Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Jak sie robi kurs
Autor Wiadomość
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 28-06-2006, 01:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

alhanna napisał/a:
co to za lokalny obrzęd?
Skoro nie dostrzega konsekwencji swoich zaniedbań to staroegipskim obyczajem zaszyto mu oko.
Drugie tylko zaciska z bólu.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Marcin Sójka Płeć:Mężczyzna
Alien


Stopień nurkowy: NTmx, Tech Wreck, Te
Stopień instruktorski: NTMX Inst IANTD, Gas
Oznaczenie stage: Alien
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 416
Skąd: LV 462
PostWysłany: 28-06-2006, 08:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hue, hue, hue ... widze, ze Wojtek zaciagnal Cie na fatre (nie wiem ch... jak to sie pisze). Nic sie nie martw. Wojtek kazdemu to funduje, choc nie kazdy wytrzymuje do konca ... Lobster podobno uciekl Laughing

alien

_________________
Alien

do dna ... i z powrotem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3758827
   
lobster Płeć:Mężczyzna
zdolny ale leniwy


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 296
Skąd: LA
PostWysłany: 28-06-2006, 10:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

fatle

zaden facet mi nie bedzie wyrywal wlosow z twarzy howgh!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 28-06-2006, 20:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

lobster napisał/a:


zaden facet mi nie bedzie wyrywal wlosow z twarzy howgh!


zwiałeś - nie ma o czym gadać... Twisted Evil


PS.
zawsze możesz poprosić o poprawkę...
...ale niesmak pozostnie alien
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
sardyna Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: OWD
Wiek: 39
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 124
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 28-06-2006, 21:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Część następna, czyli nowa świecka tradycja


Jednym z zaliczeń na kursie jest różnego rodzaju pływania (w pław oczywiście) i takie tam inne.
Wyobraźcie sobie, e oni tam w Colonie mają nawet specjalną trasę na zaliczenie pływań scratch . Ta cała trasa to tak właściwie odcinek od pomostu do chorągiewki wbitej w dno jakieś 200 metrów dalej. Na różne zaliczenia trzeba zrobić ileś powtórzeń. Żeby nie było łatwo wszystko jest w morzu – gdzie mamy falowanie, słabą widoczność, brak torów i inne. Na In plus może być słona woda i hmmm… tyle
już w pierwszych dniach kazali mi przepłynąć 400 metrów kraulem. Niby nic wielkiego, ale miałem to jeszcze zrobić w jakimś czasie. Przedziały były róże:

6.30 – 5pkt
Do 8.40 – 4pkt
Do 11 – 3pkt
Do 13 – 2pkt
Powyżej 13 -1pkt

Im lepsza punktacja na pływaniu to lepsza końcowa na kursie, czyli im szybciej tym lepiej.
Płynę, płynę a końca nie widać w końcu gdzieś w oddali pojawia się tyczka – chorągiewka. Szybki nawrót i z powrotem do pomostu. Czas jak się okazuje nie taki zły jak myślałem 6:15. Very Happy
Parę dni później dystans dwa razy dłuższy – 800 metrów i to do tego w płetwach bez rąk. Niby dla ułatwienia dali mi jeszcze maskę i fajkę, która i tak się ciągle zalewała ohydną słoną wodą. Czas też nie taki zły 12:42
Szczególnie w porównaniu z minimami:
Poniżej 14 – 5pkt
Do 18.30 – 4pkt
Do 21 min – 2pkt
Powyżej 21 min – 1pkt
To całe moje pluskanie oglądał Bartek. na początku nie śmiało potem coraz bardziej się otwierał aż pewnego dnia też wszedł do wody. Potem dołączyli inni instruktorzy i tak właśnie rozpoczęliśmy nową świecką tradycję codziennego pływania po pracy
Raz 400 metrów raz 800 w ABC, a nawet ambitnie robiliśmy bezdechy. Na początku dynamikę w planach jest też statyka. Dziś nawet zrobiliśmy wewnątrz colonowe zawody na 800 metrów w ABC. Startowali w kategorii:
Master
Dorota
Asia
Wojtek F.

W kategorii Super Master
Wojtek B.
I moja skromna osoba

(Bartek nie startował. Znaczy płynął za nami jako suport powierzchniowy)

W pierwszej wgrała Dorota z czasem 14:30

W drugiej moja skromna osoba z czasem 12:14

Ale tak naprawdę najciekawiej będzie dopiero pierwszego lipca. Nie nie będzie mecz Mistrzostw Świata, mamy z Bartkiem mały zakład na 400 Kraulem. Bartek chyba od tygodnia się przygotowuje do startu. Codziennie dzielnie wchodzi do wody i pływa 1500-2000metrów A stawka jest nie mała. Kto przegra stawia obiad całej grupie Dive Trek Mr. Green .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 28-06-2006, 21:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

cóż...

pozwolimy mu jeszcze trochę popisać...

