Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Chcesz kupić suchy skafander?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 03-03-2014, 17:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Jeżeli ktoś ma ochotę na skafander albo ocieplacz SANTI, to moją ofertę możemy zrealizować w SANTI Concept Store w Warszawie.
Tak jak pisałem wcześniej, nie ma dla mnie znaczenia kto sprzedaje skafander, więc jeżeli masz swojego ulubionego dostawcę sprzętu, zaproś go na spotkanie - zamówienie możesz złożyć wtedy na miejscu.
Zanim spotkamy się w SANTI Concept Store, proponuję kontakt telefoniczny - w oparciu o Twoje plany nurkowe, ustalimy, który model skafandra spełnia Twoje oczekiwania.


Oczywiście finalnie to Ty będziesz nurkował w skafandrze, więc ostateczna decyzja jest Twoja.
Nawet jeżeli będzie różna od mojej sugestii, zrobię wszystko, żebyś nie kupił źle dopasowanego skafandra! Pomogę Ci we właściwym jego skonfigurowaniu tak, aby zakup był w pełni satysfakcjonujący.


Nie jesteś pewny czy warto?
Słusznie!
Sprawdź mnie - chętnie dam próbkę swoich możliwości salut .


Zapraszam do współpracy również sprzedawców skafandrów - profesjonalna obsługa Waszych klientów leży w Waszym interesie!*


Do zobaczenia,
Wojtek


*Na moją usługę wystawię fakturę, która jest kosztem do odliczenia.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
pawelk282 Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: DM
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 136
Skąd: New Jersey
PostWysłany: 03-03-2014, 18:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Podoba mi sie bardzo ta opcja ze spotkaniem w Santi Concept Store w Warszawie - zapewne skorzystam w niedalekiej przyszlosci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18-03-2014, 16:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ważna informacja.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup skafandra za moim pośrednictwem, to koszt doradztwa odliczam od ceny skafandra.
Jak to należy kalkulować?


1.
Doradztwo bez zakupów:

moje wynagrodzenie: 200zł


2.
Kupujesz skafander u swojego dostawcy, a korzystasz z mojego doradztwa:

moje wynagrodzenie: 200zł


3.
Kupujesz skafander u mnie i korzystasz z mojego doradztwa:

moje wynagrodzenie: to opłata za skafander, od której odejmujesz 200zł


4.
Kupujesz skafander u swojego dostawcy i nie korzystasz z mojego doradztwa:

moje wynagrodzenie: 0zł, ale zanim kupisz, przeczytaj polecane tematy na forum Cool


5.
Jesteś sprzedawcą skafandrów, doradzam Twojemu klientowi.
Nie interesuje mnie cena, za którą sprzedajesz skafander. Nie podaję swojej kontroferty, nie sugeruję zakupu u mnie. To przecież Ty - sprzedawca, jesteś w tym wypadku moim klientem, więc dbam o Ciebie:

moje wynagrodzenie: 200zł


6.
Nie kupujesz skafandra:

poczekaj trochę... Wink



Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23-07-2014, 14:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kupujemy suchacza!
Czy wystarczy pójść do sklepu i załatwione?
W ciągu ostatnich 6 miesięcy zaproponowałem wymianę lub przeróbki skafandrów kilkunastu osobom. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że tylko 2 z tych osób używały starych skafandrów. W pozostałych wypadkach chodziło o skafandry nowe oraz nowe szyte na wymiar... Confused

Zerknijcie na zdjęcia i spróbujcie odpowiedzieć na pytania pod nimi.
Jeżeli nie macie z tym kłopotu, zapytajcie o to samo waszego dostawcę sprzętu - powinien nie tylko odpowiedzieć, ale udzielić szerszego wyjaśnienia jak dobrać sprzęt do waszych potrzeb nurkowych.


Zaczynamy od skafandra Błażeja. Na pierwszy rzut oka, wydawać się może skafander ma nieco za długie nogawki.


Pytanie 1.
Jak długość nogawek wpływa na pozycję pod wodą?


Tutaj zbliżenie

Nogawki okazały się za krótkie możemy to rozpoznać m.in. po przesuniętym na zewnątrz kroku skafandra.

