł po ponad 200 PLN za wypłynięcie na Groźnego (zarezerwowana łódź na 14 osób a przyjechało 5).
BUR jest projektem otwartym i dostępnym dla każdego ale też wymagającym odrobiny zaangazowania i uczciwości wobec innych uczestników. Dlatego też bardzo bym prosił aby swoje deklaracje traktować poważnie.
MaRkY - 18-06-2013, 00:36
Temat postu:
przypominam miejsce do wpisów
http://www.divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8869
Sławek Hałka - 25-06-2013, 01:14
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Sławek, przyjedź po prostu na spotkanie, jak będzie organizowane kolejny raz na Koparkach.


Dzięki Adam. Smile
To tak jak byś Ty mieszkał w Jaworznie, a ja zaprosiłbym Cię na spotkanie gdzieś koło Koszalina. Mr. Green
Sławek Hałka - 25-06-2013, 01:25
Temat postu:
Sebastian Popek napisał/a:
Proszę podaj jasno (jako listę) na jakie pytania oczekujesz odpowiedzi a postaram się na nie odpowiedzieć.


Cześć Sebastian. W swoim poście z 23.04. zadałem klika pytań (jakieś cztery). Póki co (jeżeli to możliwe) bądź uprzejmy odpowiedzieć na nie. Smile
Sebastian Popek - 25-06-2013, 07:08
Temat postu:
Sławek Hałka napisał/a:
Projekt fajny, wydaje się naukowy. Jak widzę, chodzi o zdobywanie i gromadzenie różnorodnej wiedzy na temat wraków bałtyckich w rejonie Zatoki Gdańskiej i Puckiej. Skąd pomysł i inicjatywa? Od naukowców UW Gdańsk, czy może to samoistna inicjatywa członków tego forum? Po to, żeby podrzucać nie nurkującym naukowcom realną wiedzę?

Sławek Hałka napisał/a:
Jak widzę z realizacja celu oprócz radości i możliwości samorozwoju nurkujących (warsztaty), ma służyć również popularyzacji wiedzy na w/w temat. Gromadzenie danych w sposób naukowy i ich udostępnianie społeczeństwu. Czy dobrze rozumiem? Jeżeli tak, proszę o jakiś link do strony, gdzie zgromadzono dane na temat dotychczasowych realizacji podstawowego celu BUR.


Spróbowałem wyciągnąć z wypowiedzi pytania:

1. Skąd pomysł i inicjatywa BUR’u ? – Zarówno pomysł jak i inicjatywa jest naszego autorstwa czyli Sebastian, Tymek, Wojtek.
2. Po to, żeby podrzucać nie nurkującym naukowcom realną wiedzę? I tak i nie. Projekt jest skierowany do nurków. Po to aby mogli przy okazji swoich nurkowań robić coś fajnego i pożytecznego dla Wszystkich. Z drugiej strony jednym z jego elementów jest dostarczanie prób do badań dla naukowców (nie wiedzy bo to nie my mamy tą wiedzę).
3. Jak widzę z realizacja celu oprócz radości i możliwości samorozwoju nurkujących (warsztaty), ma służyć również popularyzacji wiedzy na w/w temat. Gromadzenie danych w sposób naukowy i ich udostępnianie społeczeństwu. Czy dobrze rozumiem? A ja nie rozumiem pytania.
4. Proszę o jakiś link do strony, gdzie zgromadzono dane na temat dotychczasowych realizacji podstawowego celu BUR. Wszystkie dane, po ich opracowaniu, będą dostęne na stronie www.balticresearch.pl . Na chwilę obecną danych takich nie ma bo cały czas jesteśmy na etapie warsztatów, a dopiero w tym roku są przewidziane działania Bałtyckie. Ponadto dane zebrane podczas nurkowań opracowywane będą przez różne instytucje więc nie jesteśmy w stanie określić w po jakim czasie będą się one pojawiały na stronie. Przewidziane są kwartalne i roczne sprawozdania z działań w ramach projektu. Ale tak jak napisałem jak już wyjdziemy z etapu warsztatów czyli po lipcu tego roku. Od sierpnia projekt wchodzi w fazę realizacji czyli rzeczywistych działań.

Zapraszam do zapoznania się z projektem dostępnym na w/w stronie. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania zadane w formie pytań Very Happy .

Jeśli masz więcej pytań pisz śmiało.
Sławek Hałka - 26-06-2013, 00:03
Temat postu:
Dzięki Sebastian za odpowiedzi. Przejrzałem też stronę BUR i rozumiem teraz, że projekt jest jeszcze we wczesnym stadium.
Sebastian Popek - 22-08-2013, 14:26
Temat postu:
PostWysłany: 22-08-2013, 14:25 Temat postu:

Hi

W związku z tym, ze być może ta forma kontaktu lub komunikacji zawodzi, zdecydowałem, że najlepiej będzie jeśli WSZYSTKIE osoby zainteresowane BUR'em będą kontaktować się ze mną bezpośrednio. Ja ze swojej strony będę koordynował terminy, spotkania, warsztaty ect. Będzie to chyba najrozsądniejsze. W ten sposób możemy zebrac grupy zarówno na warszaty podstawowe, bałtyckie czy na normalne działania.
Także zapraszam do kontaktu bezpiśrednio ze mną na adres: sebastian@divespot.pl lub popeks@balticwrecks.com.

Wszystkie zainteresowane osoby będa otrzymywac regularnie inforamcję o tym co planujemy, co robimy , gdzie i kiedy.

Jeśli macie dodatkowe pytania, uwagi, propozycje piszcie smiało.
Wojtek A. Filip - 10-01-2014, 10:11
Temat postu:
Hej.

Już niedługo plany nurkowe związane z BUR w 2014 roku.
Zapraszam do śledzenia tematu!


Pozdrawiam,
Wojtek
MaRkY - 11-01-2014, 21:01
Temat postu:
Super z niecierpliwością czekam na warsztaty, ale nie przenoście tematu do jakiegoś innego watku...
MaRkY - 07-04-2014, 10:38
Temat postu:
śledzę tamat bez efektu ://
coś już wiadomo ??
Wojtek A. Filip - 07-04-2014, 12:58
Temat postu:
Zaspałem Embarassed - przepraszam .


Zatem do dzieła.
Tegoroczny BUR w całości będzie się dział nad morzem - w końcu celem jest nurkowanie na wrakach Bałtyku Cool .


