Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Kurs wrakowy
Autor Wiadomość
Abramik Płeć:Mężczyzna
taki sobie nuras


Stopień nurkowy: Padi DM, IANTD Tec R
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 461
Skąd: uk
PostWysłany: 23-08-2009, 17:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

CZesc

Wojtek napisał/a:
jaki jest Twój cel?


Celem jest poznanie swoich mozliwosci technicznych, zanurkowanie w Baltyku (nie tylko raz) i mozliwosc nauczenia sie tak jak napisales "przeciwstawiania sie wszelkim sielom nieczystym" trzymajacym nurka na dole Smile

Mam Espace'a Santi i jest mi z nim dobrze... wyjatkowo.
Nie mniej jednak procedura pocenia sie na brzegu w ocieplaczu troche mnie przeraza.
Masz racje co do kieszeni i sprzetu w nich spoczywajacych. Zapytalem o to co mialbym nosic dlatego z enie jade nad ten BAltyk sam... mam rodzine i oni maja tez walizki.
To nic ze mam kombi... Jak jedziesz z rodzina to myslisz nie tylko o sobie ;p

Co do calej reszty to : MASZ RACJE salut
Zabralem suchy + rekawiczki 3mm + czapkie i skrzydelko... flaszke chyba dostane Very Happy

pozdro i oby do uslyszenia po kursie Smile

_________________
Szukam realnych porad a nie kretynskich komentarzy. One moga sie przydac nie tylko w nurkowaniu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
160174
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 23-08-2009, 17:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Abramik napisał/a:
Nie mniej jednak procedura pocenia sie na brzegu w ocieplaczu troche mnie przeraza.


Pod koniec sierpnia ??? nad Bałtykiem???? W tej chwili patrzę ... jest w cieniu 18 stopni Celcjusza ( Gdynia )

Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Mroczkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD Trimix
Stopień instruktorski: IANTD Normoxic Tmx
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 492
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-08-2009, 01:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Abramik napisał/a:

Problem polega na tym ze nie wiem co mam ze soba targac.....
pianka 5mm + rekawiczki + kapturek czy tez SS + ocieplacz....

ze wzgledu na MOJ brak doswiadczenia w nurkach Baltyckich prosze o porade co mam wziac i jak sie nurkuje na wrakowym....
Jesli gleboko to SS, jesli do 15m to chyba wystarczy pianka.... (ale glowy nie dam).

pozdro


Hej.

Zdecydowanie SS. Bałtyk zmienny jest. Do 15m w obecnym momencie co prawda zupa 16-18C, ale poniżej loteria prądowa dająca zakresy od tych powierzchniowych 16 do standardowych i najczęstszych 4C.

pozd,
Sebastian

_________________
Someday we are all gonna di(v)e..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
anonymus 1
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-08-2009, 15:53   

Wojtek napisał/a:
Napisz proszę najdokładniej jak możesz w jaki sposób wrak może uszkodzić suchacza - mogą być zasłyszane opowieści i Twoje własne doświadczenia.

Wprawdzie pytanie nie do mnie, ale... Pamiętasz moje "boje" z wymianą manszet? Wymieniłem i dalej ciekło. Nakleiłem na łączenie pasek gumy: dalej ciekło... Okazało się, że mam nad manszetą rozcięcie ok 1cm. Cofając się pamięcią, kiedy ciec zaczęło, padło właśnie na kurs wrakowy a konkretnie: przeprowadzenie ślepego OOG przez wrak do opustówki. Momentu przecięcia nie kojarzę, ale tez nie przypominam sobie żadnego siniaka na ręce ani nic, wskazującego na silne uderzenie. Santi, ma mocniejszy materiał, więc, być może, w tym skafandrze nic by nie było. Ale nie zmienia to faktu, że się stało i poznając nurków wrakowych, nie jestem w tym odosobniony. Majki też wspominał o łataniu suchacza, czyli musiał go najpierw pęknąć. O przebitych rękawicach nawet nie wspominam: czasem co nurkowanie musiałem wymienić. Teraz pływam w mokrych.
Ps. Nie dawno kolega rozciął skrzydło na wraku. Jak sie spotkamy, wypytam dokładnie i dam znać.
Powrót do góry
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.