Pytanie 2.
Patrząc na powyższe zdjęcie: o ile trzeba wydłużyć nogawki w tym skafandrze?


Na kolejnym zdjęciu Gosia.
Sprawdzamy długość linii bocznej ocieplacza (nawet najlepiej dobrany skafander nie będzie dobrze działał, jeżeli pod nim będziemy mieli źle dobrany ocieplacz).


Pytanie 3.
Czy za krótkie gumy ocieplacza zakładane na stopy mają wpływ na łatwość operowania zaworami w twinie?


Jeszcze raz Gosia, tym razem w skafandrze.
Pozycja w której klęczy Gosia pozwala sprawdzić, czy długość teleskopu skafandra nie będzie ograniczała ruchu ramion.



Pytanie 4.
Co wskazuje na to, że w dobrze dopasowanym do kobiecej sylwetki skafandrze teleskop jest za krótki?



Odpowiedzi na pytania podam w kolejnej tematu pokazującego jak kupować suchy skafander.





Zachęcam wszystkie osoby przygotowujące się do zakupu/wymiany skafandra, do zapoznanie się z tematami jak dopasować skafander i ocieplacz. Możecie je znaleźć w działach:
1. Suche skafandry
2. Ocieplacze

Skoncentrujcie się proszę na zagadnieniach związanych z funkcjonalnością tych sprzętów.
Świetnie, że w skafandrze dobrze wyglądamy, ale to za mało, żeby był on użytecznym narzędziem pod wodą.

Zerknijcie na filmy i opisy warsztatów, gdzie okazywało się, że skafander skutecznie przeszkadzał w nurkowaniu. Czasem była to tylko nieumiejętność jego używania, ale również niewłaściwie dobrany sprzęt.
Czyli najpierw czytamy jak wybierać, a potem oglądamy jak to się sprawdza w praktyce.
Temat Warsztaty takie i owakie wraz z opisami użytkowników skafandrów przed i po zmianach.



Bezpiecznych nurkowań,
Wojtek


Dla osób lubiących Facebook .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-07-2014, 11:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zawór upustowy w suchym skafandrze wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo nurkowania. Jego niewłaściwe położenie może wymuszać na nurku zmianę pozycji aby pozbyć się gazu ze skafandra.

Dobrze ustawiony zawór pozwala na bezobsługową pracę skafandra w czasie wynurzania.
Zapraszam na film.




Zanim kupicie skafander sprawdźcie dokładnie gdzie po jego ubraniu układa się zawór.
Ten sam skafander może inaczej układać się na różnych osobach.
Przesuniecie zaworu wymaga odesłania skafandra do serwisu, a w niektórych przypadkach jest niemożliwe (spowodowane to jest konstrukcją/przeszyciami skafandra).


Zapytaj Twojego Sprzedawcę czy zawór w skafandrze który chcesz kupić jest dobrze ustawiony. Dowiedz się więcej na temat poprawnego położenia zaworu w temacie: Jak sprawdzić położenie zaworu upustowego w suchaczu?



Wojtek






Odpowiedzi na pytania z poprzedniego materiału:
Pytanie 1.
Za krótkie nogawki mogą powodować, że nurkowi podnoszącemu głowę/ręce będą opadać nogi. Działa to też w drugą stronę: w czasie zginania nóg nurek może spadać na głowę. Całość może wzbudzać podejrzenia co do poprawności położenia balastu, a tymczasem problem leży w... długości nogawek Cool.
Pytanie 2.
Nogawki trzeba wydłużyć o pojedynczą odległość pomiędzy najbardziej napiętą częścią skafandra, a krokiem.
Pytanie 3.
Tak. Zbyt krótkie gumy przytrzymujące nogawki ocieplacza działają tak, jak zbyt krótkie nogawki w skafandrze.
Pytanie 4.
Jeżeli po przyjęciu pozycji jak na zdjęciu nurek podniesie wolno obydwie ręce ponad głowę i w czasie tego ruchu teleskop napnie się do końca blokując ruch - jest to sygnał, że jest teleskop jest za krótki.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 05-11-2014, 12:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Szukasz pewności przy wyborze suchacza? Moja usługa doradztwa kosztuje 200zł.

