Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Różne blachy aluminiowe (singiel, twin, sidemount)
Autor Wiadomość
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-10-2009, 01:46   Różne blachy aluminiowe (singiel, twin, sidemount) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chcę w najbliższym czasie zlecić wycinanie w duralu 3mm więc macie rzadką okazję ( Smile ) zamówić coś z moich najnowszych projektów:


Po pierwsze dwie kluczowe płytki do uprzęży "sidemount" typu "Razor" stosowanej przez Steve'a Bogaerts'a.

Górna płytka ma szczeliny pozwalające zapleść taśmę jak w klamrze pasa balastowego.
Dolna płytka ma szczeliny pozwalające taśmom biodrowym na poprowadzenie nieco ku dołowi już na wyjściu - dzięki temu taśma lepiej się układa przy nisko umieszczonej klamrze.

Tak wygląda projekt:




________________________________________________________________________
________________________________________________________________________




Po drugie specjalna płyta tylko do singla, rev.6.1.S
co więcej tylko do worka z wbudowanym adapterem
a już najkonkretniej to do DTD/DirZone z serii CUB i RING oraz DUX z serii EVERES i PRECIS.

yta jest bardzo lekka (~500g).

Szczeliny dolne zmodyfikowałem względem poprzednich projektów i teraz taśmy biodrowe wychodzą lekko ku dołowi aby idealnie leżeć przy nisko kończącym się pasie krocznym (mocne "V" utworzone w okolicy klamry znacząco poprawia komfort i stabilność).

Szczeliny do pasów butlowych i otworki do śrubek są wyraźnie niżej "niż zwykle" dzięki czemu:
- mniej wali w potylicę
- worek jest lepiej pozycjonowany względem butli - nie zmienia się trym w miarę ubytku gazu (z butli a zarazem z worka)

Jest tylko jedno zagięcie centralne - ciekawie wygląda a zarazem lepiej współpracuje z wbudowanym adapterem niż "klasyczna rynna" - lepsza stabilność i butla jest bliżej pleców.

Podcięcia przy szczelinie pasa krocznego zapobiegają uwieraniu w biodra przy nisko pozycjonowanej płycie lub przy małych pleckach (-> ważne szczególnie dla Pań Smile )

Rozmiarowo płyta jest raczej S/M czyli dla osób niższych i drobniejszych (np. dla Pań Smile ), idealna w okolicy 170 cm wzrostu ale i większy facet powinien się z nią dobrze poczuć Smile






________________________________________________________________________
________________________________________________________________________




Po trzecie płyta do twina rev.6.1.T
bazująca na takim samym rozmiarze i układzie szczelin jak singlowa,
tyle że ma otwory do szpilek zamiast szczelin dla taśm
(2 komplety do regulacji wysokości a dolne podłużne aby "obcy" twin miał szansę "się dopasować",
oraz otwory do "gumek argonówkowych".
No i boki są na tyle szerokie aby butle ładnie się opierały przed krawędziami.
Sprawdzone z 2 x 12L (171mm i mniejsze), powinno działać z 2 x S080 ale już 2 x 18L (205mm) mogą się dziwnie układać...







________________________________________________________________________
________________________________________________________________________


Obie płyty jak widać już istnieją i zostały przetestowane pod kątem sensowności zastosowanych zmian.

Płytki do SM są tylko w wersji cyfrowej ale makiety pozwalają spodziewać się bardzo zadowalającego efektu. Z resztą co tu może nie wypalić..?


Trudno mi pisać o cenach i terminie (ale minimum miesiąc) gdyż sporo zależy od ilości chętnych.

Zapraszam ze zgłoszeniami na PW, na bieżąco będę informował tą drogą o postępach.

Natomiast pytania techniczne oczywiście w wątku.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Teddy Płeć:Mężczyzna


Wiek: 62
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 121
Skąd: Bielsko-Biała
PostWysłany: 08-10-2009, 08:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wchodzę w komplet blaszek do Razora
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
288484
   
Tomek Tatar Płeć:Mężczyzna
instruktor AKP Krab AGH


Stopień nurkowy: nTmx, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 90
Stopień instruktorski: CMAS M2, DAN
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 580
Skąd: Kraków
PostWysłany: 08-10-2009, 09:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Płytki do Razora też będą takie fajne niebieskie? A cenę można poznać choć z dokładnością do setek?

Serdecznie pozdrawiam.

_________________
Tomek Tatar
Akademicki Klub Podwodny "Krab" AGH, Kraków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-10-2009, 10:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kolory:
Zawsze srebrna i czarna anoda.
Czasami, zależnie od tego co "mój" galwanizer robi może być niebieski, czerwony, złoty. Czasem czas oczekiwania n a"kolor" jest absurdalnie długi.

Cena kompletu płytek do SM powinna wynieść ~150 zł w wersji oszlifowanej i poanodowanej
przy ważnym założeniu sporej ilości zdeklarowanych zamawiających (niezależnie od produktu).
Jeśli chętnych będzie mało - cena może bezsensownie wzrosnąć osiągając próg nieakceptowalny nawet dla mnie.

yta (singiel / twin), jeśli nic się nie zmieni a zarazem ilość chętnych będzie wystarczająca, powinna utrzymać się na poprzednim poziomie ~380 zł oczywiście także w wersji oszlifowanej i poanodowanej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
PrzybylakMarcin Płeć:Mężczyzna
GUE DIR Fundamentals

Stopień nurkowy: były nurek :)
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 674
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 08-10-2009, 11:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Blaszki biere napewno a nad płytą się zastanawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
PadreKris Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 129
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-10-2009, 13:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Twoją twinową mam kręci mnie singlowa bounce

_________________
Pozdrawiam!
Krzysztof
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Forest Gump Płeć:Mężczyzna


Wiek: 43
Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 462
Skąd: Dun Laoghaire
PostWysłany: 09-10-2009, 00:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A czy jest mozliwosc nabycia plytek do sidemount w stanie surowym tzn po wycieciu a przed szlifowaniem i anodowaniem?