Potem przedstawimy prawdę Twisted Evil

(będzie m.in. o tym jak można podnosić sztangę tocząc ją po podłodze...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Bartek Cyperling Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: instr
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1139
Skąd: PL
PostWysłany: 28-06-2006, 22:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sardyna napisał/a:
Kto przegra stawia obiad całej grupie Dive Trek


a ja myslalem, ze sciagamy sie tylko dla sportu scratch

_________________
helium is your friend
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Sójka Płeć:Mężczyzna
Alien


Stopień nurkowy: NTmx, Tech Wreck, Te
Stopień instruktorski: NTMX Inst IANTD, Gas
Oznaczenie stage: Alien
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 416
Skąd: LV 462
PostWysłany: 29-06-2006, 08:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sardyna napisał/a:
A stawka jest nie mała. Kto przegra stawia obiad całej grupie Dive Trek .

Jakby Ci nie poszlo tak jak trza to daj znac. Podam Ci namiary do egipskiej knajpki gdzie obiad dla Grupy nie zrujnuje Twoich finansow bounce
alien

_________________
Alien

do dna ... i z powrotem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3758827
   
sardyna Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: OWD
Wiek: 39
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 124
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 03-07-2006, 21:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

część następna - najsmutniejsza

Alien gdzie jest ta tania knajpa?

jakiś czs temu pojawił sie pomysł prawdziwej męskiej, sportowej rywalizacji między mną a Bartkiem.wybór padł na pływanie a dokładnie na 400 metrów kraulem na colonowym torze pływackim. Stawką miała być kolacja dla całej ekipy Dive Trek. Bartek zakład przyjął i od razu solidnie zabrał sie do treningów. Od jakiś 2 tygodni mocno trenował. Codziennie przepływał po 1000 metrów (ja od czasu do czsu trochę się popluskałem) a wieczorami dzwigał cieżkie sztangi (ja je tylko turlałem), podciągał się na drążku (ja wisiałem na sempa).
Dzis wkońcu przyszedł dzień próby. Po pracy mieliśmy się zmierzyć, ustalić w końcu kto w Colonie jest najszybszy. Ja czy Bartek.
W okolicach godziny 18 stanęliśmy na lini startu.

Mój plan był bardzo prosty. Pierwszą długość trzymać się Bartka a po nawrocie włączyć piąty bieg i przypłynąć do mety jako pierwszy. Do połowy wszysko szło zgodnie z planem. Problemy zaczęły się po nawrocie - wystarczyło jakieś trzy sekundy i Bartka już nie było Shocked (to on włączył piąty bieg), zobaczyłem go dopiero na mecie, 18 sekund po jego finiszu. Jego oficjalny czas to 6:07 (nowy rekord toru), mój 6:25.
Iniestety stało się. Przegrałem Sad . Miało być tak pięknie a tu taka wielka klapa. Cóż nie zawsze się wygrywa. Ale pamiętaj jak to było w takim pięknym polskim filmie: z Tobą przegrać to jak wygrać Very Happy .
Gratuluje Bartek.
Ps. Tak łatwo się nie poddam. Może tą bitwę przegrałem ale następnym razem tak łatwo nie będzie Twisted Evil . Bartku proponuje równo za mięsiąc (03.08) rewanż. Również na 400 metrów kraulem. Co ty a to?
Ps2 Ze względu na moją porażkę tak jak było ustalone zapraszam całą grupę Dive Trek na obiad.

