Forum Dive Trek Group

Dział Komercyjny: sprzedaż towarów i usług - Chcesz kupić suchy skafander?

Wojtek A. Filip - 28-06-2013, 13:52
Temat postu: Chcesz kupić suchy skafander?
Dzień dobry.
Zastanawiasz się nad zakupem suchego skafandra?

Przeczytałeś, że współpracowałem/współpracuję m.in. z SANTI, BARE, AGAMą, TecLine w zakresie konstrukcji, testów użytkowych i sprzedaży skafandrów,
...a teraz zastanawiasz się czy zaproponuję zakup skafandra jednej z tych firm Think ?




i tu niespodzianka - zapraszam do śledzenia tego tematu evil3 niedługo szczegóły.



Pozdrawiam,
Wojtek
Paweł Seweryniuk - 28-06-2013, 15:52
Temat postu:
podgrzewać napięcie to potrafisz
- 29-06-2013, 17:05
Temat postu: Oczekuje na akceptację

Wojtek A. Filip - 02-07-2013, 13:37
Temat postu:
Chciałbym kupić suchy skafander.
-Znalazłem kilka firm - każda proponuje podobne skafandry, a ceny znacznie się różnią - dlaczego?
Nigdy wcześniej nie kupowałem suchego skafandra - nie wiem od czego najlepiej zacząć.

-Z jakiego materiału powinien być mój skafander? Moja przyszłość nurkowa to wraki - czy to znaczy, że skafander musi być z cordury?
-Jestem drobną kobietą - czy w takim skafandrze nie będę wyglądać jak w worku?
-Mam ponad 120kg i nie jestem zbyt wysoki, czy wystarczy, że zamówię skafander na miarę?
-Czy warto wybierać model z suwakiem plastikowym? Słyszałem też, że zamek z przodu szybciej się łamie - czy to prawda?
-Gdzie powinien być umieszczony zawór upustowy - podobno skafander "działa sam" jeżeli ten zawór jest dobrze umieszczony?
-Buty? Gumowe, czy może skarpety i dodatkowe buty? Jakie są różnice - które rozwiązanie mam wybrać? Są też takie neoprenowe z podklejonymi podeszwami - może te?
-Podobno nurkowie techniczni używają kieszeni - czy ja też ich potrzebuję? Jeżeli tak to jakie wybrać? Co tam się wkłada?
-Jak się zmierzyć kupując skafander szyty na miarę - dodać coś do obwodów, bo zbliżają się święta Wink ?
-O co pytać sprzedawcę, żeby zorientować się czy potrafi mi pomóc kupić właściwy dla mnie skafander, czy może tylko zależy mu na sprzedaży za najniższą cenę i tym chce pominąć moje prawdziwe potrzeby?
-...a może kupić okazjonalnie używany i zrobić mu kapitalny remont?


Zakup skafandra to spory wydatek.
Pytań przed zakupem może być znacznie więcej - czasem bywa też tak, że nie wiemy na co zwrócić szczególną uwagę jakie pytania powinniśmy zadać, a w konsekwencji kupiony skafander nie spełnia naszych oczekiwań.



-No i jeszcze jedno: co w takim razie z ocieplaczem?





cdn...
Turbik - 02-07-2013, 14:40
Temat postu:
Pytania, muszę przyznać, bardzo ciekawe.
manaiqin - 02-07-2013, 17:46
Temat postu:
Jestem na etapie wymiany skafandra na nowy i muszę przyznać, ze sam zdawałem sobie podobne pytania. Wybrałem już producenta, model, akcesoria, szycie na miare. Wszystko dopasowane do moich obecnych i przyszłych potrzeb i planów nurkowych.

Przesledzenie tematów pojawiających sie na forach to jednak mało i wielu osobom może jeszcze bardziej namieszac w głowie. Sprzedawcy tez nie ułatwiają sprawy oferując przede wszystkim to co zalega w magazynie.

Pozostają porady doświadczonych kolegów i zaufanego instruktora. Skafander to droga zabawka. Na wyrzucenie kilku tysięcy stać niewielu, więc decyzje powinno się podejmować z rozmyslem. Można dzięki temu uniknąć zbędnych wydatków.

Czekam z ciekawością na ciąg dalszy...
Paweł Seweryniuk - 03-07-2013, 15:12
Temat postu:
Wojtku- dopisałbym jeszcze sprawę dodatków
- manszety silikonowe czy lateksowe, butelkowe czy stożkowe i czym to się rózni
- pierscienie do suchych,plusy i minusy czy może mokre rękawice
- kryza neopren czy silikon, a może lateks.
-zamek z przodu,z tyłu a może koperta.

tak naprawdę to piszę pytania, bo na większośc nie znam odpowiedzi Very Happy
Paweł Boruta - 04-07-2013, 07:45
Temat postu:
To ja jeszcze dodam takie przykładowe pytanie:

- A co się stanie, gdy na wakacjach w dalekim, dziiiiiikim kraju pęknie mi kryza - słyszałem, że są konstrukcje umożliwiające samodzielną, szybką wymianę kryz i manszet? A co gdy przedrę skafander na wraku? Powinienem mieć jakieś łatki i klej?

Pierwsze zadawałem sobie w Egipcie, gdy po drugim nurkowaniu pękła kryza w sucharze Darii. Uratowała pożyczona z bazy pianka, ale... są inne możliwości.

Pozdrawiam, Paweł
Wojtek A. Filip - 04-07-2013, 16:42
Temat postu:
hm... piszemy w dziale komercyjnym*, więc powinienem w końcu złożyć jakąś ofertę Smile.
Mam nadzieję, że zainteresuje każdego zastanawiającego się co kupić?
...a oferta pojawi się bardzo niedługo.

