Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następny
BUR - czyli jak zrobić ciekawe nurkowanie w Bałtyku
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 30-06-2014, 11:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Żurawski napisał/a:
Dotarłem póki co do 10 strony postów
No to kamień z serca Wink - obawiałem się, że chcesz się zapisać na akcję, o której niewiele wiesz Rolling Eyes .
Kontroluj temat w sprawie terminów.
Natomiast kwestia SM - jeżeli tylko masz zespół z którym pływasz, albo do czasu spotkania zbierzesz ekipę SM - nie ma kłopotu.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Krzysztof Żurawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: SDI:ASD+6 spec
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 42
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30-06-2014, 11:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, niewiele wiem na temat Waszego projektu, ale po lekturze pierwszej strony postanowiłem dołączyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 30-06-2014, 12:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Krzysiek, to jest lista, skopiowana sprzed trzech stron wątku czy coś w tym stylu. Do tego się dalej dopisujemy:

12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY
2. Adam Jaworski

20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski

11-12 październik
1. Adam Jaworski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krzysztof Żurawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: SDI:ASD+6 spec
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 42
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30-06-2014, 13:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki Adam, niestety nie jestem nawet w połowie BUR-akiem, więc się nie dopiszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krzysztof Żurawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: SDI:ASD+6 spec
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 42
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30-06-2014, 13:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Po przebojach na koparkach treningi 1 i 2 przewidziane są w okolicy Trójmiasta, czy dalej tylko część morska jest na zatoce?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 30-06-2014, 13:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Żurawski napisał/a:
Dzięki Adam, niestety nie jestem nawet w połowie BUR-akiem, więc się nie dopiszę.


Czemu? Przeczytaj stronę czy dwie wcześniej:

xspojlerx napisał/a:
Ja też jestem chętny na 28-29 czerwiec. Zglaszałem chęć na pw. O ile uda mi sie umówić jeszcze przed z Sebastianem na nitrox. W dodatku nie mam jeszcze za sobą warsztatów, bo to miał być mój pierwszy raz Razz


Sebastian Popek napisał/a:
xspojlerx napisał/a:
A jest opcja żebym ja się załapał?

Hi Arku

Zapraszam również.
Bedziesz mógł sie do nas dołaczyć i zobaczyc jak to wygląda w praktyce.



Jeżeli naprawdę chcesz coś z nami robić, to zgłoś się... i działaj. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że temu projektowi nie brakuje nurków Full TMX CCR Cave Extreme-cośtam tylko osób, które mają motywację do tego, żeby systematycznie i z zaangażowaniem robić coś, na miarę swoich - nawet znacznie skromniejszych - możliwości...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krzysztof Żurawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: SDI:ASD+6 spec
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 42
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30-06-2014, 13:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Planuję w sierpniu udział w szkoleniu wrakowym. Teraz opanowuję swój pierwszy suchy skafander (póki co 7 nur w suchym za mną). Także we wrześniu jak najbardziej (no ale niestety tylko w sidemouncie).

12-13 lipiec
1. Marek Spiżewski - MaRkY
2. Adam Jaworski

20-21 wrzesień
1. Adam Jaworski
2. Krzysiek Żurawski

11-12 październik
1. Adam Jaworski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krzysztof Żurawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: SDI:ASD+6 spec
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 42
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30-06-2014, 14:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Jeżeli naprawdę chcesz coś z nami robić, to zgłoś się... i działaj. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że temu projektowi nie brakuje nurków Full TMX CCR Cave Extreme-cośtam tylko osób, które mają motywację do tego, żeby systematycznie i z zaangażowaniem robić coś, na miarę swoich - nawet znacznie skromniejszych - możliwości...


Czyli pierwsze emocje opadły i wielu zrezygnowało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 30-06-2014, 14:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Krzysztof Żurawski napisał/a:
Czyli pierwsze emocje opadły i wielu zrezygnowało?

Przeczytaj wątek od początku - 18 stron to niedużo, nauczyć się zaś można wiele. W wersji TL/DR jest tak:
- Część woli wyjazdy na grila i piwo z ewentualnym nurkowaniem, niż nurkowanie w konkretnym celu i zgodne z planem
- Niektórzy by chcieli mieć za darmo, bo przecież biorą udział w Projekcie - w domyśle, skoro on czemuś służy, to ktoś pewnie na tym zarabia, więc czemu nurkować za darmo i temu komuś ułatwiać jakąś tajną sprawę
- Część nigdy nie zamierzała się zaangażować, plan był taki, żeby wydębić za darmo 4 dni warsztatów bez zobowiązań a potem dyplomatycznie się nie odzywać
- Niektórym zmieniły się plany - wyjechali, przestali nurkować albo zostali instruktorami albo jeszcze coś innego
- Niektórzy by chcieli, ale czasem nie mogą a odpowiedź "słuchajcie, jutro jednak nie przyjadę" nie jest mile widziana, bo w sposób nagły zwiększa koszty tych, którzy dotrzymują słowa
- Pewna część osób, które chciałby brać udział w projekcie, niestety do niego nie weszła wskutek trudności z zebraniem się tych, co deklarowali udział, w proponowanych konkretnych terminach - przez co zajęcia nie odbyły się.

