Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Jak zostaje się instruktorem jaskiniowym
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23-03-2012, 13:25   q Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem co mam oceniać jako czytający?
10 dniowy wyjazd na Florydę to 10 konkretnych nurkowań. Można oczywiście robić nurkowania 60min 2-3 x dziennie, ale czy warto kończyć kiedy jaskinia się zaczyna Smile ?

Jakoś nie umiem dostrzec niczego niejasnego w całym tym temacie. Jaskiniowo nurkuję 4 rok - staram się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję na wlezienie w jakąś dziurę. Nie udało mi się wykonać jeszcze 100 nurkowań "full cave" - ciekaw byłem ile czasu zajęło to Andrzejowi, tym bardziej, że w żaden sposób nie kojarzę go jako nurka jaskiniowego, więc musiał działać gdzieś w tle.
Nie widzę niczego niestosownego w pytaniu Tomka.

Pozdrawiam,
Wojtek



Jeszcze PS.
Z tematu tego mamy się dowiedzieć jak zostaje się instruktorem jaskiniowym.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 23-03-2012, 14:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

loozerka napisał/a:
czy powyższe pytanie było trudne, czy raczej zaczepne


Zastanówcie się, z łaski swojej, co trudnego czy zaczepnego jest w moich pytaniach?
Chyba każdy z nas wielokrotnie na takie odpowiadał, przynajmniej ja.
Andrzej zwrócił swoje zainteresowanie na jaskinie całkiem niedawno, a wynika, że jest już instruktorem, więc zapewne jego doświadczenie zostało zweryfikowane i to całkiem niedawno, tym łatwiejsza odpowiedź...
Zaczepne to może być chyba tylko w przypadku, gdybym wiedział, że to lipa, ale nie tylko nic takiego nie wiem, ale nie dopuszczam w ogole takiej mozliwości.
Nie rozumiem więc po co doszukujecie się dziwaczności w czyms bardzo prostym?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Fatboy Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 37
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 24-03-2012, 13:14   Re: q Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Jeszcze PS.
Z tematu tego mamy się dowiedzieć jak zostaje się instruktorem jaskiniowym.


wygląda na to, że szybko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 25-03-2012, 09:35   Re: q Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fatboy napisał/a:
Wojtek Filip napisał/a:

Jeszcze PS.
Z tematu tego mamy się dowiedzieć jak zostaje się instruktorem jaskiniowym.


wygląda na to, że szybko
tylko tak wygląda... rzeczywistość jest zupełnie inna 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
Marcin Pazio Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: TMX/Cave
Ilość nurkowań rocznie: 110
Ubezpieczenie: DAN/SPTSLV
Pomógł: 4 razy
Wiek: 49
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 233
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-03-2012, 12:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
Andrzej zwrócił swoje zainteresowanie na jaskinie całkiem niedawno, a wynika, że jest już instruktorem, więc zapewne jego doświadczenie zostało zweryfikowane i to całkiem niedawno, tym łatwiejsza odpowiedź...


W pełni popieram dociekliwość Tomka.
W nurkowaniach nazwijmy to zaawansowanych a do takich na pewno należy jaskiniowe, dobrą praktyką jest nie ukrywanie swoich kompetencji i doświadczeń. Kilku znanych mi instruktorów otwarcie komunikuje swoje nurkowe CV i to nie dla tego by się chwalić ale po to by być bardziej wiarygodnym dla potencjalnego kursanta. Znamy wszyscy dobrze instruktorów którzy szczycą się ilością nurkowań 3000+ z czego 1500 na basenie i 1200 w jeziorowych szuwarach. I nie było by w tym nic złego gdyby szkolili nurków basenowych lub szuwarowych, a to są nurkowie techniczni. Mnie osobiście podoba się tu stanowisko GUE które wręcz wymaga od instruktorów nie tylko doświadczenia szkoleniowego, ale także nurkowego z danego poziomu uprawnień i to co rok.
Do meritum, też chętnie dowiem się jak Andrzej zdobywał szlify instruktora jaskiniowego, aby z czystym sumieniem polecić go kolegom zainteresowanym szkoleniem cave.
Fajnie było by też, gdyby na konkretne pytania odpowiadać konkretnie , faktami a nie jakimiś pokrętnymi wypowiedziami z których nic nie wynika.

