Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Interesujący punkt widzenia?
Autor Wiadomość
Piotr Szpartaluk Płeć:Mężczyzna
Szpargał


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ubezpieczenie: DAN/SPTSLV
Oznaczenie stage: SPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 242
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-09-2012, 19:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja nie znam tego pana, jego poglądy mnie nie interesują, ale jeśli publicznie obrzuca ludzi inwektywami to sam sobie wystawia świadectwo. W mojej ocenie cham, burak i prostak.

A tak poza tym to coś ma chyba nie tak z głową. Czy on ma poczucie misji do wypełnienia? Prowadzi własną krucjatę przeciwko... no właśnie, przeciwko czemu? Postępowi?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
slawek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CACIB
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 294
Skąd: Białystok
PostWysłany: 11-09-2012, 21:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem tej nagonki.
TS przedstawił swoje zdanie, uzasadnił je dlaczego, i już.

Czy ktoś z was uważa że nurkowania TMX są bezpieczniejsze partnersko od nurkowań powietrznych w ramach limitów NDL?

PS. Nie znam TS i nigdy go nie spotkałem.


Ostatnio zmieniony przez slawek dnia 11-09-2012, 21:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Krzysztof Szalast Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AOWD
Ilość nurkowań rocznie: 40
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 140
Skąd: Poznań
PostWysłany: 11-09-2012, 21:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Miec odmienne zdanie to nic zlego, ale ublizanie tym, ktorzy maja odmienne poglady jest juz bardzo niefajne.

_________________
"Wypadek to bardzo dziwna rzecz, nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
Kubuś Puchatek/Kłapouchy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Piotr Szpartaluk Płeć:Mężczyzna
Szpargał


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ubezpieczenie: DAN/SPTSLV
Oznaczenie stage: SPG
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 242
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-09-2012, 22:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek napisał/a:
Nie bardzo rozumiem tej nagonki.
TS przedstawił swoje zdanie, uzasadnił je dlaczego, i już.


Slawek, oczywiście masz rację, każdego gościa i jego poglądy można ignorować i już. Ale jeśli gość publicznie wyzywa nurków uprawiających nurkowania inne niż on sam od łajdaków, głupców, morderców i frajerów to coś chyba jest nie tak, nie sądzisz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 11-09-2012, 22:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

IMHO to pasuje do wątku: http://xkcd.com/386/

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Lukciu Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 409
Skąd: Kielce
PostWysłany: 12-09-2012, 00:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jest taka krzywa która mówi nam o tym ze nie wszyscy możemy być mądrzy, jednakowego wzrostu, równie postępowi, mieć rację lub też naraz się mylić. Nie możemy też wszyscy nurkować wedle zaleceń GUE czy też wszyscy akceptować nurkowania dekompresyjne. Ktoś musi być inny, odstawać poglądami, techniką nurkowania od średniej - wynika to z natury rozkładu normalnego.

Z punktu widzenia matematyki, istnienie filozofii TS nie powinno zaskakiwać. To że jego teoria może być niespójna i kończyć się na nurkowaniach w zakresie NDL - trudno, każda teoria ma granice stosowania. Nie jest ona przecież dla tych którzy chcą nurkować długo, głęboko czy technicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 12-09-2012, 01:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tak Smile

Tomek siedzi sobie w ciemnym kącie rozkładu normalnego i głosi swoją filozofię nurkowania.

W ciemnym kącie po drugiej stronie siedzi GUE (a może coś innego, trudno stwierdzić jaką analizujemy zmienną - jeżeli poziom ryzyka realizowanych nurkowań, to GUE siedzi razem ze Strugalskim Smile a po drugiej stronie nie wiem, kto - pewnie jacyś rekordziści głębokościowi i jaskiniowi eksploratorzy, ale tu też trzeba być ostrożnym, bo jak stamtąd wyskoczy Starnawski to będzie lipa, a po co antagonizować? Smile ).

Pomiędzy tymi krańcami rozciąga się zapewne Bezmiar PADI. Smile

Zawsze wiedziałem, że z rozkładem Gaussa jest coś nie tak. Teraz już nawet wiem co - prawie wszystkie nurki mają fajki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
anonymus 2
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-09-2012, 08:37   

mnie do nurkowania zachęcił kolega, który jest wiernym klubowiczem activdivers. Czasami zastanawiam się, jak wyglądałoby moje nurkowanie, gdybym nie trafiła na instruktora (PADI Razz ), który jest jednocześnie nurkiem technicznym? Jakby to wyglądała, gdybym nie widziała na około nurków pływających żabką, w twinach? Gdyby już na kursie OWD nie włożono na mnie suchego? Jakby to wszystko wyglądało u mnie, gdybym nie mieszkała nad morzem i gdyby tuz po kursie nie pokazano mi wraków Zatoki? Jakby to wyglądało, gdybym nie była taka ciekawska i nie przeczytała od razu od deski do deski tego forum i FN?

Myślę sobie, że nurkowie korzystający z bazy TSa mają radość ze swoich typowo rekreacyjnych nurkowań. Po moim znajomym widzę, że cieszy się jednym czy dwoma wyjazdami do Egiptu w roku i kilkoma wypadami weekendowymi latem do bazy, w której czuje się dobrze. Nikt mu nie truje ciągle o trymie i żabce wstecznej Wink Nikt nie straszy jacketem czy pianką, które zabijają Wink

Mam czasami wrażenie, że nurkowanie takich nurków, to trochę jak wyjazd w góry i spacerowanie po Dolinie Białego czy przejście się do Murowańca albo na Gubałówkę. I ja absolutnie nie widzę w tym nic złego czy gorszego Smile nawet trochę takim nurkom zazdroszczę - nie miotają się ciągle w dążeniu do perfekcji, nie wydają kasy na kolejne wyjazdy, jakieś kursy, warsztaty czy nowy sprzęt. Cieszą się swoimi nurkowaniami w klubie, wśród ludzi, których lubią - super Smile

Natomiast to, co jest dla mnie absolutnie nieakceptowalne, to język T.Strugalskiego - używanie inwektyw w stosunku do nurkujących inaczej. To jest mój zarzut do niego i to jest powód, dla którego osobiście mam zamiar omijać go wielkim łukiem. Nie z powodu jego poglądów, które jestem w stanie szanować, ale z powodu stylu wypowiedzi i prezentowanego stosunku do drugiego człowieka. Z tego punktu widzenia jakakolwiek obrona Pana Tomasza jest w moich oczach niezrozumiała.
Powrót do góry
   
ramzes78 Płeć:Mężczyzna
Artur


Stopień nurkowy: rekreacyjny
Ilość nurkowań rocznie: 70
Stopień instruktorski: -
Ubezpieczenie: -
Oznaczenie stage: AMW
Wiek: 46
Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Łódź
PostWysłany: 12-09-2012, 10:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarku, moim zdaniem nie chodzi tu o brak racji- bo filozofię można mieć różne - ale o jawne chamstwo w stosunku do innych nurków w wypowiedziach tego pana.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ZielonySmok Płeć:Mężczyzna
Rafał Jackiewicz


Stopień nurkowy: MSD
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 27 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 986
Skąd: Łódź
PostWysłany: 12-09-2012, 10:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Komora w bazie AD (koniec lipca):
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 12-09-2012, 11:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No super, dwóch instruktorów od Tomka - Arek i Maciej. Widać, że dobrze się bawią na tych 50 metrach chłopaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
WW Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3 + dodatki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 423
Skąd: Łódź
PostWysłany: 12-09-2012, 12:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A niby dlaczego mają się źle bawić?
Wszak robimy to (nurkowanie), mam nadzieję, dla przyjemności. Smile

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
978858
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 12-09-2012, 12:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Toż piszę, że bawią się dobrze. Ja bym tylko tyle zmienił, żeby te sprężenia robić przy jakiejś mrocznej muzyce i po ciemku - wtedy efekt edukacyjny związany z narkotycznym działaniem azotu w polskich wodach byłby mocniejszy. Ale sama idea jest słuszna - pokazywanie nurkowi, jaki wpływ ma ciśnienie na jego psychikę jest jak najbardziej cenne. Mam natomiast mieszane odczucia związane z planami robienia nurkowań na setkę w komorze na trymiksie, bo tutaj już nie bardzo wiem, czego takie działanie uczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Kuraś Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv Ean + OWD
Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 12-09-2012, 13:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć,
jak dla mnie TS ma po prostu taki sposób promocji własnej osoby. To tak jak celebryci - od czasu do czasu jakiś skandalik i wszyscy o tym mówią i piszą. Jego opinie i podejście do nurkowania nie są jakoś bardzo szokujące. TS robi szoł stylem swoich wpisów, prowokuje, obraża - typowe zagrywki w celu zwrócenia na siebie uwagi publiki. No bo co innego ma do zaoferowania poza swoim skandalicznym językiem ?. Niewiele, właściwie to nic. Sami zobaczcie, ile stron ma ten wątek - trudno by było wygenerować taka ilość TS poprzez spokojne promowanie "swojej" koncepcji nurkowania.
Pozdrawiam.
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
andrzej4380 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 22
PostWysłany: 12-09-2012, 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

na FN było kilku show-menów i nawet show-menka wszyscy skończyli marnie na tym forum
wydaje mi się że TS nie ma świadomości że takimi tekstami w stosunku do nurków robi sobie świetną anty-reklamę jak ci z sąsiedniego forum kwestia czasu i Pan Tomasz będzie musiał kogoś publicznie przeprosić za takie obrażanie
co do jego filozofii to każdy ma prawo do "wyznawania" swojej
do puki "wyznawca" nie "dotyka"mnie osobiście życzę mu powodzenia

a na marginesie czy do sprężeń w komorze są potrzebne jakieś kwity i czy jak coś się teges.... to jak to będzie potraktowane przez prokuratora??
wypadek przy pracy instruktora??
domniemam że w bazie ktoś ma takie uprawnienia i zgłasza to do odpowiedniego organu gdy jest sprężenie,i oczywiście lekarz jest na miejscu. czy jest inaczej?
może ktoś coś skrobnie?

jak takie sprężenia mają się do tak specyficznego punktu widzenia naszego bohatera??
wiem że najlepiej było by zapytać bohatera,ale on i tak nie odpowie scratch

Ps. nigdy nie byłem sztucznie sprężony
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.