Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Project Baseline - podglądamy miejsca, w których nurkujemy
Autor Wiadomość
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 30-06-2014, 12:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kamil - często wyjeżdżam z W-wy do Poznania na dzień czy dwa w ramach pracy. Jeżeli znajdziemy jakąś formułę, żeby się w takich sytuacjach umawiać na nurki z osobami biorącymi udział w projekcie w Wielkopolsce, chętnie przyjadę dzień wcześniej czy zostanę na dzień dłużej przy okazji takich wyjazdów (mówiąc o konkretach - na przykład w przyszłym tygodniu spokojnie mógłbym jeden dzień poświęcić, dziewiątego albo dziesiątego). Jedyne moje oczekiwanie jest takie, żeby nurkowania można było wykonywać w zespołach z osobami z jakimkolwiek przeszkoleniem dotyczącym procedur GUE, bo właśnie jestem po Fundach a czasu na nurki mam niewiele, więc możliwość ćwiczenia czegokolwiek w kompatybilnym ideowo zespole przy okazji wyjazdów nurkowych jest dla mnie priorytetem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Kamil Kaczmarek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: RESCUE
Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: POZNAŃ
PostWysłany: 01-07-2014, 17:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć Adam. Niestety nikt z nas obecnie nurkujących nie jest przeszkolony wg standardów GUE. Dwie osoby mają w planach ale pewnie na przyszły rok. Ja z racji obranego kierunku SM nie będę szkolił się w GUE (chociaż bardzo chciałem ale obrałem taką a nie inną drogę) chyba, że GUE zrobi kiedyś szkolenie uwzględniające SM:) Tak więc od przyszłego roku może coś się uda z nami w tych standardach pomoczyc, na razie nie, ale jak będziesz w Poznaniu, miałbyś czas i i chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej co i jak robimy - dawaj znać umówimy się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-10-2014, 22:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Smile


_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Monika Brzózka Płeć:Kobieta
mów mi Mo


Stopień nurkowy: Full Cave, GUE T1
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN SPTSLV
Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 445
Skąd: stolica i okolica
PostWysłany: 02-10-2014, 06:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W czasie ubiegłotygodniowych nurkowań w jaskiniach francuskich w rejonie Lot natknęłam się stację badawczą w Reseau de I'Ouysse. Stacja składa się z czarno-białego szachownicowego okrągłego pola oraz oznaczonych na lince odległości pozwalających określić widoczność w metrach w jaskini. W zasadzie w związku z minimalną ilością fauny w jaskiniach (choć spotkaliśmy kilka krewetkopodobnych żyjątek i całkiem sporego węgorza) a także stałą temperatura wody widoczność jest podstawowym monitorowanym parametrem.
Przy samej stacji jest tabliczka z instrukcją postępowania czyli jak dokonać pomiarów żeby spełniały przyjęty standard oraz prośba żeby jeżeli jest taka możliwość zrobić zdjęcie stacji. Podany jest adres mailowy na który należy przesłać zebrane dane.
Informacja o istnieniu stacji i prowadzonym monitoringu jest dostępna także w jedynej w okolicy bazie i sprężarkowni u Oliviera w Gramat.

Dane może i wysłać zebrać każdy chętny nurek Smile.

pozdrawiam,
Mo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz


Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 9 razy
Wiek: 56
Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 1040
Skąd: Łódź
PostWysłany: 02-10-2014, 11:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Widzę pewną zmianę w Twoim profilu... Gratulacje Monika Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dariusz Szymański Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ntmx
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 316
Skąd: Białystok
PostWysłany: 31-10-2014, 11:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Szpartaluk napisał/a:
Wojtek Filip napisał/a:
[...] a zaczyna się również na Hańczy.


Na Hańczy widziałem baselinkę GUE, w listopadzie. Gdzie można o tym poczytać, bo na projectbaseline.org jeszcze nic nie ma?


Zapewne widzieliśmy tą samą tabliczkę:


Czy coś ruszyło z tym projektem nad Hańczą?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31-10-2014, 11:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dariusz Szymański napisał/a:
Czy coś ruszyło z tym projektem nad Hańczą?
Atakuj Piotra Bańskiego - on prowadzi ten projekt.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Monika Brzózka Płeć:Kobieta
mów mi Mo


Stopień nurkowy: Full Cave, GUE T1
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN SPTSLV
Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 445
Skąd: stolica i okolica
PostWysłany: 17-11-2014, 07:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka z Reseau de I'Ouysse. W ubiegłym roku zostały w jaskini zainstalowane dwa elektroniczne czujniki rejestrujące co godzinę temperaturę i siłę prądu. Po dwunastu miesiącach zostały zdemontowane i trwa analiza danych. Warto pamiętać, że taki automatyczny pomiar to jednorodność odczytów w całym badanym okresie, a dodatkowo także informację z tych okresów kiedy ze względu na poziom wody jaskinie są nienurkowalne.
Poniżej jak wyglądają te rejestratory oraz jeden z odczytów (źródło: profil projektu na Facebooku). Niebieski wykres to czujnik, który pracował na początku pierwszego syfonu, czerwony na jego końcu czyli ok. 2km od wejścia do jaskini.

Jeśli chodzi o monitorowanie środowiska jaskiniowego to taka elektronika sprawdza się chyba najlepiej. Co prawda bardziej jeśli chodzi o prąd/ przepływ niż temperaturę (jako, że ta jest w miarę stała). Nie mniej jednak przy odczytach z dwunastu miesięcy i próbkowaniu co godzinę może się okazać, że i wahania temperatury są. Póki co o wnioskach z analizy danych nie wiadomo nic więcej, w każdym razie publicznie bo i na stronie Baseline nie widzę żadnych newsów.



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Brzózka Płeć:Kobieta
mów mi Mo


Stopień nurkowy: Full Cave, GUE T1
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN SPTSLV
Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 445
Skąd: stolica i okolica
PostWysłany: 31-12-2014, 11:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Baseline rośnie w siłę, w ciągu mijającego roku +40 zespołów Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Brzózka Płeć:Kobieta
mów mi Mo


Stopień nurkowy: Full Cave, GUE T1
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN SPTSLV
Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 445
Skąd: stolica i okolica
PostWysłany: 14-01-2015, 06:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kamil Kaczmarek napisał/a:
Cześć, późno bo późno ale wywołany do tablicy się zgłaszam. Koordynuję Project Baseline Jeziora Wielkopolski.

Kanał filmowy projektu na YouTube, w roli głównej jezioro Powidzkie a w drugoplanowej jezioro Chycina.

pozdrawiam,
Mo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 14-01-2015, 07:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Moniko.
Własnie dzieją się zmiany z Baseline na Hańczy - mam nadzieję, że już niedługo napiszę więcej.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16-07-2015, 09:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem


_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.