Na początek podamy 2 terminy wypłynięć na przełomie czerwca/lipca, które każdy z uczestników potwierdza najpóźniej na 2 tygodnie przed terminem u Sebastiana (jeżeli konieczne będzie wcześniejsze potwierdzenie - napisze o tym Sebastian).

Na wypłynięcie ma oczywiście wpływ pogoda, więc przed planowanymi nurkowaniami, wszystkie osoby, które potwierdziły udział otrzymają informację potwierdzającą/odwołującą akcję, zależnie od warunków na morzu (tutaj decyduje szyper).


Jeżeli konieczne będą dodatkowe zajęcia w warunkach wody stojącej, wtedy taki zespół poprowadzi jeden z nas.


Pozdrawiam,
Wojtek
MaRkY - 07-04-2014, 15:41
Temat postu:
Super cieszę, się że nie zrezygnowaliście ze szkoleń Smile

Rodzi mi się w głowie kilka pytań:
1. Czy będzie zatem dalej obowiązywał podział na 1 i2 warsztaty czy podział zanika ?
2. Jakie jest miejsce wypłynięć, może warto z wyprzedzeniem coś sobie zarezerwować w okolicy lub pomyśleć o wspólnym noclegu w ramach integracji grupy.
3. Kiedy poznamy dokładniejszy termin, niektórzy jak teraz zaklepią sobie to już będzie nie do ruszenia a takto, znów się może zacząć kombinowanie...
Wojtek A. Filip - 07-04-2014, 16:12
Temat postu:
Marek,
W głównej mierze liczymy na kilkadziesiąt osób, które wzięły udział w naszych spotkaniach w ostatnich latach.
Osoby zainteresowane udziałem po raz pierwszy są jak najbardziej mile widziane.
Takie osoby proszę o bezpośredni kontakt emailowy: wojtek@gue.com


Bazowo startujemy z Gdyni - ładowanie gazów, logistyka i punkt koordynujący to tak jak do tej pory Divespot.pl .




Oto terminy wypłynięć:

1.
28-29 czerwiec

2.
12-13 lipiec
(tutaj możliwe jest wypłynięcie tydzień później - dokładniejsza informacja pojawi się później)

3.
20-21 wrzesień

4.
11-12 październik




Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby robić w kalendarium listę chętnych tak jak działo się to poprzednio salut .
Maciej Lewandowski - 07-04-2014, 16:31
Temat postu:
Wojtek, napisz proszę coś o koszcie udziału w projekcie, jestem tu nowy a nie znalazłem informacji w wątku.

Dzięki

M
Wojtek A. Filip - 07-04-2014, 16:41
Temat postu:
Maciek - 1 strona tego tematu Smile .
Maciej Lewandowski - 07-04-2014, 16:56
Temat postu:
ok, sorry, dzięki. Już na piątek mam umówionego okulistę Embarassed
Adam Jaworski - 07-04-2014, 17:05
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
28-29 czerwiec
12-13 lipiec
20-21 wrzesień
11-12 październik

Mr. Green salut salut salut Mr. Green
Jagmin - 07-04-2014, 17:19
Temat postu:
Pytanie:
Maciej Lewandowski napisał/a:
Wojtek, napisz proszę coś o koszcie udziału w projekcie

Odpowiedź:
Wojtek Filip napisał/a:
Maciek - 1 strona tego tematu Smile .

Wojtku, może jednak napiszesz coś konkretniej?
Mnie także to interesuje - wiele miesięcy w roku tkwię na Półwyspie Helskim i chętnie zrobiłbym coś ciekawego.

Na pierwszej stronie wątku jest informacja:
"Cały projekt pomyślany jest jako non-profit co oznacza, że koszty (jakiekolwiek one będą) ponoszą wszyscy uczestnicy projektu we własnym zakresie".

Wynika z tego, że wasz projekt opiera się na składkach uczestników - OK.
Lecz ponowię pytanie: jakiekolwiek jakie to wydatki na osobę przewidujecie w poszczególnych akcjach?

J.
Adam Jaworski - 07-04-2014, 17:23
Temat postu:
Jerzy: musisz zapłacić za swój przyjazd, swój nocleg, swoje wyżywienie, swoje gazy oraz swoje wypłynięcie - to ostatnie zależne będzie zapewne od wykorzystanej łódki oraz liczby osób Smile
bpiotrek - 07-04-2014, 18:21
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:

W głównej mierze liczymy na kilkadziesiąt osób, które wzięły udział w naszych spotkaniach w ostatnich latach.


Wojtku,

Czy są to z założenia wypłynięcia dla "pełnych BURaków" Cool , czy da się w ich trakcie zrobić drugą, morską część szkolenia?
Wojtek A. Filip - 07-04-2014, 20:22
Temat postu:
Jagmin napisał/a:
jakie to wydatki na osobę przewidujecie w poszczególnych akcjach?
Odpowiedział Ci już Adam, dodam zatem że:
Z wygodnym wyprzedzeniem, przed każdym wypłynięciem podajemy ile kosztuje łódka.
Na 2 tygodnie przed terminem podajemy ile mamy chętnych.
Przez chętnego rozumiemy osobę, której wpłata znajdzie się na koncie na 2 tygodnie przed wypłynięciem.
Jeżeli łódka kosztuje 2 tys i mamy 10 chętnych, to każdy płaci po 200zł.
Jeżeli chętnych będzie 2 to każdy płaci po 1tys zł.
bpiotrek napisał/a:
Czy są to z założenia wypłynięcia dla "pełnych BURaków"

Nie - biorą udział wszyscy, którzy wzięli udział w dowolnej części naszego szkolenia Smile, czyli połówki staną się prawdziwymi BURakami salut .
MaRkY - 08-04-2014, 22:10
Temat postu:
Dzięki wielkie Wojtku.

28-29 czerwiec


12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY

20-21 wrzesień


11-12 październik
Jagmin - 09-04-2014, 09:41
Temat postu:
Adam; dziękuję za odpowiedź dżentelmena.

Wojtek; postaram się śledzić ową krytyczną datę gdy "wpłata znajdzie się na koncie na 2 tygodnie przed wypłynięciem" oraz cel, termin i koszt. Może uda się dołączyć...
bpiotrek - 26-05-2014, 20:07
Temat postu:
28-29 czerwiec
1. bpiotrek

12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY

20-21 wrzesień


11-12 październik
Adam Jaworski - 26-05-2014, 20:10
Temat postu:
No to siup:

28-29 czerwiec
1. bpiotrek
2. Adam Jaworski

12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY
2. Adam Jaworski

20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski

11-12 październik
bpiotrek - 11-06-2014, 19:36
Temat postu:
Panie i Panowie? Ktoś jeszcze? Termin tuż, tuż. cheers

BUR już nie wywołuje tyle emocji?
Wojtek A. Filip - 14-06-2014, 12:10
Temat postu:
bpiotrek napisał/a:
BUR już nie wywołuje tyle emocji?

