Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
BUR - czyli jak zrobić ciekawe nurkowanie w Bałtyku
Autor Wiadomość
Paweł Wójcik Płeć:Mężczyzna
be safe...enjoy your diving


Stopień nurkowy: Tech Cave
Stopień instruktorski: Nx, Intro to Tec TDI
Oznaczenie stage: PJW
Wiek: 44
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 267
Skąd: Cork /Lublin
PostWysłany: 07-09-2011, 14:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć, bardzo chętnie chciałbym pomóc
i ile moge tyle pomoge Wink

Wojtek, czy możesz napisać coś więcej co ma się znaleźć w programie tych najbliższych warsztatów?
Czy te na koparkach będą inne niż w 3M?

_________________
www.basicdivingsolutions.npx.pl
www.nurkowanie.xorg.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek Kubissa Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv. Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 60
Wiek: 51
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 41
Skąd: Płock
PostWysłany: 07-09-2011, 14:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam,

Nie wiem jeszcze czy wezme udzial w ktoryms etapie projektu (na razie nie moge w zadnym proponowanym terminie) ale temat jest OK i fajnie, ze probujecie robic taki projekt.

Moje pytania:
Co zmienia sie w przypadku znalezienie sponsora / dofinansowania?

Jak jest z wyborem uczestnikow wyprawy jesli chetnych jest 30 a miejsc na lodce 15?

Co z konfiguracja sprzetowa? Czy macie zamiar czepiac sie szczegolow czy kazdy moze miec jak mu wygodniej (tj. na przyklad manometr na gormym d-ringu czy latarke w reku bez akumulatora na pasie?) Wiadomo, ze na poczatku kazdy przyjdzie z tym co mam ale czy jednym z celow jest uzyskanie u kazdego "jedynej poprawnej" konfiguracji?

Czy planujecie treningi w innym miejscach niz dwa na razie wymienione? Powiedzmy j. Biale k. Gostynina czy Orlowskie?

Pozdr, WojtekK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-09-2011, 15:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
wojtek309 napisał/a:
Jak jest z wyborem uczestnikow wyprawy jesli chetnych jest 30 a miejsc na lodce 15?
No... życzyłbym sobie żeby taka sytuacja zdarzyła się choć raz Smile Wydaje mi się, że nie będziemy pracować na jednej pozycji grupą 30 osób - podział na kilka mniejszych grup powinien załatwić sprawę jeszcze przed przyjazdem do 3M. Nie zmienia to faktu, że jeżeli sprawa będzie dotyczyć bardzo konkretnego wypłynięcia, to zostanie rozwiązana przed nim - zapisy zawsze dzieją się na jakieś 1-2 tygodnie przed wypłynięciem - będzie czas.
wojtek309 napisał/a:
Co zmienia sie w przypadku znalezienie sponsora / dofinansowania?
Wszyscy (a na pewno organizatorzy) zrobimy takie oczy Shocked Shocked Shocked . Osobiście nie zastanawiałem się nad tym, ale wydaje mi się, że jeżeli taki sponsor się znajdzie, to mamy środki na łódkę/gazy itp.
wojtek309 napisał/a:
Co z konfiguracja sprzetowa?
Jest stała w zespołach. To m.in. temat treningów. Nie wiem ile realnie osób przystąpi do programu - bierzemy pod uwagę każdego, ale zawsze liczę się z tym, że tuż przed wypłynięciem pojawi się nurek X skonfigurowany w trudny do określenia sposób Rolling Eyes - taka osoba nie płynie (w sytuacji wypadkowej dokładna znajomość sprzętu partnera może uratować życie). Mamy nadzieję, że w trakcie treningów zachęcimy do przeanalizowania swojej konfiguracji.


Przy okazji - jedna sprawa jest w 100% pewna: stosujemy gazy standardowe GUE.
Nie nurkujemy na powietrzu - gazem podstawowym jest nitroks 32, a poniżej 30m trimiks. Tutaj nie będzie żadnych zmian.



wojtek309 napisał/a:
Czy planujecie treningi w innym miejscach niz dwa na razie wymienione? Powiedzmy j. Biale k. Gostynina czy Orlowskie?

Żeby trening był efektywny, musi być łatwy w analizie. Możemy działaś praktycznie wszędzie, byle woda miała przejrzystość na poziomie 3-5m i było łatwo dostępne zaplecze dla przyjeżdżających (gazy/noclegi). O ile się nie mylę, to baza nad Białym będzie niebawem zamknięta.
Tak czy inaczej, jestem jak najbardziej na tak, jeżeli chodzi o inne miejsca treningowe.


kangur napisał/a:
Zgłosiłem się na FB.
Mam tu też potwierdzić ?
Bo już glupieje ...

