Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Co tam na tegorocznym BalticTechu ?
Autor Wiadomość
jacekk1313 Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: JJ CCR/IANTD TMX
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 78
Skąd: Lębork
PostWysłany: 25-11-2011, 14:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakby trochę wywołany do odpowiedzi postaram się streścić.Niestety trochę sie spóżniłem, ale mam nadzieję, że najważniejsze wyłapałem.Chłopaki po swoich incydentach z DCSem stwierdzili badamy się.Wynik, nie zarosnięte PFO.I dylemat, co robimy? rezygnujemy z pasji? poddajemy się zabiegowi, czy nuramy ze świadomością, że go mamy.Zrobili zabieg, który polegał na włożeni tzw. parasolki w otwór, która miała go uszczelnić.Przez 3 miesiące byli wyautowani z nurkowania, po 6 miesiącach mieli pojść na kontrolę.Ale jak to w życiu bywa,zajęci pracą i głębokim nurkowaniem,pojawili sie na badaniach po roku.I co się okazało, u Dimy pomimo zabiegu, ilość przedostających się pęcherzyków, była taka sama jak przed operacja, a u Wojta było ich zdecydowanie mniej.Wspomnę tylko, że panowie przed ostatnimi badaniami robili jedne z cięższych nurkowań w swoim życiu.
Okazało się, że na sali wśród słuchaczy była dziewczyna, która też miała taki zabieg, niestety z bardzo dużymi komplikacjami tzn. zarażona została sepsą, dostała zapalenia osierdzia. cudem jak twierdzi nie miała operacji na otwartym sercu, celem usunięcia "parasolki".
Reasumując nie wiem czy warto ponosić takie ryzyko związane z zabiegiem, czy nie lepiej zwiększyć swój konserwatyzm, i unikać jak ognia wysiłku po nurkowaniu.Ale to jest tylko moje zdanie.Jeżeli coś pokręciłem to niech mnie ktoś poprawi Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bartek Cyperling Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: instr
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1139
Skąd: PL
PostWysłany: 25-11-2011, 18:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na BalticTechu byl obecny prof Balestra, reprezentujacy DAN. Jednym z jego wykladow bylo wlasnie PFO. Szczerze polecam, bo to o czym piszecie pokrywa sie z tym o czym mowil Tino Balestra.
W wiekszosci przypadkow najwiekszym beneficjentem sa firmy medyczne produkujace owe parasolki Smile
Wnioski z wykladu tez byly ciekawe - moim zdaniem byl to ciekawszy wyklad tej konferencji.

_________________
helium is your friend
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 25-11-2011, 21:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bartek Cyperling napisał/a:
W wiekszosci przypadkow najwiekszym beneficjentem sa firmy medyczne produkujace owe parasolki Smile


W większości przypadków ....... to nurkowie są takim samym procentem beneficjentów jak w przypadku działalności komór dekompresyjnych w ośrodkach medycznych. Wink
Spectrum odbiorców jest duuuużo szersze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
jacekk1313 Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: JJ CCR/IANTD TMX
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 78
Skąd: Lębork
PostWysłany: 26-11-2011, 01:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bartek ja też myślę, że to był ciekawy wykład.Część nurków uważa, że swój "niezasłużony "DCS zawdzięcza PFO, a tymczasem nie bierze pod uwagę swoich błędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.