Smile ależ wywołuje...
Tym razem częściej na priv - na ten przykład:
Cytat:
-Dlaczego przenieśliście szkolenia nad morze?
-Bo projekt dotyczy wraków Bałtyku?
-No tak, ale ja mieszkam na południu.
-Rozumiem, nie zmienia to położenia wraków i miejsca realizacji projektu. Jak chcesz brać udział w nurkowaniach na wrakach skoro to za daleko?
-Nie chcę jeździć na wraki, mnie interesuje samo szkolenie.

Jest tego całkiem sporo Confused .


Piotrek, po awarii lokalnego Internetu, wreszcie udało mi się znaleźć kawiarnię, gdzie mogę coś napisać.
Sebastian jest w podobnej sytuacji kilkaset km dalej (jakość połączeń jest, delikatnie mówiąc, dyskusyjna.


Żeby nie tworzyć głuchego telefonu proszę osoby zainteresowane najbliższymi wypłynięciami w ramach BUR o kontakt bezpośrednio z Sebastianem.


Pozdrawiam z deszczowej Chorwacji,
Wojtek
Adam Jaworski - 14-06-2014, 12:15
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
-No tak, ale ja mieszkam na południu.
-Rozumiem, nie zmienia to położenia wraków

Perełka Mr. Green

Cytat:
Żeby nie tworzyć głuchego telefonu proszę osoby zainteresowane najbliższymi wypłynięciami w ramach BUR o kontakt bezpośrednio z Sebastianem.

No to do Sebastiana...
Jarek Andrzejewski - 14-06-2014, 17:35
Temat postu:
28-29 czerwiec
1. bpiotrek
2. Adam Jaworski

12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY
2. Adam Jaworski

20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski
2. Jarek Andrzejewski

11-12 październik
Sebastian Popek - 20-06-2014, 08:57
Temat postu:
Witam

Odzywam się dopiero teraz bo ponad dwa tygodnie byłem poza zasięgiem internetu, a jak już był to na chwile i nędzny.

Jak widać na załaczonych listach na chwile obecną wpisały się dwie osoby na każdy termin a to oznacza, że jest nas za malo aby zapełnić łódkę. Na razie stawia to termin czerwcowy pod znakiem zapytania. A szkoda bo zaczeliśmy współpracę z Muzeum Marynarki Wojennej i moznaby podziałać na rzecz tej instytucji.
Ale poczekajmy do poniedziałku i zobaczymy co i jak.
xspojlerx - 22-06-2014, 16:19
Temat postu:
Ja też jestem chętny na 28-29 czerwiec. Zglaszałem chęć na pw. O ile uda mi sie umówić jeszcze przed z Sebastianem na nitrox. W dodatku nie mam jeszcze za sobą warsztatów, bo to miał być mój pierwszy raz Razz
Adam Jaworski - 25-06-2014, 01:36
Temat postu:
Sebastian Popek napisał/a:
Ale poczekajmy do poniedziałku i zobaczymy co i jak.

Poczekaliśmy do poniedziałku, jest wtorek (a w zasadzie już środa). Z braku dalszych informacji traktuję czerwcowy termin jako odwołany. Szkoda. Mam nadzieję, że chociaż w lipcu termin wyjdzie...
Sebastian Popek - 25-06-2014, 07:54
Temat postu:
Hi

BUR odbędzie sie na 85%. Niestety jest nas za mało żeby wypełnic łódkę więc czekam na zgłoszenia osób nie zainteresowanych udziałem w BUR ale chcących zanurkować. Do godziny 12 powinienem wiedzieć co i jak.
Adam Jaworski - 25-06-2014, 08:25
Temat postu:
No dobra, to czekajmy Smile
MaRkY - 25-06-2014, 08:36
Temat postu:
a co z terminem lipcowym ??
wiadomo już coś ??
Sebastian Popek - 25-06-2014, 08:38
Temat postu:
Lipcowy na 95% się odbędzie.
W czasie lipcowego będę chciał też zorganizowac spotkanie w Muzeum Marynarki Wojennej dla uczestników (jeśli będzie taka wola).
xspojlerx - 25-06-2014, 09:00
Temat postu:
A jest opcja żebym ja się załapał?
bpiotrek - 25-06-2014, 10:43
Temat postu:
Sebastian, rozumiem, że termin lipcowy pozostaje jaki jest? Tzn. 12-13.07.

Początkowo wspominaliście o możliwości przesunięcia terminu na 19-20.07.
Sebastian Popek - 25-06-2014, 10:57
Temat postu:
Tak, termin zostaje ten sam.
Sebastian Popek - 25-06-2014, 11:31
Temat postu:
Hi

Miło mi poinformować, że BUR w najbliższy weekend aktualny.
Sebastian Popek - 26-06-2014, 12:21
Temat postu:
xspojlerx napisał/a:
A jest opcja żebym ja się załapał?


Hi Arku

Zapraszam również.
Bedziesz mógł sie do nas dołaczyć i zobaczyc jak to wygląda w praktyce.
xspojlerx - 26-06-2014, 12:33
Temat postu: BUR
do usunięcia
Adam Jaworski - 26-06-2014, 12:35
Temat postu:
Sebastian, mam prośbę - czy moglibyśmy jakoś usprawnić komunikację w zakresie tego, co na kolejne spotkania jest planowane - tak, aby było to wiadome, ZANIM ktoś się na przyjazd deklaruje?

Mam wrażenie, że to by mogło usprawnić dwie kwestie:

Po pierwsze - osoby, które potencjalnie mogłyby być zainteresowane, zapewne chętniej by się deklarowały na przyjazd wiedząc, że coś ciekawego będzie do zrobienia.

Po drugie - informacja o planach umożliwi podejmowanie decyzji w sposób racjonalny. Ja na przykład jadę na BUR kilkaset kilometrów, kilkaset wracam, do tego śpię poza domem dwie doby - mam wyjęty z życiorysu czas od piątku po południu do niedzieli późno w nocy. Decydując o przyjeździe chciałbym wiedzieć, czy robię to po to, żeby być pod wodą w sobotę przez 40 a w niedzielę przez 55 minut, czy też będą to dwa intensywne dni nurkowe, w czasie których to i to będzie się działo.