Pazio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Piotrek Ginter Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CCR TMX
Ilość nurkowań rocznie: 120
Stopień instruktorski: TDI-SDI #15068
Oznaczenie stage: PKG
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 246
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-03-2012, 13:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Pazio napisał/a:
Znamy wszyscy dobrze instruktorów którzy szczycą się ilością nurkowań 3000+ z czego 1500 na basenie i 1200 w jeziorowych szuwarach. I nie było by w tym nic złego gdyby szkolili nurków basenowych lub szuwarowych, a to są nurkowie techniczni.

Marcin
Ja nie znam. Którzy to ?

_________________
Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
loozerka Płeć:Kobieta
Anka

Stopień nurkowy: cały czas - uczeń :)
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 257
Skąd: Polska
PostWysłany: 25-03-2012, 15:21   Re: q Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Nie bardzo rozumiem co mam oceniać jako czytający?
.


Ja to, panowie, jestem zwykły początkujący nurek, który ma wizję zanurzenia się w jakiejś przyszłości w jaskini i pewnie stąd nagle znalazł się między trenerami, instruktorami, nurkami jaskiniowymi. Nie mnie wchodzić w meandry doświadczeń na Waszym poziomie.

Natomiast zdecydowanie nie jestem początkująca w zakresie komunikacji miedzyludzkiej, w tym internetowej, z uwzględnieniem forumowej.

Jeśli jeden nurek jaskiniowy drugiemu, który ma w podpisie FullCave radzi, by ten "potrenował" niezależne poręczowanie, a następnie odpytuje z doświadczeń nurkowych wiedząc, że ten jest instruktorem, to ja mogę założyć dwa rozwiązania- albo nie dostrzegł podpisu, a człowieka nie zna, albo...stoi za tym nieco więcej niż ciekawość.

i ta druga opcja nie tylko mi chyba przyszła do głowy, więc tak z sufitu jej nie wzięłam. Pierwsza jest dośc malo prawdopodobna.

Jeśli jednak w pytaniu Tomka istotnie nie było żadnych podtekstów i stała za nim wyłącznie ciekawość, to oczywiscie przepraszam za sugestię złych intencji Smile

tylko- i tu odnoszę sie już nie tylko do pytania Tomka, które po prostu padło w trakcie rozmowy, a także do następnych- Wojtka, Marcina ( i nie wiem, FatBoy, Twoje to pytanie było ? ) - jakoś nie mogę się pozbyć wrażenia, że w srodowisku nurkowym, gdzie każdy każdego zna, Andrzej ma stronę, gdzie jest mail, telefon, jest pw i cała masa środków komunikacji...zadawanie pytań tak sformułowanych, jak te tu padły poprzez forum, to ma na celu nieco więcej niż uzyskanie wiedzy, jak ktoś
Cytat:
zdobywał szlify instruktora jaskiniowego, aby z czystym sumieniem polecić go kolegom zainteresowanym szkoleniem cave.


ale...może to taka tam zawodowa wredna podejrzliwość Wink ( moja oczywiscie ), na zwerbalizowanie której, jako widz niezależny, niezwiązany nurkowo, czy towarzysko z żadnym z dyskutantów, mogę sobie pozwolić. Ale nie zamierzam jej kontynuować Smile

no i w tym kontekście chyba nie jestem zdziwiona brakiem odpowiedzi ( o odpowiedz Andrzeja oczywiscie chodzi Smile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Pazio Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: TMX/Cave
Ilość nurkowań rocznie: 110
Ubezpieczenie: DAN/SPTSLV
Pomógł: 4 razy
Wiek: 49
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 233
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-03-2012, 15:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotrek Ginter napisał/a:
Marcin
Ja nie znam. Którzy to ?


