Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Targi nurkowe/konferencje w Polsce tak czy nie?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12-03-2018, 09:48   Targi nurkowe/konferencje w Polsce tak czy nie? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Od pewnego czasu zastanawiam się nad ideą targów/konferencji nurkowych w naszym kraju.
Mamy takich spotkań co najmniej kilka w roku.
Osobiście nie mam żadnego ulubionego miejsca, odnoszę wręcz wrażenie, że organizatorzy poszczególnych spotkań nie specjalnie mają ochotę na zrobienie jednego dużego będącego koncentracją wszystkiego co mamy najlepsze.

Co Waszym zdaniem powinny zawierać targi/konferencje?
Czy łączyć ideę dzielenia się wiedzą z prezentacją/zakupami sprzętu?
Warszawa wydaje się być optymalnym miejscem logistycznym na zorganizowanie tego typu imprezy, jednak sądzę, że brakuje nam wyboru właściwego miejsca i sposobu.

Patrząc z boku, idealnie byłoby na takiej imprezie zadowolić wszystkie osoby związane z nurkowaniem:

1. Chcących podzielić się wiedzą (nie koniecznie myślę tutaj o rekordzistach, mistrzach świata etc., których pełne są zwykle takie spotkania) - czyli osoby mające ochotę na przedstawienie swojego punktu widzenia w formie prezentacji

2. Chętnych do podzielenia się wiedzą w wersji praktycznej - czyli "konkrety na stół" w skondensowanej formie zarówno przekazu jak i czasu (mam tu swój pomysł jak to efektywnie zrobić Smile )

3. Chętnych do wystawienia, oglądania, kupowania sprzętu

4. Organizacje nurkowe - jako formę przeprowadzenia wewnętrznych spotkań/szkoleń

5. Biura podróży nurkowych

6. Noc filmowa


Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Na jaką konferencję pojechalibyście na 100%, a jakiej unikalibyście?
Co wam się najbardziej podoba na tego typu spotkaniach, a czego Wam tam brakuje?


Udanego dnia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 12-03-2018, 10:10   Re: Targi nurkowe/konferencje w Polsce tak czy nie? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek A. Filip napisał/a:
Co Waszym zdaniem powinny zawierać targi/konferencje?
Czy łączyć ideę dzielenia się wiedzą z prezentacją/zakupami sprzętu?

Prawdę mówiąc, to ja pojechałbym na Nurgres na Podwodnej Przygodzie nawet, jakby wystawców nie było Smile I pewnie nie pojechałbym w ogóle, jakby nie było prezentacji.

Niech się wypowiedzą np. wystawcy z PP, ale myślę, że więcej jest na hali wystawowej spotkań towarzyskich niż "robienia biznesu".

Wydaje mi się, że także popularność Festiwalu Wrakowego wynika z preferowania wiedzy nad "macaniem nowości". Na FW "boli" jedynie to, że za dużo rzeczy jest w tym samym czasie (np. świetne prezentacje na głównej sali i bardzo ciekawe tematyczne w mniejszych salkach).

IMHO Podwodna Przygoda zawiera 1-5 (nie ma "6" - a to fajny pomysł).

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12-03-2018, 11:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na Podwodnej Przygodzie nie byłem chyba od 2 lat, na WiW od... łoooo i jeszcze dlużej.
Z drugiej strony Festiwal Wrakowy czy BalticTecha chętnie odwiedzam.

Moim zdaniem powinno być właśnie wszystko co napisałeś.
Czego innego oczekuje nurek początkujący, czego innego doświadczony nurek techniczny.

Z pewnością powinna być możliwość zakupów.
Biorąc pod uwagę obecny model kupowania sprzętu (próbowanie egzemplarzy demo, kupno w sklepach internetowych itp.) stoisko gdzie są 2 sztuki jacketów "tylko do pomacania" dla mnie mija się z celem - ani nie wypróbuję pod wodą, ani nie kupię.
Wożenie całego sklepu przez pół Polskie z pewnością nie jest łatwe logistycznie, ale....