Czy mógłbyś w związku z tym z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poziomem szczegółowości (liczba nurków, pozycje, czasy, zadania) informować o tym, jakie mamy na kiedy plany Question Wiem, że dużo rzeczy może się zmieniać, bo to zależy od składu zespołów, pogody, planów osób dołączanych do łódki żeby zmniejszyć koszty itp. - ale mimo wszystko chciałbym wiedzieć, co na kolejnych spotkaniach zamierzamy robić, niezależnie od tego, czy wyjdzie to czy nie.
Wojtek A. Filip - 26-06-2014, 12:38
Temat postu:
Hej.
Wyjeżdżam w piątek późnym popołudniem z Warszawy, wracam w niedzielę wieczorem. Jeżeli ktoś ma ochotę dołączyć - zapraszam.
Adam Jaworski - 26-06-2014, 12:57
Temat postu:
Wojtek, to Ty też się tym razem BURaczysz? Twisted Evil
Sebastian Popek - 26-06-2014, 13:11
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Sebastian, mam prośbę


Hi Adam

Mógłbym, mógłbym nawet więcej pod warunkiem, ze ekipy BUR'owe będą wypełniać zarezerwowaną łódkę. W innej sytuacji nie mam takiej możliwości, bo zeby zapełnić łódkę (i nie popaść w koszty) musimy tak ustawić wypłynięcie aby nie płacic za wrak 200 czy 250 PLN\osoba.

Plan na najbliżyszy weekend:
1. Sobota - Wicher - zrobienie dokumentacji filmowej dla MMW, ewentualnie zrobioenie pomiarów czy rysunków.
Drugie nurkowanie Groźny - ten sam plan
2. Niedziela - Wicher - dalsze działanie z soboty.
Drugi nur (dla zainteresowanych) - Kanonierka (to ukłon w stronę osób spoza BUR'u).

Będzie w zasadzie jeden zespół nurkowy więc i prace rozdzielimy bezpośrednio na łodzi wiedząc kto będzie a kogo znowu zabraknie. W chwili obecnej nie jest możliwe robienie innych planów.
Sebastian Popek - 27-06-2014, 13:16
Temat postu:
Hi

Ostatnie doniesienia pogodowe.
Niedziela ma być super. Sobota - średnio. O 16 bedę miał ostateczną decyzję z łódki co do możliwości nurkowania w sobotę.
bpiotrek - 27-06-2014, 15:02
Temat postu:
Sebastian,

Czy to znaczy, że w sobotę może nie być nurkowań czy nurkowanie z brzegu?
Sebastian Popek - 27-06-2014, 15:03
Temat postu:
Może nie być wogóle. Czekam na informację. W takim wypadku trzeba by się zastanowić nad całością weekendu. Bo nie wiem czy jest sens przyjazdu na jeden dzień z waszej strony.
Sebastian Popek - 27-06-2014, 15:34
Temat postu:
Hi

Niestety na sobotę mam złe wieści. Nic z tego nie bedzie. Wiatr jest silny i południowy. Oznacza to że wieje przez całą zatokę w kierunku wraków które zaplanowaliśmy.
Wydaje się, że przyjazd na jeden dzien wydaje się bezsensowny. Także dajcie znać czy ktos sie przyłączy w niedziele tylko czy nie. W związku z tym, ze nie mam telefonów do Was prosiłbym o ewentualne poinformowanie się nawzajem.
Wojtek A. Filip - 27-06-2014, 15:39
Temat postu:
...a tak ładnie mam załadowane auto Confused
Zawracam.
Jeżeli ktoś pojedzie na niedzielę, a potrzebuje jakiegoś sprzętu - dajcie znać.


Wojtek
bpiotrek - 27-06-2014, 16:04
Temat postu:
Trudno, ja rezygnuje. Adam z tego co wiem też.

Do następnego razu.

Dziś nie jest mój szczęśliwy dzień jeśli chodzi o plany nurkowe Evil or Very Mad
Adam Jaworski - 27-06-2014, 16:41
Temat postu:
W mordę, pół Warszawy za nitroxem zjeździłem. No cóż, do następnego razu Smile
MaRkY - 28-06-2014, 19:56
Temat postu:
Zatem zapisujemy się na 12-13 Lipca

1. Marek Spiżewski
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 10:17
Temat postu:
Jakieś terminy pod koniec sierpnia lub we wrześniu?
Wojtek A. Filip - 30-06-2014, 10:22
Temat postu:
Krzysztof Żurawski napisał/a:
Jakieś terminy pod koniec sierpnia lub we wrześniu?
Wszystkie terminy podałem 3 strony wcześniej.
Zerknij proszę, jak coś będzie niejasne - pisz.
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 10:28
Temat postu:
Dzięki, z lenistwa nie przejrzałem tych 27 stron postów.
Wojtek A. Filip - 30-06-2014, 10:34
Temat postu:
Krzysztof Żurawski napisał/a:
z lenistwa nie przejrzałem tych 27 stron postów.
w takim razie pospieszyłem się z odpowiedzią...
Krzysztof Żurawski napisał/a:
Jakieś terminy pod koniec sierpnia lub we wrześniu?
O jakie terminy pytasz?
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 11:20
Temat postu:
Dotarłem póki co do 10 strony postów. W wolnej chwili doczytam resztę. Zdałem sobie sprawę, że nie organizujecie tego na zasadzie: przyjeżdżam, informacja co i jak, siup do wody...

