Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
lekkie zmiany w opisie stopni nurkowych na "plastikach&
Autor Wiadomość
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-08-2010, 12:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

styx napisał/a:
każdy stopień nurkowy na plastiku ( i dyplomie ) jest opatrzony dodatkiem określającym maksymalny limit głębokościowy nurka, przykładowo:


W TDI instruktor zgłaszając kursanta do certyfikacji podaje na wniosku maksymalną głębokość osiągniętą na kursie. Jednak na certyfikacie widnieje głębokość maksymalna wg. wytycznych kursu, a nie rzeczywista, którą klepnięto.

Rozumiem, że IANTD podaje teraz na plastikach także maksymalne głębokości wg. standardów, a nie osiągniętą na szkoleniu. Tak?

Ciekawe, czy w IANTD w ogóle instruktor podaje organizacji maksymalną głębokość klepniętą...?

Bacio
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 26-08-2010, 12:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ElBacio napisał/a:
Rozumiem, że IANTD podaje teraz na plastikach także maksymalne głębokości wg. standardów, a nie osiągniętą na szkoleniu. Tak?



tak

salut

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Robert Klein Płeć:Mężczyzna


Wiek: 54
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-08-2010, 12:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:
a teraz na plastikach NTMX jest 60m - zatem Franken dla NTMX odpada?



Możesz zrobić godzinne nurkowanie na Frankenie nie przekraczając 60m i z papierem NTMX każdy Cię na Frankena weżmie. Na Parowca też, bo nikt nie każe Ci przecież czołgać się po dnie.

klon napisał/a:
1. to cokolwiek zmieni/a? - moim zdaniem pusta próba regulacji czegoś tam


To już jest uregulowane. Napisanie tego na plastikach to po prostu krok w dobrą stronę - nie każdy wie, nie każdy musi latać do komputera i sprawdzać standardy. I takie lekkie przypomnienie dla posiadacza, jakie ma uprawnienia. Pamiętaj, kar za ich nieprzestrzeganie nie ma. Nikt normalny nie będzie Ci robić problemu, że zanurkujesz 5m głębiej.

klon napisał/a:
.. nieeee chyba raczej chodzi o kasę


a jaka z tego jest kasa ?

klon napisał/a:
ciekaw jestem jak wielu polskich nurków, wyszkolonych w IANTD i nurkujących poniżej 100m ma plastik Expedition TMX...



.. który uprawnia do nurkowania na 120m. Co nie znaczy, że głębiej nie można - co też jest napisane w standardach.
Jeśli ktoś ma pełen tmx to raczej nikt się do niego o nic już nie przyczepi, rzadko też korzysta się w takiej sytuacji z usług bazy .

Pozdrawiam

Robert Klein
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
179635
   
Sebastian Mroczkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD Trimix
Stopień instruktorski: IANTD Normoxic Tmx
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 492
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-08-2010, 13:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

[quote="ElBacio"]
styx napisał/a:

Rozumiem, że IANTD podaje teraz na plastikach także maksymalne głębokości wg. standardów, a nie osiągniętą na szkoleniu. Tak?

Ciekawe, czy w IANTD w ogóle instruktor podaje organizacji maksymalną głębokość klepniętą...?

Bacio


1) to pierwsze.
2) nie ale jest to w dokumentacji kursu.

~S

_________________
Someday we are all gonna di(v)e..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 26-08-2010, 13:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Klein napisał/a:
Możesz zrobić godzinne nurkowanie na Frankenie nie przekraczając 60m i z papierem NTMX każdy Cię na Frankena weżmie.


jasne - tak tylko z ciekawości wrodzonej zapytałem... scratch


Klein napisał/a:
Napisanie tego na plastikach to po prostu krok w dobrą stronę


Klein napisał/a:
Nikt normalny nie będzie Ci robić problemu, że zanurkujesz 5m głębiej.


oczywiście tego nie neguję - nie rozumiałem po prostu ogólnego aplauzu na forum po informacji Styx'a - są nowe zasady i już.
nie ma dla mnie znaczenia czy mam na plastiku napisany limit czy nie bo mam swój rozsądek i wiem co ptrafię - jak czuję, że potrafię już więcej i chciałbym głębiej to idę na kolejny kurs...
mnie to ani ziębi ani parzy - ale ogólnej radości nie pojąłem... 8)