Piotruś
chyba było by to nieeleganckie z moje strony jak bym zaczął wymieniać nazwiska.
Wiesz że jest ich sporo.
To moja opinia i może okazać się dla kogoś krzywdząca, ale prywatnie chętnie sie podzielę z tobą moimi przemysleniami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Piotrek Ginter Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CCR TMX
Ilość nurkowań rocznie: 120
Stopień instruktorski: TDI-SDI #15068
Oznaczenie stage: PKG
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 246
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-03-2012, 18:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin
Masz rację, byłoby nieładnie.
Do zobaczenia Smile

_________________
Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-03-2012, 19:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Obserwacja:
Odnoszę wrażenie, że wiele osób zamiast po prostu coś napisać uważa z wręcz konieczne wytłumaczenie się? Po co?
Loozerka - skoro znalazłaś się w temacie o tym jak się zostaje instruktorem jaskiniowym - to trzymaj się tematu i nie musisz wtedy kombinować po co ktoś coś napisał - prawda?
Jeżeli natomiast jesteś dobra w relacjach międzyludzkich - zakładaj stosowny temat i do dzieła, z pewnością skorzysta z niego wielu (z mną na czele salut ).


Instruktor - to temat niezwykle istotny.
Jaki instruktor, takie bezpieczeństwo przyszłych kursantów. W ostatnich latach okazało się, że tzw. "stopień instruktorski" może mieć niemal każdy. Wystarczy zrobić kurs i hops - jestem "instruktorem" (celowo piszę w taki właśnie sposób).
Mało tego, pojawiła się moda na nienurkowanie - czyli: żeby być instruktorem, nie trzeba wcale za dużo nurkować, trzeba tylko umieć uczyć.
Pomijając czy to dobrze czy źle (ocenia to każdy wybierając szkołę/instruktora) i mając na uwadze specyfikę wypadków, jestem ciekaw jak to jest np. w TDI. Częściowo odpowiedział na to Andrzej.
Druga część jest dla mnie osobiście bardzo ważna ze strony technicznej. Jak z nurka niejaskiniowego, zostaje się instruktorem jaskiniowym? Jak to ugryźć wyjazdowo, nurkowo, czasowo?

Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 25-03-2012, 20:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Loozerka - skoro znalazłaś się w temacie o tym jak się zostaje instruktorem jaskiniowym - to trzymaj się tematu i nie musisz wtedy kombinować po co ktoś coś napisał - prawda?
Jeżeli natomiast jesteś dobra w relacjach międzyludzkich - zakładaj stosowny temat i do dzieła, z pewnością skorzysta z niego wielu (z mną na czele salut ).


No i dostałaś po uszach Smile

Ale trzymając się tematu, bo temat jest ważny, to rzeczywiście informacja dotycząca tego, jak została instruktorem jakaś osoba, u której chcemy się później uczyć, wydaje się dość istotna. Moim zdaniem są tutaj trzy obszary, które są ważne:

1. Instruktor regularnie robi sam nurkowania co najmniej do poziomu, którego uczy innych - swoje własne, nie tylko kursowe, dla mnie osobiście z naciskiem na "regularnie" i na "co najmniej do poziomu" - bo chciałbym, żeby naprawdę znał się z praktyki na tego typu nurkowaniach oraz chciałbym, żeby miał jeszcze jakiś "zapas mocy" Smile - czyli żeby to, czego ma mnie nauczyć, nie dochodziło z punktu widzenia poziomu trudności do indywidualnych granic możliwości instruktora jako nurka na ten moment. Z punktu widzenia planów jaskiniowych, mam jednak zamiar unikać hardcorowych nurków eksploratorów - bo wolę się uczyć od gościa, który ma ciśnienie na bezpieczeństwo i nie będzie chciał rozumieć tego, że ja mógłbym coś głupiego i odważnego planować, a nie od gościa, który będzie mniej rozumiał moją chęć powrotu do domu a bardziej adrenalinę.


2. Instruktor powinien mieć umiejętności uczenia innych - tutaj mogę być czepliwy, bo sam z wykształcenia oraz wykonywanego zawodu siedzę w szkoleniach, więc dość mocno zwracam uwagę nie tylko na to, czego jestem uczony ale także, jak jestem tego uczony. Ale z tego względu, czysto egoistycznie, mam plan unikać początkujących instruktorów (wiem, podłe, oni też się na kimś muszą uczyć, ale co poradzę). Wolę uczyć się od kogoś, kto zęby zjadł na uczeniu nurkowania niż od kogoś, kto będzie się uczył uczenia na mnie. Poza tym, wolę uczyć się od instruktora, od którego się uczył ten mój potencjalny początkujący instruktor niż od początkującego instruktora. Mam nadzieję, że mnie będzie stać finansowo na taki pragmatyzm.



3. Trzeci punkt jest dla mnie dyskusyjny - skoro doszliśmy tutaj i mamy osobę z doświadczeniem praktycznym (np. długo, intensywnie i z powodzeniem sama nurkuje w jaskiniach) oraz instruktorskim (długo, intensywnie i z powodzeniem uczy różnych rodzajów nurkowania), to mi pojawia się pytanie - czy taka osoba powinna mieć kurs instruktorski z tego, JAK UCZYĆ tego konkretnego rodzaju nurkowań, jakich chce uczyć, czyli dajmy na to jaskiniowych? Dlaczego to dla mnie dyskusyjne? Bo patrzę tak - nura w jaskiniach dajmy na to 10 lat, kilkaset razy lekko licząc - znaczy się, zna się na nuraniu w jaskiniach, oprócz tego uczy nurania (na razie poza-jaskiniowego) - znaczy się, zna się na uczeniu. Czy jeżeli ktoś będąc w takiej sytuacji pójdzie na kurs "uczenia nurania w jaskiniach", to czy to coś realnego do jego kompetencji wnosi? Uczyć innych lepiej mało się już nauczy, nurkować w jaskiniach również, jeżeli ktoś by nie potrafił połączyć własnego doświadczenia z takiej dziedziny z umiejętnością przekazywania wiedzy i trenowania już posiadaną wcześniej, to czy taki kurs by mu coś realnie poprawił? Oczywiście są takie kursy, żeby dana federacja miała możliwość kontrolowania np. jakości oraz np. liczby osób, które wyrastają na wewnętrzną konkurencję, ale ile te kursy realnie wnoszą, moim zdaniem trudno powiedzieć...


Mam wrażenie, że z przyczyn formalnych się podchodzi bardziej poważnie w pewnej części środowiska do pkt. 3 niż do 1 i 2 razem wziętych. A dla mnie, jakbym miał wybierać, to właśnie 1+2 stanowią warunki konieczne (choć nie wiem, czy wystarczające).




Z drugiej strony, może bardziej o GUE i instruktorstwie niż o jaskiniach, ja od jakiegoś czasu widzę trend, który sobie nazywam "prawie jak GUE" Smile Siedzę niedawno ze znajomym i tak się zgadało, że nurkujemy - on poważniej, ja póki co rec. Pyta, co zamierzam dalej. Mówię - ogarnąć się przez ten rok, doszlifować podstawy, potem się zobaczy - może w tą stronę, może w tamtą, może GUE... Na co on, po co ci GUE? A ja - a co Ty robisz? On - to samo, tylko gdzie indziej. Jak to, to samo? No normalnie - jest tylu instruktorów technicznych innych federacji, którzy przy okazji zrobili papiery techniczne GUE i teraz uczą tych samych rzeczy, no dokładnie takich samiusieńkich, tylko pod innymi szyldami i trochę inaczej. Uczyć potrafią, są instruktorami, wszystkiego czego bym się nauczył to oni już się nauczyli i sobie wszystko podpatrzyli. W informatyce się to nazywa "reverse engineering".

I weź tu człowieku bądź mądry.



Dyskusję o tym jak instruktorzy innych organizacji wykorzystują GUE, przeniosłem do nowego tematu: klik
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 26-03-2012, 00:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wracając do meritum:
Jestem naprawdę ciekaw drogi Andrzeja do instruktora jaskiniowego, jako że certyfikat Full Cave Diver TDI #436215 na jego nazwisko został wystawiony 17.08.2011, zatem w ciągu dokładnie 7 miesięcy, czyli ok. 200 dni nasz kolega zrealizował 100 nurkowań jaskiniowych, asysty i kurs instruktorski, co jest wynikiem imponującym jeśli chodzi o średnią liczby nurkowań jaskiniowych dziennie.

