Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
wrześniowe warsztaty jaskiniowe by MAJKI
Autor Wiadomość
Syrenka_013 Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: Xdiver
Stopień instruktorski: NAUI/ DAN/ EFR
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 60
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-08-2009, 12:29   wrześniowe warsztaty jaskiniowe by MAJKI Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

XDiversTeam zaprasza smialkow na nastepny kurs jaskiniowy oraz wszystkich ciekawych nowych wrazen (adrenalina gwarantowana) Laughing
12-13.09 Koparki - WARSZTATY JASKINIOWE w/g szkoly amerykanskiej by MAJKI Exclamation

_________________
"Na świecie nie ma nic bardziej giętkiego ani delikatnego niż woda;
a jednak nie ma też niczego, co przewyższa ją twardością i siłą" Z PASJĄ DO GŁĘBI... http://www.xdivers.bloog.pl/

Naucz się ratować Ludzi - DAN/ EFR
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 60
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 10-08-2009, 12:36   Re: wrześniowe warsztaty jaskiniowe by MAJKI Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Syrenka_013 napisał/a:
Koparki - WARSZTATY JASKINIOWE w/g szkoly amerykanskiej


Hmm... Gdzie na koparkach jest wejście do jaskini? A może wg szkoły amerykańskiej jaskinia jest niepotrzebna? Wybacz, ale na tej samej zasadzie można ogłosić warsztaty wrakowe na Pogorii i warsztaty podlodowe na Malediwach....
Może należałoby pomyslec o zmianie nazwy tego przedsięwzięcia na bardziej zbliżone do rzeczywistości (np. warsztaty technik jakiniowych)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
nseal Płeć:Mężczyzna

Wiek: 48
Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 53
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-08-2009, 12:42   Re: wrześniowe warsztaty jaskiniowe by MAJKI Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
Może należałoby pomyslec o zmianie nazwy tego przedsięwzięcia na bardziej zbliżone do rzeczywistości (np. warsztaty technik jakiniowych)?


Wojtek premiuje w jakiś sposób ilość postów wyprodukowanych na forum? Smile Wydaje mi się że każdy zrozumiał przekaz.
Swoją drogą Majki te warsztaty dokładnie tak określał: warsztaty technik jaskiniowych.

_________________
Kris
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9964638
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 60
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 10-08-2009, 12:55   Re: wrześniowe warsztaty jaskiniowe by MAJKI Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nseal napisał/a:
Wydaje mi się że każdy zrozumiał przekaz.


Krzysiu - świetnie wiesz o co mi chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Syrenka_013 Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: Xdiver
Stopień instruktorski: NAUI/ DAN/ EFR
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 60
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-08-2009, 13:57   Re: wrześniowe warsztaty jaskiniowe by MAJKI Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
A może wg szkoły amerykańskiej jaskinia jest niepotrzebna?


8) do przeprowadzenia warsztatow jaskiniowych w/g szkoly amerykanskiej jaskinia rzeczywiscie nie jest potrzebna - co wiecej - dla poczatkujacych nawet niewskazana 8)

_________________
"Na świecie nie ma nic bardziej giętkiego ani delikatnego niż woda;
a jednak nie ma też niczego, co przewyższa ją twardością i siłą" Z PASJĄ DO GŁĘBI... http://www.xdivers.bloog.pl/

Naucz się ratować Ludzi - DAN/ EFR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Marek Cacaj Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tmx, Cave and Wreck
Stopień instruktorski: IANTD IT, TMX, Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 399
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 10-08-2009, 21:41   Re: wrześniowe warsztaty jaskiniowe by MAJKI Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Syrenka_013 napisał/a:
TomM napisał/a:
A może wg szkoły amerykańskiej jaskinia jest niepotrzebna?


8) do przeprowadzenia warsztatow jaskiniowych w/g szkoly amerykanskiej jaskinia rzeczywiscie nie jest potrzebna - co wiecej - dla poczatkujacych nawet niewskazana 8)


A woda jest potrzebna?