Wojtek


*osoby zainteresowane artykułami dotyczącymi doboru suchych skafandrów zapraszam do działu "Suche skafandry" -> klik
manaiqin - 04-07-2013, 18:09
Temat postu:
wstrzymałem produkcję skafandra....czekam na ofertę Smile
Monika Brzózka - 05-07-2013, 19:56
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
...a oferta pojawi się bardzo niedługo.

Idelny timing Wojtku, przebieram nóżkami z niecierpliwości Wink
Wojtek A. Filip - 07-07-2013, 14:30
Temat postu:
Chcesz kupić suchacza? Doskonały pomysł!
Zrób to tak, aby kupiony skafander zaskakiwał Cię wyłącznie pozytywnie 8).

Wyjaśnię Ci bardzo dokładnie jaki skafander wybrać mając na uwadze Twoje plany i rozwój nurkowy.

Masz swojego ulubionego dostawcę sprzętu? Daje Ci super zniżki? Świetnie, powiem Ci na co zwrócić mu uwagę, aby zakup był nie tylko w dobrej cenie, ale także najlepszy dla Ciebie.

Znalazłeś super ofertę w necie? Ustalimy dokładnie czy oferowane "okazje" rynkowe rzeczywiście takimi są.

Jak skorzystać z mojej oferty?
-Zastanowić się czy warto wydawać na nią pieniądze?
-Jeżeli odpowiedź brzmi "nie" to proponuję dokładnie zapoznać się z moimi artykułami w dziale "Suche skafandry" -> klik - na pewno pomogą w zakupie.
-Jeżeli odpowiedź brzmi "tak" to:

1. Skontaktuj się ze mną via: email, sms, skype, Facebook, telefonicznie i podaj swój numer telefonu - ustalimy wygodną porę na rozmowę o Twoim zakupie - upewnij się, że jestem w takim miejscu na świecie, gdzie mogę się z Tobą skontaktować.
2. Wypisz na kartce:
-Jakie są Twoje plany nurkowe?
-Jak często i gdzie nurkujesz?
-Dlaczego chcesz kupić suchy skafander?
-Czego spodziewasz się po suchym skafandrze?
-Co budzi Twoje wątpliwości?
3. Pierwsza rozmowa potrwa ok. 3 minut, na kolejną przygotuj notatnik i więcej czasu - skafandra nie można dobrać "na szybko".



Nie ma dla mnie znaczenia którego producenta wybierzesz.

Nie interesuje mnie u kogo kupisz skafander - szukaj oferty, która najbardziej Ci odpowiada!

Pozwól mi pokazać mocne i słabe strony Twojego wyboru.

Być może kiedyś się spotkamy na treningu nurkowym. Chciałbym, żebyśmy nie musieli przerywać naszych zajęć na początku, z powodu źle dobranego skafandra.



Ile to kosztuje?
Usługa kosztuje 200zł brutto.
Otrzymasz na nią fakturę.
Zanim skorzystasz, skontaktuj się ze mną:

email: wojtek@divetrek-pro.com
skype: dive_trek
FB: Wojtek A. Filip
Tel.: +48 601 510 150


Udanych zakupów,
Wojtek
Marcin Klimczuk - 08-07-2013, 15:45
Temat postu:
oferta jest bardzo pożyteczna i genialna w swojej koncepcji i prostocie Very Happy
jak ktoś jest na etapie zmiany lub zakupu po raz pierwszy to naprawdę polecam. Moje eksperymenty z suchym kosztowały mnie już ponad 10k złociszy i gdybym jeszcze raz miał zaczynać od początku z tym co wiem dziś to wahania skorzystałbym z tej opcji, bo te 2 stówki to nie wydatek, a inwestycja w tym przypadku. Obecnie posiadam 3 Shocked suchary. Pierwszy to była porażka zakupowa polecona przez "kolegę"-instruktora wtedy, gdy nawet nie miałem pojęcia o co pytać, miałem za to za dużo zaufania Embarassed Potem się okazało, że najlepszy był ten na którym było najwięcej prowizji ...
Grzegorz Dublas - 09-07-2013, 21:28
Temat postu:
i ja bardzo polecam możliwość skorzystania z fachowej porady Wojtka. Pamiętam nasz pierwszy kontakt telefoniczny i godzinną rozmowę kiedy padły podstawowe pytania: ile mam czasu na zakup (a było ciasno), jak chcę nurkować i czy zastanawiałem się nad serwisem sprzętu. Udało mi się jeszcze skorzystać z porady za free ale wiem, że te dwie stówki to nie dużo w porównaniu z tym jak później może być niefajnie.
Pozdrawiam
Monika Brzózka - 26-07-2013, 09:58
Temat postu:
Ze swojej strony dodam radę dla tych, którzy chcieliby skorzystać z oferty Wojtka (BEZAPELACYJNIE WARTO!!!) - warto także zapisać argumenty, które zadecydowały o tym, że myślę o konkretnym rozwiązaniu. Przede wszystkim dlatego, że na etapie spisywania, kiedy chce się nazwać coś krótko i rzeczowo przychodzą do głowy różne za i przeciw. Po drugie dla tego, że zdarza się, że nie mam w głowie żadnego merytorycznego argumentu a wybór opieram na opiniach innych lub 'statystykach wizualnych' czyli większość nurków w sucharach, których widziałam nurkowała w...
Wojtek zaczyna od omówienia minusów wybranego rozwiązania, później plusy oraz w analogicznej kolejności rozwiązania alternatywne. Fajnie się człowiek czuje kiedy z drugiej strony słyszy argumentację, do której sam doszedł, ale zdarza się i tak, że o jakimś aspekcie wogóle nie pomyślał.