_________________
Stoisz w miejscu? Juz po tobie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-10-2009, 01:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jasne. Nawet będzie taniej Smile


_________________________________________________________________
_________________________________________________________________


Dzięki rysunkom Martina odblokował mi się mózg i oto nowsza, lepsza, poprawiona płytka górna:




Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
wodzu Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: M1
Wiek: 44
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 53
Skąd: Kraków
PostWysłany: 09-10-2009, 03:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
yta do twina rev.6.1.T
bazująca na takim samym rozmiarze i układzie szczelin jak singlowa,
tyle że ma otwory do szpilek zamiast szczelin dla taśm

1. A czy możnaby zamówić taką płytę z otworami do szpilek i ze szczelinami na taśmy?

Możnaby wtedy używać takiej płyty do twinsetów i do pojedynczych butli z workami z wszytym adapterem.

2. Czemu na dole płyty jest po 4 szczeliny na taśmy? Zazwyczaj są po dwie.

_________________
Paweł Łabaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
PrzybylakMarcin Płeć:Mężczyzna
GUE DIR Fundamentals

Stopień nurkowy: były nurek :)
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 674
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 09-10-2009, 09:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Dzięki rysunkom Martina odblokował mi się mózg i oto nowsza, lepsza, poprawiona płytka górna:

Zastanawia mnie do czego służą śrubki u Steava. Czy aby nie po to żeby przykręcić pasy naramienne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-10-2009, 12:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wodzu napisał/a:
A czy możnaby zamówić taką płytę z otworami do szpilek i ze szczelinami na taśmy?
Oczywiście można Smile

wodzu napisał/a:
Czemu na dole płyty jest po 4 szczeliny na taśmy?
1 w celu eliminacji stoperów
2 nierównoległe szczeliny bez swoich bliźniaczych-równoległych sąsiadów źle wpływały na stan taśmy

PrzybylakMarcin napisał/a:
Zastanawia mnie do czego służą śrubki u Steava. Czy aby nie po to żeby przykręcić pasy naramienne?
Studiując filmy doszedłem do wniosku, że ma dwie blaszki i między nimi taśmę jak kanapkę [edit] choć dopatrzyłem się dwóch wersji tego elementu na Jego stronie.


Ostatnio zmieniony przez TomS dnia 09-10-2009, 20:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
PrzybylakMarcin Płeć:Mężczyzna
GUE DIR Fundamentals

Stopień nurkowy: były nurek :)
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 674
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 09-10-2009, 13:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Studiując filmy doszedłem do wniosku, że ma dwie blaszki i między nimi taśmę jak kanapkę,

Raczej nie. W opisie elementów uprzęży jest "1 Delta Shoulder Plate (DSP) ", czyli 1 sztuka.

Moim zdaniem jest tak.
Taśma przechodzi przez szczelinę DSP, zostaje zgięta na płasko (zawinięta) w kierunku drugiej szczeliny którą wychodzi. Śrubka przykręca taśmę na "zawinięciu", aby się nie przesuwała. W tym miejscu nic nie regulujemy, a ma się nie przesuwać samoistnie. Długość pasów naramiennych reguluje się w "closure point" czyli na płytce dolnej "Mini Back Plate (MBP)"

Steve Bogaerts napisał/a:
The Razor Harness is simplicity and elegance personified with only 2 continuous pieces of webbing and 1 closure point.

Czyli są dwa kawałki taśmy:
- pierwszy kawałek tworzący pasy naramienne które przechodzą w pasy biodrowe
- drugi kawałek tworzący pas na kręgosłupie przechodzący w pas kroczny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 09-10-2009, 13:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

PrzybylakMarcin napisał/a:
W opisie elementów uprzęży jest "1 Delta Shoulder Plate (DSP) ", czyli 1 sztuka.


W cenniku McDonalda tez jest 1 BigMac. A dostajesz bulke, salate, karminadla, sosy...

Mi sie wydaje ze plytka jest dwuczesciowa (jest dosc gruba i mam zludzenie ze widac linie na fotce). Z drugiej strony pas ma szerokosc ca. 1mm - powinno go byc widac, jesli jest to kanapka.

PrzybylakMarcin napisał/a:
Czyli są dwa kawałki taśmy:


Dokladnie.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-10-2009, 15:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oczywiście Marcin, Martin. Wiem jak idą taśmy Wink
Pierwotnie także myślałem, że jest tak, jak Marcin napisał - załamanie i śrubka.
Ale na niektórych fotkach są dwie śrubki - stawiałem na pręt "U" i dwie nakrętki od góry.
Stąd m,ój pierwszy projekt ale z 4ma otworkami do trytytek, (na krzyż).


Ostatnio zmieniony przez TomS dnia 09-10-2009, 20:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
PrzybylakMarcin Płeć:Mężczyzna
GUE DIR Fundamentals

Stopień nurkowy: były nurek :)
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 674
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 09-10-2009, 15:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
z 4ma otworkami do trytytek

No proszę Cię Tomku. Trytytka Twój wróg!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 5 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.