Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Następny
BUR - czyli jak zrobić ciekawe nurkowanie w Bałtyku
Autor Wiadomość
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 60
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 07-09-2011, 20:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tym napisał/a:
Co do nurtującej TomaM kwestii


Tymek, mnie to nie nurtuje Smile
Ja tylko zwróciłem uwagę na niespójność przekazu.
Życzę wam powodzenia i wielu sukcesów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek Kubissa Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv. Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 60
Wiek: 51
Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 41
Skąd: Płock
PostWysłany: 07-09-2011, 20:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Gazy - to był jeden z pierwszych tematów jaki z naszej strony, jako organizatorów nie był poddany żadnej dyskusji. Jak nigdy Smile, zgodziliśmy się za pierwszym razem.
Zatem zasadą będzie ean32 do 30m, głębiej tmx.


Czy to obowiazuje na wszystkich nurkowaniach / treningach / warsztatach?

Jesli Wasz projekt spowoduje, ze zwiekszy sie dostepnosc EAN 32 w popularnych polskich bazach nurkowych (niech juz nawet nie bedzie w cenie powietrza) to juz jest cos.

Pozdr, WojtekK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paweł Wójcik Płeć:Mężczyzna
be safe...enjoy your diving


Stopień nurkowy: Tech Cave
Stopień instruktorski: Nx, Intro to Tec TDI
Oznaczenie stage: PJW
Wiek: 44
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 267
Skąd: Cork /Lublin
PostWysłany: 08-09-2011, 00:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja pitole, to już widze czas na T1 nieuchronnie się zbliża,
bo już nie chce mi sie taplać tylko do 30m na EAN,
oczywiście mam na myśli OW Wink

_________________
www.basicdivingsolutions.npx.pl
www.nurkowanie.xorg.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
lolek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P2
Ilość nurkowań rocznie: 70
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 52
Skąd: k. Poznania
PostWysłany: 08-09-2011, 08:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czolem,

mam wprawdzie "pare" km tak na Koparki jak i do 3M, ale jezeli tylko bede mogl byc, to bede Smile Zatem - wchodze w temat salut.

I ciekawe co z tego bedzie... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 08-09-2011, 10:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Swoją drogą niedługo zostanę mistrzem w kopiowaniu listy uczestników Wink - jeżeli ktoś będzie na naszych zajęciach, to zachęcam do skopiowania listy uczestników i dopisania się


A nie prościej dopisywać/usuwać kolejne osoby edytując cały czas pierwszego posta w wątku, żeby w jednym, centralnym miejscu były najbardziej aktualne informacje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-09-2011, 21:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Projekt ma na celu inwentaryzację wraków oraz badania ich wpływu na środowisko naturalne rejonu zatoki Gdańskiej i Puckiej.


Bardzo ciekawy pomysł!
W miarę swoich możliwości z chęcią pomogę.

Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomasz Łach Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSDT
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: Kraków
PostWysłany: 11-09-2011, 09:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku link ktory podales na FN prowadzi do jakiegos ogloszenia o sprzedazy pianki...

Ps powodzenia w realizacji projektu, trzymam kciuki Applause
moze kiedys uda sie go rozszerzyc o cale nasze wybrzeze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-09-2011, 09:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomasz Łach napisał/a:
Wojtku link ktory podales na FN prowadzi do jakiegos ogloszenia o sprzedazy pianki...

Mam nadzieję, że nie przeszkodzi to nikomu w znalezieniu właściwego posta na naszym forum. Jeszcze wczoraj link działał poprawnie.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16-09-2011, 17:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kilka osób dzwoniło z pytaniem czy na zajęcia treningowe na Koparkach i w 3M mogą mieć powietrze.

Oczywiście, że tak.
Zakładamy, że nie każdy nurek miał możliwość/wiedział/zakładał, że będzie mu potrzebny nitroks, więc na razie po prostu nie ma odpowiedniego przeszkolenia.

Natomiast nurkowania będące już właściwymi z projektowego punktu widzenia (czyli te "bałtyckie") robimy już na nitroksie lub innych, standardowych gazach.


Czas zacząć się pakować, choć wiem, że niektórzy z 3M już od dobrych kilku godzin jadą na południe salut.
Jeszcze tylko 15 godzin i... akcja 8) .


Już prawie jadący,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Filet Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: T1
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 41
Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 24
Skąd: Sopot
PostWysłany: 17-09-2011, 23:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2032648101926.2104915.1415850813

Kilka zdjęć z pierwszego dnia.

Niestety rezygnujemy z nurkowania musimy przejść na szachy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9137044
   
Robert Płociński Płeć:Mężczyzna
robi.ploc


Stopień nurkowy: Adv EANx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 242
Skąd: Nadarzyn (Wa-wa)
PostWysłany: 19-09-2011, 09:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To co mi zostało po tych dwóch dniach i jak to rozumiem :

1. Niech nurkowanie na Bałtyku nie będzie tylko oglądaniem wystających blach, nurkując sprawdźmy co się dzieje z wrakami i otoczeniem wraków poznajmy ich historię.

2. Rozwijamy się w zakresie bezpiecznego nurkowania, nie tylko pod wodą ale również na powierzchni. Miejmy świadomość co zrobić by nie stać biernie w obliczu problemów i jak również im zapobiegać.

3. Projekt ma być platformą, do współpracy w zakresie podnoszenia swoich kwalifikacji nurkowych oraz organizacji i zabezpieczania nurkowań

4. Wspólne spotkania i nurkowania to okazja do zweryfikowania swojej wiedzy oraz umiejętności tak by określić swój dalszy kierunek rozwoju.

