Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Intro dive?
Autor Wiadomość
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 12-05-2007, 22:29   Intro dive? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

... nie mogłam się po prostu powstrzymać przed zrobieniem tej foty. Nie jest to jeszcze "najlepsze" zdjęcie z takich "nurkowań" tutaj, ale zbyt mnie świerzbił palec na spuście aparatu... Twisted Evil

no comment...



cyclops
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Bogen Płeć:Mężczyzna
Bogusław


Stopień nurkowy: Instruktor PADI/IANT
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 1222
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 13-05-2007, 03:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dorota i Wojtek napisał/a:
no comment...


Intro Ani oraz moje wygladało identycznie.

no comment... Sad

_________________
pozdrawiam

Bogen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1259195
   
Kacper Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv EAN
Wiek: 43
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 114
Skąd: Sochaczew
PostWysłany: 13-05-2007, 11:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja pierdacze. Octopus 6 metrów niżej robi za kotwice, balast na tyłku sprawia wrażenie że też chce niżej. Ale jazda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
scyllis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 186
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 13-05-2007, 11:36   jazzzy! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej!
Super fota, naprawdę klimatyczna! headbang
Ale jazda " na kotka"! Coś jest narzeczy skoro Bogen i Ania mają takie wspomnienia, a i ja przeżywam deja vue bom . Rodzi się nowy standard?. Podczas mojego INTRO było nas kotków dwóch Partyman . Mocarna instruktorka z Sharm walczyła raz z jedym raz drugim inflatorem. Ja wyszedłem z rozwalonym uchem ale uśmiechnięty. Dostałem śliczny glejt z poświadczeniem uczestnictwa i tu Was zaskoczę podpisem rzeczonej instruktorki - co za odwaga! Never again!
Pozdrawiam
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Edi Płeć:Kobieta


Wiek: 52
Dołączyła: 27 Sty 2006
Posty: 32
Skąd: W-wa
PostWysłany: 13-05-2007, 15:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmmm...to po prostu klasyczny "lipton" . Dorota proszę zrób takie zdjęcie z boku Pray , bo cały czas potrzebuję czegoś podobnego na nasze koszulki pt "LIPTON TEAM" Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2769958
   
samiec Sabinki Płeć:Mężczyzna

Wiek: 54
Dołączył: 19 Lut 2007
Posty: 15
PostWysłany: 16-05-2007, 00:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

great shot ! Smile
pzdr .... pracownik od Liptona Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
alhanna Płeć:Kobieta


Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 199
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 05-07-2007, 22:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Też nie mogłam się powstrzymać, żeby nie zrobić fajnego zdjęcia podczas pobytu w Dahab:)
2 w 1 Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9352668
   
Tomasz-Szeryf Płeć:Mężczyzna
Dobrego dnia!!!


Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 161
Skąd: Piła/WLKP
PostWysłany: 09-07-2007, 12:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ładne.
Mnie to tam wygląda jak v-drill w zespole trzy osobowym z pełnym kontrolingiem instr. w wersji początkującej oczywiście.!/
Takie rzyczy chyba powiny byc zakazane.
Bo się człowiek przecież może utopić...
jak zapomni oddychać w spazamch śmiechu.
Pozdrowienia dla wszystkich urlopowiczów,!

_________________
Wielbiciej H2O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4700205
   
alhanna Płeć:Kobieta


Wiek: 46
Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 199
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 09-07-2007, 21:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dla nas najzabawniejsze było to, że "introwcy" byli suuuper zadowoleni, cały czas pokazywali okejki, prawie na obie ręce (rybom pewnie też pokazywali:)
Natomiast ich instruktor okejek nie pokazuje. Pewnie dlatego, że ma zajęte obie ręce Twisted Evil
Potrzeba matką wynalazków, trzeba znaleźć alternatywny sposób na pokazanie okejki w takiej sytuacji - może jakiś wymowny ruch uszami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9352668
   
borosail Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: leń
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 156
Skąd: Łódź
PostWysłany: 09-07-2007, 23:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja za to widziałem w lutym w Sharmie jeszcze lepszą sytuację:
Na brifingu mówili jak to każdy ma manometr i ŻÓŁTY octo co by go zawsze zobaczyć jak by co... cyclops a jak wchodzili do wody to wszystkim introwcom pozawiązywali octo i manometry na supełki i położyli na plecach... salut a teraz skaczcie i do dna... Mr. Green pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5148550
   