Oto alternatywna propozycja na nadchodzący sezon zimowy.
Jeżeli zbierzemy więcej niż 3 osoby zastanawiające się jak wybrać suchy skafander i spotkamy się w SANTI Concept Store, to nie tylko pomogę każdemu z Was wybrać odpowiedni skafander, ale także nauczę Was jak dobrać ocieplacz i... razem przeprowadzimy próby wytrzymałościowe różnych materiałów, z których zrobione są nasze skafandry Smile !
Zastanawiałeś się kiedyś czy łatwo zniszczyć cordurę? Może wydaje się się że cieńszy materiał jest łatwiejszy do przebicia. Będziemy kroić, dziurawić , próbować rozrywać szwy... Twisted Evil


Cena za doradztwo w formie takiego spotkania to 600zł podzielone pomiędzy wszystkich uczestników. Będę do Waszej dyspozycji przez cały dzień salut .


Ważne!
Nie zapomnij zabrać swojej ulubionej piły tarczowej! Zobaczymy czy uda się pokroić nią suchy skafander!
...w końcu warto wiedzieć w czym się nurkuje prawda thumright ?



Jak się sprawnie spotkać i wybrać skafander dla siebie i znajomego?
Wystarczy umówić się w tym temacie, albo wysłać do mnie emaila: wojtek@divetrek-pro.com .
Ustalimy najlepszy dla wszystkich termin i działamy!
Wolisz jednak spotkać się sam na sam - z przyjemnością to zorganizuję!


Do zobaczenia,
Wojtek





PS.
Sprawdź mnie!
Zapytaj o nurków, instruktorów i sprzedawców, którym doradzałem.
Zanim wydasz pieniądze, bądź pewny, że zrobisz to dobrze!

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   

Stopień nurkowy: P1,AOWD,Dry Suit
PostWysłany: 10-05-2015, 19:19   

Oczekuje na akceptację
Powrót do góry
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-05-2015, 19:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oczywiście.
Z przyjemnością muszę napisać, że coraz więcej osób korzysta z doradztwa sprzętowego, co w zasadzie nie ma minusów Smile .


Zastanawiało mnie zawsze jak to jest, że kupując smarfona za kilkaset zł, potrafiliśmy dopytywać o różne jego funkcje, a wydając kilka tysięcy zł, zakładaliśmy, że skafander, to skafander i na pewno będzie ok...?
Na szczęście to się zmienia i coraz mniej rozczarowań przy zmianie sposobu nurkowania, na bardziej świadomy, techniczny czy jaskiniowy.
Nasi nurkowie stawiają zarówno sprzedawcom jak i producentom poprzeczkę na coraz większej wysokości, co powinno tylko cieszyć salut

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Łukasz Michałek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P1,AOWD,Dry Suit
Wiek: 41
Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 10-05-2015, 19:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na telefonach,komputerach znam się na tyle, że nie boje się kupić sam, ale nie jestem doradcą Smile

Robiłem kurs na suchy i miałem wypożyczony skafander. Uciskał mnie itd.itd.

Kto pyta nie błądzi Smile Smile

Na maila mam wysłać całe info ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-05-2015, 19:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Łukasz, na początek wyślij mi proszę nr telefonu - postaram się sprawnie skontaktować - wtedy ustalimy szczegóły.

Pozwól, że zacytuję siebie Wink
Wojtek Filip napisał/a:

Jak skorzystać z mojej oferty?
-Zastanowić się czy warto wydawać na nią pieniądze?
-Jeżeli odpowiedź brzmi "nie" to proponuję dokładnie zapoznać się z moimi artykułami w dziale "Suche skafandry" -> klik - na pewno pomogą w zakupie.
-Jeżeli odpowiedź brzmi "tak" to:

1. Skontaktuj się ze mną via: email, sms, skype, Facebook, telefonicznie i podaj swój numer telefonu - ustalimy wygodną porę na rozmowę o Twoim zakupie - upewnij się, że jestem w takim miejscu na świecie, gdzie mogę się z Tobą skontaktować.
2. Wypisz na kartce:
-Jakie są Twoje plany nurkowe?
-Jak często i gdzie nurkujesz?
-Dlaczego chcesz kupić suchy skafander?
-Czego spodziewasz się po suchym skafandrze?
-Co budzi Twoje wątpliwości?
5. Pierwsza rozmowa potrwa ok. 3 minut, na kolejną przygotuj notatnik i więcej czasu - skafandra nie można dobrać "na szybko".

