Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Interesujący punkt widzenia?
Autor Wiadomość
undefine Płeć:Mężczyzna
Andrzej Dopierała


Stopień nurkowy: początkujący
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 121
Skąd: Poznań
PostWysłany: 06-09-2012, 12:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"nurkowaniu na mieszninach helowych jest nieetyczne i jest zaprzeczniem partnerstwa".

Nie mam książki pod ręką więc mogę źle pamiętać, ale afair jedna z niewielu pochwał PADI przez Strugalskiego w "wypadkach nurkowych" dotyczyła właśnie prób PADI by wprowadzić procedury partnerskie w nurkowaniu trymiksowym.

Więc - z mojego odbioru Strugalskiego wynika że nie jest on przeciwny nurkowanim trymixowym jako takim, a nurkowaniom trymiksowym które wykluczają partnerstwo.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
WW Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3 + dodatki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 423
Skąd: Łódź
PostWysłany: 06-09-2012, 12:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

undefine napisał/a:
nie jest on przeciwny nurkowanim trymixowym jako takim, a nurkowaniom trymiksowym które wykluczają partnerstwo.


Na szczęście są tu ludzie o nieuproszczonym myśleniu. Mr. Green
Dokładnie tak właśnie jest!

CMAS zawsze stawiał na wzajemną pomoc, jako najlepsze zabezpieczenie.
Z tego punktu widzenia, każdy nowy trend w nurkowaniu, które nie zakłada pełnej współpracy ratunkowej nurkujących, jest niedopracowany i jako taki nie powinien być stosowane przez nurków amatorskich.
Jak go dopracują, to czemu nie.

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
978858
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 06-09-2012, 12:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

undefine napisał/a:
jedna z niewielu pochwał PADI przez Strugalskiego w "wypadkach nurkowych" dotyczyła właśnie prób PADI by wprowadzić procedury partnerskie w nurkowaniu trymiksowym


To ja Ci napiszę tak:

Siedzę sobie u Strugalskiego w bazie w zeszłym roku ogarniając szpej przed wejściem do wody, bo zamierzamy z drugim nurkiem popłynąć na środek jeziora, zanurzyć się od razu na 20m i wracać na kompas w stronę pomostu, co biorąc pod uwagę odległość oraz moje umiejętności na pewno się nie uda Smile Podchodzi Strugalski i mówi, żebym się nie przejmował, bo nurkowie mają prawo się zgubić pod wodą, tyle tylko że jak mają się zgubić, to zawsze razem. Zespół rozdzielić się i pogubić nie ma prawa, bo po to jest nurkowanie partnerskie i po to jest zespół, żeby się nie zgubił i żeby partner był zawsze blisko.

No to ja mu tak dyplomatycznie i delikatnie że wiem, że nawet w nurkowaniu technicznym jest podobno duży nacisk na pracę zespołową i zerkam ostrożnie, co będzie dalej... Smile

Strugalski patrzy się na mnie i pyta, jaki zespół w jakim nurkowaniu, technicznym???

No to ja mu coś ostrożnie próbuję tłumaczyć - że nurkowie GUE, że się teraz ćwiczy bardzo dużo pracy zespołowej w nurkowaniu, że jak się nie zwraca uwagi na resztę zespołu przy wykonywaniu różnych zadań to można nawet nie dostać certyfikatu, że Wojtek Filip i że czytałem na Divetreku Smile

Strugalski się spojrzał i mówi:

- W nurkowaniu technicznym ćwiczą teraz pracę zespołową? To dobrze! TO BARDZO DOBRZE!!!

I poszedł Smile

Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 06-09-2012, 12:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:

W sumie to akurat zupełnie nie do Ciebie to było


Podobno jest taka zasada w Internecie, że zawsze biorą do siebie nie Ci co powinni Wink

Dzięki za Twojego posta Adam. Zakładając, że Twoja interpretacja jest właściwa to pozostaje jedynie przyjąć skrajną odmienność poglądu. Ja stanowczo uznaję swój brak kompetencji (i potrzeby) żeby komukolwiek zmieniać światopogląd. Smile

pozdrawiam
Monika

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 06-09-2012, 22:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przez chwile mnie nie było i widzę, że macie delikatne zapędy aby "przenieść stolicę ..."

Wątek generalnie trzyma się pierwotnego zamysłu o ile uda się Wam powstrzymać emocje i skupić na meritum to zapewne uda się zachować odpowiedni dla tego Forum poziom.

