Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następny
Autostrady, kierowcy, policjanci, różne punkty widzenia
Autor Wiadomość
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 10-05-2016, 20:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Marcin Gajewski napisał/a:
A slaska policja drogowa wlasnie testuje drony wyposazone w kamery - oj bedzie sie dzialo za jakies dwa miesiace Razz


Fajnie, to im pozwoli wyłapać głupków sądzących, że ich wyczyny nie są zauważane (np.).
Może policjanci zamiast reagować głównie na prędkość zaczną skutecznie "leczyć" z bardziej niebezpiecznych zachowań.


Się mogę mylić ale coś mi się o ekran obiło ale te drony mogą byc użyte tylko do pilnowania przechodzenia pieszych przez ulice pod warunkiem ze policjant zda egzamin z posługiwania sie dronem a podobno i telektualni wewnątrz policji wątpią w to.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 62
Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 12-05-2016, 23:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam, bardzo piękny wywód, utrzymany w niezmiennym tonie szydercy. Masz niewątpliwy talent felietonisty. Pisujesz czasem do gazet? Mr. Green

Adam Frajtak napisał/a:
Żeby nie było ja się z nim nie zgadzam wolałbym chodzić piechotą albo jeździć na ośle niż nie zobaczyć więcej delfina. Rolling Eyes

No i tu mnie pozytywnie zaskoczyłeś Adam! To oświadczenie przyjąłem serio i uznałem, że jednak mogę kolegować się z Tobą przez internet! Mr. Green Jeżeli oczywiście zechcesz. Laughing

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 12-05-2016, 23:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:
Adam, bardzo piękny wywód, utrzymany w niezmiennym tonie szydercy. Masz niewątpliwy talent felietonisty. Pisujesz czasem do gazet? Mr. Green

Adam Frajtak napisał/a:
Żeby nie było ja się z nim nie zgadzam wolałbym chodzić piechotą albo jeździć na ośle niż nie zobaczyć więcej delfina. Rolling Eyes

No i tu mnie pozytywnie zaskoczyłeś Adam! To oświadczenie przyjąłem serio i uznałem, że jednak mogę kolegować się z Tobą przez internet! Mr. Green Jeżeli oczywiście zechcesz. Laughing

Całkowicie poważnie napisałem.
Dla mnie delfin szympans i żaba maja takie samo prawo do ochrony własnego środowiska jak człowiek. Miarą człowieczeństwa jest gotowość do ochrony tych którzy sami nie potrafią się bronić. Świadomość potrzeb Delfina goryla żaby to idealny miernik poziomu zawartości człowieka w nurku Smile
Czym jest fun prowadzenia 200 konnego samochodu do przyjemności pogłaskania źrebaka?

W życiu codziennym działa to tak:
Rano jak jade do tyry to nie ma znaczenia ale jak wracam wieczorem i zaczynaja żerować zwierzaki to zamiast jechać z Bełchatowa przez Dobrodzien do Pawłowic jade przez Wrocław co oznacza ze robię ok 100 km więcej ale za to 90% trasy autostradą czasowo to mniej więcej 15 minut dłużej zasoby niby większe bo średnia krótszą droga wychodzi mi 8.5 na 100 km benzyny autostrada 15.8 l/ 100 km (benzyna z doładowaniem) ale ryzyko przejechania dziczyzny blskie 0%
Trasa standardowa jest non top przez las nie odgrodzony od drogi

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 62
Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 13-05-2016, 00:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
W życiu codziennym działa to tak:
Rano jak jade do tyry to nie ma znaczenia ale jak wracam wieczorem to zamiast jechać z Bełchatowa przez Dobrodzien do Pawłowic jade przez Wrocław co oznacza ze robię ok 100 km więcej ale za to 90% trasy autostrada czasowo to mjej więcej 15 minut dłużej zasoby niby większe bo średnia krótsza droga wychodzi mi 8.5 na 100 km benzyny autostrada 15.8 l/ 100 km (benzyna z doładowaniem) ale ryzyko przejechania dziczyzny blskie 0%
Trasa standardowa jest non top przez las nie odgrodzony od drogi

Hmm, nie wiem po co z Bełchatowa do Pawłowic jeździsz przez Dobrodzień, bo to jakoś nie po drodze... Ale mniejsza z tym.
Trochę nie wierzę że jedziesz aż tak naokoło autostradą, żeby przypadkiem nie ustrzelić dzika w ochronie jego życia. Smile Sądzę że gonisz autostradą właśnie po to, żeby pogonić i zachwycić się prędkością przy zużyciu 15,8 l/100 km. No i dlatego, że szkoda auta (i zdrowia) w przypadku zderzenia z ciężką dziczyzną. Mr. Green
Ciężkiej dziczyzny osobówką nie "przejeżdża się". Na ciężkiej dziczyźnie osobówka raczej dość szybko się zatrzymuje... Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 13-05-2016, 00:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:
Adam Frajtak napisał/a:
W życiu codziennym działa to tak:
Rano jak jade do tyry to nie ma znaczenia ale jak wracam wieczorem to zamiast jechać z Bełchatowa przez Dobrodzien do Pawłowic jade przez Wrocław co oznacza ze robię ok 100 km więcej ale za to 90% trasy autostrada czasowo to mjej więcej 15 minut dłużej zasoby niby większe bo średnia krótsza droga wychodzi mi 8.5 na 100 km benzyny autostrada 15.8 l/ 100 km (benzyna z doładowaniem) ale ryzyko przejechania dziczyzny blskie 0%
Trasa standardowa jest non top przez las nie odgrodzony od drogi