W lipcu nie dam rady, następny to koniec września. Posiadam i pływam tylko w sidemouncie, mam uprawnienia na nitrox do 40%, nie mam wrakowego. Przydam się do czegoś? Robicie jeszcze warsztaty jak w 2011?
Wojtek A. Filip - 30-06-2014, 11:36
Temat postu:
Krzysztof Żurawski napisał/a:
Dotarłem póki co do 10 strony postów
No to kamień z serca Wink - obawiałem się, że chcesz się zapisać na akcję, o której niewiele wiesz Rolling Eyes .
Kontroluj temat w sprawie terminów.
Natomiast kwestia SM - jeżeli tylko masz zespół z którym pływasz, albo do czasu spotkania zbierzesz ekipę SM - nie ma kłopotu.
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 11:39
Temat postu:
Dokładnie, niewiele wiem na temat Waszego projektu, ale po lekturze pierwszej strony postanowiłem dołączyć.
Adam Jaworski - 30-06-2014, 12:22
Temat postu:
Krzysiek, to jest lista, skopiowana sprzed trzech stron wątku czy coś w tym stylu. Do tego się dalej dopisujemy:

12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY
2. Adam Jaworski

20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski

11-12 październik
1. Adam Jaworski
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 13:47
Temat postu:
Dzięki Adam, niestety nie jestem nawet w połowie BUR-akiem, więc się nie dopiszę.
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 13:50
Temat postu:
Po przebojach na koparkach treningi 1 i 2 przewidziane są w okolicy Trójmiasta, czy dalej tylko część morska jest na zatoce?
Adam Jaworski - 30-06-2014, 13:52
Temat postu:
Krzysztof Żurawski napisał/a:
Dzięki Adam, niestety nie jestem nawet w połowie BUR-akiem, więc się nie dopiszę.


Czemu? Przeczytaj stronę czy dwie wcześniej:

xspojlerx napisał/a:
Ja też jestem chętny na 28-29 czerwiec. Zglaszałem chęć na pw. O ile uda mi sie umówić jeszcze przed z Sebastianem na nitrox. W dodatku nie mam jeszcze za sobą warsztatów, bo to miał być mój pierwszy raz Razz


Sebastian Popek napisał/a:
xspojlerx napisał/a:
A jest opcja żebym ja się załapał?

Hi Arku

Zapraszam również.
Bedziesz mógł sie do nas dołaczyć i zobaczyc jak to wygląda w praktyce.



Jeżeli naprawdę chcesz coś z nami robić, to zgłoś się... i działaj. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że temu projektowi nie brakuje nurków Full TMX CCR Cave Extreme-cośtam tylko osób, które mają motywację do tego, żeby systematycznie i z zaangażowaniem robić coś, na miarę swoich - nawet znacznie skromniejszych - możliwości...
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 13:57
Temat postu:
Planuję w sierpniu udział w szkoleniu wrakowym. Teraz opanowuję swój pierwszy suchy skafander (póki co 7 nur w suchym za mną). Także we wrześniu jak najbardziej (no ale niestety tylko w sidemouncie).

12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY
2. Adam Jaworski

20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski
2. Krzysiek Żurawski

11-12 październik
1. Adam Jaworski
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 14:05
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Jeżeli naprawdę chcesz coś z nami robić, to zgłoś się... i działaj. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że temu projektowi nie brakuje nurków Full TMX CCR Cave Extreme-cośtam tylko osób, które mają motywację do tego, żeby systematycznie i z zaangażowaniem robić coś, na miarę swoich - nawet znacznie skromniejszych - możliwości...


Czyli pierwsze emocje opadły i wielu zrezygnowało?
Adam Jaworski - 30-06-2014, 14:17
Temat postu:
Krzysztof Żurawski napisał/a:
Czyli pierwsze emocje opadły i wielu zrezygnowało?

Przeczytaj wątek od początku - 18 stron to niedużo, nauczyć się zaś można wiele. W wersji TL/DR jest tak:
- Część woli wyjazdy na grila i piwo z ewentualnym nurkowaniem, niż nurkowanie w konkretnym celu i zgodne z planem
- Niektórzy by chcieli mieć za darmo, bo przecież biorą udział w Projekcie - w domyśle, skoro on czemuś służy, to ktoś pewnie na tym zarabia, więc czemu nurkować za darmo i temu komuś ułatwiać jakąś tajną sprawę
- Część nigdy nie zamierzała się zaangażować, plan był taki, żeby wydębić za darmo 4 dni warsztatów bez zobowiązań a potem dyplomatycznie się nie odzywać
- Niektórym zmieniły się plany - wyjechali, przestali nurkować albo zostali instruktorami albo jeszcze coś innego
- Niektórzy by chcieli, ale czasem nie mogą a odpowiedź "słuchajcie, jutro jednak nie przyjadę" nie jest mile widziana, bo w sposób nagły zwiększa koszty tych, którzy dotrzymują słowa
- Pewna część osób, które chciałby brać udział w projekcie, niestety do niego nie weszła wskutek trudności z zebraniem się tych, co deklarowali udział, w proponowanych konkretnych terminach - przez co zajęcia nie odbyły się.

Z powyższych powodów piszę - jako uczestnik - jak chcesz coś robić, to ręka w górę i dawaj chłopie, bo się nie ma co oglądać na innych i nie ma na co czekać Very Happy
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 14:24
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
- Niektórzy by chcieli, ale czasem nie mogą a odpowiedź "słuchajcie, jutro jednak nie przyjadę" nie jest mile widziana, bo w sposób nagły zwiększa koszty tych, którzy dotrzymują słowa


Wystarczy wymagać od deklarujących się na dany termin przelewu bez możliwości zwrotu pieniędzy i koszty pozostaną stałe.
Krzysztof Żurawski - 30-06-2014, 14:25
Temat postu:
Embarassed OK, OK, w lipcu nie dam rady, we wrześniu jak najbardziej. bounce

BTW, przebrnąłem przez cały wątek.
Anonymous - 01-07-2014, 00:05
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
W mordę, pół Warszawy za nitroxem zjeździłem. No cóż, do następnego razu Smile

trochę mnie to nurtuje - tzn. być może mam nieaktualne dane Smile albo coś niedokładnie pamiętam Smile ale wydaje mi się (tak, tylko wydaje mi się Rolling Eyes ), że nitrox wg standardów Gue zalecany jest do nurkowań poniżej 30 m. Zdaje mi się (tak Rolling Eyes ) ze pierwsze nurkowanie miało być na jednym z naj ...najpłytszych wraków zatoki. Skąd pomysł, żeby twina nabić nitroxem? Absolutnie nie mówię, że źle czy niepotrzebnie. Absolutnie nie odnoszę też tego do własnych nurkowań (powietrznych i zdecydowanie głębszych). Tylko staram się uczyć Smile więc stąd moje pytanie - sam tak, Adaś, zaplanowałeś, czy korzystałeś z podpowiedzi innych?
pzdr.
bpiotrek - 01-07-2014, 00:12
Temat postu:
Nie jestem nurkiem GUE, ale z moich informacji wynika:

- do 30 m - nitrox
- powyżej 30 m - trimix

PS:
Standardowy nitrox 32 to ogólnie słabo się nadaje do nurkowań powyżej 30 m Twisted Evil Sprawdź MOD read2
Adam Jaworski - 01-07-2014, 00:38
Temat postu:
pomorzanka napisał/a:
Adam Jaworski napisał/a:
W mordę, pół Warszawy za nitroxem zjeździłem. No cóż, do następnego razu Smile

trochę mnie to nurtuje - tzn. być może mam nieaktualne dane Smile albo coś niedokładnie pamiętam Smile ale wydaje mi się (tak, tylko wydaje mi się Rolling Eyes ), że nitrox wg standardów Gue zalecany jest do nurkowań poniżej 30 m.

