Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
"Uprawnienia" nurkowe w świetle polskiego prawa
Autor Wiadomość
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 17-10-2015, 13:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szczerze?

Ewelina Banaszak napisał/a:
250 nurkowań rocznie przez 20 lat to Twoim zdaniem dobre doświadczenie


To nic nie mowiaca cyfra. 250 nurkowan robi sie na egipskim live boat w ciagu 1/4 roku. Jak ktos pracuje jako instruktor, to jest calkiem niewiele - porownujac mozliwosci. I nie wisz nic o "jakosci" tych nurkowan. Jesli to tylko nurkowania szkoleniow dla OWD, to widze jego doswiadczenie jako "marne".

Pozatym - w dzisiejszych czasach zostanie instruktorem to sprawa kasy. Moze to zrobic kazdy.
Potrafic dobrze nauczyc - to znaczy znalezc dojscie do klienta, potrafic mu wytlumaczyc co jak i dlaczego, dobrac sposob przedstawienia problemu pod intelenkt ucznia - to wymaga duzych umiejetnosci. Nie bez powodu nauczyciel WF studiuje pare lat.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Ewelina Banaszak Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: CMAS P1, PADI AOWD,
Ilość nurkowań rocznie: 50
Dołączyła: 29 Wrz 2015
Posty: 27
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 17-10-2015, 14:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 17-10-2015, 19:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ewelina Banaszak napisał/a:
Smile Czuję, że rozmowa idzie w złą stronę.

Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 18-10-2015, 12:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:
Kto dał mu "uprawnienia", żeby szkolić innych? CMAS? Chyba nie, bo on już nie jest CMAS. Nadał je... sobie sam.

Oczywiście, że tak, ale popatrz wcześniej - kto miałby nadać uprawnienia pierwszym kilku pionierom danej dziedziny, kiedy jeszcze nie było nikogo, kto mógł (choćby teoretycznie) jakiekolwiek "uprawnienia" nadawać? No nikt - w prawie każdej branży taka grupka inicjatorów ocenia, że wie wystarczająco dużo z danego obszaru - i wtedy zawiązują organizację i te uprawnienia nadają sobie sami - na podstawie własnej oceny swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności.

I teraz pytanie, dlaczego np. 50 lat później miałoby być inaczej - są kolejni ludzie przypisujący sobie wystarczająco wysoki poziom kompetencji (nota bene, nieporównywalnie wyższy od poziomu reprezentowanego przez guru założycieli sprzed kilkudziesięciu lat) - no i oni decydują, na tej samej co ci wcześniej podstawie, że zakładają kolejną organizację.

Weryfikuje rynek.

Pytanie, czy jak ktoś miał prawo nadawać uprawnienia w CMAS, to ma również prawo do nadania sobie poza CMAS uprawnień do nadawania uprawnień - samo w sobie jest ciekawą zagadką logiczną. Niestety z racji tego, że mówimy tak naprawdę o uprawnieniach w cudzysłowie, ta zagadka jest ciekawym tematem do dyskusji - ale nic z tego nie wyniknie.

Moim zdaniem, tak zupełnie prywatnie - nie jestem entuzjastą nowych organizacji, zakładanych przez ex-kogokolwiek-instruktorów, bo mam poczucie, że i tak będą w nich szkolili dokładnie tak samo, jak szkolili gdzie indziej wcześniej. Z drugiej strony, KDP od dawna niczego już nie wnosi - jest po prostu prywatnym folwarkiem kilku osób, głosujących na zgromadzeniach rękami popleczników-znajomków z zaprzyjaźnionych klubów, które dostają za to kawałek tortu w postaci pieniędzy z kursów centralnych na instruktorów M-cośtam. Nic tam się już nie zmieni, chyba że ktoś będzie miał takie jaja i zaplecze polityczne, żeby im raz a dobrze zrobić solidną kontrolę skarbową - więc jeżeli mamy szansę na to, że co bardziej sfrustrowani będą tworzyli w ramach schizmy swoje federacje, to jest to w mojej opinii bardzo dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 62
Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 19-10-2015, 22:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Sławek,
Jeżeli czujesz że odkryłeś "nową mgłę" albo słyszysz "wybuchy" w sprawie certyfikatów i uprawnień to chyba powinieneś opublikować jakiś raport żeby było zgodnie z kanonem

Nie odkryłem żadnej "mgły", stwierdzam po prostu fakt. W przeciwieństwie do gościa, którego zdjęciem usiłowałeś ubarwić swój komentarz skierowany w moją stronę. Generalnie lubię Twoje poczucie humoru Adam, ale tym razem poczułem pewien niesmak... Neutral

-- edit
Adam, jak nigdzie nie piętnuję zasad rynkowych i wolności działalności gospodarczej. Wprost przeciwnie. I nie piętnuję również gości, którzy zakładają nowe organizacje instruktorskie i szkolą innych. Piętnuję jedynie ich nieskromność. Jeżeli już Adam czytasz co piszę, czytaj proszę z uwagą.

