Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Dla kogo te piękne jachty ?
Autor Wiadomość
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 20-02-2007, 17:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KrzyHo napisał/a:
Fajnie by wyglądała wśród tych wypasionych jachciorów dla ruskich

KrzyHo, a na jakiej podstawie tak piszesz?

Oczywiscie nie moge mowic za wszystkich, ale przynajmniej jedna firma, ktora wystawiala swoje jachty sprzedala ich 5 do Grecji, a 18 do USA.
Poza tym do licha ciezkiego - nauczmy sie szacunku dla innych.
Nastepnym razem bede piszac o Tobie pisala - dla polaczka....
Ciekawe czy bedzie Ci milo?

Skad wsrod moich rodakow taka masa niecheci i lekcewazacego stosunku do innych narodowosci?

Mania
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 55
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 20-02-2007, 17:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O rany, to był żarcik taki. Mnie naprawdę daleko do jakiejkolwiek formy nienawiści czy pogardy dla innych nacji, ale nie popadajmy z kolei w jakąś przesadną poprawność polityczną. A te jachty sprzedane do Grecji czy USA to nie wiadomo przecież dla kogo. (żart) A gdzie ci zamożni obywatele Federacji Rosyjskiej mają trzymać swoje jachciory jak nie w Grecji? (żart)
Może i "ruski" ma wydźwięk pejoratywny, ale przecież oni o sobie też tak mówią, więc nie bądźmy bardziej święci od Papieża. Ja rozumiem, że Ty Maniu pracując w swojej firmie masz pewne Mr. Green skrzywienie Mr. Green na tym punkcie, ale ja sobie cenię to, że u nas jeszcze nie wszystko wygląda jak w Ameryce i można bez krępacji powiedzieć to i owo.

Całkiem przyjacielsko i w duchu umiarkowanej poprawności pozdrawiam
KrzyHo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 22-02-2007, 11:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

POniewaz wczesniej dokonano innych zmian moderatorskich, w wyniku ktorych moja odpowiedz na Twojego posta zniknela.

Otoz naprawde niemiecka gazeta porównujac polskiego prezydenta do kartofla zartowala. A jednak w jakims stopniu i mnie ten zart zniesmaczyl. Nie mowiac o tym, jaka generalnie byla tutaj awantura o to.
Tak wiec z zartami tez trzeba uwazac.

Wielu Polakow ma niczym nie poparte poczucie wyzszosc wobec innych narodow.
Zamiast Rosjanie mowimi "ruscy", Czesi to "pepiczki lub knedliczki", Wlosi to "makaroniarze", Arabowie "brudasy", Murzyni "asfalt", Hindusi "opaleni", i tak dlaej....

I nie jest to kwesta poprawnosci politycznej lub nie, tylko po prostu kwestia szacunku. Nie mowiac juz o tym, ze nazwy narodowosci pisze sie duza litera. Piszac mala jeszcze podkreslas swoja pogarde.
Nie mowiac juz o tym, ze jako w miare homogeniczny kraj jestesmy czesto rasistami. Wystarczy pogadac z osobami innych ras, ktore mieszkaja w Polsce.
Sama zreszta tego doswiadczylam wielokrotnie majac swego czasu narzeczonego innej rasy. I w centrum Warszawy slyszalam "o ty K****, oddalas sie Arabowi". Nie mowic juz o tym, ze to byl Meksykanin, ale przecietny Polak nie widzi roznicy - ciemny (ale nie czarny) to Arab.

Poniewaz mnie to denerwuje i uwazam, ze tak nie wolno, stad reaguje na to dosc gwaltownie. Jak do tej pory w wielu przypadkach, gdy chodzilo wlasnie o Arabow czy Egipcjan DiW popierali mnie. Mam nadzieje, ze tak samo bedzie w odniesieniu do Rosjan.

