Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 80, 81, 82  Następny
Autostrady, kierowcy, policjanci, różne punkty widzenia
Autor Wiadomość
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-06-2012, 13:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Jakoś nie do końca jasne było dla mnie oznaczenie , którędy mam pojechać w samej Łodzi.


Wjeżdżasz ul. Rzgowską i jedziesz aż do momentu, gdy stajesz przed wyborem: w prawo lub w lewo. Wybierasz "w prawo" i trafiasz w ul.Broniewskiego (droga nr 14), a po 250m na rondo, które przejeżdżasz na wprost. Po ok. 600m masz kolejne rondo, gdzie masz skręcić w lewo (nadal droga 14, ul.Śmigłego Rydza). Potem jedziesz prosto przez całą Łódź na północ: po ok. 3,5km od skrętu, od skrzyżowania z Piłsudskiego (tzw. "skrzyżowanie Marszałków") droga staje się ulicą Kopcińskiego, a po kolejnych 2km - ulicą Palki, a za kolejne 1,5km - ul. Strykowską - ale to wciąż jest droga nr 14.
Od wjazdu do Łodzi z E75 aż do Strykowskiej masz dwupasmówkę o co najmniej 2 pasach ruchu w każdym kierunku, więc nie powinieneś się zgubić a i zwalniać zbytnio też nie. Potem, w okolicach Lasu Łagiewnickiego droga się zwęża, ale tam już są drogowskazy na Stryków no i praktycznie wyjechałeś już z Łodzi.

Targeo podpowiada jakieś drobne objazdy potencjalnie lekko zakorkowanych miejsc, ale nie wiem, czy warto kombinować (chyba, że masz navi, która Cię szybko skieruje z powrotem po "zboczeniu" w taki objazd)

http://mapa.targeo.pl/1_%C5%81%C3%B3d%C5%BA,Strykowska,2_%C5%81%C3%B3d%C5%BA,Rzgowska - tu masz nazwy ulic i oznaczenia drogi 14 - to chyba rzuci nieco światła.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-06-2012, 13:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jarek.

Rozumiem, że nie ma oznaczenia, które brzmi "A2" albo jako podobnie w stylu "tędy nad morze"?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-06-2012, 14:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeszcze droga niegotowa, a Ty byś chciał drogowskazy? Smile
Ale może wskazanie na A2 jakieś będzie (nie szkodzi, że do Poznania - wystarczy pojechać w przeciwnym, nieoznaczonym, kierunku i trafi się do stolicy).

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
borosail Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: leń
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 156
Skąd: Łódź
PostWysłany: 09-07-2012, 09:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a tak moim zdaniem co by ominąc Łódź w godzinasz szczytu powinieneś pojechać inaczej...

tak wg googla pewnie pojechałeś klik - standard
a ja bym Ci proponował odwiedzić park krajobrazowy wzniesień łódzkich i ominąc prawie całą łódź... alternatywa niby dokładasz 12 km, ale miszkając na polach z 8 km od strykowa jak mam jechać w godzinach wątpliwych na południe (wątpliwe to każda w dni robocze od 0700 do 1800) wybieram trase alternatywną czas dojazdu jest zawsze taki sam, będzie max 30 minut (zależny tylko czy przed Rokicińska będziesz stał na przejeżdzie kolejowym).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5148550
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-07-2012, 09:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Boro.
Ostatnim razem znowu okazało się, że lokalesi nie do końca kojarzą nową autostradę. Po poprowadzeniu mnie na jej wlot okazało się, że trafiłem na wlot, ale kolejny za Strykowem...

Muszę się nauczyć tych objazdów, bo trasa autostradowa na południe baaaardzo przypadła mi do gustu.

