Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Chcesz kupić suchy skafander?
Autor Wiadomość
Marcin Gajewski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P2
Oznaczenie stage: MAG
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 209
Skąd: Łódź
PostWysłany: 25-09-2016, 14:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku, rozumiem idee. Jednakże jeśli istnieje konieczność przenoszenia zaworu w skafandrze w szytym na miarę, na zamówienie to chyba coś jest nie tak ;-(
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 25-09-2016, 14:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Gajewski napisał/a:
Jednakże jeśli istnieje konieczność przenoszenia zaworu w skafandrze w szytym na miarę,
Marcin, sądzę, że wiem co Cię niepokoi Smile.
Żeby uspokoić, sądzę, że nie tylko Ciebie.
Nie ma takiej konieczności.
Szyjąc skafander na miarę (mowa o SANTI) możesz wybrać szereg ustawień. M.in. możesz sobie sam oznaczyć miejsce gdzie chciałbyś mieć zawór dodawczy (panie z dużym biustem nie zawsze są zadowolone z ułożenia uśrednionego), zawór upustowy o którym mowa, rodzaj butów, wysokość wklejenia pierścieni etc.

Co ciekawe SANTI jako pierwsza firma zastosowała odwrotne wklejenie zamka. Stało się to własnie po to, żeby umożliwić dokładne dobranie miejsca położenia zaworu upustowego, szczególnie u osób drobnych, gdzie mógłby on kolidować z zamkiem. Traktuję to zdecydowanie jako wyjście naprzeciw oczekiwaniom klienta, którym jest świadomy nurek.


Czy trzeba zmieniać ustawienia fabryczne?
Oczywiście, że nie - tak pływa (szacuję) 99% zadowolonych użytkowników SS Smile .
Czy można to zrobić?
Jasne - pytanie czy jest to komuś potrzebne Smile.


Detale Smile.
To ta część nurkowania, którą lubią osoby dobrze panujące nad sobą w wodzie, posługujący się większe ilością drobnego sprzętu (foto, mapowanie, oświetleniowcy). To właśnie wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom następują zmiany w konstrukcji skafandrów. Zmiany te traktowane są przez przeciętnego użytkownika jako "zrobili" to tak mamy i wszystkim jest dobrze.
Czasem warto jednak pokombinować dlaczego takie zmiany się dzieją scratch .
Dobrym przykładem jest nowy Emotion + .
Niby taki sam jak poprzednik, a jednak najeżony drobiazgami ułatwiającymi życie tj. nurkowanie Wink.
Oprócz odwrotnego zamka głównego, o którym już wspomniałem, ciekawy przykład do kierunek otwierania zamka w małej kieszeni przyrządowej.
Wyobraźmy sobie nurka, wiszącego w jaskini, przy poręczówce tuż nad mulistym dnem.
Otwiera tą kieszonkę i doubleendery i inne drobiazgi sru... a w nowym rozwiązaniu cisza i spokój.
...a to tylko kieszonka Twisted Evil .


Marcinie, mam nadzieję, że Cię nieco uspokoiłem?
...ale jeżeli będziesz gdzieś w okolicy, zapraszam do wody, chętnie zerknę na położenie Twojego zaworu. Zakładam, że jest ok, ale gdyby nie, a byłbyś moich gabarytów - zapraszam na nura w moim skafandrze - ciekaw jestem czy poczujesz różnice.


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Marcin Gajewski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P2
Oznaczenie stage: MAG
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 209
Skąd: Łódź
PostWysłany: 27-09-2016, 18:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek A. Filip napisał/a:
Marcinie, mam nadzieję, że Cię nieco uspokoiłem?

...ale jeżeli będziesz gdzieś w okolicy, zapraszam do wody, chętnie zerknę na położenie Twojego zaworu. Zakładam, że jest ok, ale gdyby nie, a byłbyś moich gabarytów - zapraszam na nura w moim skafandrze - ciekaw jestem czy poczujesz różnice.