Janek Płeć:Mężczyzna


Wiek: 63
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 473
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-07-2007, 16:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

co się czepiacie! Mr. Green Każdy musi jakoś zacząć... Mr. Green
Widziałem takiego co chciał leźć do wody w spodniach od dresu i kurtce polarowej - bo jak przekonywał nie ma dobrego rozmiaru pianki w bazie, a w ogóle to nie ma zaufania (?) do pianek i mu tak będzie cieplej Mr. Green Mr. Green
Instruktor był litościwy.... założyli mu butlę na polar, dali w pysk automat i heja! Mr. Green
Pozdroofki
Janek

_________________
No risk no fun
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Joanna Płeć:Kobieta
AOWD


Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Kraków
PostWysłany: 11-07-2007, 21:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja widziałam (jak już się tak licytujemy Confused ) sytuację niejako odwrotną.
W czasie nurków w Sharmie, na wypełnionej tłumem nurków łódce, w czasie sjesty po żarciu, nurkowała w sprzęcie załoga łodzi (egipska - nienurkująca).
Po prostu, ubierał się taki delikwent w sprzęt (przy pomocy, wstyd opowiadać, divemasterów) i wskakiwał do wody - to już SAM, że tak powiem 'intro-solo'. Potem próbował wykonać scyzoryk (i wtedy mi trochę ulżyło - przynajmniej umiał nurkować bezdechowo) ale mu nie szło, bo jacket go trzymał. Potem pompował, zamiast spuszczać, a potem (jak już opanował jacket) schodził głową w dół. A potem podobne sztuki wykonał drugi. I tak obejrzeliśmy sobie przedstawienie ... a ja to może jakaś nadmiernie odpowiedzialna jestem, bo jakoś mnie to nie bawiło, a wręcz przeciwnie, cały czas się bałam że sobie coś zrobią. Głębokość - tego 'intro' - to (mniej więcej) 10 m. Rolling Eyes

_________________
Pozdrowienia
Joanna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Mroczkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD Trimix
Stopień instruktorski: IANTD Normoxic Tmx
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 492
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12-07-2007, 10:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

cóż są intro i intro....ostatnio w Turcji doświadczyłem sposobu prowadzenia introwców dość swobodnego - pierwsze nurkowanie typowo instruktorskie napełnianie jacketów z tyłu i pełzanie na 5m, ale drugie to już grupka 5-7 ludzi pływająca w sumie samemu, instruktorzy z przodu z boku i z tyłu + jeden freedivingowo z góry - głębokość 10m z dnem. Lepsze chyba to niż tak jak na fotce powyżej...

_________________
Someday we are all gonna di(v)e..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 59
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23-07-2007, 19:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

w Turcji to chyba normalna procedura. Na łodzi sa dwie osoby z gletami i 15 intro
pierwszy nurek to 2 na 1 jak na zdjęciu, drugi 5 na 5 do 10 m Jak masz coś na szktał owd lub pojedziesz z nimi na dwa dni to drugiego dnia robisz jedyny wraczek koło Alany

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 05-08-2007, 22:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

8) a ja znowu dorzucę cegiełkę....

Ostatnio jakoś nie miałam okazji nawiedzać miejsc obfitujących w intro dajwy, ale od kilku dni mamy bardzo silny wiatr i nie wszędzie da się popłynąć, więc zawitaliśmy na Akwarium znowu (po dosyć długiej przerwie). I pomijając to, że dzisiaj było tam tysiące cezji (takich ulubionych niebieskich rybek) więc nurkowanie pod tym względem super, to pod łodziami znowu .... dawali czadu Mr. Green . Przedostatnim razem tam będąc, płynąc sobie i podziwiając ekwilibrystyki introwe zorientowałam sie w końcu, że mam aparat w ręku, więc.....

Odsłona 1



... odsłona nr 2 (tym razem także filmowa) Twisted Evil



wersja dla "tfuj...ale nie poście":
film

Coraz częściej obserwując takie sceny zaczynają mi się dziwnie ręce zaciskać w pięści - ludzie są Bogu ducha winni, a serwuje im się .... no właśnie - co? Panią w żółtych płetwach widuję zawsze, gdy musimy na "intro-friendly" divesite popłynąć - choć ostatnio na Gorgonii Garden pod łodziami znów mnie nawiedziła (*wisząc na deko stopie stratowani ze Sławkiem wręcz zostaliśmy - aż przykro patrzeć było na taki ... sorry... Sajgon, ale w takich okolicznościach czuję sie jakby mnie kto do pralki nagle wrzucił...). I prawdę powiedziawszy dziwię się determinacji tej Pani w pracy i zdrowiu. Szkoda tylko, że najprawdopodobniej procedery takie uprawia.... jedno z polskich centrów nurkowych (takich przygodowych blackeye ).

Szkoda ludzi, szkoda zwierząt, szkoda rafy.... a można to zrobić całkiem inaczej.

cyclops d'oro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.