Ostatnio cześć autostrady wykorzystałem w drodze do Wrocławia - całkiem inaczej, 4 godziny i... Shocked


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
borosail Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: leń
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 156
Skąd: Łódź
PostWysłany: 09-07-2012, 10:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak jużbędziesz na wzniesieniach, i skorzystasz z mojej trasy a dołożysz 1,2 km, zapraszam na kawę, ewentualnie pomoge na hasło "jechałem tu i tu, teraz widzę kapliczkę po prawej a skończył się asfalt, co zrobić??" Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5148550
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-07-2012, 16:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

borosail napisał/a:
Jak jużbędziesz na wzniesieniach, i skorzystasz z mojej trasy a dołożysz 1,2 km, zapraszam na kawę, ewentualnie pomoge na hasło "jechałem tu i tu, teraz widzę kapliczkę po prawej a skończył się asfalt, co zrobić??"

Bardzo dziękuję - z pewnością skorzystam.

Do zobaczenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-07-2012, 19:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Najpierw optymistycznie.
Z Warszawy do Wrocławia w 4:30 z przerwą na lunch.
Tyle czasu zajęło mi przejechanie trasy liczącej 358km.
Wcześniej bywało, że jechałem 7 godz.

Postanowiłem zaufać Auto Mapie. Najpierw pojechałem na Poznań A2 i kilkadziesiąt km za Strykowem skręciłem na południe i włala Smile.


Teraz zdecydowanie mniej optymistycznie, czyli Warszawa wygrywa:
Za www.onet.pl
Cytat:

Producent systemów nawigacyjnych Tom Tom opublikował wyniki badań Congestion Index. Firma zbadała w nich, w których z miast w Europie kierowcy muszą zmagać się z największymi korkami. Niechlubnym liderem rankingu została Warszawa. Na podium znalazła się też Marsylia oraz Rzym.

Stolica Polski powtórzyła tym samym swój wynik z poprzedniego roku. Nie zmieniła się zresztą cała pierwsza czwórka miast, w których korki są największe. Ostatnie, czwarte miejsce zajmuje Bruksela. Według tego rankingu poziom zakorkowania Warszawy wynosi 42 procent. Średnia dla przebadanych miast to 24 proc.

Najgorzej kierowcom podróżuje się w poniedziałki rano oraz w piątki po południu. Najmniejszy ruch odnotowano natomiast w poniedziałkowe oraz piątkowe wieczory.
Z badań firmy Tom Tom wynika również, że największy wzrost utrudnień w ruchu zanotowały takie miasta jak Bratford-Leeds, Monachium oraz Berlin. Po drugiej stronie znalazła się Lizbona, która jest tym miejscem, gdzie liczba korków spada najszybciej.

W badaniu porównany został czas przejazdu w porach, kiedy nie ma dużego natężenia ruchu oraz w godzinach szczytu. Różnica w czasie przejazdu między tymi porami jest wyrażona w procentach. Dane zostały zebrane od kierowców korzystających z nawigacji GPS.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Piotr Szpartaluk Płeć:Mężczyzna
Szpargał


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ubezpieczenie: DAN/SPTSLV
Oznaczenie stage: SPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 242
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-07-2012, 22:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mieszkałem w Rzymie 1,5 roku, korki masakra! Ale przynajmniej mają obwodnicę.
W Warszawie mieszkam "od zawsze" i jest coraz gorzej! Nawet w wakacje niewiele się polepszyło, chyba kupię skuterek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-07-2012, 22:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Szpartaluk napisał/a:
W Warszawie mieszkam

Się nie martw.
Kluczowe jest gdzie w tej Warszawie i czy musisz się po niej poruszać.
Osobiście nie narzekam wcale na korki, bo obwodnica rośnie mi w oczach 4km od domu Smile.

Natomiast obserwując czasem przy dojeździe do Vertigo, na wschodnią stronę tłumy poranne na zachód i popołudniowe na wschód - szczerze współczuję korkowania. Na 100% używałbym roweru.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-07-2012, 16:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No i stało się.
Dłuższą trasą (327km), przez Łódź na Koparki - czas dojazdu 3:50h .
Powrót, po raz pierwszy bez kłopotów z przejechaniem Łodzi, dzięki dynamicznej nawigacji prowadzonej przez Boro.

