Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Jedi
Autor Wiadomość
zbigniewb19 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 222
PostWysłany: 15-05-2009, 14:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

[quote="iwiki"]
Cytat:
Nie chce Cie kolego martwic ale chyba pomyliles fora. NIe znam tu nikogo z "moca"....zatanawiales sie moze kiedys dlaczego na tym forum nie ma dzialu hyde parku?


Mira,

Bedo, zacytował z literatury SF opis nurkowania. Są posty w których autorzy ( łącznie z autorem powyższego cytatu ) nie raz odwołują się do Gwiezdnych Wojen, są też analogie drogi szkoleniowej GUE, z auto - doskonaleniem w stosowaniu mocy. Dive Trek - nazwa forum też pewnie tam ma swoje korzenie. No i co z tego?

Komentarz Iwiki do posta Bedo pasuje jak pięśc do nosa. Ton i pouczający styl są nie na miejscu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
kulas Płeć:Mężczyzna
PADI-IANTD-TDI-ACUC-NACD


Stopień nurkowy: Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: AK
Pomógł: 4 razy
Wiek: 57
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 429
Skąd: Ottawa Ontario
PostWysłany: 15-05-2009, 14:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poruwnywanie nurkow szkolonych w GUE do "jedi" to troche wydaje mi sie dziwne, pierwszy raz spotkalem sie z tym na tutejszym forum chociaz znam sporo osob ktore wyszkolone sa w tej agencji. Moze taka moda w Europie niewiem.
W kazdym razie cala ta dyskusja niema nic wspolnego z nurkowaniem i nie takie tematy sie tutaj usuwalo Rolling Eyes

_________________
Pozdrawiam

Adam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Sebastian Mroczkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD Trimix
Stopień instruktorski: IANTD Normoxic Tmx
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 492
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-05-2009, 15:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tak w mojej opinii....czasem odrobina zabawy i pośmiania się też z siebie nie zaszkodzi...zbytni poziom powagi właśnie trąci tym co tam ktoś z góry wątku nazwał już odpowiednio...

ale żeby robić z tego osobny wątek to inna sprawa - z drugiej strony poziom oburzenia niektórych świadczy o tym że może jednak warto się zastanowić nad sensem tego wszystkiego wobec wszechświata;)

i aby było w temacie - Dif-tor heh smusma!

_________________
Someday we are all gonna di(v)e..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Bedo Płeć:Mężczyzna

Wiek: 50
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 8
Skąd: Poznań
PostWysłany: 16-05-2009, 02:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zupełnie nieświadomie i niechcący wywołałem "wojenkę" Rolling Eyes
Żeby nie drażnić Mirki więcej nie będę cytował - bo znów mojego posta skasuje Confused
Jak ktoś chce poczytać to zapraszam na PW: są jeszcze fajne nurkowe "kwiatki" w tej książce...
Cieszę się, że parę osób "odsztywniło się" i doceniło/zrozumiało żart cheers
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Michał Iwicki Płeć:Mężczyzna
GUE T2


Stopień nurkowy: GUE T2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 575
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 16-05-2009, 03:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:
ps. Michał ja też czekam na to, że podzielisz się wrażeniami z T1 - już parae razy zabierałam się za pisanie PW:)

jak tylko bede miał chwilke to siąde i coś napisze mądrego scratch
Ciężko się jest zmobilizować do napisania czegoś po 12 godzinach pracy dzień w dzień.
Monika napisał/a:
Być może żart przynosi w tej chwili więcej szkody niż pożytku temu konkretnemu sposobowi na nurkowanie i warto się zastanowić nad odłożeniem momenklatury do lamusa.

I właśnie o to mi chodziło. NIe jest to już śmieszne. Owszem bawiło mnie to na początku ale nawet witaminy w dużej ilości są niezdrowe Wink

Uważam że post Bedo choć niewinny w treści nic nowego nie wnosi. Tak jak pisałem już dawno w mojej opinii przestało być to śmieszne i przynosi więcej szkody niż pożytku.
Doprowadza to do sytuacji że nurek po 50 nurkowaniach zwraca uwagę że Adrew G. ma źle kabel od latarki lub bas balastowy i jest strasznie zniesmaczony tym ze tak można.
Mity o tym że nurkowie GUE nie opuszczaja kolan itp wsadzmy między bajki....są sytuacje gdzie jest to poprostu nieuniknione. Po co sie prężyć na deco jak można sie położyć na dnie jeśli jest to możliwe. Po co sie wyginac przy opustówce jeżeli można się jej złapać.
Zaznaczam jest to moja opinia i wyłącznie moje spostrzeżenia.
Miłych i bezpiecznych nurków życze....

