Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Divemaster - po co robić uprawnienia?
Autor Wiadomość
Mirka Żytkowska Płeć:Kobieta


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 536
Skąd: Gorzów Wlkp./Warszawa
PostWysłany: 24-04-2008, 09:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I jakoś mi tu pachnie wykorzystywaniem ludzi, ładnie opakowane w zdobywanie doświadczenia
ale..... mimo wszystko.


Można na to spojrzeć również w ten sposób, że instruktor prowadzący kurs też jest w jakiejś mierze wykorzystywany - mógłby "odwalić" kurs w trzy razy krótszym czasie, skasować pieniądze i po sprawie. Tymczasem staranne przekazanie wiedzy wymaga poświęcenia dużej ilości czasu - może w tym czasie instruktor mógłby machnąć kilka innych kursów i zarobić sporo więcej?

Szczerze mówiąc, gdybym kiedyś miała robić kurs DM, też wolałabym jak Sardyna i żona Marcina pobyć trochę "powykorzystywaną", ale mieć poczucie, że faktycznie się czegoś nauczyłam i że będę przewodnikiem nurkowym z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko szczęśliwym posiadaczem stosownego plastiku.

Pozdrawiam, Mirka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
slawek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CACIB
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 294
Skąd: Białystok
PostWysłany: 24-04-2008, 21:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

sardyna napisał/a:
Nie czułem się wykorzystywany w czasie kursu. Przed wyjazdem wiedziałem jak będzie kurs się odbywał i sam przez nikogo nieprzymuszony się zdecydowałem.


Już po napisaniu posta doczytałem ile divemaster może zarobić a ile kosztuje kurs więc pełna zgoda, po prostu od innej strony na to spojrzałem czysto finansowej, tzn zobaczyłem to w ten sposób, dwa miesiące ciężkiej pracy za 800zł.

Mirka Żytkowska napisał/a:
Można na to spojrzeć również w ten sposób, że instruktor prowadzący kurs też jest w jakiejś mierze wykorzystywany - mógłby "odwalić" kurs w trzy razy krótszym czasie, skasować pieniądze i po sprawie. Tymczasem staranne przekazanie wiedzy wymaga poświęcenia dużej ilości czasu - może w tym czasie instruktor mógłby machnąć kilka innych kursów i zarobić sporo więcej?


Sorki ale tutaj akurat się nie zgodzę, tzn. wydaje mi się że oni tam po prostu pracowali jako
DM i pomału mieli zwiększany zakres obowiązków w bazie. Patrzę po prostu na to trochę z innej strony nie jako nurek który w 3 miesiące nie wątpliwie zdobędzie super doświadczenie.

Mirka Żytkowska napisał/a:
Szczerze mówiąc, gdybym kiedyś miała robić kurs DM, też wolałabym jak Sardyna i żona Marcina pobyć trochę "powykorzystywaną", ale mieć poczucie, że faktycznie się czegoś nauczyłam i że będę przewodnikiem nurkowym z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko szczęśliwym posiadaczem stosownego plastiku.
Pozdrawiam, Mirka


Szczerze mówiąc to ja też bym wolał miesięczny kurs niż dwutygodniowy, mi chodzi po prostu tylko o to odpracowywanie kursu.

Napiszę to inaczej, czy nie lepiej zrobić kurs i jako nowy DM znaleźć od razu pracę i tak doszlifować swoje umiejętnści.
Są jeszcze umiejętności które niewątpliwi można zdobyć w Egipcie w takich dużych bazach tylko czy są one potrzebne u nas w Polsce.

Pozdrawiam

PS. Dodam tak dla przyszłych kandydatów na DM że też tak kiedyś myślałem, jak to jest super taka super praca sobie nurkujesz czyli to co lubisz i zarabiasz kasę.
Ale prawda jest taka przynajmniej w moim wypadku, a i podejrzewam że w większość również że robiąc np. 50 nurkowań w miesiącu ma się wstręt do wody i nie che się do niej wcale wchodzić i trzeba się zmuszać. Nie jestem DM ale zrobiłem sobie w zeszłym roku dłuższe wakacje i jako turysta dosyć szybko odechciało mi się robić dwa nurkowania dziennie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Marcin Sójka Płeć:Mężczyzna
Alien


Stopień nurkowy: NTmx, Tech Wreck, Te
Stopień instruktorski: NTMX Inst IANTD, Gas
Oznaczenie stage: Alien
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 416
Skąd: LV 462
PostWysłany: 24-04-2008, 22:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek napisał/a:
Napiszę to inaczej, czy nie lepiej zrobić kurs i jako nowy DM znaleźć od razu pracę i tak doszlifować swoje umiejętnści.


Czasami tak mozna. tylko czy ktos chce plywac z niedouczonym przewodnikiem? Przewodnik jest dla gosci. Ma im zapewnic bezpieczne i atrakcyjne (w tej kolejnosci) nurkowania, a nie "sie douczac". Oczywiscie, kazde wejscie do wody to nowe doswiadczenia, ale zeby moc pracowac, to trzeba juz miec pewien zasob wiedzy i umiejetnosci potrzbnych do bezpiecznego prowadzenia grup.
A przy okazji, na zwyklym kursie nie dowiesz sie co moga wymyslec i zrobic ludzie pod woda. A praktyka w bazie, kiedy jeszcze nie odpowiadasz za innych ludzi, daje wspaniala okazje do nauki. I to jest bezcenne. Cos na ksztalt ukladu mistrz-czeladnik. Pomagajac instruktorom, czy innym przewodnikom nabywasz umiejetnosci, potrzebnych do pracy. Po kursie duzo sie wie, ale malo potrafi. Praktyka pozwala "przekuc" wiedze na umiejetnosci.
A jak to wyglada? Zapraszam do opisu pracy w Colonie na www.stajniakleina.pl w dziale Relacje
alien

_________________
Alien

do dna ... i z powrotem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3758827
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.