Knaguru - zmartwiony stanem Twojego zdrowia Wink sam Cię dopisałem na forum. FB to platforma, której wiele osób unika jak... bardzo unika. Końcowy skład objawi się pewnie już na spotkaniu.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-09-2011, 15:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

bigplik napisał/a:
Cześć, bardzo chętnie chciałbym pomóc
i ile moge tyle pomoge

Bardzo dziękuję w imieniu nas wszystkich salut .

bigplik napisał/a:
Wojtek, czy możesz napisać coś więcej co ma się znaleźć w programie tych najbliższych warsztatów?
Czy te na koparkach będą inne niż w 3M?

Pierwsze 2 spotkania będą miały w dużej mierze charakter organizacyjny - myślę, że każdy chciałby poznać szczegóły tego czym będzie się nurkowo zajmował...
Zrobimy kilka nurkowań tak, żeby móc ustalić wstępny skład zespołów i to czym mogą się zająć. W 3M całość będzie wyglądać podobnie - warto przyjechać choćby po to, żeby spotkać się z resztą ekipy. Na spotkaniu powinien pojawić się przedstawiciel Muzeum Marynarki Wojennej.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Piotrek Ginter Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CCR TMX
Ilość nurkowań rocznie: 120
Stopień instruktorski: TDI-SDI #15068
Oznaczenie stage: PKG
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 246
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-09-2011, 15:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Knaguru - zmartwiony stanem Twojego zdrowia Wink sam Cię dopisałem na forum.

I od razu mi lepiej Wink

_________________
Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Grotto8 Płeć:Mężczyzna
Tomek Grochowski


Stopień nurkowy: AOWD
Wiek: 46
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 121
Skąd: Płock
PostWysłany: 07-09-2011, 15:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

PopekS napisał/a:

To znaczy, że chcemy pokazać ludziom że:
- można pracować razem niezależnie od organizacji
- można zrobić co pozytecznego mając OWD
- można wspólnie nurkować i wspólnie coś zrobić
- że wraki to nie tylko kawałek stali
- że Bałtyk to coś więcej niż troche piasku i dorsze
- że nasze działania (jako ludzkości) mają wpływ na nasze otoczenie i nasze życie
- że można nurkować bezpiecznie i lepiej
- że nurkowanie jest super i można się nim bawić
Takie tam troche idealistyczne podejście do tematu


Czytam i krew zaczyna szybciej krążyć Smile Wreszcie coś co może się udać...

A potem:
Wojtek Filip napisał/a:

wojtek309 napisał/a:
Co z konfiguracja sprzetowa?
Jest stała w zespołach. To m.in. temat treningów. Nie wiem ile realnie osób przystąpi do programu - bierzemy pod uwagę każdego, ale zawsze liczę się z tym, że tuż przed wypłynięciem pojawi się nurek X skonfigurowany w trudny do określenia sposób Rolling Eyes - taka osoba nie płynie (w sytuacji wypadkowej dokładna znajomość sprzętu partnera może uratować życie). Mamy nadzieję, że w trakcie treningów zachęcimy do przeanalizowania swojej konfiguracji.



Kurde. A już myślałem, że to wszystko naprawdę dla wyższych celów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-09-2011, 16:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Grotto8 napisał/a:
Kurde. A już myślałem, że to wszystko naprawdę dla wyższych celów...

Niestety nie wiem co masz na myśli - możesz to jaśniej napisać?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Przemek Hinc Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv. EAN, Tech Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: Adv. Rec TMX, OWSI
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 35
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 124
Skąd: Luzino
PostWysłany: 07-09-2011, 16:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Przy okazji - jedna sprawa jest w 100% pewna: stosujemy gazy standardowe GUE.
Nie nurkujemy na powietrzu - gazem podstawowym jest nitroks 32, a poniżej 30m trimiks. Tutaj nie będzie żadnych zmian.


Trimiks poniżej 30 m może dla niektórych osób stwarzać problemy ekonomiczne oraz papierologiczne. Np. nurek Adv. Nitrox nie ma uprawnień do stosowania trimiksu, więc ta zasada jakby wykreśla go z nurkowań np. na 40 m (które defacto są w zakresie jego uprawnień) do czasu zrobienia uprawnień trimiksowych Rolling Eyes W związku z tym powstaje pytanie - czy ta zasada obowiązuje tylko na wypłynięciach "centralnych", czy również w małych grupach operacyjnych, na które się podzielimy?
IMHO, jeżeli np. w grupie 2-4 nurków wszyscy schodzą na powietrzu czy Nx28 na 40 m, to nie jest to chyba jakimś dużym problemem. Natomiast w przypadku większych wypłynięć łączących kilka pojedynczych grup oczywiście stosujemy się do zasad odgórnych. Jak byś widział takie rozwiązanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Grotto8 Płeć:Mężczyzna
Tomek Grochowski


Stopień nurkowy: AOWD
Wiek: 46
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 121
Skąd: Płock
PostWysłany: 07-09-2011, 16:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Grotto8 napisał/a:
Kurde. A już myślałem, że to wszystko naprawdę dla wyższych celów...