_________________
Friendship is like pishing your pants, everyone can see it, but only you can feel the true warmth.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Bedo Płeć:Mężczyzna

Wiek: 50
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 8
Skąd: Poznań
PostWysłany: 16-05-2009, 03:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

iwiki napisał/a:
Po co sie prężyć na deco jak można sie położyć na dnie jeśli jest to możliwe. Po co sie wyginac przy opustówce jeżeli można się jej złapać.
Zaznaczam jest to moja opinia i wyłącznie moje spostrzeżenia.
Miłych i bezpiecznych nurków życze....


chyba Cię polubiłem..., w sensie za Twoje przekonania jw. Smile Jakieś takie - życiowe są?
Bo niby po co sobie życie utrudniać? Oczywiście zakładając, że potrafilibyśmy zrobić to również bez dna i bez opustówki Smile (w co w Twoim przypadku nie wątpię, a w swoim hmm... ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Michał Iwicki Płeć:Mężczyzna
GUE T2


Stopień nurkowy: GUE T2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 575
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 16-05-2009, 05:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bedo napisał/a:
chyba Cię polubiłem..., w sensie za Twoje przekonania jw. Jakieś takie - życiowe są?

dzięki

Bedo napisał/a:
ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć...)

tak jak każy z nas nawet ten co ma full trimix i 500 nurków. Czasem trzeba salut

_________________
Friendship is like pishing your pants, everyone can see it, but only you can feel the true warmth.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Kuba Jacewicz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: tmx, cave, ccr
Wiek: 48
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 317
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16-05-2009, 08:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

iwiki napisał/a:
Uważam że post Bedo choć niewinny w treści nic nowego nie wnosi. Tak jak pisałem już dawno w mojej opinii przestało być to śmieszne i przynosi więcej szkody niż pożytku.
Doprowadza to do sytuacji że nurek po 50 nurkowaniach zwraca uwagę że Adrew G. ma źle kabel od latarki lub bas balastowy i jest strasznie zniesmaczony tym ze tak można.


Czytam, czytam i nie mogę zrozumieć... Czy wg Ciebie do dyskusji o balaście A.G. doprowadziło pisanie w stylu dżedajowym? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Michał Iwicki Płeć:Mężczyzna
GUE T2


Stopień nurkowy: GUE T2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 575
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 16-05-2009, 08:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Grzyb napisał/a:
Czytam, czytam i nie mogę zrozumieć...

Na to ja już nic nie mogę poradzić niestety.

_________________
Friendship is like pishing your pants, everyone can see it, but only you can feel the true warmth.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
sytiop Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: P2
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: Katowice
PostWysłany: 16-05-2009, 10:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

może by coś z "Krzyżaków" dla odprężenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Michał Iwicki Płeć:Mężczyzna
GUE T2


Stopień nurkowy: GUE T2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 575
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 16-05-2009, 10:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sytiop napisał/a:
może by coś z "Krzyżaków" dla odprężenia?

Laughing lepiej z ''Dziadów''

_________________
Friendship is like pishing your pants, everyone can see it, but only you can feel the true warmth.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
KasiaK Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: Full Tmx
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2006
Posty: 672
Skąd: Wawa
PostWysłany: 16-05-2009, 11:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

szczerze? to ja w ogóle nie wiem o co chodzi?
przecież to wszystko w formie żartów i uśmiechu..
sama pamiętam, jak będąc w HRG jakieś 4 lata temu, Wojtek mi powtarzał, ze nigdy nie będę super DIR-nurkiem, bo nie pijam coli. A super DIR-nurki piją, bo dodaje mocy.
Smile
kurcze, żarty takie....przecież nikt tego na poważnie nie bierze...przecież to, że nie pijam coli nie oznacza, że nie umiem nurać.

ale ale....iwiki gdzieś napisał, że nurek GUE też złapie się poręczówki, żeby obok nie zasuwać w prądzie....no i tu się chyba nie zgodzę...w mojej opinii nurek GUE nie odpuszcza i zawsze musi być wszystko zgodnie "ze sztuką". Niestety uważam to za złe w niektórych przypadkach. Jak choćby sytuacja z przed hmmm 2-3 lat, gdy dwóch nurków GUE (obecnych zresztą tu na forum), na Bałtyku, podczas niezłych fal, zamiast zrobić sobie check na 4 m, sprawdzali bąbelki i te inne sprawy na powierzchni, walcząc zaciekle z falowaniem Smile do tej pory niektórzy z "nurków bałtyckich" rżą na samą myśl o tym Laughing

wydaje mi się, że oczywiście trzeba robić wszystko zgodnie z procedurami i bezpiecznie ale.....z głową. Czego niestety niektórym brakuje, bo tak są ślepo i bezmyślnie zapatrzeni w "rozkazy z góry" (tak nawiązując do SF Wink )

_________________
Kasia


--
"Jedyną przeszkodą w zdobyciu przez człowieka tego, czego chce on od życia, jest często zwykły brak woli by spróbować i wiary, że to jest możliwe."
Richard M. DeVos

================
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3006869
   
zbigniewb19 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 222
PostWysłany: 16-05-2009, 13:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KasiaK napisał/a:
szczerze? to ja w ogóle nie wiem o co chodzi?


Mam podobne odczucia.

Ale jak z uwagą wczytac się w posty Iwiki, to kolega chyba stawia tezę, że semantyka zaczerpnięta z Gwiezdnych Wojen psuje wizerunek GUE. A to już jest bardzo poważna sprawa. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 16-05-2009, 14:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wizerunku nie psuje, to oczywiście żarty. Ale chyba troszkę się juz znudziły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
nurek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: drugi
Wiek: 55
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 111
Skąd: stad
PostWysłany: 16-05-2009, 17:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Iwiki, glosie rozsadku Smile
Potwierdzasz moja teorie ze kazdy nurek (padi, gue czy iantd), ktory robi cos wiecej niz tylko skilsy na koparkach, zaczyna dochodzic do podobnych wnioskow. Myslenia i ulatwianie sobie nurkowania to podstawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.