Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 80, 81, 82  Następny
Autostrady, kierowcy, policjanci, różne punkty widzenia
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-11-2012, 13:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po wyłączeniu tej funkcji nawigacja wyszukuje trasę o 99% szybciej i tak trasa Pszczyna Ustronie Morskie czas wyszukiwania z funkcją info o utrudnieniach 3 minuty po wyłączeniu 8 sekund

Skoro jest gorzej, to po co pytasz czy jest lepiej Smile ?

Może kupiłbyś jakąś nawigację nowszą? Obliczanie trasy Warszawa Paryż przez Gdynię zajmuje w moim trupie kilkanaście sekund. Aktualizacja danych co 2 min (na terenie Polski) trwa to razem ze zmianą trasy 2-4sek, co może być wesołe, jeżeli trafi się na wielkim skrzyżowaniu w Warszawie Twisted Evil . Oczywiście łindows nie byłby sobą, gdyby się nie zawiesił raz na jakiś czas, ale to ma niewiele wspólnego z nawigacją.

Moja opinia: odkąd zacząłem używać systemu "traffic" nie zamierzam przestać.
Mogę polecić zainteresowanym, ale Ty masz te wszystkie ajfony, ajmapy, ajnawigacje więc wychodzi na to, że jestem amatorem... Wink

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-11-2012, 13:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
korzystacie z funkcji omijania utrudnień ? Sprawdza się to ?


Nie napisałeś jakiej nawigacji używasz i na jakim sprzęcie.

Używam Naviexperta 8.0 na na telefonie Samsung Galaxy.

Traffic IMHO nie ma wpływu na przeliczanie trasy w NE, bo całość jest kalkulowana na serwerach, a na telefon jest wysyłana gotowa trasa. Nie wiem jak to działa w przypadku AutoMapy. Pewnie dodatkowo jest różnica, czy nawigujemy w telefonie czy w urządzeniu dodatkowym.

Również przeliczam trasy z danymi o ruchu. Faktycznie, nie zawsze jest lepiej. Problemem bywa tu ilość użytkowników na danej trasie, ale w większości przypadków trasy wylicza mi lepiej. Korzystam z tych tras nawet na odcinkach znanych np. dom-praca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 19-11-2012, 13:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pytam bo przyjmuję że to może nie wynikać z uroku funkcji trafifc ale np z wady mojego urządzenia. Mam Garmina 2460LMT - Sprzęt jest aktualizowany na bieżąco
Producent zachwala funkcję Traffic tak:

Poznaj technologię nüRoute™ oraz funkcje trafficTrends i myTrends

Urządzenie nüvi 2460LMT wyposażone jest w technologię nüRoute z funkcją trafficTrends oferującą archiwalne dane o ruchu oraz funkcją przewidywania trasy myTrends. Dzięki funkcji trafficTrends urządzenie nüvi 2460LMT automatycznie uzyskuje informacje o natężeniu ruchu w ciągu dnia, aby lepiej wyznaczać trasy i precyzyjniej szacować czas przybycia w oparciu o porę dnia i dzień tygodnia. Dzięki funkcji myTrends, przy zapisywaniu regularnie wybieranych celów podróży w Ulubionych urządzenie nüvi 2460LMT po jakimś czasie będzie samo wiedziało, dokąd się wybierasz, nawet jeśli nie podasz celu! Urządzenie podaje czas przybycia i ważne informacje o ruchu drogowym. Dlatego czy to jeździsz do lub z pracy, czy też na cotygodniowe spotkanie, urządzenie nüvi 2460LMT pomoże Ci dotrzeć wszędzie na czas.

Ale to nie działa, trasa wyszukuje się zbyt długo a każda ewentualna zmiana w trakcie jazdy powoduje że przeliczanie trasy trwa wieczność !
Korzystanie z tej nawigacji możliwe jest tylko po wyłączeniu WSZYSTKICH funkcji ozdobnych

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 19-11-2012, 13:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja używam AM z funkcją Traffic wyłącznie w Warszawie. Nie mam uwag do jej działania. Zdarza mi się wyjąć i włączyć urządzenie dopiero jak już wyladuje w korku i często to ratuje mnie przed spóźnieniem Smile (oczywiście jak zrobię to na środku wiaduktu a przede mną wyłącznie zakorkowana prosta bez zjazdów, to skrzydła mi nie wyrastają Wink )

Przelicza trasę na bieżąco i potrafi poprowadzić mnie takimi dróżkami między głównymi arteriami, że siedząc z mapą pewnie bym tego nie wymyśliła.

pozdrawiam
Monika

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-11-2012, 13:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no tak - jakoś założyłem, że korzystamy z tej samej navi.
Jeżeli równolegle uruchomię nawigację firmową Nokii (navi map) z podobną funkcją - to klapa na całej linii, więc trzeba chyba porównać navi między sobą scratch .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 04-12-2012, 01:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A1 Łódź - Włocławek otwarta w listopadzie dokładniej do Kowala
A1 Łódź - Gdańsk --> Grudzien 2013
A1 Łódź - Tuszyn (zachodnia obwodnica Łodzi) --> 2014
A1 Pyrzowice - Gorzyczki --> OTWARTA
czyli od krajowej 1 mamy autostradę do granicy z Czechami --> kolejna godzina krócej do Chorwacji
A2 Świecko - Poznań - Łódź - Warszawa --> otwarta
S2 Konotopa - Lotnisko (połudnowa obwodnicaWawy 2013)
A4 Zgorzelec - Wrocław - Katowice -Kraków - Tarnów --> OTWARTA
S8 Piotrków - Wawa --> otwarta(małe utrudnienia)
S8 Wrocław - Syców --> otwarta
S8 Łódź - Wrocław --> 2014