Niestety nie wiem co masz na myśli - możesz to jaśniej napisać?


Boję się, że nie da się wtedy uniknąć cięższych zarzutów.

Ale zapytam: (w ten sposób podstępnie ukrywając swoje intencje):

PopekS napisał/a:

...To znaczy, że chcemy pokazać ludziom że:
- można pracować razem niezależnie od organizacji
- można zrobić co pozytecznego mając OWD
- można wspólnie nurkować i wspólnie coś zrobić
- ...


Czy można te słowa traktować jako jedną całość i odnieść je do jednego nurkowania w ramach tego projektu non profit ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 07-09-2011, 16:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku, nie chcę "bić piany" bo raczej z uwagi na odległość dzieląca mnie od Bałtyku widzę małe szanse żeby czynnie wziąć udział w projekcie, ale jak w kontekscie poniższego cytatu:
Wojtek Filip napisał/a:
Nie nurkujemy na powietrzu - gazem podstawowym jest nitroks 32, a poniżej 30m trimiks.

widzisz sytuacje, w której np. ja ze swoją partnurką postanawiamy zinwentaryzować Trałowca (dno na 42m) i chcemy to zrobić na powietrzu? Posiadamy oczywiście stosowne do takiego nurkowania uprawnienia. Czy to już nie zostanie objęte patronatem projektu z uwagi na niezgodność gazów z wymaganymi? A co na przykład z Groźnym na 18m? Powietrze "na plecach" też wyklucza takie nurkowanie z projektu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-09-2011, 16:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

przemoo napisał/a:
Trimiks poniżej 30 m może dla niektórych osób stwarzać problemy ekonomiczne oraz papierologiczne.

Gazy - to był jeden z pierwszych tematów jaki z naszej strony, jako organizatorów nie był poddany żadnej dyskusji. Jak nigdy Smile, zgodziliśmy się za pierwszym razem.
Zatem zasadą będzie ean32 do 30m, głębiej tmx.

Głównym powodem jest narkoza CO2 i retencja tegoż niefajnego gazu.
Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdemu będzie to odpowiadać, czy to z powodu osobistych preferencji, czy posiadanych uprawnień - jednak w tym i każdym innym projekcie, który organizujemy trzymamy się tej zasady sztywno i nie zamierzamy jej zmieniać.
Zatem osoby, które mają inne zapatrywanie na dobór gazów nie będą brały udziału w naszych działaniach. Od razu dopowiem, że nie będziemy prowadzić dyskusji mających udowodnić, że CO2 jest nieszkodliwy, a nad narkozą można zapanować Rolling Eyes.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Kwiatkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Advanced Rec Tmx
Wiek: 45
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 36
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 07-09-2011, 18:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Zatem zasadą będzie ean32 do 30m, głębiej tmx.

W 3City Ean32 jest w cenie powietrza, więc myślę że to nie jest jakiś problem finansowy.

A zawsze bezpieczeństwo przy takich projektach jest najważniejsze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 07-09-2011, 18:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

PopekS napisał/a:
Nie zauważyłem w poprzednich postach wymagań na jakieś specjalne uprawnienia a wprost przeciwnie


Sebastian, w kontekście wypowiedzi Wojtka to chyba nie do końca prawda.
Wynikałoby na razie, że owo minimum to podstawowy nitroks.
Zanim pojawią się insynuacje, że cały projekt jest po to, abyście mogli pozyskać kursantów na brakujące poziomy formalne, proponuję określić REALNIE minimalne wymagania formalne konieczne, aby wziąć udział w nurkowaniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tymek Podgórczyk Płeć:Mężczyzna
DIVESPOT.PL


Stopień nurkowy: TMX, CAVE, WRECK, 3P
Stopień instruktorski: IANTD N.TMX OC/CCR
Oznaczenie stage: TYM
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 51
Skąd: 3miasto
PostWysłany: 07-09-2011, 19:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Widząc, że pojawiło się wiele wątpliwości i kwestii dyskusyjnych (np. dobór gazów, konfiguracji itp.) rozpoczęliśmy właśnie pracę nad regulaminem projektu, który rozwiąże kwestie organizacyjno proceduralne i pozwoli się skupić na meritum.