Adam dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Wynika z nich, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Nie tylko Tomek S budzi kontrowersje swoimi wypowiedziami, czy też bardziej formą i pewnymi słowami. Więc może skupmy się na tych detalach a nie na personalnych wycieczkach.
Rozumiem, że TS nie akceptuje TMX z powodu obawy przed utopieniem, któremu mogłoby zapobiec wynurzenie (bez przystanków deco) na powierzchnię. Jednak dopuszcza również nurkowanie na >50m na powietrzu, co w moim odczuciu jest niebezpieczne i nie do zaakceptowania. Takie stanowisko w połączeniu z hasłem nurkowanie "etyczne" i "nie etyczne" jest IMHO mocno nieuzasadnione. Wiele organizacji, uczących nurkowań z użyciem mieszanek TMX zakłada pełne partnerstwo, więc ... to Tomek powinien zrewidować swoje poglądy ale nikt go do tego nie będzie zmuszał, bo każdy ma prawo do swojego zdania.

Jedyny aspekt etyczny jaki Tomek może propagować to jego ogłoszenie, że bierze pełną odpowiedzialność za swoich kursantów, że jest prawnikiem i wszelkie disclaimery stosowane przez organizacje nurkowe go nie obchodzą. Jak jest w praktyce, tego nie wiem i mam nadzieję, że się nigdy nie będziemy musieli przekonać jak się zachowa w obliczu faktycznego zdarzenia.

Posty odbiegające od tematu usnułem. Proszę abyście nieporozumienia, (kto koga albo za co się obraził) wyjaśniali sobie na PW.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 06-09-2012, 22:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Paweł Seweryniuk napisał/a:
czy moze ktos podać konkretne przykłady zacofania TS (to ze nie nurkuje dekompresyjnie nie jest dla mnie żadnym argumentem)

konkrety ?


Głównie chodzi o negację konieczności stosowania TMX oraz o sposób wyrażania swojego zdania, które z założenia dyskredytuje innych np. stwierdzenie "nurkowanie nie etyczne", "nurek OWD nie jest pełnoprawnym nurkiem"

Dochodzi do tego trochę hipokryzji, bo skoro Tomek nie uznaje nurkowań dekompresyjnych a potem sam nadzoruje sprężenia w komorze na duże "głębokości" oraz zepewne również nurkowania na podobne głębokości to chyba jest to brak konsekwencji scratch

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ramzes78 Płeć:Mężczyzna
Artur


Stopień nurkowy: rekreacyjny
Ilość nurkowań rocznie: 70
Stopień instruktorski: -
Ubezpieczenie: -
Oznaczenie stage: AMW
Wiek: 46
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Łódź
PostWysłany: 10-09-2012, 20:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Otwieram dziś stronę grupy nurkowej na FB i moim oczom ukazuje się taki oto komentarz Tomka S na FB - to tak w ramach subtelności, etyki i rozwoju poglądów...

Kod:
"  Skąd się bierze we mnie walka? Z morderców, którzy opowiadają, że trymiks jest ok, że reby są ok - a to wszystko kłamstwa, bo to są drogi do grobu. Z łajdaków, którzy chcą sprzedać umieszczanie butli po pachami jako nowy "produkt: side monting". Z głupców, którzy opowiadają, że nurkowanie techniczne jest bardziej zaawansowane od zwykłego. Z frajerów, którzy fotografują się w Marsa Alam w suchym, z fajką, źle umieszczonym zapasem i w suchych rękawicach (szok!) ale za to z przenikliwym spojrzeniem na babki... i podpisują: "instruktor"... Ale przede wszystkim, z pamięci o moich nauczycielach, którzy zesraliby się ze śmiechu, widząc to wszystko, i powiedzieli:Tomek, chodź, nie gadaj z nimi, bo szkoda czasu. Z pamięci o tych wielkich ludziach bierze się moja walka."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Darek DYNAR Płeć:Mężczyzna
SDI / TDI / IANTD


Stopień nurkowy: CCR, CAVE, TMX Diver
Ilość nurkowań rocznie: 150
Ubezpieczenie: PROSLV
Oznaczenie stage: DYNAR
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 473
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 10-09-2012, 23:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ramzes78 napisał/a:
Otwieram dziś stronę grupy nurkowej na FB i moim oczom ukazuje się taki oto komentarz Tomka S na FB - to tak w ramach subtelności, etyki i rozwoju poglądów...

Kod:
"  Skąd się bierze we mnie walka? Z morderców, którzy opowiadają, że trymiks jest ok, że reby są ok - a to wszystko kłamstwa, bo to są drogi do grobu. Z łajdaków, którzy chcą sprzedać umieszczanie butli po pachami jako nowy "produkt: side monting". Z głupców, którzy opowiadają, że nurkowanie techniczne jest bardziej zaawansowane od zwykłego. Z frajerów, którzy fotografują się w Marsa Alam w suchym, z fajką, źle umieszczonym zapasem i w suchych rękawicach (szok!) ale za to z przenikliwym spojrzeniem na babki... i podpisują: "instruktor"... Ale przede wszystkim, z pamięci o moich nauczycielach, którzy zesraliby się ze śmiechu, widząc to wszystko, i powiedzieli:Tomek, chodź, nie gadaj z nimi, bo szkoda czasu. Z pamięci o tych wielkich ludziach bierze się moja walka."


