Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Rekord nurkowania w jeziorze Hańcza
Autor Wiadomość
Marek Łącki Płeć:Mężczyzna
markopolo


Wiek: 63
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 489
Skąd: Siemianowice Śląskie
PostWysłany: 31-10-2015, 16:08   Rekord nurkowania w jeziorze Hańcza Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/weteran-z-afganistanu-pobil-rekord-nurkowania-w-jeziorze-hancza/8p784x
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 31-10-2015, 20:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale to co on w końcu zrobił, bo nie bardzo mogę się doczytać, na czym właściwie polega ten rekord?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Grzegorz Olszewski Płeć:Mężczyzna
grol


Stopień nurkowy: CMAS P2, Nitrox, SS
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN Silver
Pomógł: 5 razy
Wiek: 56
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 409
Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: 31-10-2015, 21:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Ale to co on w końcu zrobił

Hańcza to taka rynna o długości 4,5 km, on płynął wzdłuż tej rynny...

_________________
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 707
Skąd: łódzkie
PostWysłany: 31-10-2015, 23:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mam nad jeziorem Skrzynki działkę. Jeziorko jest małe ma może z 1,5 km długości. Co roku opływam je wielokrotnie w dzień i w nocy i nikt mi za to rekordów nie daje. A z pewnością więcej przepływam, niż 4.5 km....

_________________
Pozdrawiam
Marcin T.

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
nie+używam
   
Norbert Koziar Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3+TMX
Ilość nurkowań rocznie: 80
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 01-11-2015, 08:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Tracz napisał/a:
mam nad jeziorem Skrzynki działkę. Jeziorko jest małe ma może z 1,5 km długości. Co roku opływam je wielokrotnie w dzień i w nocy i nikt mi za to rekordów nie daje. A z pewnością więcej przepływam, niż 4.5 km....


To zrób to na głębokości 60m i poproś admina do przeniesienia postu do zakładki rekordy Smile

Srasznie nie lubię wszelkich akcji rekordowych, ale ten Kolo jest na prawdę niezły.
Jest weteranem, rannym gdzieś na misji, ma uszkodzony kręgosłup, ale dalej jest czynnym żołnierzem, nurkuje, działa, jest aktywny i jeśli pozwala mu to naprawić przeoraną psychę to ma ode mnie kciuka w górę

_________________
norb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Emil Sieńko Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: G3
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 249
Skąd: zewsząd :)
PostWysłany: 02-11-2015, 08:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak się złożyło, że tego dnia byłem na Hańczy. Mam nadzieję, że w tym wątku pojawi się PEŁNA relacja z tego nurkowania, któregoś z uczestników lub najlepiej samego rekordzisty. Z tego co słyszałem bezpośrednio od osoby, która dotknęła tej akcji (przez przypadek) nie wszystko poszło zgodnie z planem (awaryjne wynurzenie nurkującego z osobą supportującą). Myślę, że loog z kompa dużo by wyjaśnił. Jak na razie więcej nie chcę pisać by nie robić ale to co usłyszałem sprawia, że w chwili obecnej ten "rekord" jest dla mnie dość dwuznaczny shaking .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 02-11-2015, 09:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To nie chodzi o dwuznaczność, ja po prostu jestem ciekaw, na czym ten rekord konkretnie polegał (miał polegać?), ponieważ zalinkowany opis jest dosyć skromny.

Chodziło o to, żeby przepłynąć jezioro najdłuższą w miarę prostą trasą wzdłuż? Żeby pokonać je trzymając się najgłębszej trasy tak, żeby nurek płynąc przy dnie miał i po lewej i po prawej stronie dno już tylko wyżej? Pokonać co najmniej X kilometrów płynąc głębiej niż 60m?

Nie wiem, jak wyglądało bicie rekordu, tylko jak czytam, że ktoś "pobił rekord" to po prostu mnie ciekawi, na czym ten rekord polegał pod względem parametrów - i jakie ich wcześniejsze wartości zostały pobite. Nie ma wątpliwości, że nurkowanie samo w sobie było przedsięwzięciem ambitnym, natomiast jeżeli mówimy o pobiciu rekordu, to z czystej ciekawości chciałbym poznać jakieś konkrety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sebastian Zieliński Płeć:Mężczyzna
Sebiriusz

Stopień nurkowy: P3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 233
Skąd: Płock
PostWysłany: 02-11-2015, 09:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Emil Sieńko napisał/a:
nie wszystko poszło zgodnie z planem (awaryjne wynurzenie nurkującego z osobą supportującą).