W regulaminie chcielibyśmy jasno określić zasady obowiązujące w projekcie, a będą to m.in:
- gazy standardowe GUE
- konfiguracja i procedury obowiązująca na poszczególnych poziomach zaawansowania
- podział kosztów
- zasady podziału zespołów i doboru ich członków
- itd.

Tu chciałbym jasno i wyraźnie podkreślić, że celem projektu nie jest i nigdy nie będzie nurkowanie samo w sobie. Celem jest praca badawcza, a nurkowanie jest jedynie środkiem do jego realizacji. Konkretne cele poszczególnych faz projektów będą określane przez pracowników naukowych Muzeum Marynarki Wojennej, Instutu Oceanografi UG, Urządu Morskiego w Gdyni lub innych instytucji zaangażowanych w BUR.

Rzeczą, na którą będziemy kłaść największy nacisk to bezpieczeństwo prowadzonych działań i tu nie chcemy "odkrywać ameryki" a raczej bazować na rozwiązaniach znanych i sprawdzonych. Znanych z podobnych projektów na całym świecie (np. WKPP), a sprawdzonych m.in przez nas pod czas takich projektów jak Graf Zeppelin, Tuna Hastebrg czy ORP Grom.

Tak jak wspomniałem wcześniej stworzony zostanie regulamin, który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości, a jeżeli przedstawione tam rozwiązania komuś nie przypadną do gustu czy jego filozofii nurkowania, to jak wspomniałem wcześniej uczestnictwo jest dobrowolne. Z naszej strony pada jedynie propozycja, którą każdy może przyjąć lub z niej zrezygnować.

Co do nurtującej TomaM kwestii nitroxu, wszystkim którzy będą brali czynny udział w projekcie i jedynym kryterium stojącym na przeszkodzie będzie brak certyfikacji nitroxowej będziemy robić kursy nitrox w cenie certyfikatu. Natomiast tak jak mówiłem celem projektu nie jest ani nurkowanie, ani szkolenia nurkowe. Wspólne treningi mają na celu jedynie ujednolicenie zgranie zespołów, a nie uczenie nurkowania.

Resumując jeżeli ktoś zainteresuje się projektem, kierując się chęcią darmowych szkoleń czy po prostu chcąc sobie ponurkować to jest to raczej mylna interpretacja naszego pomysłu i obawiam się, że może się czuć rozczarowany. BUR trzeba traktować jako pracę na zasadzie wolontariatu - przy okazji której można się będzie się wiele nauczyć i wziąć udział w nurkowaniach, których jako indywidualni nurkowie czy nawet grupy koleżeńskie nie da się zrealizować.

Grotto8 napisał/a:

Czy można te słowa traktować jako jedną całość i odnieść je do jednego nurkowania w ramach tego projektu non profit ?


Grotto8 czy możesz sprecyzować pytanie, bo nie do końca rozumiem co masz na myśli?

Pozdrawiam

Tym

_________________
Tymek Podgórczyk
DIVESPOT.PL
--------------------------------
IANTD CCR/OC Normoxic Trimix Inst.
IANTD Hammerhead Inst.
IANTD Tres Presidentes PSCR Inst.
IANTD Technical Wreck Inst.
UTD Essentials Instuctor
--------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Przemek Hinc Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv. EAN, Tech Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: Adv. Rec TMX, OWSI
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 35
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 124
Skąd: Luzino
PostWysłany: 07-09-2011, 19:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM ma trochę racji. Nie doszukując się drugiego dna (bo kurs przecież można robić u dowolnego instruktora), trzeba zauważyć, że przy takich wymaganiach faktycznie minimum to OWD i podstawowy nitrox, a przy nurkowaniach głębszych już trimix (adv. nitrox w zasadzie w ramach tego projektu nic nie pomaga).
Warto by było określić to jasno w wymaganiach na samym początku. Jakkolwiek nitrox przy obecnych warunkach (gdzieniegdzie jest w cenie powietrza, a kurs podstawowy nie jest drogi) nie jest w zasadzie dla nikogo problemem, to trimix poniżej 30 m dla wielu osób stwarza już pewną barierę - np. nurków Deep + basic nitrox albo Adv. Nitrox.
Sam projekt jest jak najbardziej świetnym pomysłem i może z niego wyniknąć masa fajnych rzeczy, natomiast dobrze jest określić dokładne wymagania na samym początku, żeby potencjalni kandydaci mogli ocenić swoje możliwości i zaplanować ich rozwój, aby takim wymaganiom sprostać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 22 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.