Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
ADEX 2017
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-04-2017, 15:32   ADEX 2017 Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Właśnie wróciłem z ciekawej, corocznej imprezy nurkowej, mającej długoletnią tradycję w Azji.
ADEX edycja 2017.

To jedne z największych, o ile nie największe targi nurkowej w tej części świata. Całość ma trochę inny wymiar niż np. Boot w Niemczech. Na targach prowadzona jest sprzedaż, jednak nikt nie wynosi stamtąd sprzętu, a stoiska nie są obładowane zapasami Wink .
Zakup na stoisku - dostawa do domu Smile .
Równolegle ma miejsce kilka konferencji nurkowych odbywających się piętro niżej niż same targi.
Warto wspomnieć, że odbywają się one w centrum handlowo konferencyjnym SUNTEC.
Całość jest wielka, olbrzymie wielopiętrowe (mieszczące się zarówno nad jak i pod ziemią) centrum z 4 wysokimi wieżami wokół.
Wygląda to tak:



w środku miejsca, że ojoj... (a to tylko jedna z hal Shocked )


...a w nocy


Targi nurkowe zajmowały powierzchnię mniejszą niż niemiecki Boot, trwały 3 dni i pełne były... Azjatów Smile - ludzi stale się uśmiechających, uważnie słuchających, potrafiących zaskoczyć zadawanymi pytaniami i wyciąganymi wnioskami.

Pozwolę sobie nie opisywać perypetii dojazdowych (z ciekawostek: na lotnisku okazało się, że bilet mam, ale lecę dzień później Rolling Eyes ) - kiedy już wreszcie wsiadłem do pierwszego samolotu, było już tylko... bliżej Smile .

Zamiast pisać - fotki, choć prawdę powiedziawszy czasu na nie miałem mniej niż mało.









Na targach mieliśmy strategiczno -techniczną pozycję: GUE, SANTI i TEC LINE stanęły naprzeciw siebie - od rana do wieczora praca, a potem wspólne kolacje i uwaga: dodatkowe prezentacje, o czym będzie jeszcze później


Była jeszcze 3 polska firma X-DEEP









Mój plan w zakresie prezentacji był następujący:
1. Prezentacja otwierająca, tuż po oficjalnym otwarci targów (prezentacja dla nurków rekreacyjnych)
2. Udział w konferencji Tec Conference i prezentacja traktująca o błędach sprzętowych i ich konsekwencjach w złożonych nurkowaniach technicznych


tia... w Polsce jest 4 rano, a ja mam się uśmiechać i sensownie opowiadać... Wink


Skończyło się tak, że prezentację rekreacyjną z dużą przyjemnością powtarzałem kilka razy na naszym stoisku każdego, kto miał czas i ochotę posłuchać . Nie wszyscy mogli dotrzeć na jedną porę, a uśmiechom tych ludzi nie sposób się oprzeć.



W "międzyczasie" odbywały się treningi teoretyczno-praktyczne dla naszych dystrybutorów i dilerów


Wieczorami odbywał się różne imprezy, wspólne kolacje, spotkania etc.
Miałem przyjemność odwiedzić centrum nurkowe jednego z moich nurkowych mentorów.
Gideon Liew - jest nie tylko specjalistą w zakresie szkolenia jednostek specjalnych, ale także osobą, która miała spory wpływ na sposób w jaki uczę nurkowania. W 2004 roku Gideon było moim instruktorem na jednym ze szkoleń dla instruktorów GUE, a później wiele razy pomagał mi swoim olbrzymim doświadczeniem w zakresie planowania nurkowań eksploracyjnych.
Na wspólnej kolacji w jego centrum swoje prezentacje miał m.in. Mark Messersmith (GUE/Halcyon/SANTI), który opowiadał o taktyce nurkowania w jaskiniach z silnym prądem, lokalni instruktorzy GUE: Chee Hoon Ong oraz Jimmy Choo, a także Gemma Thomas - nasza instruktorka, ale także instruktorka organizacji DiveHeart - uczącej nurkowania osoby niepełnosprawne. W Azji, jest to działalność mocno nietypowa, a informacje o tym, że w Europie takich organizacji działa kilka przyjęto ze sporym zaskoczeniem.

Rynek nurkowań technicznych w tym rejonie jest stosunkowo mały. Rozwija się powoli, ale konsekwentnie. Fajnie słuchało się, że firma, która robi najlepsze skafandry to SANTI.
Musicie wiedzieć, że w Singapurze temperatura wynosi niemal cały czas ok. 30st C, więc z tym większą przyjemnością patrzyłem na stoisko z naszymi skafandrami.



Nasi Dystrybutorzy i Dilerzy z m.in Singapuru i Malezji












Bardzo fajnie było zobaczyć Polaków: drugim polskim prelegentem był Bart Lukasik, zajmujący się organizacją wypraw nurkowych do RPA, ale także usłyszeć sporo dobrych słów na temat rozwoju rynku nurkowego dzięki naszym produktom.





Pozdrawiam,
Wojtek


PS.
Pytam się chłopaków gdzie tu, w Singapurze nurkujecie?
Nigdzie, odpowiadają - pod wodą nic nie widać więc latamy do Malezji.
Pytam więc ekipę z Malezji gdzie najchętniej nurkują?
Na Bali... Smile

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.