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-01-2016, 09:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Suchy skafander to rodzaj specjalistycznej odzieży.
Wiele lat temu, kluczowe było żeby był po prostu suchy.
Dzisiaj najbardziej liczy się funkcjonalność.

Sidemount, rebreather, jaskinie, wraki, fotografia czy... nauczanie nurkowania.
Wszędzie tu skafander jest dodatkiem, jednak jego dobre skonfigurowanie nie tylko nie ogranicza naszych pomysłów na nurkowanie, ale nieoczekiwanie dodaje im większej swobody.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania z Maćkiem, który postanowił skonfigurować skafander i ocieplacz pod kątem nurkowań wrakowych.
Zapraszam na podglądanie pracy doradcy sprzętowego Cool .

Dlaczego skafandry występują w kilku modelach? Czy Cordura jest naprawdę tak bardzo wytrzymała? Ile powłokowy skafander może... wchłonąć wody (!?) ?


Wybrany model skafandra (w wypadku Maćka to SANTI Elite), warto poznać pod kątem tego jak się będzie sprawdzał w różnych warunkach.
Oglądamy w pełni sprawny Elite z początków jego produkcji. Ponad 2tys godzin pod wodą i... można pływać dalej Smile


Suchy skafander nie może być ani za mały, ani za duży. Powinien się sprawdzić z każdym rodzajem ocieplacza jakiego planujemy używać.


Teleskopowy krój skafandra to jeden z najważniejszych elementów, który pozwolił podnieść jego funkcjonalność. Idea tego rozwiązania jest banalnie prosta - jednak teleskop przestanie działać w chwili, kiedy zapniemy na niego uprząż.
Czas na wyjaśnienie jak używać skafander z teleskopowym korpusem.


Dobór właściwie skrojonego ocieplacza to kolejny etap naszego spotkania. W nurkowaniach realizowanych z łodzi, ocieplacz powinien dawać się nie tylko łatwo ubierać i rozbierać.
Ważna jest także jego konstrukcja i materiały z których został uszyty.


eee.... coś źle zmierzyłem Shocked Wink ?


Zróbmy to dokładniej Twisted Evil .
Długość nogawek, ale także dobór szerokości w biodrach i właściwa długość... gumek na końcach nogawek ułatwiających ubieranie ocieplacza, ma wpływ na bezpieczeństwo wychodzenia z wody na pokład lodzi .


tak tak... Maciek ma dłuższą nogę Cool .


Bardzo ważnym etapem jest dobór różnych dodatków.
Wybór zamka?
Będzie plastikowy zamek japońskiej firmy YKK .


Manszety i kryza. Lateks, silikon, neopren. Od właściwego doboru zależy nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo i... poziom suchości naszego nurkowania Smile .


Buty? Kalosze, flexsole, skarpety i rockbootsy? Jak docieplić stopy? Jak nie utrudniać sobie poruszania pod wodą?
To samo rozwiązanie dla wszystkich nie sprawdza się.
Rola doradcy to w tym momencie dobór najodpowiedniejszego rozwiązania dla konkretnego nurka.


3 godziny minęły bardzo szybko, mieliśmy wypić kawę ale... nie zdążyliśmy Rolling Eyes
Ważne jest to, że Maciek ma poprawnie skonfigurowany sprzęt.




Ile trwa dobór skafandra do naszych potrzeb?
Średnio to około 3 godzin.
W tym czasie nie tylko dowiecie się jaki skafander jest najlepszy dla Waszego pomysłu na nurkowanie, ale także poznacie historię skafandrów, zmiany jakie zachodziły w trakcie ich konstruowania. Dowiecie się o wszelkich detalach związanych z ich budową: najmocniejszych i najsłabszych stronach.
W niektórych wypadkach dowiecie się także dlaczego skafander powinien być... niebieski Shocked
...ale to całkiem inna historia Cool .


