Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny
Autostrady, kierowcy, policjanci, różne punkty widzenia
Autor Wiadomość
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 20-01-2018, 21:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Głoskowski napisał/a:
O jak miło poczuć że się w ogóle nie zmieniamy, czyli nie starzejemy! Pięć lat minęło, a jesteśmy w tym samym punkcie co w 2013 r. gdzieś ok ósmej stronie tego wątku Smile.


Jak widać konsekwencja się opłaca, radary skasowane, iskier nie ma, świadomi kierowcy nie płacą mandatów. Mamy już co raz więcej miejsc o podwyższonej prędkości w terenie zabudowanym
§27 ust 3. Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych stanowi, że znak B-33, określający dopuszczalną prędkość większą niż 50 km/h, umieszczony na obszarze zabudowanym, dotyczy samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t.

Szkoda że jest limit wagi ale jeszcze chwila i ciężarówki też nie będą musiały spowalniać ruchu.

Dodatkowo wygląda na to że znikną progi zwalniające na drogach osiedlowych bo statystyka okazał się nieubłagana- Średni czas dojazdu karetek i straży pożarnej wzrósł więc i trupów więcej natomiast wypadków drogowych na osiedlach nie ubyło nawet o 0,01% Mr. Green

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 20-01-2018, 23:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
ak widać konsekwencja się opłaca, radary skasowane

Adam, radary gminne zostały skasowane tylko i wyłącznie w konsekwencji "konsekwencji" wyborczej PO 2015, a nie w wyniku trzeźwego spojrzenia grupy rządzącej w trakcie kadencji. Wink

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 21-01-2018, 10:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:
Adam Frajtak napisał/a:
ak widać konsekwencja się opłaca, radary skasowane

Adam, radary gminne zostały skasowane tylko i wyłącznie w konsekwencji "konsekwencji" wyborczej PO 2015, a nie w wyniku trzeźwego spojrzenia grupy rządzącej w trakcie kadencji. Wink


Sławek, nie wiem w co chciałbyś wierzyć natomiast ja wiem że po wielu przegranych procesach i lawinowo rosnących przegranych w kolejnych dłużej nie dało się napadać na kierowców i okradać ich. Z wyborami nie miało to NIC wspólnego.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 22-01-2018, 14:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam , masz rację , prędkoś nie zabija , ale połączona z brakiem mózgu już tak :
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=liXQzLOpTpU

"Nikomu nie stało się nic poważnego. Podobnie bez szwanku wyszły dwie osoby z bmw. Ostatecznie policja zakwalifikowała to zdarzenie jako kolizję. 40-letniemu sprawcy wypadku wystawiono mandat 500 zł."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 22-01-2018, 15:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Jak widać konsekwencja się opłaca


no nie wiem, mnie sie nie opłaca, muszę się teraz z wszystkimi składać na nowe radary. Teraz czytam, że w tych nowych znowu ktoś dopatrzył się, że są wprawdzie selettywne horyzontalnie a wertykalnie nie dokońca. I znowu trzeba będzie bulic na nowe?
W żadnym kraju jeszcze nie zdecydowano się na rezygnację z limitów prętkości na rzecz dodatkowej godziny zajęć na kursie poświęconej "określaniu dozwolonej prędkości na podstawie samooceny umiejętności prowadzenia pojazdu mechanicznego". Więc jakieś radary będą. Fałszywych pomiarów z Iskier bałem się jak tego, że mnie jakiś biedak z Syrii zislamizuje. Ponad milion km przejechałem i wszystkie mandaty mam uczciwie zapracowane.


Adam Frajtak napisał/a:
Mamy już co raz więcej miejsc o podwyższonej prędkości w terenie zabudowanym

też nie dlatego, że ktoś protestuje tylko dlatego że co roku pare miliardów idzie na poprawę infrastruktury. W mojej wsi jeszcze niedawno jeździliśmy po drodze wylanej asfaltem z wiadra, teraz są chodniki, barierki etc.


Adam Frajtak napisał/a:
Dodatkowo wygląda na to że znikną progi zwalniające na drogach osiedlowych


FAkt, jak tylko poprawili u nas drogę to po paru miesiącach mieszkańcy nerwowo nie wytrzymali i zgłosili prośbę o progi. Odbudowała się dzięki temu populacja kotów, saren zabitych też nie ma, żaby też dostały swoją szansę, ale zgadzam się, że te progi to porażka. Zdecydowanie wolałbym jakiś radar, albo przyjazny odcinkowy pomiar prędkości Smile.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 22-01-2018, 15:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Głoskowski napisał/a:
no nie wiem, mnie sie nie opłaca, muszę się teraz z wszystkimi składać na nowe radary. Teraz czytam, że w tych nowych znowu ktoś dopatrzył się, że są wprawdzie selettywne horyzontalnie a wertykalnie nie dokońca. I znowu trzeba będzie bulic na nowe?

ale z tego powodu chesz "zabić posłańca"?
Niech zrobią porządnie albo po prostu niech się nie upierają przy bzdurach. In dubio pro reo, a nie "kara się zawsze należy, bo strażnikowi się tak wydaje".

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 22-01-2018, 20:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piotrkw napisał/a:
Adam , masz rację , prędkoś nie zabija , ale połączona z brakiem mózgu już tak

Fakt, kolejny fakt to taki że radar mózgu nie zastąpi.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 23-01-2018, 01:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Sławek, nie wiem w co chciałbyś wierzyć natomiast ja wiem że po wielu przegranych procesach i lawinowo rosnących przegranych w kolejnych dłużej nie dało się napadać na kierowców i okradać ich. Z wyborami nie miało to NIC wspólnego.

Przepraszam Cię Adam, ale myślę że wykazujesz pewnego rodzaju dziecinną naiwność. Że po wielu latach wspierania przez PO fotoradarów gminnych, nagle tuż przed wyborami 2015 zmienili zdanie z powodu nagłego przypływu rozsądku i uznali:
Adam Frajtak napisał/a:
że po wielu przegranych procesach i lawinowo rosnących przegranych w kolejnych dłużej nie dało się napadać na kierowców i okradać ich.


O co chodziło w fotoradarach gminnych? Przecież nie o podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach (bo nad tym nigdy żadna władza poważnie się nie pochylała i nie pochyla do dzisiaj), tylko o danie gminom narzędzi do samodzielnego łatwego zarobkowania. Nie trzeba było z budżetu państwowego przekazywać kasy do gmin. Powiedziano im: macie tutaj wszelkie prawa i narzędzia, zarabiajcie sobie.

To był jakiś totalny matrix. W lutym 2013 prokurator Seremet kierując do TK wniosek o stwierdzenie niezgodności z konstytucją art. 96 § 3 kodeksu wykroczeń popełnił totalny błąd. Powinien był wtedy zawnioskować o stwierdzenie niezgodności z konstytucją art. 78 ust. 4 ustawy z Prawo o ruchu drogowym (Bo to właśnie ten przepis jest kuriozalny. Do dziś zresztą, on nie zniknął i funkcjonuje nadal. Tyle, że dziś straże gminne nie mogą posługując się nim stosować nielegalnego szantażu wobec kierowców, przynajmniej w odniesieniu do fotoradarów.).
Wtedy być może sprawy przybrałyby inny obrót. Tymczsem TK oddalił wniosek prokuratora Seremeta, uznając że art. 96 § 3 kodeksu wykroczeń nakazujący karanie ludzi z niewskazanie komu powierzyli pojazd jest zgodny z konstytucją. To mroczny czas rządów PO, gdy TK wydaje tak idiotyczne orzeczenie. Poczytajcie sobie uzasadnienie TK i spróbujcie ocenić jego logikę. Dobrze zorientowany uczniak szkoły średniej uśmiałby się.
Widać gołym okiem, że sprawa była polityczna i chodziło po prostu o kasę dla budżetów gminnych.

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 23-01-2018, 18:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:

Widać gołym okiem, że sprawa była polityczna i chodziło po prostu o kasę dla budżetów gminnych.


Pełna zgoda.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 24-01-2018, 18:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Taki newsik

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 24-01-2018, 22:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To czekamy na tę lawinę... biegli już się cieszą na myśl o wystawianiu rachunków za przyłożenie linijki do ekranu. Bystrzaków którzy podniecą się nagłówkiem, a nie doczytajà do końca i pobiegną do sądu, pewnie nie braknie.


Tak swoją drogą kto płaci za koszty postępowania w takim przypadku jak Hołowczyca kiedy okazało się że nie jechał 200 a tylko 160 ( czy jakoś tak)?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 24-01-2018, 22:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kto płaci


Pan, Pani ... Społeczeństwo ...

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 01-02-2018, 06:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Już jest prawie dobrze a będzie jeszcze lepiej Smile

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 01-02-2018, 09:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy będzie się udawało podważać wyroki w poszczególnych sprawach, ale dziwię się jak rzadko oskarżeni na wstępie odejmują błęd pomiarowy od wskazań przyrządów. Co prawda może to nie mieć wpływu na kwotę mandatu (bo np. przy 41km/h przekroczenia jest 300-400 zł i 8 pkt., a przy 38km/h 200-300 i 6 pkt.), ale dwa punkty mniej może być znaczącym "zyskiem". Widywałem też w programach "pokazujących prawdziwą pracę drogówki" odbieranie prawa jazdy za wskazania prędkości wyższe o 51 km/h od limitu w obszarze zabudowanym.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 01-02-2018, 11:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W kraju gdzie na drogach ginie rocznie 3000 osób cieszyłbym się, że płace 200-300 czy 300-400 a nie 2000-3000 czy 3000-4000 , a nie biegał do sądu żeby mi sto złotych oddali.
Fajny sposób na zmniejszenie ryzyka wpadki na 51km w o. zab. podał wyżej Yavox.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 81 z 82 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 80, 81, 82  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.