Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
let's dive
Autor Wiadomość
Bogdan WEG Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSD
Ubezpieczenie: DAN SIlver
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 201
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 04-05-2014, 20:13   let's dive Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziś się dowiedziałem, że Let'Dive dostało Wilczy Bilet z PADI.
Co trzeba musi zrobić Course Director, zeby na taki "zaszczyt" zasluzyć?
Jacka na forum nie zauważyłem, wiec pytam czysto teoretycznie, bo to chyba sytuacja bez precedensu na polskim rynku nurkowym.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
buter1 Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: nuras
Ilość nurkowań rocznie: 1
Wiek: 25
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 28
Skąd: poznań-kraków
PostWysłany: 04-05-2014, 21:01   nie pytaj Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

lepiej nie pytaj bo Ci jeszcze odpowiedzą - mówi stare powiedzenie chińskie-
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogdan WEG Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSD
Ubezpieczenie: DAN SIlver
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 201
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 06-05-2014, 20:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wolałbym wiedzieć czy ma sens pięcie się po szczeblach kariery PADI, skoro można ot tak spaść z Coursa na samo dno.
Na mojej ścieżce mam do wyboru Padi lub IANTD i przykład Lets DIVE, to dobry czas żeby poinformować nurków, za co się konkretnie traci tak wysokie uprawnienia na zawsze.
W końcu USA nie zawsze gra z nami fair. scratch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Bartek Sajkowski Płeć:Mężczyzna
uzależniony od azotu :)


Stopień nurkowy: Tec Tmx
Ilość nurkowań rocznie: 200
Stopień instruktorski: MSDT
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: BART
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 453
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 06-05-2014, 20:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

PADI nie karze za niewinność. Trzeba się ostro narazić. Tak jak w każdej organizqcji czy firmie. Jest dział quality assurance zajmujący się jakością i to zazwyczaj oni prowadzą dochodzenie jak coś jest nie tak.
Rodzajów przewinień jest sporo np. łamanie standardów, podkopywamie PADI, narażanie kursantów na niebezpieczeństwo itp.
Czyli generalnie tak jak w pracy - przyjdziesz nawalony to Cié wywalą nie ważne jak wysoko jesteś

_________________
Bart
MSDT #318887
EFR Instructor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 06-05-2014, 20:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bogdan, jak Cię to tak męczy, pogadaj z osobami, które są bliżej sprawy (np. z innymi CD, choć nie wiem, kto i w jakim stopniu będzie Ci chciał mówić, co myśli na ten temat).

Mam wrażenie, że to nie jest sprawa, o której można wiele się dowiedzieć na publicznym forum. Były jakiś czas temu próby dyskusji na ten temat na FB (bodajże w grupie Nurkowania Rekreacyjne i Techniczne) - wypowiadał się tam sam zainteresowany (choć z innego fikcyjnego konta Evil or Very Mad) oraz kilka innych osób na zasadzie "wiem, ale nie powiem". Jeżeli uda Ci się ten wątek odnaleźć i przejrzeć, dość szybko się zorientujesz kto tam jest przeciw komu i kogo w związku z tym o co pytać - choć dla mnie to jest działanie kompletnie bezcelowe, bo jedyne czego możesz się nasłuchać to publicznie lub prywatnie plotek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogdan WEG Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSD
Ubezpieczenie: DAN SIlver
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 201
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 06-05-2014, 20:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dziwne, że nikt się odważy nic powiedzieć.
Dla mnie to jakieś takie sekciarskie podejście do problemu.
Skoro Padi wzięło od niego tutułem uprawnień jakie otrzymał koło nastu lub dziesięciu tysięcy PLN, to powinien być jakiś komunikat dla innych chcących iść ta samą drogą w stylu.. .. jeden z Polaków zrobił to i to i za to dostał wylot na zawsze i nie oddamy mu ani grosza.
Jest to dla mnie o tyle czytelny przekaz, że patrząc na te ponad 100 stron quality assurance to chyba każdego można by wyrzucić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 06-05-2014, 21:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale PADI z definicji nie komentuje tego typu decyzji, zresztą inne federacje chyba też nie. Nie słyszałem nigdy, aby w oficjalnym komunikacie jakakolwiek trzecia strona była informowana o przebiegu, ustaleniach czy wnioskach procesu QA - innych niż to, że ktoś jest aktywnym członkiem, na czas postępowania może zostać zawieszony a potem zostaje albo przywrócony (czyli zarzuty nie potwierdziły się) albo wydalony (czyli uznano, że gdzieś złamał standardy). To jest wersja "take it or leave" - albo wierzysz albo nie, natomiast nie dostaniesz oficjalną drogą żadnych dodatkowych informacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bartek Sajkowski Płeć:Mężczyzna
uzależniony od azotu :)


Stopień nurkowy: Tec Tmx
Ilość nurkowań rocznie: 200
Stopień instruktorski: MSDT
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: BART
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 453
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 06-05-2014, 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bo niby z jakiej racji mają podawać takie info.
To tak jakby inna znana firma publikowała informacje dlaczego kogoś wywalili.

Nie jest to sekciarskie podejście tylko normalna praktyka stosowana na linii pracodawca - pracownik.
Wiem, że PADI formalnie nie zatrudnia instruktorów, CD itp, ale relacje są podobne.

_________________
Bart
MSDT #318887
EFR Instructor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Żizek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Bubblemaker
Pomógł: 7 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 126
Skąd: Oplau
PostWysłany: 06-05-2014, 22:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Podobno przyczyną było łamanie standardów, czyli wydawanie certyfikatów bez spełnienia wymogów lub przyspieszone kursy na lipę będące tylko podkładką pod szybkie wystawienie plastiku.

Zaznaczam, że informację mam z drugiej ręki, ale od człowieka od lat siedzącego w branży. Myślę Bogdan, że jak będziesz rzetelnie prowadził kursy i dbał o kwestie administracyjne, to nie ważne czy w IANTD czy w PADI, nikt ci kwitów nie cofnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paweł Boruta Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Deco proc & CCR
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: MSDT PADI
Ubezpieczenie: NFZ
Oznaczenie stage: Pawel B
Pomógł: 5 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 208
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-05-2014, 08:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W PADI i chyba każdej innej organizacji nurkowej jest określona procedura kontroli jakości, odwołań, ostrzeżeń i tak dalej. Wykluczenie to ostateczność. Na przykład nie są przyjmowane zgłoszenia anonimowe, tyko podpisane imieniem i nazwiskiem. Za plotki organizacja nikogo nie wywala, a na pewno nie CD, który co roku dostarcza do centrali niemały worek pieniędzy i kursantów. Nikt też nie wypada za niezapłacenie składki, wylatuje się za rażące łamanie standardów. Mi to wystarczy, drążenie tematu jest jak szukanie sensacji przez Fakt Smile.

Żizek napisał/a:
Myślę Bogdan, że jak będziesz rzetelnie prowadził kursy i dbał o kwestie administracyjne, to nie ważne czy w IANTD czy w PADI, nikt ci kwitów nie cofnie.


Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam, Paweł

_________________
Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Robert Langowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: OWD,Nitrox.
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: 07-05-2014, 18:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony,moim zdaniem powinien być jednak oficjalny komunikat np.PADI Polska.
Np.typu :Pan Fidel Jakciemogę nie jest już instruktorem i od dnia.... nie reprezentuje organizacji Padi,a także nie wolno mu szkolić i nadawać uprawnień tej federacji.Wszelkie powoływanie się Pana Jakciemogę na Padi jest naruszeniem prawa...".
Skoro byli np.instruktorzy jazdy z odebranymi papierami,a nadal szkolili,to chyba potencjalni klienci powinni wiedzieć co i jak.Z tym ,że ja nie muszę wiedzieć,za co Pana wywalili. salut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Pyszno Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: (R)AOWD EANx
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 44
Skąd: Kraków
PostWysłany: 08-05-2014, 08:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie jest w interesie PADI (ani żadnej innej organizacji) specjalne nagłaśnianie takich informacji. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie trąbił wokoło "wywaliliśmy naszego instruktora bo odwalał kaszanę". Wszystkie firmy tego rodzaju wpadki załatwiają formalnie acz przy minimalnym rozgłosie. Już się i tak konkurencja postara, żeby było o tym głośno Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Langowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: OWD,Nitrox.
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 02 Lis 2012
Posty: 159
Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: 08-05-2014, 10:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tylko że to działa na zasadzie strzału we własne kolano.Teraz wszyscy w koło wiedzą ,że coś się stało w Padi ,ale nikt nie wie dokładnie.Czyli stworzył się smrodek wokół reprezentanta Padi,a sama organizacja udaje ,że nie ma problemu i to ktoś inny puścił bąka. Rolling Eyes
Lepiej by chyba było dla wizerunku Padi, aby w ramach utrzymania standardów robić porządek i nagłaśniać takie sprawy.Wtedy klienci otrzymują informację na zasadzie,,Padi dba o standardy na najwyższym poziomie .U Nas masz instruktorów i podejście do klienta na najwyższym poziomie.Nie tolerujemy zachowań i działań niezgodnych z naszymi wytycznymi lub niebezpiecznych."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-05-2014, 10:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robert Langowski napisał/a:
a sama organizacja udaje ,że nie ma problemu

Robert, skąd taka informacja?
Nie śledzę sytuacji bieżącej, ale przez 10 lat kiedy byłem blisko związany z PADI wszystkie wykluczenia, osób od DM w górę, baz/centrów nurkowych były publikowane.

Przez jakiś czas (chyba jeszcze na FN) publikowałem zestawienia takich wykluczeń (może warto poszukać i porównać z dzisiejszymi?).
Jesteś żywo zainteresowany tematem. Dlaczego nie skorzystasz z najprostszego rozwiązania: napisz do PADI - dostaniesz informację z pierwszej ręki
Możesz to zrobić nawet po polsku.
Daj znać jak się czegoś dowiesz - wdzięczne będą wszystkie osoby śledzące temat.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Bartek Sajkowski Płeć:Mężczyzna
uzależniony od azotu :)


Stopień nurkowy: Tec Tmx
Ilość nurkowań rocznie: 200
Stopień instruktorski: MSDT
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: BART
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 453
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-05-2014, 11:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Informacje dalej są publikowane np. w Undersea Journal.
Można też zawsze sprawdzić status instruktora na stronie PADI.

Jak dla mnie sprawa nie wymaga komentarza, a ciekawość to pierwszy stopień do piekła...

_________________
Bart
MSDT #318887
EFR Instructor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.