Nie zależnie od wszystkiego i tak przymierzam się do spotkania z Tobą - oczywiście jeśli będziesz mógł i chciał Smile
Z zaworem upustowym zawsze jest problem ponieważ na ogół SS mają źle skrojone i/lub wszyte rękawy. To jest trochę tak jak z kiepsko dobraną koszulą. Pomijam tu już fakt, że obecnie w sprzedaży są głównie koszule slim i super slim a normalnej "workowatej" koszuli raczej się nie kupi. Z SS jest tak samo. Błędy powstają najczęściej na etapie pomiarów (i tu elastyczność producenta nic nie pomoże). Kolejne źródło problemów z zaworem to sytuacja gdzie pomiar był w prawdzie ok ale z szyciem wyszło jak zwykle. A już dramat jest wtedy gdy zdarzy się jedno i drugie. Ostatecznie, pod wodą rękaw "skręca się" i zawór źle działa - o ile działa. W takiej sytuacji - rzeczywiście najlepiej jest przenieść zawór - poprawiając partactwo krawca ubranka.
W tym sensie napisałem to co powyżej napisałem.
Takie błędy dotyczą wszystkich producentów skafandrów - łącznie z wymienioną przez Ciebie Firmą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-09-2016, 23:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Gajewski napisał/a:
Z zaworem upustowym zawsze jest problem ponieważ na ogół SS mają źle skrojone i/lub wszyte rękawy.
Śmiem twierdzić zgoła inaczej:
w związku z tym, że różne skafandry mają różny krój rękawów, najlepszym rozwiązaniem jest pozycjonowanie zaworu przed zakończeniem szycia skafandra Smile
Marcin Gajewski napisał/a:
Ostatecznie, pod wodą rękaw "skręca się" i zawór źle działa - o ile działa.
Eeee no przecież pisałeś, że działa zawsze - byle nie był pod pachą geek .
Myślę, że istnieje kilka sposobów na stabilizację zaworu na etapie ubierania skafandra (przygotowanie rękawów i manszet do pozycji z rękami za głową). Czyli tak układam skafander i ocieplacz, żeby mi się nic nie skręcało Smile .

Zatem pozostaję przy swoim: typowy skafander zadowoli większość, a o to pewnie chodzi Smile .
Świadomy nurek - czytaj "czepialski" Wink będzie chciał się dowiedzieć jak to jest z tym zaworem, zamiast mówić że jest ok.
Pozycjonowanie zaworu w oparciu o możliwości ruchowe oraz zastosowanie skafandra przez klienta najlepiej przeprowadzić w czasie procesu produkcyjnego (później nie trzeba niczego przestawiać). Wcześniej wyjaśniając klientowi jak to działa i czy pragnie tego albo jest mu wszystko jedno Smile .


Marcin - jeżeli nadarzy się jakaś okazja, oczywiście się spotykamy - na ten przykład; do końca przyszłego tygodnia mieszkam i pracuję w Krakowie.


Powodzenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Marcin Gajewski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P2
Oznaczenie stage: MAG
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 209
Skąd: Łódź
PostWysłany: 29-09-2016, 18:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku, bardzo przepraszam Ciebie i Wszystkich Użytkowników, dopiero teraz zauważyłem, że piszę w dziale komercyjnym - nie powinienem tego robić.
P.S I. mam inne zdanie na pozycjonowanie zaworu upustowego via moment wyboru tego miejsca.
P.S II. wybacz proszę ale w przyszłym tygodniu nie dam rady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 29-09-2016, 18:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Gajewski napisał/a:
Wojtku, bardzo przepraszam Ciebie i Wszystkich Użytkowników, dopiero teraz zauważyłem, że piszę w dziale komercyjnym - nie powinienem tego robić
Marcin - luz Smile . Fajnie jest przedstawić różne punkty widzenia - więcej osób może zauważyć, że trudno o jedno, najlepsze rozwiązanie.



Więcej na temat mojej usługi można się dowiedzieć w Concept Store SANTI, albo korzystając z dowolnej formy kontaktu ze mną.