Zależy, jak definiujesz "poniżej" - literalnie ("mniej, niż") czy geograficznie ("bliżej środka ziemi, czyli dalej od powierzchni wody, niż") Mr. Green

W związku z powyższym - tak o ile pamiętam / dobrze kopiuję Smile

0-30m Nx32% or 30/30 (O2/He)
33-45m 21/35 (O2/He)
48-60m 18/45 (O2/He)
63-75m 15/55 (O2/He)
78-121m 10/70 (O2/He)

czyli nitrox do 30 metrów a głębiej trimix.

pomorzanka napisał/a:
Zdaje mi się (tak Rolling Eyes ) ze pierwsze nurkowanie miało być na jednym z naj ...najpłytszych wraków zatoki. Skąd pomysł, żeby twina nabić nitroxem?

Pomysł jest prosty - zawsze kiedy się tylko da, bić nitroxem a powietrzem jedynie wtedy, kiedy nitroxu nie ma.

pomorzanka napisał/a:
sam tak, Adaś, zaplanowałeś, czy korzystałeś z podpowiedzi innych?

Sam zaplanowałem! Nawet uruchomiłem na dobre kupiony w zeszłym roku czujnik tlenowy! Smile
Monika - 01-07-2014, 07:41
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Sam zaplanowałem!


Zuch! bounce Wink
Anonymous - 01-07-2014, 07:54
Temat postu:
bpiotrek napisał/a:
Nie jestem nurkiem GUE, ale z moich informacji wynika:

- do 30 m - nitrox
- powyżej 30 m - trimix

PS:
Standardowy nitrox 32 to ogólnie słabo się nadaje do nurkowań powyżej 30 m Twisted Evil Sprawdź MOD read2

faktycznie mi się pomyliło Smile oczywiście, że powyżej 30 m trimix, a do 30 m nitrox Smile W takim razie, Adaś, nitrox w twinie Ci się nie zmarnuje Smile
MaRkY - 01-07-2014, 21:55
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:


W związku z powyższym - tak o ile pamiętam / dobrze kopiuję Smile

0-30m Nx32% or 30/30 (O2/He)
33-45m 21/35 (O2/He)
48-60m 18/45 (O2/He)
63-75m 15/55 (O2/He)
78-121m 10/70 (O2/He)



oczywiście zgodnie z obecnie posiadanymi uprawnieniami Smile
ponadto myślę, iż mieszanki helowe dobiera się pod konkretne nurkowanie a nie według powyższego... poza tym jeszcze gaz deco ??
MaRkY - 07-07-2014, 09:13
Temat postu:
12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY
2. Adam Jaworski

20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski
2. Krzysiek Żurawski

11-12 październik
1. Adam Jaworski

odświeżamy i zapisujemy się Smile zapraszamy niedobitków z ostatniego terminu Smile
MaRkY - 09-07-2014, 15:54
Temat postu:
2014-07-12

Bałtyk Południowy: Wiatr północno-wschodni do północnego 5 do 6 słabnący na 3 do 4 w skali B. Bałtyk Południowo-Wschodni: Wiatr północno-wschodni 5 do 6, później słabnący na 3 do 5 w skali B.

Czy w związku z zapowiadanym silnym wiatrem przewidywane są ćwiczenia np na torpedowni ??
Sebastian Popek - 10-07-2014, 06:50
Temat postu:
Hi

No na razie wygląda to tak sobie. Decyzja pogodowa dziś wieczorem\jutro rano.
Jeden dzień wygląda ok ale drugi bardzo słabo. Dam znać tak szybko jak się da.
Adam Jaworski - 10-07-2014, 14:27
Temat postu:
Panowie i Panie, życzę Wam w ramach najbliższego wypłynięcia na BUR z całego serca (i suwaka) piękniej pogody. salut


Andrzej Piekarski - 10-07-2014, 14:43
Temat postu:
Czego to człowiek nie zrobi żeby tylko nie nurkować... Laughing
bpiotrek - 10-07-2014, 15:22
Temat postu:
Adam, słaba wymówka clown

Wydaje mi się, że masz skafander Santi?

Jeśli zarejestrowałeś się w www.staydryclub.com to jest rozwiązanie bounce

Jedną z korzyści dla "klubowiczów" jest:

Cytat:
Możliwość wypożyczenia dowolnego modelu skafandra lub ocieplacza Santi do przetestowania na 5 dni jeden raz w ciągu roku


Być może wystarczy zadzwonić do Santi i wpaść do sklepu na Belwederskiej, a swój skafander wysłać do naprawy?
leh - 10-07-2014, 20:04
Temat postu:
Lepiej się pochwal jak to zrobiłeś.
Adam Jaworski - 10-07-2014, 20:37
Temat postu:
leh napisał/a:
Lepiej się pochwal jak to zrobiłeś.

Leszek, ja się po prostu starzeję. Widziałem to do tej pory po coraz większych dzieciach a teraz widzę także po skafandrze. Nie ma się też co oszukiwać - nie jest już nowy, pływam w nim od ponad dwóch lat. Pewnie kilka razy w czasie zapinania za mocno pociągnąłem w martwym punkcie tuż koło lewego obojczyka i materiał - może był słabszy w tym miejscu deczko akurat - puścił. Gdyby to pękło centymetr dalej od metalu, to bym podkleił bez skamłania - ale poszło tam, gdzie poszło i chyba nie ma specjalnych szans na naprawę.

bpiotrek napisał/a:
Być może wystarczy zadzwonić do Santi i wpaść do sklepu na Belwederskiej, a swój skafander wysłać do naprawy?