Klein napisał/a:
a jaka z tego jest kasa ?


nie wiem... Ty jesteś instruktorem... salut

Klein napisał/a:
Jeśli ktoś ma pełen tmx to raczej nikt się do niego o nic już nie przyczepi


i zgoda... jak już pisałem - każdy ma swój rozsądek

pisałem też, że mi to nie przeszkadza - znam swoje limity, nie zamierzam ich przekraczać itd.
moja przekora wynika może z tego, że trochę irytuje mnie sytuacja, gdy ktoś usiłuje myśleć za mnie i stanowić moje sumienie:
"ja ci teraz napiszę do ilu możesz nurkować bo ty jesteś debil i na pewno będziesz chciał rekord Gomesa pobić..."

sam zamysł dla mnie może być, nie widzę ani negatywów, ani szczególnych pozytywów, jak również specjalnego powodu do aplauzu... Rolling Eyes

salut

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 588
Skąd: Belgia
PostWysłany: 26-08-2010, 14:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:

z innej strony jeżeli ktoś idzie na głębokie nurkowanie z nieznanym gościem to... no cóż gratuluję podejścia... salut


Nie chce mi sie ale sie zmusze :
1. koles jest moim bylym instruktorem CMAS, i ma fobie na temat wyzszosci CMAS nad wszystkim innym. Zna mnie, wie jakie mam uprawnienia w CMASie, lecz kiedy mu, przez zupelna pomylke, powiedzialem jakie mam limity z IANTD, to zaczal sie czepiac. Ot, dla zasady i pokazania. Moglbym go olac, ale nie chce, bo i po co ? Wrogow robi sie latwo. Latwiej pokazac plastik z liczba metrow, i uciac w dyskusje, niz sluchac pieprzenia o lepszych, zlych, znanych, nieznanych.
2. tutaj ludzie przywiazuja do tego duza wage. Tak duza, ze w pewnym kamienilomie gosci widzac plastik IANTD powiedzial - zakaz. Moga nurkowac tylko czlonkowie PADI, CMAS i organizacji ktore ZNAMY, lub ktore jasno okreslaja limity nurkowe. Moge sie na niego obrazic i wiecej mu nie nabijac kasy, tylko, ze ja lubie tam nurkowac. Oczywiscie, moge sie podeprzec moim CMASem, ale wtedy limit bedzie sztywno 40, bo taki obowiazuje wszystkich czlonkow CMAS BE FR (=LIFRAS)

Martin, co do Ciebie :
1. tak, poza PL, np w Belgii.
2. Zgadza sie, CMAS PL to nie to samo co CMAS DE, CMAS BE NL, czy CMAS BE FR. Ale chca widziec uprawnienia i maja do tego prawo, jesli z nimi jade na nurka. Ot, taka ich fanaberia.
3. Chodzilo mi o CMAS lokalny, czyli Belgijski FR dla detalu. Czepiasz sie, zupelnie niepotrzebnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 26-08-2010, 15:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gorcio napisał/a:
i ma fobie


cóż na fobie nic nie poradzimy


gorcio napisał/a:
Nie chce mi sie ale sie zmusze


na prawdę - nie bierz tego do siebie, odniosłem się tylko i wyłącznie do opisanego przez Ciebie, jednym zdaniem, przykładu, a nie do Ciebie.
Realia jakie masz takie masz i wiadomo, że czasami jak się chce nurkować w fajnym miejscu to trzeba się dostosować do panujących reguł - proste

pozdr salut

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 588
Skąd: Belgia
PostWysłany: 26-08-2010, 15:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:
[
Realia jakie masz takie masz i wiadomo, że czasami jak się chce nurkować w fajnym miejscu to trzeba się dostosować do panujących reguł - proste

Otoz to. Dlatego ciesze sie z takiej zmiany, bo to pozwala dopasawac mi sie do biurokratow bez zbednej gadaniny i "marnowania pradu" na niepotrzebne dyskusje. Jesli jedna cyferka na plastiku kogos uspokoi, lub sprawi, ze bedzie nurkowal spokojnie ... to niech tak bedzie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 26-08-2010, 16:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gorcio napisał/a:
Ale chca widziec uprawnienia i maja do tego prawo, jesli z nimi jade na nurka.

no i widza i interpretuja jak chca - albo jak im sie widzi. Przeciez zaden Belg widzac polskie P1 nie bedzie myslal ze posiadacz ma uprawnienia do 20m.

gorcio napisał/a:
Czepiasz sie, zupelnie niepotrzebnie.


