Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
dziecko (b. małe) w egiptowie
Autor Wiadomość
macieku Płeć:Mężczyzna


Wiek: 52
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 10
Skąd: Wołczkowo
PostWysłany: 07-11-2007, 20:35   dziecko (b. małe) w egiptowie Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

FN nie działa l(ub nie ładuje się) więc zapytam strategicznie na forrum Doroty i Wojtka : W styczniu wybieram się do egiptowa i mam w domu naciski żeby zabrać (troszkę nurkującą) Żonkę oraz małego syna; w styczniu będzie miał pół roku; i teraz następuje pytanie:
Wiem że nie jest to najlepszy pomysł na świecie (bo "klątwa faraona" itd...) ale na ile jest on zły ? A może bez sensu naczytałem się w sieci o egiptowie i można jechać z małym dzieckiem?

_________________
http://picasaweb.google.com/macej.urbaniak
+48602285614
http://www.danasoft.com/sig/macieku.jpg
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 08-11-2007, 08:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Duzo zalezy od tego, czym dzieciak jest karmiony.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 08-11-2007, 09:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.

Najmłodsze, podróżujące z rodzicami dziecko jakie pamiętam miało 3 miesiące.
Generalnie, jeżeli dziecko jest zdrowe i rodzice nie podają mu jakiś przysmaków pustyni usmażonych na patyku w wiosce beduińskiej to ze strony diety nie powinno mu nic grozić - wszystko kupujemy w markecie.

Sprawa dużo istotniejsza to odwodnienie - niska wilgotność powoduje, że dzieciak szybko się odwadnia, a my tego nijak nie zauważamy - pobyt w cieniu wcale nie rozwiązuje problemu, więc trzeba pić - tym bardziej, że mały pewnie nie potrafi zawołać "tatooo dawaj puszkę coli ! " Wink .

Dobrym pomysłem jest kontakt z lekarzem pediatrą - nie napisałeś gdzie dokładnie jedziesz - jeżeli do Hurghady to na miejscu wyślij sms'a do Doroty +20 12 296 72 62 - skontaktuje Cię z dr Haaną . Oby taki kontakt nigdy się nie przydał, ale zawsze dobrze jest ubezpieczyć tyły.


Powodzenia,
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Łukasz Potyra Płeć:Mężczyzna
Judas


Stopień nurkowy: TMX diver
Stopień instruktorski: CMAS/SDI
Ubezpieczenie: FAR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 326
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-11-2007, 09:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak napisal martin wazne co je... jak tylko mleko matki to w miare bezpiecznie,

Gorzej jak ma powyzej roku i zciagnie wszystko ze stolu, wtedy moze byc problem z klatwa...

Kontakt z dobrym pediatra jest wazny, tam sa jednak inne bakterie a dziecko male...

Mialem taki sam dylemat i zrezygnowalem (zona jest lekarzem) stwierdzilismy ze za duzo nerwow, a jakby sie cos stalo...

dziecko podrosnie to zostanie z dziadkami a na razie chorwacja itp

_________________
Pozdrawiam

Judas
www.frogmen.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 08-11-2007, 11:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

judas napisał/a:
jak tylko mleko matki to w miare bezpiecznie


Tez srednio. Nie jestem specjalista (moze TomM sie wypowie) ale IMHO jesli matka zlapie klatwe, to szansa ze prochy nie dostana sie do mleka jest marna. Bezpieczne wydaje mi sie sztuczne mleko (przygotowane w odpowiedni sposob) oraz "gerberki", szczegolnie gdy przywieziesz je z europy.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Łukasz Potyra Płeć:Mężczyzna
Judas


Stopień nurkowy: TMX diver
Stopień instruktorski: CMAS/SDI
Ubezpieczenie: FAR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 326
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-11-2007, 13:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jasne, mleko i gerberki tez sa niezbedne... chodzi mi o to ze matka moze sie pilnowac i jesc tylko sterylne, dziecka ktore samo chodzi nie upilnujesz...

_________________
Pozdrawiam

Judas
www.frogmen.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
macieku Płeć:Mężczyzna


Wiek: 52
Dołączył: 16 Lut 2006
Posty: 10
Skąd: Wołczkowo
PostWysłany: 08-11-2007, 17:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki wszytkim za odpowiedzi. Liczyłem że zanjdzie się może jakiś wariat/ka który/a zabierał/a małego dzieciaka do Egiptowa.
Ogólnie sprawa wygląda następująco, do Hurghady to ja jadę pomoczyć się, a w związku z tym że mam leciutkiego kaca moralnego to przez chwilę miałem pomysł zabrania żonki i dzieciaka. W zasadzie karmienie małego nie jest problemem bo jest smakoszem mleka mamy i ewentualnie jakiegoś sztucznego na dokładkę lub jak mamy nie ma w okolicy.
Prroblemu z chodzeniem i ściąganiem gratów ze stołów nie będzie bo pół roczne dzieci raczej nie chodzą samodzielnie Smile
Biorąc pod uwagę że dostałbym od Doroty namiary na cywilizowanego pediatrę to ryzyko maleje. Ale jest inny problem: Co w Hurghadzie może robić mama z 6 miesięcznym dzieckiem .... jak tata zerwie się na nurkowanie ? Smile
Jako że nie mam jakiś genialnych pomysłów na rozwiązanie tego ostatniego problemu to chyba odpuszczę sobie wleczenie Gosi i Adasia .

W każdym razie dzięki za odpowiedzi.

_________________
http://picasaweb.google.com/macej.urbaniak
+48602285614
http://www.danasoft.com/sig/macieku.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
mysiar Płeć:Mężczyzna

Wiek: 53
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 110
Skąd: Kraków
PostWysłany: 18-11-2007, 12:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mój maluch skończył 4 miesiące w dzień powrotu z Egiptu.
Karmiony był piersią i nie było żadnego problemu

_________________
pozdrawiam
piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Victoria

Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 35
PostWysłany: 28-04-2008, 23:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

macieku napisał/a:
Dzięki wszytkim za odpowiedzi. Liczyłem że zanjdzie się może jakiś wariat/ka który/a zabierał/a małego dzieciaka do Egiptowa.

Troche pozno odpowiadam, bo pisales w listopadzie, ale zapewniam Cie, ze jest sporo takich "wariatow".
macieku napisał/a:
W zasadzie karmienie małego nie jest problemem bo jest smakoszem mleka mamy i ewentualnie jakiegoś sztucznego na dokładkę lub jak mamy nie ma w okolicy.
Prroblemu z chodzeniem i ściąganiem gratów ze stołów nie będzie bo pół roczne dzieci raczej nie chodzą samodzielnie Smile

Dokladnie... to jest moim zdaniem odpowiedz na problem wyzywienia...

macieku napisał/a:
Ale jest inny problem: Co w Hurghadzie może robić mama z 6 miesięcznym dzieckiem .... jak tata zerwie się na nurkowanie ? Smile

Prosze, oto kilka pomyslow:
1) Bawic sie z dzieckiem na plazy - pokazac jak piasek sie sypie
2) Popluskac sie w basenie, pobawic pileczka itd
3) Poszalec na falach w morzu
4) Zabrac dziecko na lodz - pokazac jak tatus skacze do wody itd
5) Pokazac rybki w wodzie
To chyba sporo?

Wiecej moich wynurzen na temat wakacji z dziecmi w temacie http://divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?p=15010#15010

_________________
Pozdrawiam,
Victoria
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.