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 20-10-2015, 15:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ewelina Banaszak napisał/a:
Smile Czuję, że rozmowa idzie w złą stronę.Gdzieś tu na forum przeczytałam o "fochu instruktorskim". Oczywiście, dziękuję za zwrócenie uwagi o doświadczeniu nurkowym instruktora (250 nurkowań rocznie przez 20 lat to Twoim zdaniem dobre doświadczenie)? Być może niewystarczające, a w takim wypadku miałam pecha Very HappyD
pozdrawiam

cóż @martin napisał mniej więcej to, co ja bym Ci odpisał więc nie będę się powtarzał Wink dyskusja nie schodzi w złą stronę. Dyskusja schodzi w stronę, co osoba zaczynająca przygodę z nurkowaniem - uczestnik kursu OWD - może powiedzieć o jakości szkolenia, skoro to jedyny kurs OWD w jakim uczestniczył... Niestety dość często trafiłem w swoim życiu na ludzi z AOWD, deepem, czy nawet adv nitrox, którzy powinni kurs OWD ukończyć jeszcze raz... a mówili o swoim jedynym słusznym instruktorze jak o bogu...

_________________
Pozdrawiam,
Jarek.
www.deepnhigh.pl
www.divingrunner.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
Ewelina Banaszak Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: CMAS P1, PADI AOWD,
Ilość nurkowań rocznie: 50
Dołączyła: 29 Wrz 2015
Posty: 27
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 20-10-2015, 16:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

1. Jestem powściągliwa w wydawaniu opinii o ludziach których nie znam.
2. W kwestii nurkowania - nie traktuję nikogo jak boga - opieram się na informacjach osób które mają doświadczenie.
3. Biorę udział w forum, ponieważ liczę na wymianę opinii i korzystanie z doświadczeń każdego. Nawet początkującego.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Michał Bińkowski Płeć:Mężczyzna
Biniu


Stopień nurkowy: NTMX+
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 221
Skąd: Łódź
PostWysłany: 20-10-2015, 17:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kto jest najlepszym instruktorem:
1. ja
2.
3.

można się wpisywać, ale 1 miejsce już zajęte Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Ewelina Banaszak Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: CMAS P1, PADI AOWD,
Ilość nurkowań rocznie: 50
Dołączyła: 29 Wrz 2015
Posty: 27
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 20-10-2015, 17:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

:))) :D :D 8-) Uważaj, bo Ci wleją jeszcze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 62
Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 28-10-2015, 01:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

crowley napisał/a:
Niestety dość często trafiłem w swoim życiu na ludzi z AOWD, deepem, czy nawet adv nitrox, którzy powinni kurs OWD ukończyć jeszcze raz... a mówili o swoim jedynym słusznym instruktorze jak o bogu...

A więc to Ty jesteś bogiem?...

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Zieliński Płeć:Mężczyzna
Sebiriusz

Stopień nurkowy: P3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 233
Skąd: Płock
PostWysłany: 28-10-2015, 09:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:
crowley napisał/a:
Niestety dość często trafiłem w swoim życiu na ludzi z AOWD, deepem, czy nawet adv nitrox, którzy powinni kurs OWD ukończyć jeszcze raz... a mówili o swoim jedynym słusznym instruktorze jak o bogu...

A więc to Ty jesteś bogiem?...


Miałem możliwość pływać/poznać instruktorów których nikomu nie polecę i miałem możliwość pływać z Jarkiem - co prawda nie kursowo, ale tak. Jest instruktorem którego można polecić bez obaw Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 31-10-2015, 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:
crowley napisał/a:
Niestety dość często trafiłem w swoim życiu na ludzi z AOWD, deepem, czy nawet adv nitrox, którzy powinni kurs OWD ukończyć jeszcze raz... a mówili o swoim jedynym słusznym instruktorze jak o bogu...

A więc to Ty jesteś bogiem?...

nie jestem bogiem, nawet na niego nie aspiruję Smile bogowie na ziemi żyją krótko Smile
Sebastian Zieliński napisał/a:
Miałem możliwość pływać/poznać instruktorów których nikomu nie polecę i miałem możliwość pływać z Jarkiem - co prawda nie kursowo, ale tak. Jest instruktorem którego można polecić bez obaw Cool
dziękuję Smile

_________________
Pozdrawiam,
Jarek.
www.deepnhigh.pl
www.divingrunner.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
Lucyna Łukaszów Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: aowd iantd
Dołączyła: 23 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 24-12-2015, 13:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie, że jak szybko ktoś tej dziury prawnej nie ogarnie, to po jakichś spektakularnych wypadkach nurkowych (a nurkujacych coraz więcej), ktoś się za to weźmie. A jak się to zacznie, to prawo będzie takie, jak to bedzie pasowało tym, co utworzą szybko silniejsze lobby. Może lepiej uprzedzić fakty? Jakieś standardy wypracować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bocian Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Expedition TMX PSAI
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 24-12-2015, 13:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lucyna Łukaszów napisał/a:
Wydaje mi sie, że jak szybko ktoś tej dziury prawnej nie ogarnie, to po jakichś spektakularnych wypadkach nurkowych (a nurkujacych coraz więcej), ktoś się za to weźmie. A jak się to zacznie, to prawo będzie takie, jak to bedzie pasowało tym, co utworzą szybko silniejsze lobby. Może lepiej uprzedzić fakty? Jakieś standardy wypracować?


Mam podobne zdanie... w wielu bardziej ,,demokratycznych" krajach zachodnich nurkowanie rekreacyjne już dawno zostało ,,skodyfikowane" w aspektach dotyczących bezpieczeństwa jego uprawiania - czy to we Francji, czy to w UK...

Ale chyba jednak większość polskich nurków myśli (wydaje im się?) że lepiej jest jak jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 24-12-2015, 15:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy coś Wam przeszkadza stosować te dobre standardy już teraz?

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.