Do zobaczenia przy wyborze Waszego skafandra!
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Maciej Lewandowski Płeć:Mężczyzna
Lewy


Stopień nurkowy: GUE Fundamentals
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 18 Gru 2013
Posty: 210
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 08-01-2016, 11:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Milion dylematów poza podstawowym : kolor skafandra Confused

Wojtek, dzięki za wczorajszą sesję - fajnie i konkretnie.

_________________
Lewy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-09-2016, 19:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zmiana położenia zaworu upustowego - to najczęstsza przeróbka jaką zlecałem w tym roku u moich klientów, ale także najczęstsze życzenie osób zamawiających nowy skafander.
Zawór powinien działać automatycznie bez zmiany położenia ręki. Czy to ważne?
Spróbujcie wydobyć nieprzytomnego nurka w czasie treningu rescue z kilkunastu metrów - okaże się, że zbierający się w skafandrze ratownika gaz może bardzo mocno utrudnić akcję.

Poniżej zmiana położenie zaworu w skafandrze przygotowywanym dla kobiety nurkującej technicznie.
Taka zmiana jeszcze na etapie produkcji znacznie oszczędza nasz czas.
Jak dobrze oznaczyć miesce gdzie powienien być zawór?



Zapraszam na testy położenia zaworu i jego modyfikację jeżeli będzie to konieczne.



Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Marcin Gajewski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P2
Oznaczenie stage: MAG
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 209
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-09-2016, 12:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek A. Filip napisał/a:
Zmiana położenia zaworu upustowego - to najczęstsza przeróbka jaką zlecałem w tym roku u moich klientów, ale także najczęstsze życzenie osób zamawiających nowy skafander.

Wojtku, nie jestem expertem ale ten temat mnie zastanawia. Albo jest tak, że producenci skafandrów nie wiedzą gdzie powinien być zawór upustowy albo szyją skafandry według szablonu, bez uwzględnienia realiów i uwarunkowań osobniczych czyli: bezmyślnie.
Z mojej praktyki - choć skromnej - wynika, że zawór upustowy może być wszyty na lewym rękawie - lub prawym, jak ktoś woli - w górnej jego części, poniżej barku w dość dowolnym miejscu (ale nie pod pachą Smile).
Skafander po prostu musi być dopasowany do konkretnego nurka. Nie za duży nie za mały, musi pasować do konkretnego człowieka - nie powinien być "z wieszaka".
Wtedy zawór będzie działał tam gdzie jest - no pomijając umiejętności Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-09-2016, 12:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Gajewski napisał/a:
Albo jest tak, że producenci skafandrów nie wiedzą gdzie powinien być zawór upustowy albo szyją skafandry według szablonu, bez uwzględnienia realiów i uwarunkowań osobniczych czyli: bezmyślnie.
Producenci doskonale wiedzą co robią.
Prześledź proszę moje posty w zakresie budowy i testowania skafandrów w dziale sprzętowym.
W skrócie: na różnych rynkach dominują nurkowie o różnych gabarytach, a dodatkowo zwykle jest tam jakiś "główny" sposób na to jak nurkować w SS.
Producenci stosują najlepsze z ekonomicznego punktu widzenia wyjście: uśrednienie oparte na budowie oraz poziomie wyszkolenia grupy klientów, która najczęściej kupuje SS.
Marcin Gajewski napisał/a:
Skafander po prostu musi być dopasowany do konkretnego nurka. Nie za duży nie za mały, musi pasować do konkretnego człowieka - nie powinien być "z wieszaka".
Wtedy zawór będzie działał tam gdzie jest
Ależ oczywiście że będzie działał - pytanie jak Smile ?
Zerknij na filmik który zamieściłem nieco powyżej. Mam tam m.in. uszyty na miarę skafander znanej na całym świecie marki. Zawór działa? Oczywiście. Czy chciałbym w tak skonfigurowanym sprzęcie prowadzić akcję ratowniczą - nie. Co jeżeli tak ustawiony zawór miałby ratownik i poszkodowany - pewnie też bym go jakoś wyciągnął.


O tym jak dobieram sobie sprzęt decyduje wiele czynników.
Ważne, żeby był bezpieczny i... podobał mi się Smile .
Jest jeszcze grupa osób, która dodatkowo chce aby sprzęt "wspierał" to co robią - tutaj zaczyna się moja praca Cool .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.