Wysłałbym do Santi, gdybym miał więcej czasu i więcej pieniędzy. Niestety skafander muszę mieć gotowy na przyszły czwartek, a serwis Santi policzy mnie 8 stów minus rabat, co wyjdzie ok. 650. Wolę poszukać po ludziach zatrudnionych w serwisach w W-wie - jak ktoś już wklejał T-zipy do Espace'ów i będzie miał od znajomych rekomendację, spróbuję zrobić u niego. Za ok. 400 się opłaci, jeśli będzie czasowo praktycznie od ręki. Jak nic nie wskóram, będę się zastanawiał co dalej.

Cytat:
Możliwość wypożyczenia dowolnego modelu skafandra lub ocieplacza Santi do przetestowania na 5 dni jeden raz w ciągu roku

Piotrek, mnie już wystarczy eksperymentów. Jak mam 4 dni kiwać w pożyczanym suchym i ciuchach, to wolę te 4 dni przesunąć na późniejszy termin i w tym czasie porobić coś innego.
MaRkY - 10-07-2014, 22:45
Temat postu:
OK ja spakowany wybywam do Bydgoszczy najwyżej przyjadę do 3city na weekend Smile
Urszula Żółtak - 10-07-2014, 23:31
Temat postu:
ciąg dalszy listy na 20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski
2. Krzysiek Żurawski
3. Urszula Żółtak

Smile
MaRkY - 15-07-2014, 19:53
Temat postu:
Seba i Krzysztof
Dzięki wielkie Smile
Javox - przed wyplynieciem koledze zamek poszedł i nie wymiękał Razz
dopiero dziś w domu - bałtyk przyciąga ...
Sebastian Popek - 16-07-2014, 08:46
Temat postu:
Hi Marek

To była czysta przyjemność być z Toba na łódce.
Mam nadzieję na powtórkę.
bpiotrek - 02-09-2014, 19:04
Temat postu:
ciąg dalszy listy na 20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski
2. Krzysiek Żurawski
3. Urszula Żółtak
4. bpiotrek
Krzysztof Żurawski - 03-09-2014, 08:52
Temat postu:
Ja niestety odpadam w tym terminie. Także pozostaje:
1. Adam Jaworski
2. Urszula Żółtak
3. bpiotrek
Adam Jaworski - 03-09-2014, 09:20
Temat postu:
U mnie też jest słabo Sad

Ponieważ pamiętam, że mieliśmy kwestię wypłynięć domykać gdzieś na 2 tygodnie przed terminami to już teraz wcześniej napiszę, że nie wiem, czy będę mógł dojechać Sad

1. Urszula Żółtak
2. bpiotrek
bpiotrek - 08-09-2014, 21:47
Temat postu:
Sebastian,

Czy w takim składzie jest szansa na wyjazd?
Jest jakiś ramowy plan weekendu?
Wojtek A. Filip - 08-09-2014, 23:37
Temat postu:
Hej.
Piotrek, jeżeli Seba nie odwoła nurów, to jadę, a nie wykluczone, że pojadę nawet jeżeli Bałtyk się rozszumi Rolling Eyes .
bpiotrek - 09-09-2014, 00:01
Temat postu:
Super Smile

O swoim niesamowitym szczęściu do bałtyckich wraków już kiedyś wspominałeś Mr. Green

Tak czy siak czekamy na Sebastiana.
Maciek Orłowski - 09-09-2014, 11:13
Temat postu:
Jestem na miejscu, w razie dobrej pogody chętnie dołączę na łódce.

Sebastian może być chwilowo mało dostępny, więc ...cierpliwości Smile
Anonymous - 10-09-2014, 02:27
Temat postu:
w tytule wątku zadano? pytanie: jak zrobić ciekawe nurkowanie w Bałtyku. Moim zdaniem - w końcu w nim zanurkować Smile Bałtyk jest pięknym akwenem, z niesamowicie zielonkawym odcieniem wody, z wizurą czasem (a nawet więcej niż czasem) niespodziewaną dla nurków polsko słodko wodnych - więc w końcu zanurkujcie, chociażby na Wichrze (sympatycznym wraku). Będziecie mieli na pewno ciekawe nurkowanie.
bpiotrek - 10-09-2014, 11:12
Temat postu:
Niestety na razie u mnie także wygląda to źle Sad Mam nadzieję, że coś się zmieni, ale lista na razie skrócona.

1. Urszula Żółtak
Urszula Żółtak - 10-09-2014, 16:57
Temat postu:
Jeżeli chodzi o mnie, to od lipca Wojtek wie, że mój udział nie jest możliwy. Przepraszam, że nie zaktualizowałam informacji oficjalnie także na forum.
MaRkY - 13-09-2014, 10:54
Temat postu:
wow - ludzie gdzie ten zapał sprzed 2 lat ??? 30 osób było...
Jarek Andrzejewski - 13-09-2014, 11:01
Temat postu:
Ja jestem w UK Sad
bpiotrek - 15-09-2014, 00:31
Temat postu:
MaRkY napisał/a:
wow - ludzie gdzie ten zapał sprzed 2 lat ??? 30 osób było...


Dobre pytanie. Odbyły się przynajmniej dwie rundy drugiej części szkolenia morskiego. Czy ekipy spokojnie sobie nurkują i komunikują się na forum zamkniętym BUR czy inicjatywa umiera?
Wojtek A. Filip - 15-09-2014, 09:18
Temat postu:
Piotrek, kiedy okazało się, że zaczynamy nurkować na wrakach - czyli robić dokładnie to, do czego się przygotowywaliśmy - okazało się, że z ponad 80 osób, które wzięły udział w zajęciach przygotowujących, chętnych do nurkowania jest mniej niż 5 osób.
Systematycznie wypływają głównie osoby z grupy założycielskiej.

Kilka stron wcześniej pisałem
Cytat:
Cytat:
-Dlaczego przenieśliście szkolenia nad morze?
-Bo projekt dotyczy wraków Bałtyku?
-No tak, ale ja mieszkam na południu.
-Rozumiem, nie zmienia to położenia wraków i miejsca realizacji projektu. Jak chcesz brać udział w nurkowaniach na wrakach skoro to za daleko?
-Nie chcę jeździć na wraki, mnie interesuje samo szkolenie.


Myślę, że bardzo optymistycznie założyliśmy, że wszyscy szkolący się, chcą nurkować na naszych wrakach i tylko taki cel im przyświeca.
Życie to szybko zweryfikowało. Nie trzeba było długo czekać na komentarze w stylu "zapisz się i pamiętaj żeby powiedzieć że interesują Cię wraki - frajerzy zrobią ci szkolenie za darmo, a Ty nie musisz przecież nigdzie jeździć" .