Zapraszam,
Wojtek





Marcin Gajewski napisał/a:
P.S II. wybacz proszę ale w przyszłym tygodniu nie dam rady
co się odwlecze, to i tak prędzej czy później doprowadzi do Twojego zaworu Smile.
Do zobaczenia przy najbliższej okazji salut .
Powodzenia!

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Grzegorz Daleszyński Płeć:Mężczyzna
George


Stopień nurkowy: KDP CMAS P2
Ilość nurkowań rocznie: 70
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Mar 2013
Posty: 131
Skąd: Grudziądz
PostWysłany: 10-12-2016, 09:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja również już jestem po spotkaniu z Wojtkiem. Przyznam, że bardzo owocnym spotkaniu, podczas którego udało nam się omówić historię i właściwości produktów Santi(co pozwoliło mi spojrzeć nieco innym okiem na moje dotychczasowe nurkowania), dobrać odpowiedni ocieplacz i powłokę, a także wykraczając nieco poza wcześniej ustalony program, omówić mój stary skafander oraz wstępnie zapoznać mnie z zestawem butlowym, skrzydłem i automatami. Wojtek wykazał się ogromną wręcz cierpliwością tłumacząc te wszystkie zagadnienia po kolei, a mi z kolei bardzo odpowiadało jego merytoryczne podejście do tematu.
Bardzo Ci dziękuję Wojtku za przekazaną wiedzę zarówno tą podstawową jaki i dodatkową oraz za poświęcenie o wiele więcej czasu, niż miałeś zaplanowane Very Happy
Pozdrawiam!

P. S.
W mojej ocenie, przy zakupie suchego skafandra(używanego czy nowego, pomijając dostawcę) uzyskana u Wojtka wiedza jest nieporównywalnie więcej warta niż opłata, którą trzeba za nią uiścić. Pozwoli ona uniknąć wielu błędów w szczególności osobom mało doświadczonym. Finalnie cena skafandra podniesie się niewiele*, a komfort użytkowania i bezpieczeństwo wzrosną znacznie. Nie bez znaczenia jest też fakt dobrze zainwestowanych pieniędzy. Szkoda, że tak późno skorzystałem.

* - na poprzedniej stronie Wojtek zamieścił swój cennik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16-12-2016, 10:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Grzegorzu, bardzo dziękuję za miłe słowa Embarassed .



Informacja dla osób kupujących SS.
Proponuję kontakt jeszcze przed zakupem skafandra. Kilka ostatnich przypadków pokazuje, że lepiej zrobić zmiany przed produkcją, niż potem przerabiać.
Jeżeli już macie gotowy skafander, a jest on z szablonowego rozmiaru i nie był jeszcze w wodzie - ciągle można go wymienić.

Zachęcam wszystkich do przeglądnięcia na forum działu Skafandry suche oraz Technika Nurkowania i zapoznanie się z tematami dotyczącymi funkcjonalności SS. W szczególności mam na uwadze zasadę działania teleskopu oraz zagadnienia związane z pozycją pod wodą i bezpieczeństwem na powierzchni w kontekście doboru długości nogawek w skafandrze.


Suchacz kosztuje... każdy wie: za dużo Wink .
Przeglądniecie kilkunastu tematów na forum to niespełna godzina waszego czasu - rośnie wtedy Wasza zdolność oceny produktu, który chcecie kupić.
W razie wątpliwości, zapraszam do dyskusji w dziale poświęconym suchaczom.

Powodzenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-11-2017, 22:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nurkowanie zbliża ludzi... geek


_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomasz Wciórka Płeć:Mężczyzna
wieczny


Stopień nurkowy: tmx, cave, ccr, dpv
Stopień instruktorski: xr, dan
Ubezpieczenie: nfz ;)
Oznaczenie stage: WIECZNY
Pomógł: 6 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 07-11-2017, 22:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

LF limonka pierwsza klasa, tak fit chyba nigdy nie będę Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   

Stopień nurkowy: tmx, cave, ccr, dpv
Stopień instruktorski: xr, dan
Ubezpieczenie: nfz ;)
Oznaczenie stage: WIECZNY
PostWysłany: 10-05-2018, 19:22   

Oczekuje na akceptację
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.