A wracajac do samych lodek. Przeszkadza Ci, to ze -jesli nawet - kupuja je Rosjanie. Bo mi nie. Kupuje je takze (od tego mojego znajomego) Amerykanie, Wlosi, Niemcy, Grecy, Skandynawowie i jeszcze pare innych nacji. A juz jesli chodzi o targi - Amerykanie, ktorzy kupili 18 lodek kupili je dla siebie. Zreszta jedna z lodek wystawionych na targach nalezy do szefa amerykanskiej firmy, ktora je kupowala. Grecka firma to firma charterowa - wiec uwazaj, bo sie okaze, ze planujac wakacje na jachcie w Grecji wyczarterujesz akurat ten, ktory Twoim zdaniem kupili "ruscy".
I bedzie glupio....

Pozdrowienia

Mania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Janek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 63
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 473
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22-02-2007, 12:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

[quote="Mania"]
Cytat:
POniewaz wczesniej dokonano innych zmian moderatorskich, w wyniku ktorych moja odpowiedz na Twojego posta zniknela.


Maniu,
czytam ten wątek od początku i w końcu nie zdzierżyłem. Po prostu - w moim odczuciu - przesadzasz niesamowicie w swoich inkwizytorskich zapędach misyjnych.
Tym bardziej, że zauważasz źdźbło w czyimś oku nie widząc belki we własnym. Domagasz się szacunku dla innych - a dopiero co pisałaś na pl.rec. z pogardą o tym, że "Kaczora wybrali na prezydenta polaczkowie". NIezależnie czy się komuś podoba ten wybór czy nie - to jest wg Ciebie okazywanie szacunku dla cudzych poglądów? Nie wywyższanie się? Gdy równocześnie ze szczególnym entuzjazmem obarczasz nasz naród (generalizując!) szczególną w stosunku do innych ksenofobią, skłonnością do złodziejstwa, pijaństwa itp...?
Atakując np. KrzyHo może spójrz przez chwilę w lustro?

Cytat:
Wielu Polakow ma niczym nie poparte poczucie wyzszosc wobec innych narodow.
Zamiast Rosjanie mowimi "ruscy", Czesi to "pepiczki lub knedliczki", Wlosi to "makaroniarze", Arabowie "brudasy", Murzyni "asfalt", Hindusi "opaleni", i tak dlaej....


Dokładnie takie samo niczym nie uzasadnione i tak dalej... mają wszystkie te narody, które wymieniłaś i setka innych. Popatrz na Anglików, wręcz słynnych z tego poczucia wyższości od wieków, popatrz na Francuzów mówiących o Polakach, a jeszcze bardziej o Belgach, popatrz na Holendrów mówiących o Niemcach, popatrz na Niemców - mówiacych o wszystkich innych... Mam cytować jakimi epitetami te narody (i ich elity!) obdarzają inne nacje? Nie znasz tych określeń? Nie twierdzę, że to jest super i żeby to akceptować, twierdzę tylko, że nie jesteśmy ani o włos inni (czytaj gorsi) od innych europejskich narodów. Co więcej, z historii jest też chyba i Tobie wiadomo, że w odróżnieniu od np. Francji, słynęliśmy z tolerancji, otwartości i właśnie braku ksenofobii... I dowodów nie trzeba szukać w czasach zbyt odległych - organizacja powstała dla ratowania Żydów w czasie II Wojny - Żegota - powstała w Polsce i tylko w Polsce. Pomimo, że to nie we Paryżu groziła kara śmierci za ukrywanie Żydów tylko w Warszawie...
Więc skąd tyle niechęci do własnej nacji???? Tyle niesprawiedliwych, krzywdzących ocen? Czepiania się byle szczegółu (nie mówiąc o tym, że wbrew temu co piszesz, Rosjanin mówi o sobie właśnie: "ja Russkij czieławiek")?

Cytat:
I nie jest to kwesta poprawnosci politycznej lub nie, tylko po prostu kwestia szacunku. Nie mowiac juz o tym, ze
pisząc "kaczory" czy "polaczkowie"
Kod:
jeszcze podkreslas swoja pogarde.
Wink

Cytat:
Nie mowiac juz o tym, ze jako w miare homogeniczny kraj jestesmy czesto rasistami.