Zakładaliśmy, że przygotujemy zespoły do wspólnych nurkowań z fajnym celem.
Poświęciliśmy nasz czas organizując warsztaty w różnych miejscach w kraju, żeby ograniczyć koszty dojazdu i pobytu osób przygotowujących się do projektu i...
...atrakcyjność wraków spadła dramatycznie po tym jak tylko okazało się, że czas na to, żeby na nich zanurkować Confused .
Trudno mówić o wypłynięciach w ramach BUR, kiedy mamy 1-2 osoby chętne do działania. Sebastian stara się wypełnić łódkę kursantami, nurkami, którzy mają swoje cele - na dzień dzisiejszy to jedyne co możemy zrobić.

Patrząc bardziej optymistycznie: wraki nie zmieniły swojego położenia. Ekipa mieszkająca w 3M wypływa często, więc wystarczy się skontaktować.
Jeżeli tylko znajdzie się zespół z grupy BURowej, która brała udział w naszych treningach - działamy.
Temat jest do Waszej dyspozycji. Podawane przez nas terminy nie sprawdziły się, więc możemy spróbować z drugiej strony: robimy listę osób, która ustala miedzy sobą optymalny termin na tyle wcześnie, żeby dograć łódkę i działamy.

Udanego dnia,
Wojtek
Krzysiek Niecko - 15-09-2014, 14:40
Temat postu:
Panie i Panowie Smile
mam czasem wrażenie że więcej gadacie niż nurkujecie Razz
Ktoś ma chęć na wraki: w ramach BUR / po prostu wraki / wspólny trening ? nic prostszego jak tyla przyjechać nad morze Smile i zanurkować Smile
Ciągłe ustalanie kolejnych terminów, tylko po to by je potem przełożyć nie ma chyba najmniejszego sensu Smile
Kot chce, ten nie marudzi tylko nurkuje Smile Prawda MaRkY ? Wink
Adam Chróścicki - 15-09-2014, 17:42
Temat postu:
Trudno się z Krzyśkiem nie zgodzić, jak ktoś chce nurać to jedzie i nura a nie siedzi na forum Laughing . Ja jestem średnio 2 razy w miesiącu nad naszym przepięknym Bałtykiem a mam na Hel 450km . Jakbym się Burowo z wami umawiał to bym nigdy do wody nie wszedł. Taka jest niestety prawda i proponowałbym działać a nie tylko pisać. salut.
PS
1.Krzychu Terra w łikend?
2.Pozostaję do Państwa dyspozycji, proszę tylko o kontakt tel.
MaRkY - 16-09-2014, 01:20
Temat postu:
Jak tylko mam czas i kasiorkę jestem nad Bałtykiem.
Ostatnio było wyyyyysmienicie tym razem z warunkami koniecznymi jest gorzej, ale pocieszające jest to, że teraz na Zakrzówek i do Gdańska jedzie się tyle samo Smile
u mnie wrzesień odpada ale październik czemu nie Smile
natomiast kontakt bezpośredni dooooozo bardziej się sprawdza, można dogadać wszystko nawet ładowanie butli o 6 rano Razz i fajną lampę świecącą cieniem Smile
ALE NAJWAŻNIEJSZE - SUPER POZYCJE i nie mowie tu o 69 Razz

Szykuje się wyprawa na Heweliusza + Bornholm - 3 dni może zrobić w ramach BUR ??
Jak dogramy łódkę i termin dam znać. Przy Heweliuszu na pewno jest sporo roboty.




Posty o tym jak można nurkować w Bałtyku wydzieliłem do nowego wątku .
Wojtek

xspojlerx - 23-11-2014, 22:51
Temat postu:
Temat trochę ucichł. Działacie coś jeszcze?
Niedługo będę miał nitroxa i z chęcią bym dołączył w końcu Smile
Wojtek A. Filip - 23-11-2014, 22:52
Temat postu:
xspojlerx napisał/a:
Działacie coś jeszcze?

Cały czas.
Tylko na Bałtyku (bo tam wraki lepiej wyglądają) - dzwoń do Sebastiana i umawiaj się na termin.

Pozdrawiam,
Wojtek
xspojlerx - 23-11-2014, 23:02
Temat postu:
Ok, jak już będę miał nitrox to zadzwonie i będę się umawiał.

Mam akurat to szczęście że Bałtyk leży blisko mnie, masz racje, wraki rzeczywiście lepiej tu wyglądają Wink
Jeszcze jedno pytanie, sidemount dopuszczacie?
Wojtek A. Filip - 23-11-2014, 23:19
Temat postu:
Jeżeli tylko będzie jakaś SM grupa - to pewnie tak.
Z założenia działania opierają się głównie na pracach na zewnątrz wraków, więc SM jest zbyteczny.
xspojlerx - 24-11-2014, 09:05
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Jeżeli tylko będzie jakaś SM grupa - to pewnie tak.

Czyli rozumiem że grupy mieszanej SM+BM nie bierzecie pod uwagę?

Wojtek Filip napisał/a:

Z założenia działania opierają się głównie na pracach na zewnątrz wraków, więc SM jest zbyteczny.

Chodziło mi po prostu o pływanie w SM, a nie o cwaniakowanie wewnątrz wraku Very Happy
Adam Chróścicki - 18-02-2015, 13:32
Temat postu: Zatoka zima.
Witam serdecznie od czwartku (26.02.)jesteśmy w Helu jak pogoda pozwoli oczywiście Very Happy i realizujemy następujące działania Burowe. Ocena sytuacji na wrakach zatoki gdańskiej po długotrwałych sztormach zimowych. Ktoś chętny salut bounce
Grzegorz Mizerka - 18-02-2015, 15:56
Temat postu:
Hej Adaś, co chcecie robić konkretnie? Jak będzie pogoda to bym dobił w czwartek wieczorem i został do niedzieli, ale ja na OC nurkowania max 70minut ze względu na temp. wody.
Adam Chróścicki - 18-02-2015, 16:04
Temat postu:
Plan ambitny: skutery, Frankeny, Bryza over head, Groźny, Malutka...co się da w zależności od zespołów, kwalifikacji i ogrzewania. Very Happy
Bogusław Rzepka - 18-02-2015, 16:50
Temat postu:
Melduje gotowość salut
Maciej Jarząbek - 18-02-2015, 21:51
Temat postu:
to jeszcze do Neptuna uderzcie z dobrą flaszką co by wizurę nastroił bo dawno takiej kupy nie było

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz