Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Kurs nitroksowy - dlaczego bez nurkowań
Autor Wiadomość
adriano210 Płeć:Mężczyzna
KAJMAN REBRETHER DLA UBOGICH


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 117
Skąd: Dublin/Myślibórz
PostWysłany: 23-09-2011, 03:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

przecież ten kurs w Polsce nie niesie żadnego zagrożenia bo u nas nitroxu nie można dostać
a jak już gdzieś jest to cię puszczą w skarpetach Very Happy

panowie a nie planujecie kursu online ? kurcze fajnie by było mieć coś nie od padi i nie od cmasa
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7527777
   
loozerka Płeć:Kobieta
Anka

Stopień nurkowy: cały czas - uczeń :)
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 257
Skąd: Polska
PostWysłany: 23-09-2011, 05:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:


Sorki, ale nie kumam czemu się tak upieracie przy tym "suchym" kursowaniu Mr. Green


sorki Wink, ale stawiając takie pytanie, stawiasz problem na głowie Smile

Więc uporzadkujmy Smile Hubert i Jacek zaproponowali kurs, ktorego program i przebieg jest w pełni zgodny ze standardami organizacji, której certyfikat będą wystawiać, zaproponowali go po taniości ( i szczerze mówiąc, jak w cenie jest certyfikat, to ja tylko mogę mieć nadzieję, że umią Wink liczyć i nie będą do tego byznesu dopłacać Smile ) .

To Wy domagacie się, by zachowując promocyjną cenę kursu wprowadzili do niego elementy ponadstandardowe i szkolili w zakresie programem kursu nieprzewidzianym.

My jedynie twierdzimy, ze mają pełne prawo taki kurs przeprowadzić i Wasze domaganie się zmian w programie kursu jest na tym etapie nieuzasadnione- bo nie wymagają tego standardy, bo nie ma potrzeby merytorycznej.

To w zasadzie, kto się "upiera" Wink?

I nie wiem, jak dawno byłeś na kursach nitroxowych, ale ja znam kilka osób, które ukończyły je niedawno, w promocyjnych Wink cenach PADI za 400 zł, mają kwity, a nitroxu na oczy nie widziały - i jest to w pełni zgodne ze standardami. Bo nie słyszałam, by z powodu nieprzeprowadzenia nieobowiązkowych, a zalecanych nurkowań, jakiekolwiek CN, albo instruktor obnizał tę dość jednolitą cenę za ten kurs.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
stefanis Płeć:Mężczyzna
Michał Stefaniak


Stopień nurkowy: sidemount diver
Ubezpieczenie: dan silver
Oznaczenie stage: MS
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 155
Skąd: Łęczna
PostWysłany: 23-09-2011, 07:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

w pelni zgadzam sie z loozerka czepiacie sie dwoch gosci ze chca zrobic tani kurs bez nurkowania .jak juz TomS napisl nie za bardzo ida zagrozenia a jaezeli komus nie pasuje taki sposob niech zrobi im konkurencje po tej samej cenie z nurkowaniem podejrzewam ze bedzie musial juz do tego dolozyc zl !jak dla mnie co do kursu idea sluszna bardzo popieram mimo iz nie znam ludzi prowadzacych kurs

_________________
...motylem bylem ale utylem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Płociński Płeć:Mężczyzna
robi.ploc


Stopień nurkowy: Adv EANx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 59
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 242
Skąd: Nadarzyn (Wa-wa)
PostWysłany: 23-09-2011, 09:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czytam I oczom nie wieze.
Przegladajac oferte roznych instruktorow trudno znalesc kurs nitroxowy bez nurkowan.
Instruktorzy ktorych znam kurs nitrox albo robia z nurkowaniami albo w polaczeniu z innym kursem.

I jestem przekonany ze wlasnie taka idea przyswieca organizacjom nurkowym w kwesti tego szkolenia.
To ze ktos znalaz furtke to nie znaczy, ze trzeba ja otwierac.

Na poczatku moj tok rozumowania byl prosty instruktor zaprasza na kurs w promocyjnej cenie dla szczytnych ideii.
Dla mnie brakowalo w tym jednego elementu praktyki czyli mozliwosci wykonania nurkowania nitroxowego od poczatku do konca pod okiem instruktora.

Potem okazalo sie ze to szkolenie dla mniej zamoznych by im podniesc koszt nurkowania o 50 procent.

Na koniec to nagonka na biednych instruktorow ze szczytmi celami by im dokopac,

Oprocz trzech osob ktore zwrocily uwage na aspekt mertoryczny szkolenia, reszta zajela sie aspektem emocjonalnym.

To tyle
EOT

_________________
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 23-09-2011, 09:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

loozerka napisał/a:
To w zasadzie, kto się "upiera" ?


Postaram się krótko.
- Zostawmy już chłopaków w spokoju i nie mieszajmy ich do tego.
- Nie zamierzam się również czepiać organizacji za określone przez nie standardy
- My tzn jakieś 4 osoby w tym wątku uważają za stosowne odbycie nurkowań w ramach tego typu kursu
- Wy tzn zdecydowana większość (w tym instruktorzy) uważa, że nie jest to konieczne.
- Każdy zrobi jak uważa za słuszne, może np, zrobić kurs za 100 u Tymka, albo wybrać inną z wielu dostępnych opcji.

TomS pozwolisz, że nie będę się rozpisywał napiszę tylko Partyman

Jako puentę przytoczę ten głos w dyskusji, ponieważ dobrze to oddaje to co chciałem wyrazić
tomaszg napisał/a:
jak do tej pory to na tym forum robienie czegoś po kosztach( ergo aby przyoszczędzić ) w nurkowaniu czy odnośnie sprzętu, gazów , kursów itp było w złym tonie ( raczej napiętnowane ) w myśl zasady na bezpieczeństwie się nieoszczędza.
W tym wątku tendencja jakby się odwróciła - ciekawe zjawisko. ( pkt widzenia zależy pkt siedzenia )


Dziękuję za dyskusję
EOT

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
hubert68 Płeć:Mężczyzna
GUE T1+, C2, DPV1, Instr. TDI SDI # 15659


Stopień nurkowy: T1+,C2,DPV1/Av.TMX
Ilość nurkowań rocznie: 180
Stopień instruktorski: TDI TMX
Ubezpieczenie: DAN PROSLV
Oznaczenie stage: HUBI
Pomógł: 10 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 877
Skąd: Svärtinge, Szwecja
PostWysłany: 23-09-2011, 14:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim dyskutantom za ciekawą dyskusję.
Z naszej strony winien jestem przeprosiny, za małe niedopowiedzenie - kurs zawiera elementy szkolenia praktycznego, konkretnie analizowanie składu mieszaniny oddechowej w butli i jej tzn. butli oznaczanie. Przewidujemy tu z Jackiem dołożenie pewnego "nieobowiązkowego" elementu ale to ma być niespodzianka.
My (Jacek i ja) będziemy przy okazji nurkować. I jeżeli ktoś będzie miał ochotę, zapraszamy do wody. Ale nie oczekujcie, że np. mając umówionych kursantów na "SDI Advanced Buoyancy Control", albo "TDI Intro to Tech" będę szkolił w tym samym zakresie kursantów "SDI Computer Nitrox". Natomiast mogą zobaczyć, na czym polegają zajęcia i jeśli będą chcieli, umówić się na własne.

_________________
Pozdrawiam,
Hubert Urbańczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.