Kolejna perspektywa, moim zdaniem bardzo ważna. Jeżeli w piance jakiś element doskwierał - warto podjąć próbę znalezienia takiego rozwiązania sucharowego, które ten mankament wyeliminuje. Wiem, że to doradzanie sucharowe ale Wojtek znając stary problem i oceniają wybrane przeze mnie rozwiązanie analizuje je również pod kątem tego czy niweluje stary problem czy też gwarantuje jego kontynuację.

Akceptowałam niedogodności związane z niedopasowaniem pianki (teraz mam ich 4 i każda ma jakieś ale). W przypadku suchara zastosowałam podejście zgodne ze sloganem reklamowym "Takie rzeczy to tylko w Erze" tylko 'Erę' zamieniam na 'suchar'. Szycie na miarę to nie tylko podanie własnych wymiarów - to także - a może przede wszystkim - umiejscowienie różnych elementów w takich miejscach, żeby były funkcjonalne DLA MNIE (np. jeżeli jesteś kobietą, która ma czym oddychać i borykałaś się paskiem piersiowym w jackecie to przemyślenie położenia zaworu dodawczego jest bardzo istotnym elementem). I tu właśnie wkracza Wojtek, który (pomimo, że sam nie jest posiadaczem biustu) uświadamia, że zawór wcale nie musi być tam, gdzie standardowo przewidział go producent, określa pole manewrowania zaworem i wskazuje skutki przesunięć.

Moja 'potrawka z suchara' jest jeszcze na etapie listy składników ale zaczyna nabierać kształtów Smile
Wojtkowi gratuluję naprawdę trafionej usługi (dla mnie pretendent do plebiscytu Produkt Roku 2013 jeśli Forum Nuras będzie kontynuować tę tradycję to sama dokonam zgłoszenia), a wszystkim, którzy "i chcieli by, i boją się" P O L E C A M !!!

pozdrawiam,
Mo
Wojtek A. Filip - 03-03-2014, 17:24
Temat postu:
Dzień dobry.
Jeżeli ktoś ma ochotę na skafander albo ocieplacz SANTI, to moją ofertę możemy zrealizować w SANTI Concept Store w Warszawie.
Tak jak pisałem wcześniej, nie ma dla mnie znaczenia kto sprzedaje skafander, więc jeżeli masz swojego ulubionego dostawcę sprzętu, zaproś go na spotkanie - zamówienie możesz złożyć wtedy na miejscu.
Zanim spotkamy się w SANTI Concept Store, proponuję kontakt telefoniczny - w oparciu o Twoje plany nurkowe, ustalimy, który model skafandra spełnia Twoje oczekiwania.


Oczywiście finalnie to Ty będziesz nurkował w skafandrze, więc ostateczna decyzja jest Twoja.
Nawet jeżeli będzie różna od mojej sugestii, zrobię wszystko, żebyś nie kupił źle dopasowanego skafandra! Pomogę Ci we właściwym jego skonfigurowaniu tak, aby zakup był w pełni satysfakcjonujący.


Nie jesteś pewny czy warto?
Słusznie!
Sprawdź mnie - chętnie dam próbkę swoich możliwości salut .


Zapraszam do współpracy również sprzedawców skafandrów - profesjonalna obsługa Waszych klientów leży w Waszym interesie!*


Do zobaczenia,
Wojtek


*Na moją usługę wystawię fakturę, która jest kosztem do odliczenia.
pawelk282 - 03-03-2014, 18:17
Temat postu:
Podoba mi sie bardzo ta opcja ze spotkaniem w Santi Concept Store w Warszawie - zapewne skorzystam w niedalekiej przyszlosci Smile
Wojtek A. Filip - 18-03-2014, 16:33
Temat postu:
Ważna informacja.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup skafandra za moim pośrednictwem, to koszt doradztwa odliczam od ceny skafandra.
Jak to należy kalkulować?


1.
Doradztwo bez zakupów:

moje wynagrodzenie: 200zł


2.
Kupujesz skafander u swojego dostawcy, a korzystasz z mojego doradztwa:

moje wynagrodzenie: 200zł


3.
Kupujesz skafander u mnie i korzystasz z mojego doradztwa:

moje wynagrodzenie: to opłata za skafander, od której odejmujesz 200zł


4.
Kupujesz skafander u swojego dostawcy i nie korzystasz z mojego doradztwa:

moje wynagrodzenie: 0zł, ale zanim kupisz, przeczytaj polecane tematy na forum Cool


5.
Jesteś sprzedawcą skafandrów, doradzam Twojemu klientowi.
Nie interesuje mnie cena, za którą sprzedajesz skafander. Nie podaję swojej kontroferty, nie sugeruję zakupu u mnie. To przecież Ty - sprzedawca, jesteś w tym wypadku moim klientem, więc dbam o Ciebie:

moje wynagrodzenie: 200zł


6.
Nie kupujesz skafandra:

poczekaj trochę... Wink



Wojtek
Wojtek A. Filip - 23-07-2014, 14:58
Temat postu:
Kupujemy suchacza!
Czy wystarczy pójść do sklepu i załatwione?
W ciągu ostatnich 6 miesięcy zaproponowałem wymianę lub przeróbki skafandrów kilkunastu osobom. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że tylko 2 z tych osób używały starych skafandrów. W pozostałych wypadkach chodziło o skafandry nowe oraz nowe szyte na wymiar... Confused

Zerknijcie na zdjęcia i spróbujcie odpowiedzieć na pytania pod nimi.
Jeżeli nie macie z tym kłopotu, zapytajcie o to samo waszego dostawcę sprzętu - powinien nie tylko odpowiedzieć, ale udzielić szerszego wyjaśnienia jak dobrać sprzęt do waszych potrzeb nurkowych.


Zaczynamy od skafandra Błażeja. Na pierwszy rzut oka, wydawać się może skafander ma nieco za długie nogawki.


Pytanie 1.
Jak długość nogawek wpływa na pozycję pod wodą?


Tutaj zbliżenie

Nogawki okazały się za krótkie możemy to rozpoznać m.in. po przesuniętym na zewnątrz kroku skafandra.

Pytanie 2.
Patrząc na powyższe zdjęcie: o ile trzeba wydłużyć nogawki w tym skafandrze?


Na kolejnym zdjęciu Gosia.
Sprawdzamy długość linii bocznej ocieplacza (nawet najlepiej dobrany skafander nie będzie dobrze działał, jeżeli pod nim będziemy mieli źle dobrany ocieplacz).


Pytanie 3.
Czy za krótkie gumy ocieplacza zakładane na stopy mają wpływ na łatwość operowania zaworami w twinie?


Jeszcze raz Gosia, tym razem w skafandrze.
Pozycja w której klęczy Gosia pozwala sprawdzić, czy długość teleskopu skafandra nie będzie ograniczała ruchu ramion.



Pytanie 4.
Co wskazuje na to, że w dobrze dopasowanym do kobiecej sylwetki skafandrze teleskop jest za krótki?



Odpowiedzi na pytania podam w kolejnej tematu pokazującego jak kupować suchy skafander.





Zachęcam wszystkie osoby przygotowujące się do zakupu/wymiany skafandra, do zapoznanie się z tematami jak dopasować skafander i ocieplacz. Możecie je znaleźć w działach:
1. Suche skafandry
2. Ocieplacze

Skoncentrujcie się proszę na zagadnieniach związanych z funkcjonalnością tych sprzętów.
Świetnie, że w skafandrze dobrze wyglądamy, ale to za mało, żeby był on użytecznym narzędziem pod wodą.

Zerknijcie na filmy i opisy warsztatów, gdzie okazywało się, że skafander skutecznie przeszkadzał w nurkowaniu. Czasem była to tylko nieumiejętność jego używania, ale również niewłaściwie dobrany sprzęt.
Czyli najpierw czytamy jak wybierać, a potem oglądamy jak to się sprawdza w praktyce.
Temat Warsztaty takie i owakie wraz z opisami użytkowników skafandrów przed i po zmianach.



Bezpiecznych nurkowań,
Wojtek


Dla osób lubiących Facebook .
Wojtek A. Filip - 24-07-2014, 11:49
Temat postu:
Zawór upustowy w suchym skafandrze wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo nurkowania. Jego niewłaściwe położenie może wymuszać na nurku zmianę pozycji aby pozbyć się gazu ze skafandra.

Dobrze ustawiony zawór pozwala na bezobsługową pracę skafandra w czasie wynurzania.
Zapraszam na film.




Zanim kupicie skafander sprawdźcie dokładnie gdzie po jego ubraniu układa się zawór.
Ten sam skafander może inaczej układać się na różnych osobach.
Przesuniecie zaworu wymaga odesłania skafandra do serwisu, a w niektórych przypadkach jest niemożliwe (spowodowane to jest konstrukcją/przeszyciami skafandra).


Zapytaj Twojego Sprzedawcę czy zawór w skafandrze który chcesz kupić jest dobrze ustawiony. Dowiedz się więcej na temat poprawnego położenia zaworu w temacie: Jak sprawdzić położenie zaworu upustowego w suchaczu?



Wojtek






Odpowiedzi na pytania z poprzedniego materiału:
Pytanie 1.
Za krótkie nogawki mogą powodować, że nurkowi podnoszącemu głowę/ręce będą opadać nogi. Działa to też w drugą stronę: w czasie zginania nóg nurek może spadać na głowę. Całość może wzbudzać podejrzenia co do poprawności położenia balastu, a tymczasem problem leży w... długości nogawek Cool.
Pytanie 2.
Nogawki trzeba wydłużyć o pojedynczą odległość pomiędzy najbardziej napiętą częścią skafandra, a krokiem.
Pytanie 3.
Tak. Zbyt krótkie gumy przytrzymujące nogawki ocieplacza działają tak, jak zbyt krótkie nogawki w skafandrze.
Pytanie 4.
Jeżeli po przyjęciu pozycji jak na zdjęciu nurek podniesie wolno obydwie ręce ponad głowę i w czasie tego ruchu teleskop napnie się do końca blokując ruch - jest to sygnał, że jest teleskop jest za krótki.

Wojtek A. Filip - 05-11-2014, 12:16
Temat postu:
Szukasz pewności przy wyborze suchacza? Moja usługa doradztwa kosztuje 200zł.

Oto alternatywna propozycja na nadchodzący sezon zimowy.
Jeżeli zbierzemy więcej niż 3 osoby zastanawiające się jak wybrać suchy skafander i spotkamy się w SANTI Concept Store, to nie tylko pomogę każdemu z Was wybrać odpowiedni skafander, ale także nauczę Was jak dobrać ocieplacz i... razem przeprowadzimy próby wytrzymałościowe różnych materiałów, z których zrobione są nasze skafandry Smile !
Zastanawiałeś się kiedyś czy łatwo zniszczyć cordurę? Może wydaje się się że cieńszy materiał jest łatwiejszy do przebicia. Będziemy kroić, dziurawić , próbować rozrywać szwy... Twisted Evil


Cena za doradztwo w formie takiego spotkania to 600zł podzielone pomiędzy wszystkich uczestników. Będę do Waszej dyspozycji przez cały dzień salut .


Ważne!
Nie zapomnij zabrać swojej ulubionej piły tarczowej! Zobaczymy czy uda się pokroić nią suchy skafander!
...w końcu warto wiedzieć w czym się nurkuje prawda thumright ?



Jak się sprawnie spotkać i wybrać skafander dla siebie i znajomego?
Wystarczy umówić się w tym temacie, albo wysłać do mnie emaila: wojtek@divetrek-pro.com .
Ustalimy najlepszy dla wszystkich termin i działamy!
Wolisz jednak spotkać się sam na sam - z przyjemnością to zorganizuję!


Do zobaczenia,
Wojtek





PS.
Sprawdź mnie!
Zapytaj o nurków, instruktorów i sprzedawców, którym doradzałem.
Zanim wydasz pieniądze, bądź pewny, że zrobisz to dobrze!

- 10-05-2015, 19:19
Temat postu: Oczekuje na akceptację

Wojtek A. Filip - 10-05-2015, 19:29
Temat postu:
Oczywiście.
Z przyjemnością muszę napisać, że coraz więcej osób korzysta z doradztwa sprzętowego, co w zasadzie nie ma minusów Smile .


Zastanawiało mnie zawsze jak to jest, że kupując smarfona za kilkaset zł, potrafiliśmy dopytywać o różne jego funkcje, a wydając kilka tysięcy zł, zakładaliśmy, że skafander, to skafander i na pewno będzie ok...?
Na szczęście to się zmienia i coraz mniej rozczarowań przy zmianie sposobu nurkowania, na bardziej świadomy, techniczny czy jaskiniowy.
Nasi nurkowie stawiają zarówno sprzedawcom jak i producentom poprzeczkę na coraz większej wysokości, co powinno tylko cieszyć salut
Łukasz Michałek - 10-05-2015, 19:41
Temat postu:
Na telefonach,komputerach znam się na tyle, że nie boje się kupić sam, ale nie jestem doradcą Smile

Robiłem kurs na suchy i miałem wypożyczony skafander. Uciskał mnie itd.itd.

Kto pyta nie błądzi Smile Smile

Na maila mam wysłać całe info ??
Wojtek A. Filip - 10-05-2015, 19:52
Temat postu:
Łukasz, na początek wyślij mi proszę nr telefonu - postaram się sprawnie skontaktować - wtedy ustalimy szczegóły.

Pozwól, że zacytuję siebie Wink
Wojtek Filip napisał/a:

Jak skorzystać z mojej oferty?
-Zastanowić się czy warto wydawać na nią pieniądze?
-Jeżeli odpowiedź brzmi "nie" to proponuję dokładnie zapoznać się z moimi artykułami w dziale "Suche skafandry" -> klik - na pewno pomogą w zakupie.
-Jeżeli odpowiedź brzmi "tak" to:

1. Skontaktuj się ze mną via: email, sms, skype, Facebook, telefonicznie i podaj swój numer telefonu - ustalimy wygodną porę na rozmowę o Twoim zakupie - upewnij się, że jestem w takim miejscu na świecie, gdzie mogę się z Tobą skontaktować.
2. Wypisz na kartce:
-Jakie są Twoje plany nurkowe?
-Jak często i gdzie nurkujesz?
-Dlaczego chcesz kupić suchy skafander?
-Czego spodziewasz się po suchym skafandrze?
-Co budzi Twoje wątpliwości?
5. Pierwsza rozmowa potrwa ok. 3 minut, na kolejną przygotuj notatnik i więcej czasu - skafandra nie można dobrać "na szybko".

Wojtek A. Filip - 08-01-2016, 09:43
Temat postu:
Dzień dobry.
Suchy skafander to rodzaj specjalistycznej odzieży.
Wiele lat temu, kluczowe było żeby był po prostu suchy.
Dzisiaj najbardziej liczy się funkcjonalność.

Sidemount, rebreather, jaskinie, wraki, fotografia czy... nauczanie nurkowania.
Wszędzie tu skafander jest dodatkiem, jednak jego dobre skonfigurowanie nie tylko nie ogranicza naszych pomysłów na nurkowanie, ale nieoczekiwanie dodaje im większej swobody.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania z Maćkiem, który postanowił skonfigurować skafander i ocieplacz pod kątem nurkowań wrakowych.
Zapraszam na podglądanie pracy doradcy sprzętowego Cool .

Dlaczego skafandry występują w kilku modelach? Czy Cordura jest naprawdę tak bardzo wytrzymała? Ile powłokowy skafander może... wchłonąć wody (!?) ?


Wybrany model skafandra (w wypadku Maćka to SANTI Elite), warto poznać pod kątem tego jak się będzie sprawdzał w różnych warunkach.
Oglądamy w pełni sprawny Elite z początków jego produkcji. Ponad 2tys godzin pod wodą i... można pływać dalej Smile


Suchy skafander nie może być ani za mały, ani za duży. Powinien się sprawdzić z każdym rodzajem ocieplacza jakiego planujemy używać.


Teleskopowy krój skafandra to jeden z najważniejszych elementów, który pozwolił podnieść jego funkcjonalność. Idea tego rozwiązania jest banalnie prosta - jednak teleskop przestanie działać w chwili, kiedy zapniemy na niego uprząż.
Czas na wyjaśnienie jak używać skafander z teleskopowym korpusem.


Dobór właściwie skrojonego ocieplacza to kolejny etap naszego spotkania. W nurkowaniach realizowanych z łodzi, ocieplacz powinien dawać się nie tylko łatwo ubierać i rozbierać.
Ważna jest także jego konstrukcja i materiały z których został uszyty.


eee.... coś źle zmierzyłem Shocked Wink ?


Zróbmy to dokładniej Twisted Evil .
Długość nogawek, ale także dobór szerokości w biodrach i właściwa długość... gumek na końcach nogawek ułatwiających ubieranie ocieplacza, ma wpływ na bezpieczeństwo wychodzenia z wody na pokład lodzi .


tak tak... Maciek ma dłuższą nogę Cool .


Bardzo ważnym etapem jest dobór różnych dodatków.
Wybór zamka?
Będzie plastikowy zamek japońskiej firmy YKK .


Manszety i kryza. Lateks, silikon, neopren. Od właściwego doboru zależy nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo i... poziom suchości naszego nurkowania Smile .


Buty? Kalosze, flexsole, skarpety i rockbootsy? Jak docieplić stopy? Jak nie utrudniać sobie poruszania pod wodą?
To samo rozwiązanie dla wszystkich nie sprawdza się.
Rola doradcy to w tym momencie dobór najodpowiedniejszego rozwiązania dla konkretnego nurka.


3 godziny minęły bardzo szybko, mieliśmy wypić kawę ale... nie zdążyliśmy Rolling Eyes
Ważne jest to, że Maciek ma poprawnie skonfigurowany sprzęt.




Ile trwa dobór skafandra do naszych potrzeb?
Średnio to około 3 godzin.
W tym czasie nie tylko dowiecie się jaki skafander jest najlepszy dla Waszego pomysłu na nurkowanie, ale także poznacie historię skafandrów, zmiany jakie zachodziły w trakcie ich konstruowania. Dowiecie się o wszelkich detalach związanych z ich budową: najmocniejszych i najsłabszych stronach.
W niektórych wypadkach dowiecie się także dlaczego skafander powinien być... niebieski Shocked
...ale to całkiem inna historia Cool .


Do zobaczenia przy wyborze Waszego skafandra!
Wojtek
Maciej Lewandowski - 08-01-2016, 11:07
Temat postu:
Milion dylematów poza podstawowym : kolor skafandra Confused

Wojtek, dzięki za wczorajszą sesję - fajnie i konkretnie.
Wojtek A. Filip - 24-09-2016, 19:36
Temat postu:
Zmiana położenia zaworu upustowego - to najczęstsza przeróbka jaką zlecałem w tym roku u moich klientów, ale także najczęstsze życzenie osób zamawiających nowy skafander.
Zawór powinien działać automatycznie bez zmiany położenia ręki. Czy to ważne?
Spróbujcie wydobyć nieprzytomnego nurka w czasie treningu rescue z kilkunastu metrów - okaże się, że zbierający się w skafandrze ratownika gaz może bardzo mocno utrudnić akcję.

Poniżej zmiana położenie zaworu w skafandrze przygotowywanym dla kobiety nurkującej technicznie.
Taka zmiana jeszcze na etapie produkcji znacznie oszczędza nasz czas.
Jak dobrze oznaczyć miesce gdzie powienien być zawór?



Zapraszam na testy położenia zaworu i jego modyfikację jeżeli będzie to konieczne.



Wojtek
Marcin Gajewski - 25-09-2016, 12:13
Temat postu:
Wojtek A. Filip napisał/a:
Zmiana położenia zaworu upustowego - to najczęstsza przeróbka jaką zlecałem w tym roku u moich klientów, ale także najczęstsze życzenie osób zamawiających nowy skafander.

Wojtku, nie jestem expertem ale ten temat mnie zastanawia. Albo jest tak, że producenci skafandrów nie wiedzą gdzie powinien być zawór upustowy albo szyją skafandry według szablonu, bez uwzględnienia realiów i uwarunkowań osobniczych czyli: bezmyślnie.
Z mojej praktyki - choć skromnej - wynika, że zawór upustowy może być wszyty na lewym rękawie - lub prawym, jak ktoś woli - w górnej jego części, poniżej barku w dość dowolnym miejscu (ale nie pod pachą Smile).
Skafander po prostu musi być dopasowany do konkretnego nurka. Nie za duży nie za mały, musi pasować do konkretnego człowieka - nie powinien być "z wieszaka".
Wtedy zawór będzie działał tam gdzie jest - no pomijając umiejętności Smile
Wojtek A. Filip - 25-09-2016, 12:45
Temat postu:
Marcin Gajewski napisał/a:
Albo jest tak, że producenci skafandrów nie wiedzą gdzie powinien być zawór upustowy albo szyją skafandry według szablonu, bez uwzględnienia realiów i uwarunkowań osobniczych czyli: bezmyślnie.
Producenci doskonale wiedzą co robią.
Prześledź proszę moje posty w zakresie budowy i testowania skafandrów w dziale sprzętowym.
W skrócie: na różnych rynkach dominują nurkowie o różnych gabarytach, a dodatkowo zwykle jest tam jakiś "główny" sposób na to jak nurkować w SS.
Producenci stosują najlepsze z ekonomicznego punktu widzenia wyjście: uśrednienie oparte na budowie oraz poziomie wyszkolenia grupy klientów, która najczęściej kupuje SS.
Marcin Gajewski napisał/a:
Skafander po prostu musi być dopasowany do konkretnego nurka. Nie za duży nie za mały, musi pasować do konkretnego człowieka - nie powinien być "z wieszaka".
Wtedy zawór będzie działał tam gdzie jest
Ależ oczywiście że będzie działał - pytanie jak Smile ?
Zerknij na filmik który zamieściłem nieco powyżej. Mam tam m.in. uszyty na miarę skafander znanej na całym świecie marki. Zawór działa? Oczywiście. Czy chciałbym w tak skonfigurowanym sprzęcie prowadzić akcję ratowniczą - nie. Co jeżeli tak ustawiony zawór miałby ratownik i poszkodowany - pewnie też bym go jakoś wyciągnął.