_________________
Marek Cacaj
www.born2dive.pl
www.gryfbaltic.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 59
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-08-2009, 11:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Syrenka_013 napisał/a:
w/g szkoly amerykanskiej jaskinia rzeczywiscie nie jest potrzebna - co wiecej - dla poczatkujacych nawet niewskazana

ale zato wskazane jest posiadanie własnego skutera

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
tomaszg Płeć:Mężczyzna


Wiek: 49
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 434
Skąd: szczecin
PostWysłany: 11-08-2009, 12:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie brałem udziału w takich warsztatach ale widziałem je na filmie.
I faktycznie jaskinia nie wydaję sie być niezbędna - bo jeżeli to jest wielka locha to i tak nie ma róznicy do zajęć w wodzie otwartej a w przypadku mniejszych korytarzy to widząc co ludzie wyczyniają z poręczówką w ciemnej masce i np prowadząc zespół to w korytarzach zamkniętych mogło by to być raczej niebezpieczne jak na pierwszy raz.
Nie bez znaczenia są pewnie też koszty wyjazdu do jaskiń gdzie bedą odpowiednie warunki - mogą przewyższać cenę samych warsztatów więc ....... aż tak bym niedramatyzował.
Wolę jak ktoś mi zrobi 'warunki niebezpiecznej jaskinii na koparkach od porywającego,przyjemnego intro w prawdziwej jaskinii ( woda kryształ ; brak mącenia, piękne sale, stałe poręczówki itp )

_________________
pozdrawiam
Tomasz
--------------------------------------------------------
THE TRUTH IS OUT THERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Michal Winek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CD NAUI
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 142
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-08-2009, 13:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Do tego "przedsiewziecia" jak to okreslil jeden z przesmiewcow nie jest potrzebna jaskinia, w wiekszosci nie jest nawet potrzebna woda bo to co najwazniejsze dzieje sie w umysle nurka i tam sa skierowane moje szkoleniowe dzialania.

Tak wiec jeszcze raz wszystkich, ktorzy maja ochote zmierzyc sie z tym pasjonujacym tematem serdecznie zapraszam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 11-08-2009, 13:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tomaszg napisał/a:
I faktycznie jaskinia nie wydaję sie być niezbędna


Wszystkie "skilsy" jestes w stanie przecwiczyc w ogrodku - nawet wody do tego nie potrzebujesz. Nurkowanie jaskiniowe w 95% dzieje sie w glowie - duzo mozna wygenerowac poddajac warsztatowiczow stresowi, ale kabina koparki nigdy nie bedzie wejsciem do Truffe czy St. Saveur - nawet gdy zmeczysz ja w czarnej masce, z zwiazanymi oczami i bedac na dlugim wezu.

edit: Ups, Majki mnie uprzedzil

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Płeć:Mężczyzna
/RAY/ XDiversTeam


Wiek: 58
Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 102
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 11-08-2009, 13:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kabina koparki nigdy nie bedzie wejsciem do Truffe czy St. Saveur


Dlatego też, warsztaty nigdy nie będą pełnowartościowym kursem.

Jako absolwent takich warsztatów mogę śmiało powiedzieć że takie warsztaty znacznie obniżają poziom stresu na pełnowartościowym kursie jaskiniowym w pełnowartościowych jaskiniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 60
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 11-08-2009, 14:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Michal Winek napisał/a:
nie jest potrzebna jaskinia, w wiekszosci nie jest nawet potrzebna woda


Dla mnie termin "nurek jaskiniowy" oznacza osobę, która nurkuje w jaskiniach. Termin "warsztaty jaskiniowe" oznacza przedsięwzięcie, które odbywa sie w jaskini (różne przedsięwzięcia, bo różne mogą być warsztaty). Samo słowo "warsztaty"- w kontekście nurkowania - oznacza dla mnie działanie szkoleniowo-doskonalące nie będące formalnym kursem, a więc poza standardami szkoleniowymi i bez certyfikacji.
Tym samym nie rozumiem, jak mozna przeprowadzić warsztaty podlodowe bez lodu, warsztaty jaskiniowe bez jaskini czy warszaty rebriderowe bez rebridera.
Nie jestem prześmiewcą, doceniam twoje inicjatywy i podziwiam pasję z jaką prowadzisz swoja działalność. Być może dla wielu osób termin "warsztaty jaskiniowe" oznacza to samo co " warsztaty technik jaskiniowych". Dla mnie jest to duża różnica.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sonny Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX IANTD
Oznaczenie stage: Sonny
Wiek: 38
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 159
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 12-08-2009, 14:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie ma o czym dyskutować to się ludzie czepiają Smile A ja uważam, że takie warsztaty to fajna sprawa i chętnie wziąłbym udział, bo zawsze można się nauczyć czegoś nowego Smile

Michał jaki jest koszt ? Dało by się zorganizować coś takiego w 3Mieście ? Może techniki jaskiniowe na wrakach ?

_________________
Pozdrawiam

Grzegorz "Sonny" Skrzyński
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5363977
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.