Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie do instroktorow TDI???
Autor Wiadomość
Tomasz Jabłoński Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ABC PSAI
Oznaczenie stage: MIETEK
Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 95
Skąd: Londyn/ Łódź
PostWysłany: 08-07-2011, 20:45   Pytanie do instroktorow TDI??? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Drodzy koledzy chciał bym wiedzieć co obejmuje kurs intro to tech w TDI. Jakie drile powinny być na kursie ile powinno być zajec na basenie ile powinno być nurków na otwartej wodzie i co po takim kursie powinienem umieć.

Szukalem tych informacji na stronie TDI ale niestety nie moge ich znaleść.

Pozdrawiam Tomasz Jablonski.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 08-07-2011, 22:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

thomass napisał/a:
Drodzy koledzy chciał bym wiedzieć co obejmuje kurs intro to tech w TDI



Generalnie - miałem przyjemność uczestniczyć w jednych zajęciach tego kursu . Pierwsze instruktor trymował , dopasowywał i wyważał przy okazji dokładnie tłumaczył dlaczego po co i w jakim celu . Potem techniki pływania . I jazda z dołu do góry z ćwiczeniami co 3 metry . Pokonanie 14 metrów w górę zajęło 45 min . Wszystkie te ćwiczenia odbywały się bez punktu odniesienia (linka od bojki - to liche odniesienie ).Zdarzały się też niespodzianki , ale o nich nie piszę bo to potem by nie były niespodzianki . Jeśli jesteś ambitny , mogę polecić naszego instruktora - Klaudiusz Cichoński , znajdziesz go na tym forum .

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-07-2011, 23:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

thomass napisał/a:
Drodzy koledzy chciał bym wiedzieć co obejmuje kurs intro to tech w TDI. Jakie drile powinny być na kursie ile powinno być zajec na basenie ile powinno być nurków na otwartej wodzie i co po takim kursie powinienem umieć.


Według standardów (2011) na kursie Intro To Tech należy zrealizować nie mniej niż 3 nurkowania na wodach otwartych. Nie jest określona maksymalna liczba nurkowań.
Zajęcia basenowe są nieokreślone w tym kursie, a więc standardy nie określają ani minimalnej ani maksymalnej ich liczby, a nawet nie są wymagane do wykonania w ogóle.
Nurkowania kursowe nie mogą przekroczyć głębokości 23m i uprawnień kursantów (granicą jest płytsza wartość).

Instruktor może zabrać do wody jednocześnie maksymalnie 6 kursantów.

Zestaw minimalny ćwiczeń to:

Ćwiczenia na lądzie:
- dobór i przygotowanie sprzętu,
- partnerskie strzelenie bojki,
- dobór i weryfikacja gazów,
- sygnały (komunikacja),
- planowanie nurkowań.

Ćwiczenia przed nurkowaniem:
- procedura sprawdzenia S.T.A.R.T,
- analiza stresu i ryzyka,

Ćwiczenia w wodzie:
- wyważenie,
- kontrola pływalności (zawiśnięcie w bezruchu),
- właściwy trym (pozycja pozioma w trakcie zanurzania, czasu dennego i wynurzania),
- techniki pływania (żabka, żabka modyfikowana, kraul modyfikowany, pływanie do tyłu),
- następujące ćwiczenia do wykonania w toni wodnej z zachowaniem trymu i pływalności: zamiana automatów, odszukanie automatu, oczyszczenie częściowo zalanej maski, zdjęcie i założenie maski,
- w toni wodnej z zachowaniem trymu i pływalności: s-drill,
- w toni wodnej z zachowaniem trymu i pływalności: v-drill (o ile używany jest zestaw dwubutlowy),
- w toni wodnej z zachowaniem trymu i pływalności: strzelenie bojki,
- wykazanie się świadomością sytuacyjną.

Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomasz Jabłoński Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ABC PSAI
Oznaczenie stage: MIETEK
Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 95
Skąd: Londyn/ Łódź
PostWysłany: 08-07-2011, 23:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Panowie wielki dzięki za odpowiedzi.

Bacio rozumiem że jesteś instruktorem TDI jeśli mogę się Ciebie zapytać ile taki kurs trwa średnio u Ciebie???

Zadałem to pytanie bo własnie ukończyłem taki kurs i mialem wrażenie ze nie przerobiłem calego programu kursu. Ale okazuje się ze jednak zrobilem wszystko Smile Nie wiem czemu myślałem że na tym kursie jest więcej do roboty.

Bacio czy jest może jakaś stronka gdzie mogę się zapoznać z programem dwóch nastepnych kursów w TDI???

pozdrawiam Tomasz Jablonski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-07-2011, 00:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

thomass napisał/a:
Bacio rozumiem że jesteś instruktorem TDI jeśli mogę się Ciebie zapytać ile taki kurs trwa średnio u Ciebie???


Jestem instruktorem TDI, ale staram się nie prowadzić kursów na poziomie kursanckim, pozostawiając je wyszkolonym przez siebie instruktorom.
Normalnie jest to kurs do zrealizowania w jeden weekend.

thomass napisał/a:
Bacio czy jest może jakaś stronka gdzie mogę się zapoznać z programem dwóch nastepnych kursów w TDI???


Myślę, że warto porozmawiać z konkretnym instruktorem o zakresie kursów. Jeżeli planujesz je robić w UK to np. Mark Powell jest rozsądnym wyborem.
Jeżeli w Łodzi - to z tego miasta pochodzi forumowy Kangur, który prowadzi takie kursy.

Instruktor może Ci szczegółowo omówić co będziecie na kursie robić i czego się nauczysz.

Bacio

P.S. Albo googlaj "tdi advanced nitrox decompression procedures tdi standards" lub podobnie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomasz Jabłoński Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ABC PSAI
Oznaczenie stage: MIETEK
Wiek: 38
Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 95
Skąd: Londyn/ Łódź
PostWysłany: 09-07-2011, 01:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Miałem okazje posłuchać Marka Poewlla na TEK/2011 w londynie. Po jego wykladzie porozmawialiśmy troszkę o kursy i tak jak napisałeś jest on rozsądnym wyborem i sądze ze jednym z najlepszych w UK jednak troszkae drogim i kawłek drogi od Londka.

Znalazlem innego instruktora w Londynie który jest tańszy i jest za rogiem. Zastanawiałem sie tylko czy różnica w cenie nie = różnica w kursie. Wyglada na to że jest tak jak biblia TDI kazała.

Nie pozostaje mi nic innego jak nurać nabierać doświadczenia i kształcić się dalej.

Pozdrawiam Tomasz Jabłoński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.