O tym jak dobieram sobie sprzęt decyduje wiele czynników.
Ważne, żeby był bezpieczny i... podobał mi się Smile .
Jest jeszcze grupa osób, która dodatkowo chce aby sprzęt "wspierał" to co robią - tutaj zaczyna się moja praca Cool .
Marcin Gajewski - 25-09-2016, 13:17
Temat postu:
Wojtku, rozumiem idee. Jednakże jeśli istnieje konieczność przenoszenia zaworu w skafandrze w szytym na miarę, na zamówienie to chyba coś jest nie tak ;-(
Wojtek A. Filip - 25-09-2016, 13:39
Temat postu:
Marcin Gajewski napisał/a:
Jednakże jeśli istnieje konieczność przenoszenia zaworu w skafandrze w szytym na miarę,
Marcin, sądzę, że wiem co Cię niepokoi Smile.
Żeby uspokoić, sądzę, że nie tylko Ciebie.
Nie ma takiej konieczności.
Szyjąc skafander na miarę (mowa o SANTI) możesz wybrać szereg ustawień. M.in. możesz sobie sam oznaczyć miejsce gdzie chciałbyś mieć zawór dodawczy (panie z dużym biustem nie zawsze są zadowolone z ułożenia uśrednionego), zawór upustowy o którym mowa, rodzaj butów, wysokość wklejenia pierścieni etc.

Co ciekawe SANTI jako pierwsza firma zastosowała odwrotne wklejenie zamka. Stało się to własnie po to, żeby umożliwić dokładne dobranie miejsca położenia zaworu upustowego, szczególnie u osób drobnych, gdzie mógłby on kolidować z zamkiem. Traktuję to zdecydowanie jako wyjście naprzeciw oczekiwaniom klienta, którym jest świadomy nurek.


Czy trzeba zmieniać ustawienia fabryczne?
Oczywiście, że nie - tak pływa (szacuję) 99% zadowolonych użytkowników SS Smile .
Czy można to zrobić?
Jasne - pytanie czy jest to komuś potrzebne Smile.


Detale Smile.
To ta część nurkowania, którą lubią osoby dobrze panujące nad sobą w wodzie, posługujący się większe ilością drobnego sprzętu (foto, mapowanie, oświetleniowcy). To właśnie wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom następują zmiany w konstrukcji skafandrów. Zmiany te traktowane są przez przeciętnego użytkownika jako "zrobili" to tak mamy i wszystkim jest dobrze.
Czasem warto jednak pokombinować dlaczego takie zmiany się dzieją scratch .
Dobrym przykładem jest nowy Emotion + .
Niby taki sam jak poprzednik, a jednak najeżony drobiazgami ułatwiającymi życie tj. nurkowanie Wink.
Oprócz odwrotnego zamka głównego, o którym już wspomniałem, ciekawy przykład do kierunek otwierania zamka w małej kieszeni przyrządowej.
Wyobraźmy sobie nurka, wiszącego w jaskini, przy poręczówce tuż nad mulistym dnem.
Otwiera tą kieszonkę i doubleendery i inne drobiazgi sru... a w nowym rozwiązaniu cisza i spokój.
...a to tylko kieszonka Twisted Evil .


Marcinie, mam nadzieję, że Cię nieco uspokoiłem?
...ale jeżeli będziesz gdzieś w okolicy, zapraszam do wody, chętnie zerknę na położenie Twojego zaworu. Zakładam, że jest ok, ale gdyby nie, a byłbyś moich gabarytów - zapraszam na nura w moim skafandrze - ciekaw jestem czy poczujesz różnice.


Pozdrawiam,
Wojtek
Marcin Gajewski - 27-09-2016, 17:40
Temat postu:
Wojtek A. Filip napisał/a:
Marcinie, mam nadzieję, że Cię nieco uspokoiłem?

...ale jeżeli będziesz gdzieś w okolicy, zapraszam do wody, chętnie zerknę na położenie Twojego zaworu. Zakładam, że jest ok, ale gdyby nie, a byłbyś moich gabarytów - zapraszam na nura w moim skafandrze - ciekaw jestem czy poczujesz różnice.

Nie zależnie od wszystkiego i tak przymierzam się do spotkania z Tobą - oczywiście jeśli będziesz mógł i chciał Smile
Z zaworem upustowym zawsze jest problem ponieważ na ogół SS mają źle skrojone i/lub wszyte rękawy. To jest trochę tak jak z kiepsko dobraną koszulą. Pomijam tu już fakt, że obecnie w sprzedaży są głównie koszule slim i super slim a normalnej "workowatej" koszuli raczej się nie kupi. Z SS jest tak samo. Błędy powstają najczęściej na etapie pomiarów (i tu elastyczność producenta nic nie pomoże). Kolejne źródło problemów z zaworem to sytuacja gdzie pomiar był w prawdzie ok ale z szyciem wyszło jak zwykle. A już dramat jest wtedy gdy zdarzy się jedno i drugie. Ostatecznie, pod wodą rękaw "skręca się" i zawór źle działa - o ile działa. W takiej sytuacji - rzeczywiście najlepiej jest przenieść zawór - poprawiając partactwo krawca ubranka.
W tym sensie napisałem to co powyżej napisałem.
Takie błędy dotyczą wszystkich producentów skafandrów - łącznie z wymienioną przez Ciebie Firmą Smile
Wojtek A. Filip - 27-09-2016, 22:12
Temat postu:
Marcin Gajewski napisał/a:
Z zaworem upustowym zawsze jest problem ponieważ na ogół SS mają źle skrojone i/lub wszyte rękawy.
Śmiem twierdzić zgoła inaczej:
w związku z tym, że różne skafandry mają różny krój rękawów, najlepszym rozwiązaniem jest pozycjonowanie zaworu przed zakończeniem szycia skafandra Smile
Marcin Gajewski napisał/a:
Ostatecznie, pod wodą rękaw "skręca się" i zawór źle działa - o ile działa.
Eeee no przecież pisałeś, że działa zawsze - byle nie był pod pachą geek .
Myślę, że istnieje kilka sposobów na stabilizację zaworu na etapie ubierania skafandra (przygotowanie rękawów i manszet do pozycji z rękami za głową). Czyli tak układam skafander i ocieplacz, żeby mi się nic nie skręcało Smile .

