Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Ponownie temat wyjazdu z dzidziusiem do Egiptu
Autor Wiadomość
jarekx Płeć:Mężczyzna


Wiek: 57
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 109
Skąd: Consett (Newcastle UK)
PostWysłany: 25-02-2008, 21:12   Ponownie temat wyjazdu z dzidziusiem do Egiptu Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Temat został wydzielony z tematu dotyczącego wraku - "Nowy wrak w Hurghadzie" i przeniesiony na Forum ogólne. Mirka

Czesc,
W zasadzie to nie wiem w jakim dziale sie moge zapytac...i moze tutaj ,a jesli nie tu to napewno bede srodze zweryfikowany przez Mirke Smile .Pytanie me jest-czy wyjazd w tamte okolice tz.nad Morze Czerwone nie wioze sie z wiekszym ryzykiem zdrowotnym dla rocznej panienki?Czy warto sie jakos zaszczepic przed wyjazdem?czy w ogole poruszanie sie np w takiej Hurghadzie jest swobodne czy tu mozna sie liczyc z "brzydkimi niespodziankami"?



pozdrowka jarek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mirka Żytkowska Płeć:Kobieta


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 536
Skąd: Gorzów Wlkp./Warszawa
PostWysłany: 25-02-2008, 21:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek, ten temat już się na forum pojawił - tutaj

Pozdrawiam, Mirka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 27-02-2008, 10:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Generalnie to ja juz powinnam po prostu nie zyc. No bo moja wyrodna matka jak mialam niecale 3 miesiace zapakowala mnie w samolot i zabierala ze soba do wielokrotnie dzikszych krajow niz Egipt. I nawet jak pewnie nie raz zlapalam biegunke czy inna klatwe to co? Swiat sie zawalil? A w Polsce to dzieci nie choruja na zoladek?

Czasami mam wrazenie (oczywiscie niczym nie uzasadnione), ze te liczne alergie, na ktore choruje praktycznie kazde dziecko, ktore znam, to z "przechuchania" przez rodzicow niz z rzeczywistej choroby.

Mania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogen Płeć:Mężczyzna
Bogusław


Stopień nurkowy: Instruktor PADI/IANT
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 1222
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 27-02-2008, 14:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Generalnie to z wypowiedzi Mani płynie wniosek tak, że dzieci w wieku niemowlęcym można bez żadnych obaw zabierać do krajów dzikszych niż Egipt a wszystkie alergie Rolling Eyes dzieci wynikają z winy rodziców. Wink
Mania napisał/a:
I nawet jak pewnie nie raz zlapalam biegunke czy inna klatwe to co? Swiat sie zawalil?


Super rada, dla odpowiedzialnych, przezornych rodziców. Faktycznie zawsze to raźniej z niemowlakiem podczas dwutygodniowego urlopu spędzonego w pokoju hotelowym.
Ale co tam świat się nie zawali...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1259195
   
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 28-02-2008, 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bogen - przeca napisalam, ze sie nie znam. Ale z drugiej strona coraz czesciej widze mamy, ktore chuchaja na dziecko w sposob straaaszny. A gdzie te czasy, kiedy dzieciaki biegaly z sama pielucha po podworku? A haslo "hartowanie"? Wcale nie bylo takie glupie, tak mi sie wydaje.

Pewnie, ze to nie jest frajda miec dziecko ze sraczka w hotelu w czasie wakacji. Ale tez czy dziecko to jakas choroba, przez ktora nic nie mozna? A potem gdzies podswiadomie te biedne mamy maja w gruncie rzeczy zal - bo nie moga przez dziecko pojechac do Egiptu, bo nie moga cieszyc sie z zycia, i tak dalej.

Dla odroznienia - na przyklad Viktoria - zapakowala kilkumiesieczne dziecko i pojechala z nim na wakacje i to gdzies strasznie daleko. I takie podjescie mi sie podoba. Rodzice tez maja prawo do "zycia", a dziecko nie moze byc przeszkoda. Zwlaszcza ze daje sie to wszystko fajnie zorganizowac.

Wsrod moich znajomych najmlodsze dziecko, ktore pojechalo z nami na wakacje zagranice mialo chyba 4 miesiace. I nikt nie robil z tego wielkiego halo, nie wypytywal sie na licznych forach dyskusyjnych czy jakies szczepienia, leki, etc. Zapakowali dzieciaka i to co jest do jego obslugi potrzebne i pojechali.

Mania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogen Płeć:Mężczyzna
Bogusław


Stopień nurkowy: Instruktor PADI/IANT
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 1222
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 28-02-2008, 15:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mania napisał/a:
pojechalo z nami na wakacje zagranice mialo chyba 4 miesiace. I nikt nie robil z tego wielkiego halo, nie wypytywal sie na licznych forach dyskusyjnych czy jakies szczepienia, leki, etc. Zapakowali dzieciaka i to co jest do jego obslugi potrzebne i pojechali.



I wg. Ciebie to jest rozsądne podejście Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1259195
   
Beeker Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Wiek: 54
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 517
Skąd: Lublin
PostWysłany: 28-02-2008, 16:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam znajomych, którzy zabrali niespełna rocznego dzieciaka na Rysy ...

_________________
Pozdrawiam
Piotr "Beeker" Braune
diabetesdivers.com
Klub Płetwonurków PASKUDA przy Politechnice Lubelskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 588
Skąd: Belgia
PostWysłany: 28-02-2008, 18:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Beeker napisał/a:
Mam znajomych, którzy zabrali niespełna rocznego dzieciaka na Rysy ...

to jeszcze nic - zebys widzial, co po pijanemu ze szwagrem robilismy Wink.
Zarty zartami, ale ... kazdy ma inne podejscie - nasze dzieci do Egiptu nie pojada, ze wzgledu na obawy malzonki (zdrowotne, i inne). Raczej podchodzimy do pozdrozowania z nimi spokojnie, choc znamy ludzi, ktorzy robili trekking po Malezji z 6 miesiecznym dzieckiem w nosidle, spanie w namiocie itd. Ja osobiscie nie mialbym zadnego problemu z Egiptem i dziecmi ... ale sa ludzie, ktorzy nawet do piaskownicy dziecka nie puszcza ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 28-02-2008, 20:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I wg. Ciebie to jest rozsądne podejście Question

Tak, bo to jest normalne podejscie.

Mania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogen Płeć:Mężczyzna
Bogusław


Stopień nurkowy: Instruktor PADI/IANT
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 1222
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 28-02-2008, 20:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mania napisał/a:
Tak, bo to jest normalne podejscie.


Jeśli wg Ciebie normalne, rozsądne jest zabieranie czteromiesięcznego dziecka do Egiptu lub innego mniej lub bardziej egzotycznego kraju bez zebrania informacji czy niezbędne są jakiekolwiek szczepienia , leki to ja już nie mam więcej pytań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1259195
   
gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 588
Skąd: Belgia
PostWysłany: 28-02-2008, 23:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bogen napisał/a:

Jeśli wg Ciebie normalne, rozsądne jest zabieranie czteromiesięcznego dziecka do Egiptu lub innego mniej lub bardziej egzotycznego kraju bez zebrania informacji czy niezbędne są jakiekolwiek szczepienia , leki to ja już nie mam więcej pytań.

Nie jestem lekarzem, Ty chyba rowniez nie, jak sie domyslam. Jednak o ile dobrze pamietam moje podroze jako dziecka oraz moje z dziecmi - dziecka czteromiesiecznego nie da sie zaszczepic na wszystko. Choc zgadzam sie, ze sprawdzic i warto i nalezy.
Kwestia jeszcze skutkow ubocznych szczepionek - ja po "koktajlu tropikalnym" (kilka roznych szczepionek w jednej serii) lezalem 4 dni w wysokiej goraczce, majac 7 lat. Ale ... wtedy tez byly pewnie inne szczepionki ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogen Płeć:Mężczyzna
Bogusław


Stopień nurkowy: Instruktor PADI/IANT
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 1222
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 29-02-2008, 09:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gorcio napisał/a:
Jednak o ile dobrze pamietam moje podroze jako dziecka oraz moje z dziecmi - dziecka czteromiesiecznego nie da sie zaszczepic na wszystko.


Nigdzie nie napisałem, że można zaszczepić na wszystkie zła tego świata.. Wink

Ale może warto choć
gorcio napisał/a:
sprawdzic

czy w miejsce gdzie się wybieramy nie napotkamy na jakieś specyficzne dla danego regionu problemy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1259195
   
gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 588
Skąd: Belgia
PostWysłany: 29-02-2008, 09:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bogen napisał/a:

czy w miejsce gdzie się wybieramy nie napotkamy na jakieś specyficzne dla danego regionu problemy...

Jasne. Tyle, ze jadac poza kontynent, mozesz byc tego pewny bez sprawdzania. Inne ekosystemy, inne bakterie, sklad wody itd. Zreszta, nikt, jak mi sie wydaje, nie sugerowal, ze jedzie sie bez sprawdzania, a raczej tylko tyle, ze z dziecmi mozna jechac i ze sie jezdzi Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Szatan Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: M2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 121
Skąd: Bałtyk
PostWysłany: 29-02-2008, 10:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gorcio napisał/a:
Zreszta, nikt, jak mi sie wydaje, nie sugerowal, ze jedzie sie bez sprawdzania

Mania napisał/a:
I nikt nie robil z tego wielkiego halo, nie wypytywal sie na licznych forach dyskusyjnych czy jakies szczepienia, leki, etc. Zapakowali dzieciaka i to co jest do jego obslugi potrzebne i pojechali.

Mania

No to chyba źle Ci się wydaje. W ziązku z tym, że mam bogatsze doświadczenie niż Mania może ja się wypowiem Wink Z moim synkiem wybrał bym się nawet na koniec świata, gdyby tylko zechciał zasponsorować mi wyjazd. Laughing Napewno najpierw zdobył bym niezbędne info na temat zagrożeń i ew. możliwości zapobierzenia im. Pytałbym lekarzy, ale również osoby które były już w tych stronach do których byśmy się wybierali. Naszczęście nas to nie dotyczy bo ulubionym kierunkiem naszych wyjazdów jest północ gdzie wszystkie bakterie już dawno zamarzły- zostały tylko orki i łosie, ale one są duże i łatwo je zauważyć. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 588
Skąd: Belgia
PostWysłany: 29-02-2008, 14:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szatan napisał/a:

No to chyba źle Ci się wydaje.


Szatan napisał/a:
Napewno najpierw zdobył bym niezbędne info na temat zagrożeń i ew. możliwości zapobierzenia im. Pytałbym lekarzy, ale również osoby które były już w tych stronach do których byśmy się wybierali.

Wiesz, przeczytaj jeszcze raz jego post. Czy on wlasnie nie robi tego, o czym piszesz ? Czyli pyta, rowniez osob, ktore tam byly ? Przeciez nie napisal dla informacji, ze jedzie z dzieckiem i juz. Sadze, ze dobrze mi sie wydaje ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.