Hmm, nie wiem po co z Bełchatowa do Pawłowic jeździsz przez Dobrodzień, bo to jakoś nie po drodze... Ale mniejsza z tym.
Trochę nie wierzę że jedziesz aż tak naokoło autostradą, żeby przypadkiem nie ustrzelić dzika w ochronie jego życia. Smile Sądzę że gonisz autostradą właśnie po to, żeby pogonić i zachwycić się prędkością przy zużyciu 15,8 l/100 km. No i dlatego, że szkoda auta (i zdrowia) w przypadku zderzenia z ciężką dziczyzną. Mr. Green
Ciężkiej dziczyzny osobówką nie "przejeżdża się". Na ciężkiej dziczyźnie osobówka raczej dość szybko się zatrzymuje... Mr. Green


Łatwiej by ci było przyjąć do wiadomości gdybys przyjął ze masz do czynienia z wariatem Smile

Jeżdzę Suvem dzik to oczywiście kłopot ale tylko taki ze od następnego dnia jeździłbym nowym autem tej samej klasy do czasu ściągnięcia identycznego. Taka umowa wynikająca ze skali. Sarna lis kuna zając to mniejszy problem ale dla wystarczający zeby jeździć przez Wrocław.
Nie jeżdzę jakaś trasą zeby pogonić bo jak chcę to jadę i żadna trasa mi nie przeszkadza tym bardziej ze do tyry jadę inaczej właśnie przez Dobrodzien rzadziej przez Częstochowę ale rano zwierzaki pewnie śpią Smile


Ps. Najlepsza trasa Bełchatów Pawłowice to Rusiec Osjakow Wieluń Dobrodzien Strzelce Opolskie węzeł sosnicowice kierunek Gorzyczki zjazd w Mszanie k Jastrzębia obwodnicą do Pawłowic
Alternatywnie przez Wrocław przez Wroc jest dalej ale czas jest porównywalny i trasa jest odizolowana - nie ma żadnych innych motywacji jeżdzę tak już 4 rok

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 19-06-2016, 08:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, na zlecenie Sejmowej Komisji Infrastruktury, przygotowała ciekawy raport dotyczący poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach w 2015 roku.

Lektura sprawozdania nie pozostawia wątpliwości, co do tego, że głównym powodem wysokiej liczby ofiar śmiertelnych wypadków w Polsce...

Czytaj więcej na http://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-dlaczego-polacy-tak-czesto-gina-na-drogach,nId,2220798#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 02-07-2016, 16:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ostatni etap drogi przez mękę dla jadących przez Łódź, z południa, nad morze - korek na Strykowskiej.
Pewnie już nigdy więcej Strykowskiej nie zobaczycie ..., a jest czego żałować, bo tak wygląda dzisiaj, po otwarciu obwodnicy Wink.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 02-07-2016, 23:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Głoskowski napisał/a:
Ostatni etap drogi przez mękę dla jadących przez Łódź, z południa, nad morze - korek na Strykowskiej.
Pewnie już nigdy więcej Strykowskiej nie zobaczycie ..., a jest czego żałować, bo tak wygląda dzisiaj, po otwarciu obwodnicy Wink.
Obrazek


Piotr,
Na takiej pustej prostej to można cisnąć że hej! 😇

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 03-07-2016, 11:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Fakt, łudzi, że hej!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 09-07-2016, 09:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wolniej nie znaczy lepiej Większość kierowców jeździ za wolno - to opinia policji
wolniej nie znaczy bezpieczniej. Kierowca hamując bez potrzeby doprowadza do niebezpiecznej sytuacji na drodze.
całość
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/policja-kierowcy-jezdza-za-wolno-wszystko-przez-odcinkowe-pomiary,659671.html

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-07-2016, 12:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Głoskowski napisał/a:
Pewnie już nigdy więcej Strykowskiej nie zobaczycie ...

eee tam - jeszcze nie raz się zaglądnie w te okolice Smile , natomiast tuż przed otwarciem jechałem tam jakimś tajemniczym objazdem i jadąc z Wrocławia znalazłem się na tym kawałku autostrady pomiędzy Piotrkowem a Łodzią, zawrotka i do Warszawy Smile.
...a wczoraj Smile
Ta sama trasa, ale zamiast zawrotek z drogi szybkiego ruchu, obwodnica i na autostradę i miły powrót do domu.

Ilość wypadków, którą widziałem na trasie Praga - Warszawa zamknęła się liczbą 8, a słuchając radia, dowiedziałem się, że trasa do Warszawy z Wrocławia jest ponownie zablokowana kolejnym zdarzeniem Sad .
W Warszawie przez 2 dni testujemy nowy system zapobiegający wszelkim zdarzeniom: zamknięte ulice, nikt nie jeździ, nie ma wypadków Wink .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 09-07-2016, 14:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek A. Filip napisał/a:


W Warszawie przez 2 dni testujemy nowy system zapobiegający wszelkim zdarzeniom: zamknięte ulice, nikt nie jeździ, nie ma wypadków Wink .

W nurkowaniu też by mogło się sprawdzić Idea

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 11-07-2016, 23:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kilka pozytywnych zmian dla kierowców. Koniec z dublowaniem punktów i od stycznia bedzie można skasować wszystkie punkty np całe 24 a nie jak do tej pory tylko 6
http://m.onet.pl/moto,wlfqj8

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 11-10-2016, 15:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/channel/UCMrKscEv_Ri1pvlRsLxsqJQ
Zdecydowany "punkt widzenia".

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 12-10-2016, 06:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ten wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest kluczowy dla pracujących w drogówce policjantów oraz kierowców. Według TK, automatyczne zabieranie prawa jazdy jest niezgodne z konstytucją.
http://pikio.pl/przelomowy-wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-koniec-automatycznego-odbieranie-prawa-jazdy/

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 78 z 82 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.