Zatem pozostaję przy swoim: typowy skafander zadowoli większość, a o to pewnie chodzi Smile .
Świadomy nurek - czytaj "czepialski" Wink będzie chciał się dowiedzieć jak to jest z tym zaworem, zamiast mówić że jest ok.
Pozycjonowanie zaworu w oparciu o możliwości ruchowe oraz zastosowanie skafandra przez klienta najlepiej przeprowadzić w czasie procesu produkcyjnego (później nie trzeba niczego przestawiać). Wcześniej wyjaśniając klientowi jak to działa i czy pragnie tego albo jest mu wszystko jedno Smile .


Marcin - jeżeli nadarzy się jakaś okazja, oczywiście się spotykamy - na ten przykład; do końca przyszłego tygodnia mieszkam i pracuję w Krakowie.


Powodzenia,
Wojtek
Marcin Gajewski - 29-09-2016, 17:15
Temat postu:
Wojtku, bardzo przepraszam Ciebie i Wszystkich Użytkowników, dopiero teraz zauważyłem, że piszę w dziale komercyjnym - nie powinienem tego robić.
P.S I. mam inne zdanie na pozycjonowanie zaworu upustowego via moment wyboru tego miejsca.
P.S II. wybacz proszę ale w przyszłym tygodniu nie dam rady
Wojtek A. Filip - 29-09-2016, 17:50
Temat postu:
Marcin Gajewski napisał/a:
Wojtku, bardzo przepraszam Ciebie i Wszystkich Użytkowników, dopiero teraz zauważyłem, że piszę w dziale komercyjnym - nie powinienem tego robić
Marcin - luz Smile . Fajnie jest przedstawić różne punkty widzenia - więcej osób może zauważyć, że trudno o jedno, najlepsze rozwiązanie.



Więcej na temat mojej usługi można się dowiedzieć w Concept Store SANTI, albo korzystając z dowolnej formy kontaktu ze mną.

Zapraszam,
Wojtek





Marcin Gajewski napisał/a:
P.S II. wybacz proszę ale w przyszłym tygodniu nie dam rady
co się odwlecze, to i tak prędzej czy później doprowadzi do Twojego zaworu Smile.
Do zobaczenia przy najbliższej okazji salut .
Powodzenia!
Grzegorz Daleszyński - 10-12-2016, 09:56
Temat postu:
Ja również już jestem po spotkaniu z Wojtkiem. Przyznam, że bardzo owocnym spotkaniu, podczas którego udało nam się omówić historię i właściwości produktów Santi(co pozwoliło mi spojrzeć nieco innym okiem na moje dotychczasowe nurkowania), dobrać odpowiedni ocieplacz i powłokę, a także wykraczając nieco poza wcześniej ustalony program, omówić mój stary skafander oraz wstępnie zapoznać mnie z zestawem butlowym, skrzydłem i automatami. Wojtek wykazał się ogromną wręcz cierpliwością tłumacząc te wszystkie zagadnienia po kolei, a mi z kolei bardzo odpowiadało jego merytoryczne podejście do tematu.
Bardzo Ci dziękuję Wojtku za przekazaną wiedzę zarówno tą podstawową jaki i dodatkową oraz za poświęcenie o wiele więcej czasu, niż miałeś zaplanowane Very Happy
Pozdrawiam!

P. S.
W mojej ocenie, przy zakupie suchego skafandra(używanego czy nowego, pomijając dostawcę) uzyskana u Wojtka wiedza jest nieporównywalnie więcej warta niż opłata, którą trzeba za nią uiścić. Pozwoli ona uniknąć wielu błędów w szczególności osobom mało doświadczonym. Finalnie cena skafandra podniesie się niewiele*, a komfort użytkowania i bezpieczeństwo wzrosną znacznie. Nie bez znaczenia jest też fakt dobrze zainwestowanych pieniędzy. Szkoda, że tak późno skorzystałem.

* - na poprzedniej stronie Wojtek zamieścił swój cennik.
Wojtek A. Filip - 16-12-2016, 10:38
Temat postu:
Dzień dobry.
Grzegorzu, bardzo dziękuję za miłe słowa Embarassed .



Informacja dla osób kupujących SS.
Proponuję kontakt jeszcze przed zakupem skafandra. Kilka ostatnich przypadków pokazuje, że lepiej zrobić zmiany przed produkcją, niż potem przerabiać.
Jeżeli już macie gotowy skafander, a jest on z szablonowego rozmiaru i nie był jeszcze w wodzie - ciągle można go wymienić.

Zachęcam wszystkich do przeglądnięcia na forum działu Skafandry suche oraz Technika Nurkowania i zapoznanie się z tematami dotyczącymi funkcjonalności SS. W szczególności mam na uwadze zasadę działania teleskopu oraz zagadnienia związane z pozycją pod wodą i bezpieczeństwem na powierzchni w kontekście doboru długości nogawek w skafandrze.


Suchacz kosztuje... każdy wie: za dużo Wink .
Przeglądniecie kilkunastu tematów na forum to niespełna godzina waszego czasu - rośnie wtedy Wasza zdolność oceny produktu, który chcecie kupić.
W razie wątpliwości, zapraszam do dyskusji w dziale poświęconym suchaczom.

Powodzenia,
Wojtek
Wojtek A. Filip - 07-11-2017, 22:01
Temat postu:
Nurkowanie zbliża ludzi... geek


Tomasz Wciórka - 07-11-2017, 22:06
Temat postu:
LF limonka pierwsza klasa, tak fit chyba nigdy nie będę Mr. Green
- 10-05-2018, 18:22
Temat postu: Oczekuje na akceptację


2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz