Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowi instaruktorzy IANTD
Autor Wiadomość
Sebastian Popek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD IT
Wiek: 50
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 349
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 06-10-2013, 20:20   Nowi instaruktorzy IANTD Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam

Z przyjemnością mam możliwość przedstawienia trzech nowych instruktorów IANTD.
Panowie:
Grzegorz Bajor
Bogusław Rzepka (Bolo)
Mateusz Nowaczyj (Mentos)
zakończyli z wynikiem pozytywnym, ostatnią sesję kursu instruktorskiego.

Panowie, bardzo dziekuję, za wysiłek włożony w całość kursu, zaangażowanie i setki pytań do nie Wink.

Jestem pod wrażeniem ogromu pracy jaką wykonaliście, profesjonalnego podejścia no i umiejętności.

Praca z Wami była czystą przyjemnością.

Specjalne podziękowania dla Marysi za wsparcie w sesjach basenowych.

Jeszcze raz gratuluję, w pełni na to zasłużyliście.

_________________
Pozdrawiam

Sebastian Popek
Bałtyckie Towarzystwo Wrakowe
www.balticwrecks.com
www.divespot.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Chróścicki Płeć:Mężczyzna
Adaś


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: M2
Wiek: 48
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 114
Skąd: Węgrów
PostWysłany: 06-10-2013, 22:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Łał...Gratuluję Panowie, zwłaszcza Panu Bolo😉😉😉

_________________
Adaś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Marcin Micek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Intro To Cave
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 43
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 13
Skąd: Subaquatic.pl
PostWysłany: 07-10-2013, 09:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gratulacje !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
581008
   
Michał Bińkowski Płeć:Mężczyzna
Biniu


Stopień nurkowy: NTMX+
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 221
Skąd: Łódź
PostWysłany: 07-10-2013, 10:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Może podajcie jeszcze w jakim zakresie koledzy mogą szkolić.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Bogusław Rzepka Płeć:Mężczyzna
Bolo


Stopień nurkowy: T1/TMX/CCR
Stopień instruktorski: rTMX IANTD
Ubezpieczenie: DAN PROSLV
Oznaczenie stage: BOLO
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 120
Skąd: Podkarpackie
PostWysłany: 08-10-2013, 14:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,

Dwa tygodnie (z przerwa) zmagań za nami - kurs IDC planowany już od dłuższego czasu dobiegł końca i po odespaniu zarwanych nocy jestem w stanie nareszcie napisać kilka zdań od siebie. Decydując się na kurs u Sebastiana bardzo jasno sprecyzowałem sobie przed wybraniem instruktora co chce tak naprawdę osiągnąć a co najważniejsze w jaki sposób chce to zrobić. Już jakiś czas temu powiedziałem sobie „ Jeżeli się szkolić to TYLKO u najlepszych”. Idąc tą drogą trafiłem właśnie do Sebastiana na IDC. Wiedziałem z opowieści, że łatwo nie będzie i właśnie o to mi chodziło. O wykonywaniu jakichkolwiek ćwiczeń, skilsów, prezentacji pod woda na "kolankach" możemy zapomnieć jeżeli chodzi o kursy u Sebastiana - tyczy się to także szkoleń OWD i oczywiście wszystkich w górę – w tym instruktorskiego IDC. Wszystko to utwierdziło mnie w mojej decyzji, że właśnie o taki kurs mi chodzi.

Patrząc z perspektywy czasu kurs był bardzo wymagający zarówno z mojego punktu widzenia jak i też pozostałych uczestników. Nie było tu miejsca na głaskanie po głowach, a "pozytywne wzmocnienie" przybrało tutaj formę wpisu pod wodą w wetnotesie Sebastiana dużymi literami "AMATORKA" Wink Ogrom wiedzy jaką zasypał nas nasz IT - i to wiedzy praktycznej - zaskoczyła nas wszystkich. Parędziesiąt skrupulatnie zapisanych kartek w notatniku ale też pełno materiałów dodatkowych jak filmy, publikacje, podręczniki, prezentacje jakie dostarczył nam Sebastian jeszcze przed kursem utwierdziło mnie w przekonaniu, że żarty się skończyły. Jedno jest pewne - literatury nurkowej mam na najbliższy rok czasu Wink. Odpowiedzi na nasze pytania - sporo wykraczające poza IDC także nigdy nie zostały skwitowane " BO TAK TRZEBA", "BO TAK NAKAZUJE ORGANIZACJA" itp. Nauczyłem się dzięki temu, że nie ma prawdy objawionej – jeżeli nie zgadzaliśmy się w jakimś temacie każdy argument Sebastiana, jaki miał mnie przekonać podparty był faktami jak i doświadczeniem. Co ciekawe nawet po 13 godzinach wykładów nikt z nas nie był zmęczony.... gdyby nie to, że zegar wybijał 23:00 i należało by się powoli rozchodzić moglibyśmy nadal siedzieć i dyskutować na temat RD, prowadzenia grupy czy tez sposobów przeprowadzenia ćwiczeń na sucho czyli DRY RUNS'ow.

Zajęcia basenowe czyli prowadzenie skilsów, sposób prezentacji, omówienie ćwiczeń czy tez pracy z kamerą podczas prowadzenia kursanta uświadomił mi jak potężnym narzędziem w szkoleniu jest kamera - mylą się moim zdaniem Ci co mówią, że wystarczy kręcić..... ważne jest CO kręcimy i W JAKI sposób. Sposób nauczania oraz to czego uczymy kursantów już od pierwszego basenu także w pełni do mnie przemawia. Podobnie jak prowadzenia samego nurkowania na wodach otwartych które także odbiegało od tych dotychczas mi znanych metod i przekonało mnie od początku do jego stosowania.


No dobra ale koniec cukrowania... przychodzi teraz moment w którym należy powiedzieć co było źle. Jak na każdym kursie nie obyło się bez wpadki - w tym przypadku „wpadek” i to kilku:
- woda w basenie do skillsów była za ciepła mimo wyraźnego zamówienia Wink
- rękawica w sucharze była nieszczelna przez co mnie podlało Wink
- wizura na wodach otwartych nie rozpieszczała mimo wyraźnego zamówienia, że ma być min. 50m czyli warunki Egiptowe
- sprzęt był za ciężki

Przyszła kolej na napisy końcowe czyli podziękowania - Ci co nie lubią czytać mogą przejść do oglądania zdjęć.

Poniżej kilka zdjęć z drugiej sesji IDC - niestety z pierwszej zdjęć brak Wink

Chciałbym bardzo podziękować Sebastianowi za przekazaną wiedzę, doświadczenie i chęć poświecenia czasu abyśmy Tą wiedzę w pełni przyswoili. Wielkie podziękowania idą tez do Mary która wczuła sie w role kursanta - dziękuje też za zdjęcia jakie robiłaś bo bez Ciebie żadnych byśmy nie mieli. Dziękuje Grześkowi za możliwość skorzystania z pomieszczeń klubu oraz udział w kursie. Specjalne THX idą do pomysłodawcy czyli Mentosa bez którego ten kurs by sie nie odbył Wink

Do zobaczenia wkrótce pod wodą Wink

P.S
Adaś...Dzięki Wink Ty z romowy telefonicznej wiesz jaki był i jest efekt ukończenia IDC Wink

-------------

Bolo wyklad: Strzał w kolano czyli "Wolne rodniki ??? .... NIE - nic nie mówiłem Wink"



Grzegorz wyklad:



Mentos czyli dzisiejszy wykład sponsoruje "Orange" Wink



Sebik: Wy dwaj z tył się schowajcie.... Wink



Przed zanurzeniem powaga sytuacji - czyli lewa płetwa na lewą noge.. prawa płetwa...



Takich 3 jak nas 4 to nie ma Wink A jak wizura ? Jezu... ja nie mam nóg.... Wink



Atak na Normandie... czyli po tym jak oprócz "sciągania" płetw i masek kazali także sciągać kaptury Wink



Pomozesz ? Nie... nie - dobrze Ci idzie - nie bede przeszkadzał Wink



Po kursie:

_________________
Pozdrawiam,
Bolo


Ostatnio zmieniony przez Bogusław Rzepka dnia 08-10-2013, 14:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Chróścicki Płeć:Mężczyzna
Adaś


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: M2
Wiek: 48
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 114
Skąd: Węgrów
PostWysłany: 08-10-2013, 14:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja myślałem że tylko GUOWe kursy się tak opisuje hahaaaa Razz

_________________
Adaś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Bogusław Rzepka Płeć:Mężczyzna
Bolo


Stopień nurkowy: T1/TMX/CCR
Stopień instruktorski: rTMX IANTD
Ubezpieczenie: DAN PROSLV
Oznaczenie stage: BOLO
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 120
Skąd: Podkarpackie
PostWysłany: 08-10-2013, 14:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Znasz mnie więc wiesz jak jest..... Wink) Żaden kurs nie pozostanie bez relacji Wink

_________________
Pozdrawiam,
Bolo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mateusz Nowaczyk Płeć:Mężczyzna
MentoS


Stopień nurkowy: GUE FT , Mine IANTD
Ilość nurkowań rocznie: 70
Stopień instruktorski: Adv.Ean IANTD
Ubezpieczenie: DAN PRO SILVER
Oznaczenie stage: MentoS
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 179
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 09-10-2013, 11:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam, za nami długie i wyczerpujące chwile spędzone w gronie Sebastiana, Bolencja zwanego Rzepka oraz Grzesia:)
Po tak wyczerpującej relacji Bola w zasadzie nie mam nic do dodania od siebie.
Ogrom przekazanej wiedzy, godziny spędzone w wodzie i sali wykładowej otworzyły mi oczy na dużo nowych rzeczy których do tej pory nie dostrzegałem.
Bardzo jeszcze raz dziekuję wszystkim za pracę jaką włożyliście w to przedsięwzięcie. Ciesze się, że mogłem w tak zacnym gronie uczyć się nowej "sztuki nurkowej".

_________________
Pozdrawiam

MentoS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 09-10-2013, 11:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bolo napisał/a:
Żaden kurs nie pozostanie bez relacji Wink


Pisz pisz. Z każdym postem wartość kupionego od Ciebie twina rośnie Wink Jeszcze kilka lat i z zyskiem odsprzedam po informacji, czyje ręce tymi gałkami kręciły. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.