Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
"Uprawnienia" nurkowe w świetle polskiego prawa
Autor Wiadomość
Michał Bińkowski Płeć:Mężczyzna
Biniu


Stopień nurkowy: NTMX+
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 221
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-12-2015, 11:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

póki nie ma podwodnej Policji to stosowanie się do "zasad" leży wyłącznie w gestii nurków i w ich interesie zarazem;

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-12-2015, 12:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nie oceniam swoich możliwości intelektualnych tak nisko, by uważać, że bez pomocy przepisów i policji podwodnej nie jestem w stanie postępować rozsądnie.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-12-2015, 16:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Czy coś Wam przeszkadza stosować te dobre standardy już teraz?
thumleft
Jarek - bardzo dobrze powiedziane.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
sskijop Płeć:Mężczyzna
Tomasz75

Stopień nurkowy: normoxic trimix
Ilość nurkowań rocznie: 100
Oznaczenie stage: tomasz
Wiek: 48
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 74
Skąd: elblag
PostWysłany: 11-08-2017, 06:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

znam kilka osób mających sprzęt i nurkuja nawet technicznie nie posiadając certyfikatu. Problem jest podczas nabijania butli w innej bazie lub podczas nurkowań nałodzi u szypra.

_________________
www.balticdive.pl
http://www.balticdive.pl/o-mnie.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
10332584
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 11-08-2017, 21:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

"Płetwonurkowania z wykorzystaniem spreżonego powietrza lub innych mieszanin oddechowych <b>nie moze uprawiać osoba, która nie ukończyła kursu, nie zdała egzaminu końcowego i nie otrzymała licencji</b> lub nie doskonali swoich umiejętności i nie poszerza zdobytej wiedzy przez aktywne nurkowanie. Każda osoba chcąca uprawiać płetwonurkowanie musi ukończyć szkolenie prowadzone przez uprawnionego do tego instruktora oraz spełnić wymagania zgodne z lokalnym prawem. Po zakończeniu szkolenia kursant otrzymuje dyplom, oraz certyfikat uznawany na całym świecie."

Tomek, to jest cytat ze strony głównej Twojego serwisu internetowego BalticDive.
Powiedz mi Tomek, dlaczego publikując nieprawdziwe treści wprowadzasz ludzi w błąd? Shocked
W imię swojego nurkowego biznesu? Chyba tak, zważywszy na fakt jak piszesz "Po zakończeniu szkolenia kursant otrzymuje dyplom, oraz certyfikat uznawany na całym świecie."
No i wtedy z Twoim certyfikatem będzie "będzie mógł" uprawiać nurkowanie.

Bardzo, bardzo nieładnie. Shocked

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mariusz Szczygieł Płeć:Mężczyzna
yeti8844

Stopień nurkowy: brak
Dołączył: 30 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: wrocław
PostWysłany: 30-04-2019, 11:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tak sobie czytam o tych uprawnieniach rzekomych i bądź tu mądry robić czy sobie narazie odpuścić,kasa wydana na sprzęcik i mało zostało.. w sumie na nasze jeziorka nie trzeba ale już słyszę że mus bo koledze zagrażam..i takie tam ... umiejętności ważne ale plastik..? może jest jakieś stowarzyszenie pływających bez plastiku.. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 30-04-2019, 12:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nikt Ci nie zabrania nurkować bez plastików. Nie bardzo łapię problem.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Mariusz Szczygieł Płeć:Mężczyzna
yeti8844

Stopień nurkowy: brak
Dołączył: 30 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: wrocław
PostWysłany: 30-04-2019, 14:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