Wydaje mi się, że formuła targów ze stoiskami typu "słup ogłoszeniowy" czyli z listą wycieczek czy listą asortymentu sklepu przeminęła. Internet to wszystko załatwia bez ruszania się z fotela.

Zdecydowanie silna część konferencyjna - na pewnym etapie nurek już nie robi masowych zakupów i stąd obecnie wolę pojechać na BalticTech niż Wiatr i Wodę.

Obawiam się, że aby to miało mieć sens to impreza musiałaby być mocno masowa. Zarówno pod względem uczestników jak i wystawców. Dużą ilość uczestników może zapewnić reklama i podłączenie się pod podobną imprezę obok (WiW?). Dużą liczbę wystawców? Małe koszta stoiska i duża liczba zwiedzających? scratch Koło się zamyka.

Ogólnie biorąc pod uwagę lekki kryzys w branży... ciężko to widzę Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-03-2018, 10:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Relacja z WiW. Czuć pewien dystans i niedopowiedzenia:
Cytat:
Jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem targów wycofały się niektóre firmy z naszej branży.


https://divers24.pl/34137-targi-wiatr-i-woda-2018-fotorelacja/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-03-2018, 11:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ok.
Wnioski na bazie WiW (pierwszy raz wystawiałem się tam w bodaj 2004 roku? ).
Od zawsze to targi "wodne" co należałoby rozumieć jako nienurkowe.
Na początku była tam "nurkowa alejka", a później tylko gorzej.

Zatem targi nurkowe powinny być koncentracją branży nurkowej.
Podział, można oprzeć na poszczególnych dziedzinach związanych z nurkowaniem (podróże/sprzęt/szkolenia/etc. ).
Czyli, targi nurkowe słabo się sprawdzają w naszym kraju jeżeli są przyklejone do imprezy wiodącej o innym niż nurkowania nastawieniu.

Cena za stoiska powinna być transparentna i jasna dla wystawców, a zmniejszałbym bym ją wraz wystawcom związanym/zainteresowanym w praktyczny sposób ze wzrostem aktywności podbijającej promowanie nurkowania w PL.

Cena targów (zarówno dla wystawców jak i gości) rośnie wraz z ilością zapraszanych prelegentów, którzy zarabiają na swoich prezentacjach.
Jakich gości chcielibyście posłuchać na prelekcjach? Jaką formułę powinny mieć ich wystąpienia: czy neutralną pokrywającą temat w sposób w zasadzie uniemożliwiający dyskusję, mocno kontrowersyjną - pobudzającą do dyskusji, czy praktyczną - łatwą do wykorzystania.

Przykładem może być dekompresja:
1. Wykład o deko w wersji powszechnie znanej, ale ładnie oprawiony, poprowadzony w sposób przyjazny i dający możliwość powtórki podstaw
2. Wykład o deko prowadzony przez teoretyka nurkowania - pokazujący różne ciekawe aspekty wyliczeń... teoretycznych. Ciekawy dla węższego grona odbiorców, jednak z powodu braku aspektu praktycznego być może niezrozumiały/uznany za niepotrzebny dla większości.
3. Wykład o deko prowadzony przez praktyka - który podaje konkretne przykłady, pozwalający na zderzenie teorii z praktyką, przydatny dla wszystkich nurkujących przy użyciu różnych sposobów realizacji planu dekompresyjnego.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 13-03-2018, 11:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie: 2 i 3. Co prawda może całkowanie (nawet numeryczne), gradienty i takie tam rzeczywiście nie każdemu przypadną do gustu, ale kto powiedział, że trzeba każdemu dogodzić?