Nie, nie czepiam, tylko lekko sugeruje, ze ta sama organizacja moze mocno roznic sie standartami. Co konczy sie tym, ze dwoch ludzi przydzielonych ci na lodce w egipcie z tymi samymi papierami moze miec mocno rozniace sie "uprawnienia" wiec pytanie "co masz" tak naprawde g... daje.

A wracajac do tematu: wypisanie "uprawnien" na papierach jest tylko na reke organizatorom wycieczek i ubezpieczalnia. Tym pierwszym, bo moga ograniczyc glebokosc popierajac sie na papierku, tym drugim zeby nie wyplacic odszkodowan.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Przemo_C Płeć:Mężczyzna


Wiek: 51
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 383
Skąd: Poznań
PostWysłany: 26-08-2010, 17:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie robiłbym wydarzenia z faktu wpisania limitów na plastiki, ot nowy pomysł i tyle. Inna organizacja wpisze dla ntmx 66m i od razu będzie "lepsza", będzie o czym dyskutować. Smile


martin napisał/a:
...A wracajac do tematu: wypisanie "uprawnien" na papierach jest tylko na reke organizatorom wycieczek i ubezpieczalnia. Tym pierwszym, bo moga ograniczyc glebokosc popierajac sie na papierku, tym drugim zeby nie wyplacic odszkodowan.

Odnośnie odszkodowań, nie słyszałem o przypadku odmowy wypłaty odszkodowania z powodu nurkowania poza limitem, zwiększenie głębokości może być wynikiem błędów, awarii itp., prowadzących w konsekwencji do wypadku. Chyba właśnie do tego jest ubezpieczenie?

_________________
Pozdrawiam
Przemo_C

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 588
Skąd: Belgia
PostWysłany: 26-08-2010, 18:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:

no i widza i interpretuja jak chca - albo jak im sie widzi. Przeciez zaden Belg widzac polskie P1 nie bedzie myslal ze posiadacz ma uprawnienia do 20m.

A jednak wlasnie tak pomysli. Bo jego wlasne P1 jest tak limitowane i jesli nie bedzie tam wyraznie napisane ile, to uzna, ze jest tak samo.

Jesli jednak Belg zobaczy plastik mu nieznany, to ze wzgledu na biurokracje, a glownie ubezpiczenie, zada Ci kilka pytan. O uprawnienia, o badania, o ubezpieczenie. Bo Belg nie chce problemow w razie problemow. Moze maja prosty system, ale w warunkach ich republiki papierowo-stempelkowej sie sprawdza. I nie jest to bajka. Tylko ludzie skupieni wokol IANTD tutaj nie pytali - bo wiedzieli. Inni, PADI, SSI, czy CMAS - pytali mnie zawsze i najczesciej z pewnym niedowierzaniem. Proponuje sprawdzic osobiscie - wyskocz do Rochefontaine i pokaz plastik IANTD bez podanego limitu glebokosci. Spolka z o.o. ktora tym zawiaduje, wlacza na wszelki wypadek dupochron i zaprasza takich klientow do baru lub do grilla, ale nie do wody.

PS tak czy siak - jesli to wprowadzaja, to czy ktos lubi czy nie - teraz dostanie z cyferkami. Zawsze mozna uzyc markera lub nalepki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
pawelw Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: a
Ilość nurkowań rocznie: 1
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: PawelW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 448
Skąd: Pniewy
PostWysłany: 27-08-2010, 19:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tak naprawde nic to nie zmmieni , fakt nieznajomosci limitów wg.uprawnien wynika z braku wiedzy obsługujących np.baz nurkowych ,lecz ja sie z tym nie spotkałem , chcesz zanurac głebiej udowodnij ze potrafisz to zanurkujesz, inaczej jest jak masz plastik do danego limitu , a nigdy tam nie byłeś i nie wiesz jak to zrobić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.