Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
dostęp do sieci w egipcie (HRG)
Autor Wiadomość
macieku Płeć:Mężczyzna


Wiek: 52
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 10
Skąd: Wołczkowo
PostWysłany: 15-11-2007, 15:51   dostęp do sieci w egipcie (HRG) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jako że jestem zawodowo (i prywatnie) uzależniony o d sieci to mam pytanie do tych co byli i wiedzą lub są i wiedzą: jakie są opcje dostępu do sieci w egipcie w HRG. Niestety w podłym hotelu nie ma Smile. Czy są jakieś hot swap-y gratisowe lub płatne (jeżli płatne to za ile). A może są karty prepaidowe z dostępem po gprs-ie, jeżeli są to za jakie pieniądze i czy to działa. Pytam czy dziala bo nasze plusy, ery i kolorowe przez pierwszy rok działały "tak sobie". Idealnie by było gdyby był prepaid porównywalny z simplusem data czy jakoś tak.............

_________________
http://picasaweb.google.com/macej.urbaniak
+48602285614
http://www.danasoft.com/sig/macieku.jpg
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 15-11-2007, 16:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pewnie stali bywalcy beda mieli dokladniejsze i lepsze informacje, ale wiem ze np. McDonald w sakali ma hot spota darmowego wiec mozna posiedziec w knajpie obok z laptopem na kolanach i net jest Smile Takich darmowych hot spotow jest na pewno wiecej... no i co kawalek sa kafejki internetowe gdzie na arabskiej maszynie mozna posurfowac (uwaga - pisanie maili od prawej do lewej moze byc uciazliwe Very Happy )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
macieku Płeć:Mężczyzna


Wiek: 52
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 10
Skąd: Wołczkowo
PostWysłany: 15-11-2007, 16:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

robertg napisał/a:
Pewnie stali bywalcy beda mieli dokladniejsze i lepsze informacje, ale wiem ze np. McDonald w sakali ma hot spota darmowego wiec mozna posiedziec w knajpie obok z laptopem na kolanach i net jest Smile Takich darmowych hot spotow jest na pewno wiecej... no i co kawalek sa kafejki internetowe gdzie na arabskiej maszynie mozna posurfowac (uwaga - pisanie maili od prawej do lewej moze byc uciazliwe Very Happy )


Jestem ogromnym przeciwnikiem kafejek (szczególnie przy załatwianiu spraw zawodowych, bo hasła itd....). Wolę podpiąć gdzieś laptop-a (pewnie i tak powlokę go ze sobą) bo rominkg blueconnecta to raczej z oczywistych względów odpada Smile

_________________
http://picasaweb.google.com/macej.urbaniak
+48602285614
http://www.danasoft.com/sig/macieku.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Bartek Cyperling Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: instr
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1139
Skąd: PL
PostWysłany: 15-11-2007, 20:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

oba mac'i w hurghadzie maja wifi, w zasasdzie kazdy wiekszay hotel nalezacy do jakiegos miedzynarodowego holdingu ma radiowke, maja ja tez np. niektore centra nurkowe Wink
wyslij mi PW - kiedy bedziesz juz na miejscu
mozesz tez pobawic sie w wardriving, jesli nie chce ci sie ruszac z hotelu - a mieszkasz wysoko 8) Pringels'y sprzedaja tu w wiekszosci sklepow z jedzeniem Wink

_________________
helium is your friend
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
macieku Płeć:Mężczyzna


Wiek: 52
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 10
Skąd: Wołczkowo
PostWysłany: 16-11-2007, 09:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

bann napisał/a:
wyslij mi PW - kiedy bedziesz juz na miejscu

nie omieszkam Wink
bann napisał/a:
mozesz tez pobawic sie w wardriving, jesli nie chce ci sie ruszac z hotelu - a mieszkasz wysoko Pringels'y sprzedaja tu w wiekszosci sklepow z jedzeniem

Może ujmę to tak: Nie to żebym był obrzydliwie etyczny/uczciwy/itd... ale o ile z samego "sportowego" wardrivingu można się jakoś wykręcić o tyle wpinanie się w czyjeś pasmo jest w większości krajów nie do końca legalne (delikatnie mówiąc). A ja "dmuchając na zimne" wolę nie ryzykować, z racji zawodu nie mogę byc karany za przestępstwa umyślne bo stracę licencję, a kradzież pasma jest niewątpliwie przestępstwem umyślnym..... i tą metodą minister finansów zdecydowanie podniósł moje standarty etyczne jako administratora sieci Smile /oczywiście w czasach jak administracją zajmowałem się zarobkowo bo dziś robię to dla rozrywki/. Zresztą nie mam nawet na laptopie stosownego oprogramowania do wardrivingu ( i wolę nie mieć ... żeby nie kusiło).

Dlatego pytałęm o jakiegoś SIM-a pre-paida od lokalnego operatora z dostępem do sieci, wetknąłbym sobie w kartę blueconnecta lokalnego sim-a i było by po problemie.

_________________
http://picasaweb.google.com/macej.urbaniak
+48602285614
http://www.danasoft.com/sig/macieku.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Bartek Cyperling Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: instr
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1139
Skąd: PL
PostWysłany: 16-11-2007, 21:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dlatego pytałęm o jakiegoś SIM-a pre-paida od lokalnego operatora z dostępem do sieci


podejrzewam ze to tez jest mozliwe...
w tej chwili jest przynajmniej trzech operatorow komorkowych w egipcie: etisalat (spolka ericssona z czyms jeszcze), vodaphone, mobinil - na pewno ktorychs z nich oferuje to o co pytasz

oprocz tego ostatnio dosc dynamicznie zaczela rozwijac sie 3G na pewno vodaphone i etisalat to oferuja, niestety nie znam warunkow umowy zarowno w przypadku sim-a pre-paida jak i tym drugim...

_________________
helium is your friend
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.