Bardzo dziękuję za pomoc.

(ciągle zastanawia mnie ten odcinek z ograniczeniem prędkości do 70km/h z powodu nierówności: ciekaw jestem sposobu i czasu naprawy? ). Bartek (DIRożek) - może coś wiesz na ten temat?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Piotr Szpartaluk Płeć:Mężczyzna
Szpargał


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ubezpieczenie: DAN/SPTSLV
Oznaczenie stage: SPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 242
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-07-2012, 16:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Też tak wracaliśmy. Ale szkoda, że trzeba przez miasto jechać, gdyby była obwodnica Łodzi to by było miodzio! Natomiast czas Stryków-Warszawa to... powiedzmy kilkadziesiąt minut 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 15-07-2012, 18:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

niestety wschodnia obwodnica Łodzi w ciągu A1 nawet nie drgnęła...
chyba wczesniej bedziecie mieli S8 z Piotrkowa Smile

_________________
Ocena Ryzyka dla Nurków
Szkolenia BHP dla Nurków
Audyty BHP Prac Podwodnych
www.activebhp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-07-2012, 18:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Szpartaluk napisał/a:
szkoda, że trzeba przez miasto jechać,

Zerknij na mapkę zamieszczoną przez Boro kilka postów wcześniej.
Ostatnio pojechałem wschodnią stroną Łodzi (nie pamiętam nazw poszczególnych wiosek i miasteczek, ale może ktoś - Boro Smile - rozpisze trasę w sposób rajdowy?)
Jedzie się wolniej, ale było pusto - w mieście różnie bywa.

Pamiętam, że skręciłem za tablicą "Łódź" i Centrum Zdrowia po lewej, w prawo tuż przed stacją BP, a chwilę potem był Stryków Smile.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
borosail Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: leń
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 156
Skąd: Łódź
PostWysłany: 16-07-2012, 12:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

to jeszcze raz....

Wojtek ostatnio pojechał tą drogą, nastąpiła tu mała modyfikacja względem wczesniej przytoczonej trasy alternatywnej. o ile pamiętam zajęło mu to 30 minut...



trasa

no i pewnie normalnie tyle samo zajmie przejazd przez Łódź, jednak ta trasa jest właściwie niezależna od pory dnia i nocy, zawsze wychodzi jakieś 30 minut, jeżdże tędy i nie udało mi sie znacząco powiększyć tego czasu... a przez Łódź to zależy od korków tirowców, pory dnia, opadów, świateł, farta i czego jeszcze chcecie....
prawie całą trasa jest w gogle street view, wiec zobaczcie sami. co do manewrów to:

1. W Łodzi przed Carrrefourem i BP skręt w prawo w ul. Kolumny.
2. Prosto do świateł i na światłach w lewo w ul. Tomaszowską
3. Po przejechaniu pod wiaduktem kolejowym (zwężenie) na rondzie w prawo w al. Ofiar terroryzmu 11 września (jechac przepisowo, światła zapalają czerwone jak się jedzie za szybko)
4. jadąc ofiar, dojeżdżamy do ronda, na którym da się jedynie w lewo, tak jedziemy,
5. cały czas prosto do świateł z Rokicińską, dalej też prosto ul Malownicza.
6. Malowniczą do końca, skrzyżowanie T, skręcamy w lewo w ulicę Wiączyńską
7. Jedziemy prosto aż dojeżdżamy do Nowosolnej (jedno z dwóch takich skrzyżowań w Polsce, Miejscowość oparta na planie 8 ramiennej gwiazdy, jeszcze w 1800 roku większa od Łodzi Smile
8. W Nowosolnej w 2 w prawo, ul. Byszewska.
9. Byszewską długo prosto 9,3km.
10. W Sierżni na Stopie skręcamy w lewo i prosto przed siebie do Strykowa:-)
11. W Strykowie przy Tesco i Carrefourze w lewo i już prawie jesteście na autostradzie Smile


miłej jazdy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5148550
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 82 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 80, 81, 82  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.