_________________
Ocena Ryzyka dla Nurków
Szkolenia BHP dla Nurków
Audyty BHP Prac Podwodnych
www.activebhp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-12-2012, 20:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Marek.
Czekam zatem bardzo na 2014 - może ku miłemu zaskoczeniu coś wyjdzie szybciej?

Trasa, która zmieni mocno (na plus oczywiście) możliwości planowania nurkowań, prowadzenia kursów na średnie głębokości, to Gdańsk - Łódź - Wrocław - dalej mamy niemieckie kamieniołomy, albo szybka akcja w stronę Chorwacji...

Zapowiada się bardzo dobrze - jak zwykle zamiast marudzić, mocno kibicuję naszym drogowcom.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 05-12-2012, 20:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich chetnych polecam fajną mapkę (klik)

Mapa GDDKiA (klik)

aktualności drogowe (przejezdność, utrudnienia, warunki) polecam numer 19111

PS autostrada A1 do granicy z Czechami jest otwarta dla samochodów do3,5t i mamy maly objazd w Mszanie Dolnej ale wyremontowaną drogą 930.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 22-01-2013, 10:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lepiej wygodniej i szybciej na nurkowiska ? Zdecydowanie tak, sprawdziłem działa doskonale http://www.antyradary.org/?p=productsMore&iProduct=84&sName=jammer-laserowy-laser-interceptor-quad-8-gen

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 22-01-2013, 13:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehehe Adam zaraz będzie, że przegiołeś, cena zabójcza, ale mina miśków musi być bezcenna Smile suchacza mozna kupic za to cacko pytanie czy nastąpi zwrot z inwestycji...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 22-01-2013, 13:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

MaRkY napisał/a:
hehehe Adam zaraz będzie, że przegiołeś, cena zabójcza, ale mina miśków musi być bezcenna Smile suchacza mozna kupic za to cacko pytanie czy nastąpi zwrot z inwestycji...


Zdecydowanie nastąpi, tylko za grudzień mam minus 700 pln poza tym kalkulacja przemawia za tym że to dobra inwestycja za przekroczenie o 50 km/h milicjanci winszują sobie 500 więc warto kupić poza tym mina gościa z laserem w ręku jest bezcenna Mr. Green szczególnie jak zaczynasz przyspieszać tuż przed nim a radar pokazuje NIC alien

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Darek Zadumiński Płeć:Mężczyzna
Darek Zadumiński SDI/TDI instruktor # 11072


Stopień nurkowy: instruktor TDI/SDI
Ilość nurkowań rocznie: 12345
Stopień instruktorski: CCR instruktor TDI
Ubezpieczenie: Hestia
Oznaczenie stage: D@ek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 389
Skąd: PiotrkówTryb.
PostWysłany: 23-01-2013, 07:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

używa ktoś tego anty lasera ? Ja mam taki antyradar co to wydaje dźwięki jak coś się dzieje. Bardzo dobre rozwiązanie do stacjonarnych radarów ale do suszarek i laserów średnio.
A miśki pewnie głupie aż tak nie są.... i mogą kota pogonić jak połowa będzie znikać z radaru
jak B-52 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 23-01-2013, 09:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Darek
Używam od tygodnia, testowałem dzięki uprzejmości kolegi. Sprawdzaliśmy jest skuteczne w 100%
Absolutnie niewykrywalny!
Laser Interceptor jako jedyny Jammer nie powoduje wyświetlania błędu E-14, który oznacza posiadanie urządzenia zakłócającego pomiar prędkości.
Po sygnale namierzania i zwolnieniu do prędkości wymaganej możesz wyłączyć jammer wtedy pomiar zostanie zrobiony ale polowanie się nie uda

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Darek Zadumiński Płeć:Mężczyzna
Darek Zadumiński SDI/TDI instruktor # 11072


Stopień nurkowy: instruktor TDI/SDI
Ilość nurkowań rocznie: 12345
Stopień instruktorski: CCR instruktor TDI
Ubezpieczenie: Hestia
Oznaczenie stage: D@ek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 389
Skąd: PiotrkówTryb.
PostWysłany: 23-01-2013, 10:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Po sygnale namierzania i zwolnieniu do prędkości wymaganej możesz wyłączyć jammer wtedy pomiar zostanie zrobiony ale polowanie się nie uda


cudowne tylko nieco drogie, whistlera kupiłem w USA więc może i za tym się rozejrzę. Ciężko jest kierowcy w dzisiejszych czasach nadążyć za technologią
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 23-01-2013, 13:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fakt cena jest dziwna ale ja chyba na dziś jestem w stanie wydać wiecej na zbrojenia niż może mi przynieść potencjalna wygrana. Za to satysfakcja bezcenna Smile

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 82 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 80, 81, 82  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.