Tę homogeniczność chyba zawdzięczamy Hitlerowi i Stalinowi? A następnie izolującemu nas od świata i wzmacniającemu poczucie zagrożenia ze strony "obcych" komunizmowi? A nie specjalnie rasistowskim, rzekomo narodowym inklinacjom?

Proszę na koniec jedynie o odrobinę refleksji i autorefleksji zanim siądziesz do kolejnego, płomiennego manifestu poprawności, która pod hasłami szacunku dla innych, tolerancji i humanizmu wdepcze w błoto i zrówna z ziemią mnie czy kogokolwiek innego....
Pozdrawiam
Janek

_________________
No risk no fun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 55
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 22-02-2007, 12:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ponieważ moje odpowiedzi na posty również zniknęły a jednocześnie nie chce mi się dalej kontynuować tej dyskusji, bo jest mało związana z tematyką tego forum, to pozwolę sobie niniejszym zakończyć w niej swój udział, dodając ostatni komentarz.
Widzę, że masz bardzo osobisty stosunek do tych spraw, ale ta argumentacja do mnie nie przemawia i nie zgadzam się z nią. Twoja bezkrytyczna i bezkompromisowa ocena ksenofobii IMO nie jest dobra tak jak każda skrajność.
Przypomnę jeszcze raz za wikipedią fragment definicji ksenofobii z którym się zgadzam w 100%
Można wyróżnić kilka stopni ksenofobii jak np.: ostrożność -> niechęć -> wrogość -> nienawiść
Ksenofobia w stopniach niższych jest nieodzowna dla istnienia wspólnoty. Jest wyrazem jej instynktu samozachowawczego, jednakże w wyższych stopniach może być bardzo niebezpieczna i przerodzić sie w agresję.

Tak więc jak we wszystkim, wskazany jest umiar i rozsądna ocena bo świat nie jest czarno-biały.
Aha. I mam gdzieś kto kupuje wystawione na WiW jachty. Pewnie sam kiedyś na starość przerzucę się na to hobby, ale jakoś jak wszedłem na WiW, to skojarzyła mi sie ta wystawa z targami dla milionerów, które odbywają się w Moskwie i stąd ci "ruscy"

Pzdr
KrzyHo

PS
celowo nie podejmuję tematu naszego miłościwie panującego nicnierobiącego kartofla, bo nie chcę podgrzewać kolejnej dyskusji OT Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 22-02-2007, 12:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Janku
Tylko pominales jedna uwage, ktora na pl.rec. byla w nawiasie. Pisalam bowiem PISOWNIA CELOWA.

Czyli - krotko mowiac - pisalam tak celowo, zeby pokazac absurd takiego myslenia.

A co do Kaczora - sam premier wczoraj tez z tego zartowal.

A co do innych nacji - napisalam - ani nie jestesmy gorsi ani lepsi od innych. Ja staram sie tak o innych nacjach nie mowic. Ruskij czelawiek jest po prostu po rosyjsku. Na polski tlumaczy sie "Rosjanin". Nie kazde slowo rosyjskie znaczy to samo po polsku. I nie tlumaczy sie ich doslownie....

Co do powodow homogenizmu - zgadzam sie. Zadna w tym narodu wina. Ale tendencje rasistowskie, ktore sa (kiedys moze nie bylo, ale teraz sa) to juz nie jest wina ani nazizmu ani komunizmu.

Co do czesto przytaczanej tolerancyjnej Polski to jednak bywalo roznie. Ale zgoda - jak na owczesne rozumienie tolerancji (no bo nie dzisiejsze) Polska byla tolerancyjnym krajem. W miare.

A obecnie - no coz, wypowiedz naszego Prezydenta w wyjatkowo tolerancyjnej Irlandii wywolala wielka burze. I z calej, w gruncie rzeczy dobrej wizyty, zostalo tylko jedno "homofobia i paranoja Kaczynskiego" - cytat z tamtejszych mediow.

A przeciez wydawaloby sie, ze ta wypowiedz byla wywazona. To taki maly przyklad, jak niektore wypowiedzi moga byc odbierane przez innych.