Ostatnio miało również miejsce inne ciekawe wydarzenie.
Dorota i Wojtek mieli robione zdjęcia. Nie jakieś tam zwykłe pstrykanie ale prawdziwą sesje zdjęciową dla bliżej nie znanych mi ludzi z Kanady afro . Fotosy miały być czymś w rodzaju reklamówki sucharów Bare. Sesja zakładała część na plaży i w wodzie. Dorota i Wojtek mieli się prężyć i wyginać a zdjęcia miał na ochotnika (nikt go do tego nie zmusił ba nawet sam chciał) robić Bartek.
Mimo, że był już wieczór pogoda ciągle była mordercza - 25 st w cieniu, żar leje się z nieba a Dorota i Wojtek w ocieplaczach i sucharach na plaży. Wyobraście sobie jak to jest spędzić ponad pół godziny w ocieplaczu i sucharze na pełnym słońcu.
W tym czasie Bartek robi ciągle zdjęcia. Tu takie ujęcie a tu inne. W końcu wyszło tych zdjęc pewnie z setka albo i więcej.
Zaczynamy przeglądać i jakoś dziwnie wycodzi tych zdjęć całe dwie sztuki scratch . Ta reszta 98 jakoś znikła, wyparowała, po prostu nie ma. Co się z nimi stało? Pół godziny prężenia i wyginania na marne?
Okazało się, że nasz fotograf nie wciskał guzika do końca, nastawiał tylko ostrość. A ciągle myślał, że robi zdjęcia.
Dziś była powtórka z rozrywki.
Zdjęcia robił Michał (chłopak z Katowic z którym mieszkam i robie kurs. Swoją drogą ostrzeżenie. Dziś Michałowi przy wchodzeniu na łódz po pierwszym nurkowaniu wypadł do wody notes. Na szczęście ktoś go złapał. Okazało sie że winny był karabinek tłokowy z Castorama Diving Shop, który po prostu pod wpływem soli się ułamał. Nie kupujcie karabinków tłokowych w CDS).


Oto ich wynik:


prawda że piękne?

(więcej "pięknych" Twisted Evil zdjęć znajdziecie w tym temacie )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 03-07-2006, 21:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Karabinki z CDS są do chrzanu... Ale wykupiliśmy wszystkie karabinki w okolicy i nie tylko i innych nie było Smile
W końcu potrzebujemy 66 szt...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Sójka Płeć:Mężczyzna
Alien


Stopień nurkowy: NTmx, Tech Wreck, Te
Stopień instruktorski: NTMX Inst IANTD, Gas
Oznaczenie stage: Alien
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 416
Skąd: LV 462
PostWysłany: 03-07-2006, 21:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sardyna napisał/a:
Iniestety stało się. Przegrałem . Miało być tak pięknie a tu taka wielka klapa. Cóż nie zawsze się wygrywa.

Coz, musisz przyjac przegrana po mesku. Ulec w walce to nie wstyd salut
Z tanich zarlodajni - Kamuna (I duza ulica za MCDonaldem idac w strone Sekalla Square), druga to arabski fastfood wlasnie na Sekalla Square. Daja tam przepyszne koshary (nie mam pojecia jak sie to pisze Wink.
Mam nadzieje, ze DiW nie zadzgaja mne za to ze podpowiedzialem Ci te knajpki Mr. Green
alien

_________________
Alien

do dna ... i z powrotem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3758827
   
thomas31 Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
PostWysłany: 03-07-2006, 23:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gratuluję Wam wyników rywalizacji.
Łukasz musisz popracować nad wytrzymałością Smile w miesiąc dasz radę.
Pzdr.
T.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
60235
   
Bartek Cyperling Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: instr
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1139
Skąd: PL
PostWysłany: 04-07-2006, 22:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sardyna napisał/a:
proponuje równo za mięsiąc (03.0 rewanż. Również na 400 metrów kraulem. Co ty a to?


zginiemy smiercia okrutna przez utopienie albo ugotowanie w zupie morskiej i nawet "sila i godnoscia osobista" sie nie uda ... chyba, ze sie troche rozwieje

_________________
helium is your friend
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Edi Płeć:Kobieta


Wiek: 52
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 32
Skąd: W-wa
PostWysłany: 04-07-2006, 22:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

bann napisał/a:

"sila i godnoscia osobista"

hmmmm... chyba siłom i godnościom osobistom Wink

a resztę to wężykiem.... 8)

i czekam na wynik rewanżu 8)

Pozdrawiam Edi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2769958
   
sardyna Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: OWD
Wiek: 39
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 124
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-07-2006, 23:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

thomas31 napisał/a:
Gratuluję Wam wyników rywalizacji.
Łukasz musisz popracować nad wytrzymałością w miesiąc dasz radę.
Pzdr.



Od jutra biorę się za siebie. Codzinnie albo pływanie, albo bieganie Twisted Evil i dużo dużo coli dzięki niej napewno wygram
Ps. a sztangę mimo że jest strasznie ciężka Shocked postaram się podnośić albo chociaż turlać na długie dystanse 8)




Alien napisał/a:
Coz, musisz przyjac przegrana po mesku. Ulec w walce to nie wstyd



Racja przegrałem z lepszym w równej walce, ale będzie sroga zemsta Evil or Very Mad


bann napisał/a:
zginiemy smiercia okrutna przez utopienie albo ugotowanie w zupie morskiej i nawet "sila i godnoscia osobista" sie nie uda ... chyba, ze sie troche rozwieje



Czyli rozumiem że wyzwanie przyjęte?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.