Jeśli chodzi o inne tematy, to podobnie: jest miejsce dla różnych poziomów skomplikowania danego tematu, np. fajnie wspominam podstawowe podpowiedzi co do fotografii podwodnej Piotrka Stósa (Stosa?) na którymś FW czy w tymże samym miejscu pp. Piórewiczów podpowiedzi jak dbać o swój sprzęt na codzień (tzn. krok dalej niż opowiada się na OWD, bo z użyciem podstawowych narzędzi). Na ostatniej PP bardzo pouczający był wykład Maćka Curzydło, a nie mniej interesujący (i pewnie nie mniej pobudzajcy do dyskusji) - bo podejście "eksperymenckie" - Pawła Poręby o pływaniu. Prelekcja dr Kota (aka Kot właściwy Smile ) to w ogóle rewelacja.

Myślę, że i tak rozpoznanie formuły musi być "bojem". Na Twoją prezentację, Wojtku, przyjdę na pewno!

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-03-2018, 12:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Myślę, że i tak rozpoznanie formuły musi być "bojem".
i tak i nie...
Moim zdaniem możliwe jest przygotowanie dużej krajowej imprezy, która zacznie działać jako katalizator środowiska nurkowego.
Moje pytania mają na celu zebranie takich, wydawać by się mogło, banalnych informacji w stylu:
co chciałbyś żeby tam było?
co ci się podoba na targach?
co jest na targach słabe?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 13-03-2018, 14:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kibicuję. Niech inni też napiszą, co im się podobało, a co niepotrzebne.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-03-2018, 17:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Niech inni też napiszą, co im się podobało, a co niepotrzebne.
To podstawa żeby cokolwiek zrobić Smile

Zapraszam do dzielenia się swoimi przemyśleniami.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Maciej Lewandowski Płeć:Mężczyzna
Lewy


Stopień nurkowy: GUE Fundamentals
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 210
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 13-03-2018, 21:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myślę że wątek konferencyjny jest bardziej ciekawy niż targowy, chcoć najprawdopodobniej to właśnie wystawcy komercyjni pozwalają żeby spiąć budżet imprezy- moje podejżenie a nie wiedza.

Wystawcy - sprzęt + wyjazdy + szkolenia - co tu dużo pisać - to byc musi, lepiej lub gorzej jest to robione na WiW czy też PP, ale tym Yavoxa nie przyciągniemy


Konferencje - myślę że to jest element który albo winduje imprezę pod sufit albo robi z niej przeciętnika. Nigdy nie byłem na Baltictechu - nie wiem jak tam to wygląda. Byłem natomiast na FW w 2015 roku, co było OK:

- nieformalna atmosfera
- prelegenci łatwo osiągalni "w kuluarach " - można dopytać, pogadać, itd
- różne akweny, różne pomysły na nukowania, różne doświadczenia

co było słabe:
- mocno skompresowany rozkład jazdy - nie mozna zbaczyc wszystkiego na co miałoby sie ochotę
- miejsce imprezy - uniwersytet / politechnika (nie pamiętam jedo czy drugie) - fajne miejsce , ale nie na zawodową imprezę tego typu. Było ciasno.

Nie byłem na kolejnych edycjach FW, ale mam wrażenie że organizatoży ferstiwalu przede wzystkim probują własną działalnośc eksplracyjną, nie mniej jednak imponującą.

_________________
Lewy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 14-03-2018, 12:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oczekiwania są zapewne mocno indywidualne
Ja np. pojechałem tylko PP w celu spotkania z kilkoma osobami i zobaczenia centrów z miejsc do których chciałbym się wybrać w przyszłości

Dla mnie to trochę smutne, że środowisko się podzieliło i są wystawy dwa razy, nie jestem w stanie ogarnąć dwóch takich imprez w tak krótkim czasie

Na prelekcje nie poszedłem wcale, bo jak można jednocześnie zwiedzać stoiska, rozmawiać z ludźmi i słuchać prelekcji ??

Moje zainteresowanie zakupem sprzętu było ograniczone ale nie spotkałem tego co chciałem, a jak juz cos było to w necie mozna kupić taniej niż na targach

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.