Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
ile kosztuje but biegowy
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12-10-2017, 04:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piotrkw napisał/a:
Wojtek nas zaraz zbeszta
Ja? W życiu - starzeję się się czy coś... geek .

Tak jak napisałem, andrzejowy temat butowy jest dla mnie dobrym przykładem rynku nurkowego. Obserwuję go i uczę się na kilku poziomach: od naszego małego podwórka klientów końcowych, przez rynek eurpojeski, po światowy rynek producentów sprzętu. Wzorce się powtarzają, choć specyfika produktów nurkowych (nie są to produkty 1, 2 czy nawet 3 potrzeby)powoduje sporą niestabilność rynku.
Ciekawostką, o której mogą nie wiedzieć klienci poszukujący nowego automatu/skrzydła, komputera, są co jakiś czas zmieniane normy certyfikacyjne/dopuszczające np. automaty do używania. Gdyby poszperać głębiej okazuje się, że za nowymi wymogami, stoją... nowe produkty niektórych firm (tajemniczym sposobem spełniające nowe wyśrubowane normy od początku), a koszty certyfikacji ponieść muszą wszyscy, chcący uczestniczyć w rynku/konkurować z największymi firmami. W efekcie wiele mniejszych firm ma nowych, większych właścicieli lub... sprzedaje sprzęt bez certyfikacji nie przejmując się niczym (2019 rok i lata późniejsze mogą okazać się interesujące na rynku automatów) .

Marcin, moim zdaniem szansa na dynamiczny rozwój bez zewnętrznego wkładu kapitałowego jest niewielka (zakładając, że ten rozwój ma się jakoś ujawnić, a nie pozostać ciekawostką wewnątrz firmową) w rozwijającej się firmie, która chce inwestować w nowe produkty.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 12-10-2017, 07:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

But kosztuje tyle ile jest w stanie za niego zapłacić klient a nie tyle ile nam sie wydaje ze powinien kosztować . Jak mnie stać na AO czy but za 1000 pln to kupuje jak nie to kupuje tańszy.
IMHO nie wierze w to że but za 1000 jest 5 razy lepszy niż taki za 200 szczególnie dla takiego biegacza jak ja ... i w jednym i drugim dostanę zawału po przebiegnięciu 3 km Smile Smile

Kiedyś sie irytowałam wysokimi cenami teraz przestałem ... np. Mała pompa kosztuje 8000 a jej poziom skomplikowania nie jest większy niż pralka. Serwis kit do pompy próżniowej tzn 4 krążki gumy i 8 uszczelek kosztuje 1200 przy tej cenie serwis kit AO to pikus. Powód tego to oczywiście mały popyt nic więcej

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.