w sumie ok .. tylko dopiero udało mi się z kolegą kilka godzin spędzić pod wodą razem zaczęliśmy sami, kilka razy z innym kolegą instruktorem, ale generalnie spotykam się ze swego rodzaju ostracyzmem..że jak to bez owd że jak się coś stanie to same problemy prokurator itp bo zagrażam koledze a on mi .... nawet starzy nurkowie nie sa pewni czy prawo na to pozwala, chyba pamiętają czasy ustawy uchylonej już dawno...,po przestudiowaniu forum i ustaw wychodzi że nie zabrania,,i stąd moje zdziwienie,,latam też od lat na paralotni i nie jestem wariatem,, wiadomo bezpieczeństwo first, przy napełnianiu flaszki jeden powiedział nam wprost że psujemy mu rynek bo jak się coś stanie to ludziska się będą bać i mniej ludzi u niego kurs zrobi. śmiać mi się chce że nawet na suchego trzeba kurs robić, kurs na skok do wody itp no paranoja... ciekaw jestem czy są możliwe ewentualne egzaminy na ewentualny kwitek kiedyś w przyszłości, bo może jednak mnie zmusi do tego kiedyś sytuacja...ale narazie zostawię to..teraz powoli trening ,,trening ze swoim sprzętem to już fajowo..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mariusz Szczygieł Płeć:Mężczyzna
yeti8844

Stopień nurkowy: brak
Dołączył: 30 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: wrocław
PostWysłany: 30-04-2019, 15:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

też śmieszne to mówienie że jestem zagrożeniem dla kolegi a on dla mnie.. chyba prędzej brakiem ewentualnej pomocy ..no chyba że aktywnie złapię go i pociągnę na dno albo wyciągnę na powierzchnię.. gdy lecę z kolegą na paralotni to wtedy fakt mogę być dla niego zagrożeniem gdy np wlecę w niego i się splątamy.. ale fakt braku możliwości pomocy gdy lecę obok w życiu nie nazwał bym zagrożeniem,, tak sobie tylko gdybam bo każdy ma swój zapas i tylko on może go użyć... każdy leci solo .. i też każdy może zasłąbnąć w czasie lotu ...dyrdymały takie z tym zagrożeniem dla drugiego w nurkowaniu.. brak pomocy prędzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 30-04-2019, 15:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na para też bez kwitów ?? Wiesz , w sumie to i możesz jeżdzić samochodem bez prawa jazdy ...
Ale to twoja sprawa .. nie nasza .. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mariusz Szczygieł Płeć:Mężczyzna
yeti8844

Stopień nurkowy: brak
Dołączył: 30 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: wrocław
PostWysłany: 30-04-2019, 15:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no nie akurat na para mam kwit bo tego teraz prawo wymaga. ale kiedyś zaczynałem bez jakiegoś kursu i wielu tak zaczynało i żyję, pasja jeden uczył się od starszego, nikt kasy nie żądał a tu widzę parcie na portfel za byle umiejętność i szczebelek.. No tak ale z tym samochodem argument też już słyszałem tylko że nie bardzo trafiony, bo tu akurat prawo wymaga by mieć prawo jazdy i jest sankcja w KK. za jazdę bez.... oj wasza sprawa Shocked bo przypadkiem można by kogoś z was rozjechać... czego nie można powiedzieć o nurkowaniu bo co tu porównywać skoro nie ma nakazu i nie ma sankcjii ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 30-04-2019, 16:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ależ zagrażasz, potencjalnie. Nie tyle brakiem plastiku, co (prawdopodobnym) brakiem wiedzy. To, że i Ty i kolega nie potrzebujecie plastików nie oznacza, że każdy musi mieć chęć z Wami nurkować.
Jeśli nawet rzeczywiście to ostracyzm, to IMHO wynika ze zdrowego rozsądku i umiłowania życia Smile

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Robert Witek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Ext. Range
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 40
Skąd: Gliwice
PostWysłany: 30-04-2019, 18:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

yeti8844 napisał/a:
tak sobie czytam o tych uprawnieniach rzekomych i bądź tu mądry robić czy sobie narazie odpuścić,kasa wydana na sprzęcik i mało zostało.. w sumie na nasze jeziorka nie trzeba ale już słyszę że mus bo koledze zagrażam..i takie tam ... umiejętności ważne ale plastik..? może jest jakieś stowarzyszenie pływających bez plastiku.. Confused

Nurkuj jak chcesz. Twoje życie., Twoja sprawa. Gdybyśmy jednak kiedyś mieli razem być partnurami to na mnie nie licz. Nie wejdę z Tobą na nura bo taki układ to byłby już moją sprawą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.