A wracaja do samego tematu politycznej poprawnosci. Jak we wszystkim zachowajmy zdrowy rozsadek (w USA to juz by wystarczylo by KrzyHa ciagac po sadach - co juz zupelna i totalna przesada). Dlatego w ramach zdrowego rozsadku koncze, dodajac ze chetnie bym pojechala na takie targi dla milionerow do Moskwy. Tylko obawiam sie, ze nawet nie byloby mnie stac na kupienie biletu
Mr. Green
Mania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Janek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 63
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 473
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22-02-2007, 15:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mania napisał/a:
Janku
pisalam tak celowo, zeby pokazac absurd takiego myslenia.
A wracaja do samego tematu politycznej poprawnosci. Jak we wszystkim zachowajmy zdrowy rozsadek
Mania


OK, tez nie chcę przedłużać wątku mającego zero wspólnego z nurkowaniem - co najwyżej z nurkami i ich poglądami Mr. Green
Sam nie jestem ani partyzantem obecnego prezydenta (jego ostatnia wypowiedź o prof. Bartoszewskim była ewidentnym przykładem bardzo niskiego zacietrzewienia - "niskiego" nie mam na myśli wzrostu Wink ), ani nie zachwycają mnie paranoje amerykańskie.
Z Twojej odpowiedzi widzę, że chyba w większej ilości miejsc się zgadzamy niż jesteśmy rozbieżni w odbiorze rzeczywistości. Jeśli się różnimy - to nic złego o ile to nie powoduje braku szacunku dla drugiej strony Mr. Green
Pozdrawiam i kończę te "wywody"
Janek

_________________
No risk no fun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
JacekJ Płeć:Mężczyzna
AOWD (SSI)


Wiek: 52
Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 217
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 23-02-2007, 01:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Janek napisał/a:
Po prostu - w moim odczuciu - przesadzasz niesamowicie w swoich inkwizytorskich zapędach misyjnych.


Z Manią się nie dyskutuje - Mani się słucha !

Niektórzy tak mają, że zawsze musza mieć rację.

_________________
Jacek J.
tlen: jcsjacekj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1244479
   
Mania Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 348
PostWysłany: 23-02-2007, 01:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie musza miec racji. Ja tez raz mam racje, a raz nie.

A Ty nie?

Mania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
KasiaK Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: Full Tmx
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2006
Posty: 672
Skąd: Wawa
PostWysłany: 23-02-2007, 19:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

JacekJ napisał/a:
Janek napisał/a:
Po prostu - w moim odczuciu - przesadzasz niesamowicie w swoich inkwizytorskich zapędach misyjnych.


Z Manią się nie dyskutuje - Mani się słucha !

Niektórzy tak mają, że zawsze musza mieć rację.


!!

Laughing

_________________
Kasia


--
"Jedyną przeszkodą w zdobyciu przez człowieka tego, czego chce on od życia, jest często zwykły brak woli by spróbować i wiary, że to jest możliwe."
Richard M. DeVos

================
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3006869
   
PIOTRK
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-02-2007, 09:22   

Nielubić jest rzeczą ludzką i to uczucie będzie zawsze towarzyszyć człowiekowi.Widzę ,czytając wypowiedzi Mani , że jest ona osobą kochającą wszystkich , czy będzie to Meksykanin , Arab , Rosjanin. I dobrze , że są takie osoby wśród nas , ale niech nie próbują przekonać do tego wszystkich innych. Jeżeli ktoś ma podstawy aby kogoś nie darzyć szacunkiem to jego "konstytucyjny" przywilej .Rzeczywiście widzę, że Mania ma w punkcie pierwszym zawsze rację .Punkt drugi : jeżeli nie ma racji patrz punkt pierwszy . Pozdrawiam Piotr

P.s. Mieszkałem i pracowałem przez 1,5 roku w Rosji , i niestety mam podstawy aby ich nie lubić. I rozumiem np. Niemców którzy mogą wyrażać się z lekceważeniem o Polakach . Przykre ale prawdziwe.
Powrót do góry
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.