Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 80, 81, 82  Następny
Autostrady, kierowcy, policjanci, różne punkty widzenia
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-06-2012, 14:12   Autostrady, kierowcy, policjanci, różne punkty widzenia Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
W ostatnich kilku latach dynamicznie rozwija się sieć naszych dróg. Fajnie byłoby, gdyby czarodziejskim sposobem mogło to wszystko powstać w jedną noc, ale czarodzieje nieszczęśliwie się pochowali i pozostaje normalna praca.
Codziennie oglądam postępy w pracach w różnych częściach Polski i codziennie jeżdżę bardziej uśmiechnięty - będzie super 8). Dokładniej rzecz ujmując poprawia się z dnia na dzień. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pod koniec wakacji, nad morze będziemy mogli jeździć autostradą z Warszawy (przez bodaj największy w Europie węzeł komunikacyjny Konotopa).
Mało szkolę na wschodzie Polski i nie wiem jak wygląda to tam, ale północ-południe i zachód moim zdaniem nastraja co najmniej optymistycznie.

Ostatnio pojawiła się nowa możliwość podróżowania - tanie loty pomiędzy m.in. południem, a północą Polski. Jeżeli tylko dograć kwestię sprzętu, to z Katowic do 3M można dostać się wygodnie i szybko. Jakoś tak mniej wygodnie z Warszawy do Gdańska Evil or Very Mad . Ale za to, jeżeli wziąć pod uwagę te osoby które nurkują poza granicami naszego kraju, to lot np. na Maltę kształtuje się cenowo niemal tak, jak do UK, a lot na wyspy kosztuje mnie mniej niż paliwo na Koparki i z powrotem... Żeby było jeszcze fajniej to dla osób przyjeżdżających do Warszawy i odlatujących z naszej stolicy, powstało kolejne udogodnienie: szybka kolejka łącząca Centrum z lotniskiem Chopina (na czas rozgrywek piłkarskich część połączeń ma działać pomiędzy lotniskiem, a stadionem Smile ).
Połączenie ruszyło dzisiaj, a jeżeli ktoś ma ochotę obejrzeć kilka zdjęć i przeczytać materiał w tej sprawie, to zapraszam tu: klik


Coraz bliżej nam się robi w różne miejsca - bardzo mi się to podoba, bo ciekawych miejsc wartych odwiedzenia pod wodą nie brakuje nie tylko na świecie, ale i w Polsce.


Zatem pakuję auto i ruszamy nad morze - jutro fajne nury.
Do zobaczenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-06-2012, 15:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Całkiem ładną i aktualną mapkę możne zobaczyć na stronie SISKOMu.
http://ssc.siskom.waw.pl/

Nie wiem na ile zamieszczone daty są realne, ale jazda na nurkowania w 2013 roku odbywać się będzie na pewno bezpieczniej i szybciej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
kindofblue Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 108
PostWysłany: 01-06-2012, 22:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do drogowej infrastruktury polecam ten blog:
http://wo.blox.pl/html

Ma pamięć i jest wredny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 01-06-2012, 22:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku masz rację,
jako rodowity łodzianin jestem uśmiechnięty coraz bardziej Smile
już mamy połączenie z zachodnią Europą patrz niemieckie kamieniołomy,
po drodze Powidz
pod koniec wakacji to o czym wspomniałeś nad morze w 3 godziny
S8 w standardzie autostradowym do Wrocławia za rok
S3 w stronę Szczecina przez okolice Drawska Smile
dzieje się Smile

_________________
Ocena Ryzyka dla Nurków
Szkolenia BHP dla Nurków
Audyty BHP Prac Podwodnych
www.activebhp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
kindofblue Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 108
PostWysłany: 01-06-2012, 22:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A od września Attersee.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 02-06-2012, 06:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie ile będzie kosztowała " przyjemność " Gliwice - Niemcy ?

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
aleXandra Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: NTmx, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 209
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 04-06-2012, 08:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Stawka na tym odcinku wynosi 10 gr za kilometr.
Co Gliwic do Wrocławia daje kwotę 16.2 PLN. Za Wrocławiem nie mogą zrobić opłat, bo brak pasa awaryjnego. Nie wiem jak z 50km odcinkiem autostrady przed Zgorzelcem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 09-06-2012, 20:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja w piątek sprawdziłem A2 Stryków-Warszawa.

Na parudziesięciu ze 100-parunastu km były nierówności na połączeniach odcinków asfaltu, zero infrastruktury, wszędzie rozkopane, wiadukty niedokończone, ale... jedna godzina dwadzieścia minut ze śródmieścia Łodzi do Śródmieścia Warszawy. Personal best Smile
Dotąd 2:40 bywało czasem nieosiągalnym marzeniem...

Teraz (a właściwie: jak już znów otworzą A2 po ME w piłce kopanej) - w połączeniu z warszawskimi S8 i niedawno oddaną do użytku Trasą Toruńską i ekspresówką z Marek do Wyszkowa - droga z Łodzi na Mazury będzie nudniejsza, łatwiejsza i szybsza.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-06-2012, 22:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Coraz też więcej gotowych kawałków pomiędzy Mszczonowem, a Piotrkowem - to trasa, którą jeżdżę bardzo często, więc coraz bardziej mi się podoba, choć jeżdżę ciągle tak samo długo.
Kiedyś wydawało mi się to niemożliwe, a teraz zionie ode mnie woń niezdrowego wręcz optymizmu Twisted Evil .
Najbardziej jednak czekam na coś, co ma się zdarzyć bardzo niedługo: autostradą z Wawy do 3M.

Zastanawia mnie oznaczenie na tej mapce planów rozwojowych - pomiędzy Piotrkowem, a Tarnowskimi Górami ma być A1 - będzie to nowe całkiem, czy zmieni się klasyfikacja obecnej drogi do Częstochowy? Wygląda to też na obwodnicę zachodnią stroną Częstochowy - coś tam się dzieje w tej sprawie?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 09-06-2012, 22:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Zastanawia mnie oznaczenie na tej mapce planów rozwojowych - pomiędzy Piotrkowem, a Tarnowskimi Górami ma być A1 - będzie to nowe całkiem, czy zmieni się klasyfikacja obecnej drogi do Częstochowy?


Krótki fragment (jest więcej) http://siskom.waw.pl/a1.htm :

"Odcinek Częstochowa-Pyrzowice będzie biegł po nowej trasie, natomiast odcinek Tuszyn-Częstochowa zostanie zbudowany po śladzie obecnie istniejącej autostrady A1 oraz Drogi Krajowej nr 1. "

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek Komocki Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ISSF Instr.+ GUE Fun
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: WJK
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 401
Skąd: Toruń, Warszawa
PostWysłany: 10-06-2012, 09:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Teraz (a właściwie: jak już znów otworzą A2 po ME w piłce kopanej) - w połączeniu z warszawskimi S8 i niedawno oddaną do użytku Trasą Toruńską i ekspresówką z Marek do Wyszkowa - droga z Łodzi na Mazury będzie nudniejsza, łatwiejsza i szybsza.


Jarek pamiętajmy, że na X 2012 było w planach odpalenie węzłów pomiędzy Toruniem - Włocławkiem - Strykowem. Połączenie A2 i A1 będzie pozytywnym rozwiązaniem na podróż np.: z Warszawy do 3city ( no chyba że szybciej skończą S7 )

Nie ma co tutaj dużo gadać - patrząc na rozwój obwodnic, dróg i możliwości połączeń to "serce rośnie" Oby kasy na wszystko starczyło.

Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 12-06-2012, 08:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sprawdziłem przejezdność Łódź-Wawa-Błaskowizna - mistrzostwo świata A2 i S8 wymiata (niedługo kolejne odcinki S8 w technologii autostradowej)

_________________
Ocena Ryzyka dla Nurków
Szkolenia BHP dla Nurków
Audyty BHP Prac Podwodnych
www.activebhp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 12-06-2012, 08:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Wojtek Filip napisał/a:
Zastanawia mnie oznaczenie na tej mapce planów rozwojowych - pomiędzy Piotrkowem, a Tarnowskimi Górami ma być A1 - będzie to nowe całkiem, czy zmieni się klasyfikacja obecnej drogi do Częstochowy?


Krótki fragment (jest więcej) http://siskom.waw.pl/a1.htm :

"Odcinek Częstochowa-Pyrzowice będzie biegł po nowej trasie, natomiast odcinek Tuszyn-Częstochowa zostanie zbudowany po śladzie obecnie istniejącej autostrady A1 oraz Drogi Krajowej nr 1. "


chodzi o to, że w Eurostacie by się nie zgadzało i nie może być autostrady czestochowa strykow, musielibysmy jakas kase oddac czy cos takiegowiec bedzie s1 w technologii autostradowej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-06-2012, 12:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No to "odkryłem" Rolling Eyes nową trasę z Warszawy na Śląsk.
Pojechałem A2 do Łodzi i chwilę potem byłem już za Częstochową.
Kluczowa jest ta "chwila" okazało się, że Łodzi trafiłem na jakieś oberwanie chmury i wszystko poruszało się z prędkością podwodną.
Czy ktoś wie może ile średnio trwa przejazd przez Łódź od Strykowa i w drugą stronę?

Tak czy inaczej - żadnych robót, w stylu Warszawa - Piotrków.
Trasa powrotna okazała się bardziej przygodowa. Postanowiłem pojechać tak samo, czyki Koparki -> Łódź -> A2 -> Warszawa. Jakoś nie do końca jasne było dla mnie oznaczenie , którędy mam pojechać w samej Łodzi. W efekcie korzystając z CB otrzymałem 3 podpowiedzi - każda inna, ale wszystkie miały prowadzić do Strykowa... tymczasem wyjechałem na 8ce pod Warszawą Laughing.

Tak czy inaczej mocno polecam A2.
Dodatkową ciekawostką jest to, że obecnie z Warszawę od Berlina dzielą... jedne światła.
Fajnie jest salut .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-06-2012, 12:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szacując bardzo zgrubnie trasa Warszawa - Stryków zajęła nam w ten weekend około godziny.

Trasa Warszawa - Piechcin przez A2 jest całkiem przyjemna. 2/3 trasy po autostradzie. Opłata 9,90 zł.

Trzeba tylko uważać na brak infrastruktury (stacje!) oraz fakt, że A2 do Łodzi nie jest dokończona i może być niebezpieczna! W wielu miejscach nie jest ogrodzona.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632488,Tragiczny-wypadek-na-A2-Zderzenie-z-losiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 82 Idź do strony 1, 2, 3 ... 80, 81, 82  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.