5. Zdobyte umiejętności wykorzystajmy w innych przedsięwzięciach.


Co samego spotkania to oprócz prezentacji celów i zasad projektu, dowiedziałem się iż:

1. Po co jest support powierzchniowy.
2. Na co zwrócić uwagę przy doborze zestawu tlenowego.
3. Płytę można regulować i warto to zrobić pod okiem osoby, która wie o co chodzi z tymi paskami.
4. Zajęcia w wodzie to przede wszystkim uświadomienie sobie swoich umiejętności i cenne uwagi Wojtka i Tymka nad czym należy popracować.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i miła atmosferę.

_________________
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-09-2011, 09:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry Smile.

Ostatnie dwa dni opisałbym w skrócie jako WOW czyli wielkie ŁAŁ Shocked.
Dwa dni zajęć teoretyczno praktycznych i duża grupa pasjonatów czekająca na więcej - tego się nie spodziewałem. Uśmiechy na twarzach, sporo ciekawych pytań rozwijających poruszane tematy, otwartość na wszystko co się działo - czy może być lepiej?

Bardzo Wam dziękuję za chęć wzięcia udziału w naszych wspólnych działaniach. Spotkaliśmy się w składzie ponad 20sto osobowym - to niesamowity potencjał - każdy z nas dysponuje różnymi umiejętnościami, możliwościami, potrafi spojrzeć na każdy pomysł pod nieco innym kątem przez co można dopracować wszystko w najmniejszych, czasem wręcz nieoczekiwanych detalach.
Jeszcze w czasie spotkania okazało się, że znalazła się osoba chętna do prowadzenia dla nas zajęć z zakresu p.pomocy na różnych poziomach salut .

Po swojemu, to wkleiłbym teraz jakieś zdjęcie, albo filmik ale... nie mam ani jednego - czas minął tak szybko, że kompletnie o tym zapomniałem Embarassed , ale reporterów było wielu, więc mam nadzieję, że nie będziemy zbyt długo czekać na foto//wideo relację.

Na wspólne zajęcia przygotowujące do naszego Projektu przyjechały 23 osoby z całej Polski. W wodzie pracowaliśmy w 6ciu 3 osobowych zespołach nie licząc Tymka i mnie - kilka osób nie mogło w tym czasie nurkować, więc pewnie spotkamy się niedługo. W wodzie razem pracowały osoby wyszkolone na różnych poziomach od OWD/P1 do nurków trimiksowych i instruktorów nurkowania.
Sporym zaskoczeniem były dla mnie osoby, które przyjechały z 3M po to, żeby wziąć udział w zajęciach i na południu i na północy. Nie mniejszym były osoby, które przyjeżdżając z gór żegnały się słowami "do zobaczenia za tydzień nad morzem".

Co tu dużo pisać - było super.


Bardzo, bardzo dziękuję i do zobaczenia za kilka dni salut
Wojtek


PS.
Nie wiem czy wszyscy już dotarli do domów - dajcie proszę znać czy wszystko gra?
PPS.
Nie wszyscy lubią fejsbuka, więc jeżeli tam ładujecie zdjęcia to proszę o kopię tutaj.
Jak wklejać zdjęcia/filmy na forum -> szybka instrukcja

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
nurek 1971 Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: AOWD
Ilość nurkowań rocznie: 100
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 1
Skąd: Dolny Śląsk
PostWysłany: 19-09-2011, 10:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem nowa na forum więc witam wszystkich serdecznie.Byłam razem z Wami na Koparkach i chociaż nie brałam udziału w zajęciach praktycznych to dowiedziałam się wielu rzeczy.Jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy i umiejętności.Dziękuję Wam za to.
Jak tylko znajdę chwilkę -dostarczę kilka fotek z wyjazdu. Very Happy
Marta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Popek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD IT
Wiek: 50
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 349
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 21-09-2011, 06:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hi

Propozycja spotkania w 3M jest następująca:
1. Spotykamy się w siedzibie Divespot w Gdyni (Janka Wiśniewskiego 13) o godzinie 8.00 - 8.30.
2. Pierwszą część poświęcimy na opowiedzenie co i jak dla osób, które nie były na koparkach
3. Grupa "pokoparkowa" o 10.00 ruszy na Bałtyk
4. Pozostała ekipa rusza na treningi nad jezioro
5. Po poludniu spotykamy się w centrum i przegadujemy dzień pierwszy.
6. W niedziele plan podobny z tym, że grupa "pokoparkowa" rusza na Bałtyk wcześniej.

To tak wstępnie. Jeśli coś pomieszałem Tymek i Wojtek poprawcie mnie.

Co do butli. Jeśłi chodzi o single to dysponujemy tylko butlami 80cf.

_________________
Pozdrawiam

Sebastian Popek
Bałtyckie Towarzystwo Wrakowe
www.balticwrecks.com
www.divespot.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Przemek Hinc Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv. EAN, Tech Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: Adv. Rec TMX, OWSI
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 35
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 124
Skąd: Luzino
PostWysłany: 21-09-2011, 07:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czyli rozumiem, że na Bałtyk rusza tylko grupa pokoparkowa?

I jeszcze dwa pytanka dla jasności Very Happy W którym jeziorze ćwiczymy? I czy przewidywane są jakieś ewentualne koszta (pytam o osoby, które nie muszą nic wypożyczać i przyjadą z nabitymi flaszkami)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 22 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.