Kurcze, co za typ!! w końcu zostałem zakwalifikowany do łajdaków Shocked plus półmorderca, na razie namawiam do Normoksyka Wink ...przynajmniej głupca mi nie przybije...zawsze coś Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Przemek Modrzewski Płeć:Mężczyzna
Dear Diver


Stopień nurkowy: T1, tmx & cave
Ilość nurkowań rocznie: 90
Stopień instruktorski: Instr. GUE
Ubezpieczenie: DAN PROSLV
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 245
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-09-2012, 23:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Darek DYNAR napisał/a:
ramzes78 napisał/a:
Otwieram dziś stronę grupy nurkowej na FB i moim oczom ukazuje się taki oto komentarz Tomka S na FB - to tak w ramach subtelności, etyki i rozwoju poglądów...

Kod:
"  Skąd się bierze we mnie walka? Z morderców, którzy opowiadają, że trymiks jest ok, że reby są ok - a to wszystko kłamstwa, bo to są drogi do grobu. Z łajdaków, którzy chcą sprzedać umieszczanie butli po pachami jako nowy "produkt: side monting". Z głupców, którzy opowiadają, że nurkowanie techniczne jest bardziej zaawansowane od zwykłego. Z frajerów, którzy fotografują się w Marsa Alam w suchym, z fajką, źle umieszczonym zapasem i w suchych rękawicach (szok!) ale za to z przenikliwym spojrzeniem na babki... i podpisują: "instruktor"... Ale przede wszystkim, z pamięci o moich nauczycielach, którzy zesraliby się ze śmiechu, widząc to wszystko, i powiedzieli:Tomek, chodź, nie gadaj z nimi, bo szkoda czasu. Z pamięci o tych wielkich ludziach bierze się moja walka."


Kurcze, co za typ!! w końcu zostałem zakwalifikowany do łajdaków Shocked plus półmorderca, na razie namawiam do Normoksyka Wink ...przynajmniej głupca mi nie przybije...zawsze coś Rolling Eyes



ło matko. odstawił leki widac

_________________
Jak ktoś nie umie wytłumaczyć tematu prostymi słowami to znaczy, że go nie rozumie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 11-09-2012, 00:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja tam się nie boję. Mimo podpadania pod kilka groźnych kategorii wskutek swoich własnych przekonań i zainteresowań, jak się następnym razem spotkam ze Strugalskim to będzie bardzo ciekawa i inspirująca rozmowa. Pewne byty mają swoje wersje internetowe znacznie odbiegające od rzeczywistych. A dyskusja na FB rzeczywiście jest ciekawa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
zibi Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: TMX
Stopień instruktorski: NAUI, HSA
Wiek: 58
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 50
Skąd: Poznań
PostWysłany: 11-09-2012, 01:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Darek DYNAR napisał/a:
[

Kurcze, co za typ!! w końcu zostałem zakwalifikowany do łajdaków Shocked plus półmorderca, na razie namawiam do Normoksyka ......


Doberze ze to łajdactwo SM wytestowałem najpierw na sobie Mr. Green i jest mi z nim dobrze Very Happy to chyba bedzę z czystym sumieniem namawiał do jakiegos bardzie zbiorowego .

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 11-09-2012, 01:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Heh, a pomyśl nad SM rebreatherem - trzy zabójstwa w jednym: pod pachami, reb i na trymiksie! Dodajesz jeszcze przenikliwe spojrzenie na babki oraz fajkę i jesteś po prostu bezkonkurencyjny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ZielonySmok Płeć:Mężczyzna
Rafał Jackiewicz


Stopień nurkowy: MSD
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 27 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 986
Skąd: Łódź
PostWysłany: 11-09-2012, 08:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

I) Nazywanie swoich poglądów "filozofią" jest nadużyciem tego słowa.
II) Może poprawił by filtry w sprężarce, bo jeden cylinder po ładowaniu u niego (kilkanaście razy) musiałem czyścić z oleju - osadził się na ściankach i "pachniał".

PS: Inna sprawa, że niektóre zdjęcia z EG potrafią być zabawne (straszne?)...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 59
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-09-2012, 12:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ZielonySmok napisał/a:
osadził się na ściankach i "pachniał".

Nie wiem jaki olej używa TS do sprężarki, ale normalny nie ma żadnego zapachu i smaku.

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 11-09-2012, 18:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak Wy ale dla mnie przedstawione komentarze wskazują na zupełnie odmienne poglądy kolegi Tomka, który jednocześnie nie wykazuje chęci do reformowania.
Ja mam już 100% jasność "omijać go wielkim łukiem"

EOT

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.