To mogli by się zgadzać. Na jednym zdjęciu rekordzista oddychal na powierzchni tlenem. Pierwsze co przyszło mi do głowy to że coś ominęli.
Mimo wszystko fajna inicjatywa. Gratulacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Emil Sieńko Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: G3
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 249
Skąd: zewsząd :)
PostWysłany: 02-11-2015, 09:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
To nie chodzi o dwuznaczność

Zgadzam się z Tobą Adam, że kryteria tego rekordu są.... nieostre albino (nic nie ujmując samemu wykonaniu takiego nura). Mówiąc o dwuznaczność miałem na myśli b. niebezpieczną sytuację mającą miejsce podczas bicia tego rekordu, o której "słyszałem" z 1 ręki" w dniu tego nurkowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Andrzej Zalewski Płeć:Mężczyzna
Andrzej_Z


Stopień nurkowy: TMX IANTD
Dołączył: 13 Paź 2011
Posty: 82
Skąd: Wolomin
PostWysłany: 02-11-2015, 16:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Emil nie podnoś napięcia napisz coś Wink ważne że nic nikomu poważnego się nie stało mam nadzieję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 707
Skąd: łódzkie
PostWysłany: 02-11-2015, 17:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Norbert Koziar napisał/a:
Jest weteranem, rannym gdzieś na misji, ma uszkodzony kręgosłup, ale dalej jest czynnym żołnierzem, nurkuje, działa, jest aktywny i jeśli pozwala mu to naprawić przeoraną psychę to ma ode mnie kciuka w górę

Wiesz, mam w rodzinie weterana. Mam też byłego strażaka, który też ma przeoraną psychikę.
To jest wola każdego człowieka, co chce w życiu robić.
Ten człowiek jest weteranem, bo jakiś palant polityk wysłał go na wojnę, która nie była o nasz kraj....
Cóż życie....

_________________
Pozdrawiam
Marcin T.

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
nie+używam
   
gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 588
Skąd: Belgia
PostWysłany: 02-11-2015, 19:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Tracz napisał/a:

Ten człowiek jest weteranem, bo jakiś palant polityk wysłał go na wojnę, która nie była o nasz kraj....

To samo mowili Francuzi i Anglicy w '39. Dlatego bylo jak bylo. Jest weteranem, bo wykonywal swoj obowiazek i prace, po to, zeby ktos kto nie ma bladego pojecia o wojnie, wojsku, szkoleniu, sprzecie i ludziach, mogl siedzac bezpiecznie i w ciepelku przed kompem nawrzucac wszystkim dookola.

Super, ze zrobil co zrobil i nabyl nowego doswiadczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
offshore Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: jakis jest
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 162
Skąd: ...
PostWysłany: 02-11-2015, 20:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziarsko śmiga z tym twinem na plecach jak na uszkodzony kręgosłup....
Samo słowo weteran w kontekscie kilku czy nasto - miesiecznego pobytu na misji w Afganistanie to kpina...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
slawek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CACIB
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 294
Skąd: Białystok
PostWysłany: 02-11-2015, 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Emil Sieńko napisał/a:
nie wszystko poszło zgodnie z planem (awaryjne wynurzenie nurkującego z osobą supportującą).


Nie znam szczegółów, ale z tego co się orientuje, to zdarzenie o którym piszesz miało miejsce w zeszłą niedzielę, natomiast to *rekordowe* nurkowanie w środę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Emil Sieńko Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: G3
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 249
Skąd: zewsząd :)
PostWysłany: 02-11-2015, 23:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek napisał/a:
Nie znam szczegółów, ale z tego co się orientuje, to zdarzenie o którym piszesz miało miejsce w zeszłą niedzielę, natomiast to *rekordowe* nurkowanie w środę.

Dokładnie Sławek pisałem o niedzieli, nie znalazłem informacji, że opis na onecie dot. nurkowania w środę scratch nie zmienia to jednak faktu, że coś jest na rzeczy Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.