W kontekście tego wątku dwie kwestie wydaja mi się istotne:
- czy doświadczony instruktor nurkowania uzyskując kolejny certyfikat instruktorski np. jaskiniowy automatycznie staje sie doświadczonym instruktorem nurkowania jaskiniowego, czy też jest w tym obszarze instruktorem początkującym ?
- na ile istotna w pracy instruktora nurkowania jest osobista znajomośc środowiska w którym przyjdzie mu pracować w różnych warunkach w różnych okresach czasu, czyli np. jak dobrze instruktor musi znać lokalne akweny, ich specyfikę związana z pogodą, porą roku, stanem wody, aby móc zapewnic minimum bezpieczeństwa swoim studentom, choćby przez odpowiednie planowanie.

I na koniec - każdy kiedyś jest początkujący, zanim stanie się doświadczony. Jednak początkujący instruktor, który jest doświadczonym nurkiem to nie to samo, co początkujący instruktor, który jest przy okazji początkującym w danej dziedzinie nurkiem...
Identycznie to samo dotyczy rebreatherów: czy doswiadczony nurek/instruktor automatycznie staje sie doswiadczonym nurkiem/instruktorem po odbytym szkoleniu na dana maszynę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Darek Zadumiński Płeć:Mężczyzna
Darek Zadumiński SDI/TDI instruktor # 11072


Stopień nurkowy: instruktor TDI/SDI
Ilość nurkowań rocznie: 12345
Stopień instruktorski: CCR instruktor TDI
Ubezpieczenie: Hestia
Oznaczenie stage: D@ek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 389
Skąd: PiotrkówTryb.
PostWysłany: 26-03-2012, 08:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
początkujący instruktor, który jest przy okazji początkującym w danej dziedzinie nurkiem...


patrząc na fora nurkowe mam wrażenie jednak że to zjawisko dość powszechne.
Pozostaje tylko magiczna moc wolnego rynku.

TomM napisał/a:
Identycznie to samo dotyczy rebreatherów: czy doswiadczony nurek/instruktor automatycznie staje sie doswiadczonym nurkiem/instruktorem po odbytym szkoleniu na dana maszynę?


zasada działania CCR -ów jest taka sama zdobyte doświadczenie na jednym z nich
czyni poznanie innych dużo łatwiejszym. To tak trochę jak z prawem jazdy na osobówki
jak dasz radę na BMW to trabant dla doświadczonego kierowcy nie będzie stanowił przeszkody technicznej no może ciut mentalną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 26-03-2012, 09:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

D@rek napisał/a:
doświadczenie na jednym z nich czyni poznanie innych dużo łatwiejszym


Niewątpliwie. Mnie raczej chodzi o pierwszy rebreather...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
loozerka Płeć:Kobieta
Anka

Stopień nurkowy: cały czas - uczeń :)
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 257
Skąd: Polska
PostWysłany: 26-03-2012, 09:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Wojtek Filip napisał/a:
Loozerka - skoro znalazłaś się w temacie o tym jak się zostaje instruktorem jaskiniowym - to trzymaj się tematu i nie musisz wtedy kombinować po co ktoś coś napisał - prawda?.


No i dostałaś po uszach Smile


ADAMIE, trochę za duża jestem i jakos tak za mało wpatrzona w autorytety, by mnie dawanie po uszach w ogólności, a w szczególności na forum internetowym, nawet SZANOWNYCH KOLEGÓW ZAŁOZYCIELI FORUM bolało Smile)

I niewątpliwie wygodnym jest pozwalać ciągnąc dyskusję nietematową do chwili, gdy ona odpowiada tym, którym odpowiada, a potem uciąć ją krótkim- sio, nie ma temat.

Bo Wojtku, gdybyś nie zauważył, ten straszny OT, który sie pojawił w moim poście był dokładnie odpowiedzią na Twoje pytanie Smile.

A ten post to można oczywiscie albo w kosmos, albo zawsze ktoś może załozyć temat- komu, co wolno na DT Smile.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.