Z powyższych powodów piszę - jako uczestnik - jak chcesz coś robić, to ręka w górę i dawaj chłopie, bo się nie ma co oglądać na innych i nie ma na co czekać Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krzysztof Żurawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: SDI:ASD+6 spec
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 42
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30-06-2014, 14:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
- Niektórzy by chcieli, ale czasem nie mogą a odpowiedź "słuchajcie, jutro jednak nie przyjadę" nie jest mile widziana, bo w sposób nagły zwiększa koszty tych, którzy dotrzymują słowa


Wystarczy wymagać od deklarujących się na dany termin przelewu bez możliwości zwrotu pieniędzy i koszty pozostaną stałe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krzysztof Żurawski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: SDI:ASD+6 spec
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 42
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 30-06-2014, 14:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Embarassed OK, OK, w lipcu nie dam rady, we wrześniu jak najbardziej. bounce

BTW, przebrnąłem przez cały wątek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
anonymus 2
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-07-2014, 00:05   

Adam Jaworski napisał/a:
W mordę, pół Warszawy za nitroxem zjeździłem. No cóż, do następnego razu Smile

trochę mnie to nurtuje - tzn. być może mam nieaktualne dane Smile albo coś niedokładnie pamiętam Smile ale wydaje mi się (tak, tylko wydaje mi się Rolling Eyes ), że nitrox wg standardów Gue zalecany jest do nurkowań poniżej 30 m. Zdaje mi się (tak Rolling Eyes ) ze pierwsze nurkowanie miało być na jednym z naj ...najpłytszych wraków zatoki. Skąd pomysł, żeby twina nabić nitroxem? Absolutnie nie mówię, że źle czy niepotrzebnie. Absolutnie nie odnoszę też tego do własnych nurkowań (powietrznych i zdecydowanie głębszych). Tylko staram się uczyć Smile więc stąd moje pytanie - sam tak, Adaś, zaplanowałeś, czy korzystałeś z podpowiedzi innych?
pzdr.
Powrót do góry
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-07-2014, 00:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie jestem nurkiem GUE, ale z moich informacji wynika:

- do 30 m - nitrox
- powyżej 30 m - trimix

PS:
Standardowy nitrox 32 to ogólnie słabo się nadaje do nurkowań powyżej 30 m Twisted Evil Sprawdź MOD read2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 01-07-2014, 00:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

pomorzanka napisał/a:
Adam Jaworski napisał/a:
W mordę, pół Warszawy za nitroxem zjeździłem. No cóż, do następnego razu Smile

trochę mnie to nurtuje - tzn. być może mam nieaktualne dane Smile albo coś niedokładnie pamiętam Smile ale wydaje mi się (tak, tylko wydaje mi się Rolling Eyes ), że nitrox wg standardów Gue zalecany jest do nurkowań poniżej 30 m.

Zależy, jak definiujesz "poniżej" - literalnie ("mniej, niż") czy geograficznie ("bliżej środka ziemi, czyli dalej od powierzchni wody, niż") Mr. Green

W związku z powyższym - tak o ile pamiętam / dobrze kopiuję Smile

0-30m Nx32% or 30/30 (O2/He)
33-45m 21/35 (O2/He)
48-60m 18/45 (O2/He)
63-75m 15/55 (O2/He)
78-121m 10/70 (O2/He)

czyli nitrox do 30 metrów a głębiej trimix.

pomorzanka napisał/a:
Zdaje mi się (tak Rolling Eyes ) ze pierwsze nurkowanie miało być na jednym z naj ...najpłytszych wraków zatoki. Skąd pomysł, żeby twina nabić nitroxem?

Pomysł jest prosty - zawsze kiedy się tylko da, bić nitroxem a powietrzem jedynie wtedy, kiedy nitroxu nie ma.

pomorzanka napisał/a:
sam tak, Adaś, zaplanowałeś, czy korzystałeś z podpowiedzi innych?

Sam zaplanowałem! Nawet uruchomiłem na dobre kupiony w zeszłym roku czujnik tlenowy! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 01-07-2014, 07:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Sam zaplanowałem!


Zuch! bounce Wink

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 19 z 22 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.